X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @lindalia
    Tak u nas w klinice tez będą zapładniać wszystkie tak mówił doktor na wstępnej wizycie, ze po jajnikach widać, ze będzie dużo komórek jajowych i ze będą się starali zapłodnić wszystkie.
    Mam wizytę we wtorek to będę już wszystko mam nadzieje wiedzieć. ;))

    Szczerze to ja się boje cieszyć, bo tu wszystko poszło po naszej myśli, żeby na innych etapach nam się nie odpłaciło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 21:56

    lindalia lubi tę wiadomość

  • Paulina_3250 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszytkim,


    Dopiero rozpoczynamy naszą walką, wiec byłabym wdzięczna za każdą pomoc w temacie :)

    Mianowice opowiem krótko naszą historię. Po roku bezowocnego starania się o dziecko z zalecenia mojego ginekologa zaczęliśmy od badania nasienia. Wynik azoospermia :(, potem wykonalismy hormony TSH-4,99, FSH- 3,51, LH-3,12, Estradiol- 21,7, Prolaktyna 15,40, Testosteron -4,12 i szybko udalismy sie do androloga we Wroclawiu dr Przybyły. Zgodnie z zaleceniem jeśli w ponownym badaniu wynik sie powtorzy zgłosić sie do kliniki na biopsje. Wynik sie powtorzył i w zwiazku z tym wybralismy Invimed do kolejnej wizyty juz u doktora
    Żychowicza. USG prawidłowe ( delikatne żylaki nie mające wpływu).Lekarz skierował nas na biopsję otwartą ( takie tylko robią w Invimed Wrocław- ponoć pewniejsza).Do naszego uznania czy robimy badania genetyczne przed czy po biopsji jeśli sie znajdą plemniki. Z inf z forum w miedzyczasie uzyskalismy skierowania na NFZ i czekamy do konca lutego na umówienie jeszcze wizyty w klinice genetycznej
    ( plus dojdzie czas na wyniki 3 miesiace)

    Pytanko do Was czy ktos wykonywał biopsję otwartą w Invimedzie lub w innym miejscu we Wrocławiu i jakie ma odczucia?, Bardziej nastawialiśmy sie na biopsję zamknietą jak czytałam mniej inwazyjną i nie wiem co mysleć. Od lekarza też mało informacji ( może dlatego, że partner był sam z powodu koronawirusa nie pozwolili mi uczestniczyć i czuje sie niedoinformowana.. ), co do szans tez było krótko określic. Myśle, że ją wykonamy, bo nawet jak genetyka by wyszła źle to bedziemy wiedzieć czy pleminiki są, a poźniej poczekamy na te badania genetyczne ( może akurat doczekamy sie na NFZ). Nie wiem czy powinnismy szukać dalej diagnozy czy leczenia przed samą biopsją ( czytalam o tym MTese ale to bedziemy myślec juz ewentualnei po zwyklej biopsji i genetyce)?

    Z góry jestem wdzieczna za jakies podpowiedzi.

    Ona 34- AMH 5,9, niedoczynnośc tarczycy, IO, Kariotyp inwenrsja pericentryczna chromosomu 9 ( wg genetyka ok- prawidłowy wariant)

    ON- 41 azoospermia, biopsja - mamy pleminiki, kariotyp ok
    06.2022- I procedura ( pobrano 16 oocytów) Invimed Wrocław
    20.06.2022- tranfer 8a ( zamrozonych 5 blastek 4x4AA,1 X4AB) poronienie zatrzymane 9 tydz.
  • Pati85 Autorytet
    Postów: 269 347

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy do dr Wolskiego do Novum można się zapisac na wizytę jeśli nie leczymy się w tej klinice?? Chodziłoby tylko o konsultację z nim.

    Starania od 2016r.
    0d października 2020 roku pod opieką lekarza👩‍⚕️

    Ja👩 37l, niedoczynność tarczycy. AMH 2,46
    On👨‍💼: 39l, IO, otyłość olbrzymia (zgubione 50kg), bardzo mała liczba plemników w nasieniu

    2021 rok: 3xIUI😭 przy poprawionych parametrach nasienia, niestety 2022 ponowne pogorszenie😭

    2022 IVF
    07.03. - punkcja, pobranych i zapłodnionych 11 🥚, mamy ❄❄ 4.3.3
    02.05. - FET 1 ❄🙏 - beta hcg 18 - cb💔
    02.07. - FET 1❄️ - beta 0
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_3250 wrote:
    Cześć Wszytkim,


    Dopiero rozpoczynamy naszą walką, wiec byłabym wdzięczna za każdą pomoc w temacie :)

    Mianowice opowiem krótko naszą historię. Po roku bezowocnego starania się o dziecko z zalecenia mojego ginekologa zaczęliśmy od badania nasienia. Wynik azoospermia :(, potem wykonalismy hormony TSH-4,99, FSH- 3,51, LH-3,12, Estradiol- 21,7, Prolaktyna 15,40, Testosteron -4,12 i szybko udalismy sie do androloga we Wroclawiu dr Przybyły. Zgodnie z zaleceniem jeśli w ponownym badaniu wynik sie powtorzy zgłosić sie do kliniki na biopsje. Wynik sie powtorzył i w zwiazku z tym wybralismy Invimed do kolejnej wizyty juz u doktora
    Żychowicza. USG prawidłowe ( delikatne żylaki nie mające wpływu).Lekarz skierował nas na biopsję otwartą ( takie tylko robią w Invimed Wrocław- ponoć pewniejsza).Do naszego uznania czy robimy badania genetyczne przed czy po biopsji jeśli sie znajdą plemniki. Z inf z forum w miedzyczasie uzyskalismy skierowania na NFZ i czekamy do konca lutego na umówienie jeszcze wizyty w klinice genetycznej
    ( plus dojdzie czas na wyniki 3 miesiace)

    Pytanko do Was czy ktos wykonywał biopsję otwartą w Invimedzie lub w innym miejscu we Wrocławiu i jakie ma odczucia?, Bardziej nastawialiśmy sie na biopsję zamknietą jak czytałam mniej inwazyjną i nie wiem co mysleć. Od lekarza też mało informacji ( może dlatego, że partner był sam z powodu koronawirusa nie pozwolili mi uczestniczyć i czuje sie niedoinformowana.. ), co do szans tez było krótko określic. Myśle, że ją wykonamy, bo nawet jak genetyka by wyszła źle to bedziemy wiedzieć czy pleminiki są, a poźniej poczekamy na te badania genetyczne ( może akurat doczekamy sie na NFZ). Nie wiem czy powinnismy szukać dalej diagnozy czy leczenia przed samą biopsją ( czytalam o tym MTese ale to bedziemy myślec juz ewentualnei po zwyklej biopsji i genetyce)?

    Z góry jestem wdzieczna za jakies podpowiedzi.
    Hej,

    Mój mąż miał robiona biopsję w Invimedzie, ale poznańskim. To było TESE, zwykła, najprostsza.
    Zaproponowali nam tak jak Wam co do badań i najpierw zrobiliśmy biopsję, potem jak się okazało, że są plemniki, to maz zrobił cała genetykę (tu okazało się czysto).
    Przyczyny braku plemników nadal nie znamy, bo mąż pod każdym względem badania miał wzorowe.

    A i czas oczekiwania na badania genetyczne to około 6-8 tygodni, my robiliśmy wszystko w Invimedzie na miejscu.

    Podobno oddział wrocławski jest bardzo dobry, często jest polecany i chyba zajmuje dość wysokie miejsce w rankingu klinik ivf z roku 2019.

    Edit: tak, Invimed wroclawski zajmuje czwarte miejsce

    Paulina_3250 lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 wrote:
    A czy do dr Wolskiego do Novum można się zapisac na wizytę jeśli nie leczymy się w tej klinice?? Chodziłoby tylko o konsultację z nim.

    No pewnie. Cała Polska się do niego umawia. Można nawet przez znanylekarz.pl ale tam nigdy terminów nie ma. Najlepiej telefonicznie. Czytałam, że dosyć często można się wbić na wizytę za 2-3 tygodnie.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Z tego co wiem, to badanie grupy krwi trzeba odebrać osobiście i stąd ten oryginał. Przyjamniej ja zawsze trafiałam na taki laby, gdzie nie mogłam pobrać sobie wyniku online, tylko musiałam się zgłosić osobiście.

    Dryndnełam do labu. Umówiłam się z babeczką, że przyjadę po wyniki osobiście. Wydrukuję mi, pyknie pieczątkę i podpis. Myślę, że to wystarczy.

    Myślicie, że wpis grupy krwi w książeczce honorowego dawcy krwi jest wiarygodnym dokumentem? Jak mnie przyjmowali na SOR w Szpitalu Wolskim to im wystarczyło.

    No ale te kliniki to mają swoje wymagania.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dryndnełam do labu. Umówiłam się z babeczką, że przyjadę po wyniki osobiście. Wydrukuję mi, pyknie pieczątkę i podpis. Myślę, że to wystarczy.

    Myślicie, że wpis grupy krwi w książeczce honorowego dawcy krwi jest wiarygodnym dokumentem? Jak mnie przyjmowali na SOR w Szpitalu Wolskim to im wystarczyło.

    No ale te kliniki to mają swoje wymagania.

    Tak z tego co czytałam to w książeczce honorowego dawcy tez się liczy .
    U nas wydruk był Ok , a ja będę robić grupę we wtorek i tą resztę badań w klinice to myśle, ze będzie Ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jak jest z plemnikami z biopsji ?
    One będą wyskorzystywane w IVF czy w IVF - ICSI
    Zastanawiam się jak te bez ruchu czy one są w stanie dostać się do komórki same czy pomocy potrzebują ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A powiedzcie mi jak jest z plemnikami z biopsji ?
    One będą wyskorzystywane w IVF czy w IVF - ICSI
    Zastanawiam się jak te bez ruchu czy one są w stanie dostać się do komórki same czy pomocy potrzebują ?

    Lekarz na pewno zaproponuje wam najlepszą opcję.
    Tych bez ruchu nie wezmą do procedury. Mają 14 mln. Jest z czego wybierać🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 09:52

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Lekarz na pewno zaproponuje wam najlepszą opcję.
    Tych bez ruchu nie wezmą do procedury. Mają 14 mln. Jest z czego wybierać🙂

    jak to a to nie jest tak, ze te z jąder ogólnie są bez ruchu ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    jak to a to nie jest tak, ze te z jąder ogólnie są bez ruchu ?
    Przed mrożeniem mogą się ruszać, ale po rozmrożeniu mogą przestać się ruszać, co nie znaczy o nich źle. :)
    Chyba standardem jest teraz robienie minimum ICSI, wiec plemnik jest bezpośrednio wkładany do komórki jajowej. Nie znam kliniki, gdzie wykonują "stare" ivf, czyli wpuszczają jajeczko, plemniki i róbta co chceta.

    Mrożenie tez prowadzi selekcję plemników, nie wszystkie przeżyją ten proces, ale wielu lekarzy uznaję to za plus, z tego względu, że wytrwają te najmocniejsze. Jakiś odpad jest, ale przy Waszych ilościach noe musicie się martwić. Pamiętaj co porównujesz: kilkanaście jajeczek do milionów plemników. :)

    Baniusia, mam tą samą zagwozdke, całe życie oddawałam krew i nie wiem czy muszę potwierdzać grupę krwi do przyjęcia do szpitala. W końcu przy każdym pobraniu sprawdzają to. Pewnie zależy od szpitala. Jak się czujecie ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, mam tą samą zagwozdke, całe życie oddawałam krew i nie wiem czy muszę potwierdzać grupę krwi do przyjęcia do szpitala. W końcu przy każdym pobraniu sprawdzają to. Pewnie zależy od szpitala. Jak się czujecie ?

    W szpitalu to Ci pewnie sami zrobią. Mi przed każdą operacją robili sami grupę. Nigdy nie ufali tym dokumentom które ja miałam.
    Grupa z książeczki się chyba nie nadaje, bo nie ma tego rozszerzenia. No u mnie jest B RH D+. To tego D w książeczce nie ma. Nie wiem.

    Kiepsko się czuję. Pojechałam dzisiaj zrobić ten test covidowy. Czekam na wynik. Mojego M też dopadło. Jak jesteśmy razem z 15 lat to On dopiero 2 raz choruje na cokolwiek.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    W szpitalu to Ci pewnie sami zrobią. Mi przed każdą operacją robili sami grupę. Nigdy nie ufali tym dokumentom które ja miałam.
    Grupa z książeczki się chyba nie nadaje, bo nie ma tego rozszerzenia. No u mnie jest B RH D+. To tego D w książeczce nie ma. Nie wiem.

    Kiepsko się czuję. Pojechałam dzisiaj zrobić ten test covidowy. Czekam na wynik. Mojego M też dopadło. Jak jesteśmy razem z 15 lat to On dopiero 2 raz choruje na cokolwiek.

    Trzymam kciuki żebyście wyzdrowieli szybko !
    To czekanie na biopsje to tragedia, odliczanie dnia za dniem, nerwy. Ech 😩

    Dziewczyny was jak zaczynała się stymulacja? Pamietam, ze mówiłyście, ze na dwa tygodnie dają anty na wyciszenie, zaczyna się to od jakiegoś konkretnego dnia cyklu ? W dzień wizyty będę mieć 18 dzień cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:06

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny :) mamy plemniki , 12 słomek, są nawet ruchome, mam nadzieje, ze wystarczy 😍😍😍😍
    Oby się tylko rozmroziły ładnie .

    Super :)
    gratulacje ;)
    jeden stres z głowy, teraz pewnie kolejne i jeszcze większe

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Witajcie,
    Mam pytanie czy każdy z Waszych Mężczyzn miał stymulacje przed biopsja?

    Mój miał, ale z racji tego, ze hormony były w normie, to miał tylko klomifen na podwyższenie testosteronu, ale lekarz mówił, ze tak czy siak bez stymulacji by znaleźli, a znowu facet z którym mój mąż leżał na sali miał stymulację ovitrelle i bemfola, zależy pewnie jakie u kogo powody azoospermii, u nas się okazało, ze Azoospermia przez operacje, która miał 10 lat temu.
    Ale masakra jak pomyśle, ze przez tą pieprzona operacje teraz przeżywamy taką katorge….

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Super :)
    gratulacje ;)
    jeden stres z głowy, teraz pewnie kolejne i jeszcze większe

    Tak jeden stres z głowy, a teraz już się wkręcam w stres kolejny : jajeczka, zarodki transfer. Masakra….

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata18 wrote:
    Witajcie,
    Mam pytanie czy każdy z Waszych Mężczyzn miał stymulacje przed biopsja?

    Mój miał ze względu na bardzo niski testosteron ( poniżej normy). Trzeba zwiększyć prawdopodobieństwo że coś się znajdzie.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2022, 08:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Beata18

    Mój mąż leczył się u doktora Michała Swolkienia w Krakowie. Mtese wykonywał mu w klinice KrakOvi, tam też ja mam swojego lekarza u którego podchodzić będziemy do in vitro.

    U mojego męża też genetyka ok, hormony norma, FSH wyżej górnej granicy, bo czasem 10 czasem 12 testosteron raczej dolnej, bo wahał się koło 4.
    Doktor przepisał mu clostilbegyt na 4 miesiące wystrzał testosteronu mega, bo po pierwszym miesiącu już był powyżej normy, potem stwierdził, ze dołączanie mu jakiś innych leków jest bez sensu, bo reakcja jest super. FSH podczas stymulacji wyskoczyło na 17 potem spadło na 14 i tak się utrzymało mniej więcej, ale przy Clo wzrost FSH to norma, więc sytuacja hormonalnie czysta, 4 miesiącach stymulacji biopsja noi bingo udało się.

    W sumie dziwie się czemu lekarz tak długo chce stymulować, bo przecież wyniki macie już bardzo dobre, powiedz robiliście badanie inhibiny B ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 16:45

‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ