X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie o ten nakład pracy chodzi i nie wyciąganie jądra, a jedynie użycie mikroskopu do zabiegu.

    To pewnie tak samo jedna klinika z mojego miasta robi. Piszą, że wykonują mtese, gdzie koszt to ok 3 tys, a tak naprawdę to może być tese z użyciem pomocy mikroskopowej.

    Myślę, że te badania do immuno możesz zrobić wcześniej, bo na niektóre długo się czeka. Jaka genetykę jeszcze musialas dorobić?
    Daj znać o wynikach glukozy i insuliny, swego czasu mocno siedziałam w tym temacie. :)
    Pewnie Invicta dziala podobnie jak Invimed i masz jakiegoś swojego opiekuna? Atakuj ich pytaniami, jak czegos nie wiesz. Taka pomoc to złoto.
    Po wizytach mojego M (nie mogłam w nich uczestniczyć) u androloga, nie wiedziałam nic, ani kiedy biopsja, ani co dalej, gdzie ruszyć. Wtedy pomoc takich koordynatorek byla nieoceniona, wszystkie terminy i badania przed zabiegiem zlecili nam zdalnie, nie musieliśmy tłuc się znowu do kliniki.
    Ja bardzo doceniam, że klinika ma takich pośredników na linii pacjent-lekarz, np zrobiłam sobie różne badania na własną rękę, wysłałam z prośbą o opinie lekarza, dostałam info na maila, albo dostałam wyniki badań biocenozy, na maila wysłali mi kod recepty. Kolejno, po transferze boli mnie brzuch/mam plamienie/kłuje mnie z prawej strony, pisałam od razu i po chwili odpowiedź co mam robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny ja się zaczęłam denerwować…

    Dziś mój odebrał wyniki hormonów i mocno spadł testosteron, w sumie i tak jest mega dobra reakcja na Clo, tylko miesiąc temu był prawie 12 , a dziś jest 8 , a Fsh przed miesiącem 14 dziś 15,7 .
    Będziemy się kontaktować z lekarzem dzisiaj o co chodzi, skoro przez ostatnie 3 msc był taki ładny wynik i nagle tydzień przed biopsja cyk i spadek czy to jest Ok czy jednak trzeba było robić miesiąc temu tą biopsje…
    Masakra ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2022, 17:43

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Pewnie o ten nakład pracy chodzi i nie wyciąganie jądra, a jedynie użycie mikroskopu do zabiegu.

    To pewnie tak samo jedna klinika z mojego miasta robi. Piszą, że wykonują mtese, gdzie koszt to ok 3 tys, a tak naprawdę to może być tese z użyciem pomocy mikroskopowej.

    Myślę, że te badania do immuno możesz zrobić wcześniej, bo na niektóre długo się czeka. Jaka genetykę jeszcze musialas dorobić?
    Daj znać o wynikach glukozy i insuliny, swego czasu mocno siedziałam w tym temacie. :)
    Pewnie Invicta dziala podobnie jak Invimed i masz jakiegoś swojego opiekuna? Atakuj ich pytaniami, jak czegos nie wiesz. Taka pomoc to złoto.
    Po wizytach mojego M (nie mogłam w nich uczestniczyć) u androloga, nie wiedziałam nic, ani kiedy biopsja, ani co dalej, gdzie ruszyć. Wtedy pomoc takich koordynatorek byla nieoceniona, wszystkie terminy i badania przed zabiegiem zlecili nam zdalnie, nie musieliśmy tłuc się znowu do kliniki.
    Ja bardzo doceniam, że klinika ma takich pośredników na linii pacjent-lekarz, np zrobiłam sobie różne badania na własną rękę, wysłałam z prośbą o opinie lekarza, dostałam info na maila, albo dostałam wyniki badań biocenozy, na maila wysłali mi kod recepty. Kolejno, po transferze boli mnie brzuch/mam plamienie/kłuje mnie z prawej strony, pisałam od razu i po chwili odpowiedź co mam robić.

    Też mi się wydaje, że o nakład pracy chodzi. Chociaż prze drugim tese nasz androlog wyją całe i nie mógł później wsadzić z powrotem 🙂.

    Dorobić musiałam kariotyp, detekcja mutacji w genie MTHFR, detekcja mutacji Leiden, detekcja mutacji G20210A.

    Glukozę i insulinę zrobię w sobotę. Nie wiem ile się czeka na wynik, ale chyba nie za długo.

    No właśnie nie miałam okazji jeszcze skorzystać z opiekuna. Jak M będzie u anestezjologa to postaram się to ogarnąć. Widziałam w zaleceniach od lekarza, że z wszystkimi wynikami mam się właśnie udać do koordynatora. Nie wiem po co właściwie, ale liczę, że on będzie wiedział 🙂

    Podoba mi się jednak myśl, że nie muszę z każdą pierdołą latać do lekarza na wizytę oczywiście płatną.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Kurde dziewczyny ja się zaczęłam denerwować…

    Dziś mój odebrał wyniki hormonów i mocno spadł testosteron, w sumie i tak jest mega dobra reakcja na Clo, tylko miesiąc temu był prawie 12 , a dziś jest 8 , a Fsh przed miesiącem 14 dziś 15,7 .
    Będziemy się kontaktować z lekarzem dzisiaj o co chodzi, skoro przez ostatnie 3 msc był taki ładny wynik i nagle tydzień przed biopsja cyk i spadek czy to jest Ok czy jednak trzeba było robić miesiąc temu tą biopsje…
    Masakra ;/

    Dobrze jest widzę? Pomimo Clo FSH wzrosło?

    Mój M brał tylko 40 dni i to pół roku temu (czerwiec/lipiec 2021) a FSH jak badaliśmy w grudniu 2021 było niższe niż w 2020.

    Ja nadal uważam, że z waszymi wynikami to z palcem w ... bucie znajdziecie plemniki 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dobrze jest widzę? Pomimo Clo FSH wzrosło?

    Mój M brał tylko 40 dni i to pół roku temu (czerwiec/lipiec 2021) a FSH jak badaliśmy w grudniu 2021 było niższe niż w 2020.

    Ja nadal uważam, że z waszymi wynikami to z palcem w ... bucie znajdziecie plemniki 😊


    Tak ! Wzrosło wiesz mój przy pierwszym badaniu hormonów dawno dawno temu
    Testosteron miał 4,3 bodajże nie pamietam dokładnie FSH 12
    Później jakieś kontrolne oczywiście mówię tutaj o badaniach bez jakiejś stymulacji czy czegokolwiek
    Testosteron 3,8 a FSH 10,2
    Wszystko oczywiście w normie.
    Przy stymulacji po pierwszym miesiącu testosteron 10 a FSH 17 , potem przed dwa miesiące kontroli przy stymulacji wyniki takie same FSH spadło na 14 a testosteron wskoczyl na około 11 .

    Teraz ? To sama nie wiem jak na to patrzeć , bo FSH wzrosło testosteron trochę spadł …
    Szczerze ? Nie mam pojęcia jak to się wszystko ma do siebie. Kompletnie nie wiem .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2022, 18:47

  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dziś mąż miał biopsję igłowa u dr Wolskiego...
    Znaleziono pojedyncze ruchliwe plemniki w jądrach i liczne ruchliwe w najadrzach...

    Myślicie że jest szansa na znalezienie plemników odpowiednich do procedury?

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Hej dziewczyny, dziś mąż miał biopsję igłowa u dr Wolskiego...
    Znaleziono pojedyncze ruchliwe plemniki w jądrach i liczne ruchliwe w najadrzach...

    Myślicie że jest szansa na znalezienie plemników odpowiednich do procedury?

    Była biopsja znaleźli i nie zamrozili ?

  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamrozili i kazali czekać na wyniki

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Zamrozili i kazali czekać na wyniki

    No to czym się martwisz :)
    Trzeba się cieszyć, bo coś znaleźli to będzie dobrze :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Hej dziewczyny, dziś mąż miał biopsję igłowa u dr Wolskiego...
    Znaleziono pojedyncze ruchliwe plemniki w jądrach i liczne ruchliwe w najadrzach...

    Myślicie że jest szansa na znalezienie plemników odpowiednich do procedury?

    No pewnie że jest. Już sam fakt znalezienia ruchliwych plemników brzmi bardzo zachęcająco 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, a czy do IMSI konieczne są plemniki charakteryzujące się ruchem postępowym (A i B ), czy wystarczają poruszające się w miejscu (C) lub nieruchome (D)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 09:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas po ostatnim seminogramie, oczywiście zero, wiec dalej mam nadzieje, ze to po prostu niedrożność

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 13:31

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Cześć dziewczyny, a czy do IMSI konieczne są plemniki charakteryzujące się ruchem postępowym (A i B ), czy wystarczają poruszające się w miejscu (C) lub nieruchome (D)?

    U mnie podczas ostatniej procedury użyto C. Z tym że żadnego efektu to nie przyniosło.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, czy typ C rzeczywiście daje takie małe szanse na powodzenie. W nasieniu są pojedyncze plemniki co kilka pól widzenia. Dr polecił poczekać z rozpoczęciem, aż pojawi się chociaż B. Jeśli nie, to stymulacja lekami lub biopsja. Jeszcze poczekamy, aż minie pełne 10 tygodni po podwyższonej covidowej temperaturze u męża, może będzie poprawa. Ale zaraz po wizycie byłam strasznie rozczarowana.
    PS. Baniusiu przeczytałam Twoją historię. Jesteście z mężem bardzo silni. W końcu zobaczycie ten promyczek szczęścia 😘

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Zastanawiam się, czy typ C rzeczywiście daje takie małe szanse na powodzenie. W nasieniu są pojedyncze plemniki co kilka pól widzenia. Dr polecił poczekać z rozpoczęciem, aż pojawi się chociaż B. Jeśli nie, to stymulacja lekami lub biopsja. Jeszcze poczekamy, aż minie pełne 10 tygodni po podwyższonej covidowej temperaturze u męża, może będzie poprawa. Ale zaraz po wizycie byłam strasznie rozczarowana.
    PS. Baniusiu przeczytałam Twoją historię. Jesteście z mężem bardzo silni. W końcu zobaczycie ten promyczek szczęścia 😘

    Dziękuję 😘.

    Z typem typem C, to powiem Ci tak, że zaplodnilismy 16 komórek jajowych takimi plemnikami. Z tego powstała jedna blastka BC i to w 7 dobie. Po transferze BHCG 0.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • ByPositive Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @Bepositive
    Właśnie gdzie szukacie jakie województwo ?
    Ja może za dwa tygodnie będę mogła powiedzieć coś więcej o naszej klinice, jak narazie wszystko na plus, a podejście pań pielęgniarek czy z rejestracji w tej klinice na prawdę jest mega miłe.

    Szukamy w Małopolsce lub okolice, o KrakOvi już słyszeliśmy, ale to dość nowa klinika, która ma mało opinii, zastanawia mnie tylko, jakie mają Oni doświadczenie z Mtese.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 12:50

  • ByPositive Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy słyszałyście o przygotowaniu do mTese przy NOA, za pomocą terapii antyestrogenami? (clomiphen oraz tamoxifen),
    Przeglądając forum można zauważyć, że prawie każdy jest kierowany na terapię gonadotropinami (Ovitrelle, Bemfola)

    "U par, które chcą przejść do mikro-TESE, można pokusić się o optymalizację funkcji jąder poprzez terapię hormonalną. Pomimo ograniczonej literatury popierającej to podejście, terapia gonadotropinami lub antyestrogenami może poprawić wskaźnik pobierania nasienia (SRR) u mężczyzn z NOA" - https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/2090598X.2021.1956233

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ByPositive wrote:
    Szukamy w Małopolsce lub okolice, o KrakOvi już słyszeliśmy, ale to dość nowa klinika, która ma mało opinii, zastanawia mnie tylko, jakie mają Oni doświadczenie z Mtese.

    W klinice jest dwóch lekarzy, którzy wykonują mtese, my od początku leczyliśmy się u doktora Swolkienia, nawet wcześniej nie słyszałam o tej klinice, doktor mówił, ze tam wykonuje mTese i tez tam kazał mi sie zgłosić do doktora wyroby w celu kwalifikacji do in vitro, a jeżeli chodzi o doktora Swolkienia, to chyba nie znam żadnego tak dobrego lekarza, jeżeli chodzi o kompetencje, wiedzę w tym zakresie i podejście do pacjenta, zleca dużo badań, ale sam kieruje gdzie i jak co zrobić niczym się nie trzeba martwić. Zawsze pod telefonem, przy stymulacji mąż co miesiąc musiał wysyłać mu wyniki hormonów do konsultacji, ostatnio mieliśmy kilka pytań to nawet nie pisał maila tylko dzwonił i tłumaczył przez telefon, ostatnie badania hormonów tez nam się trochę zmieniły i nie ukrywam, ze się zmartwilismy, okazało się, ze niepotrzebnie. Mąż poprosił doktora o kontakt za pół godziny mieliśmy telefon w którym nam wytłumaczył co, jak i, ze wszystko jest ok.
    Także my się mega cieszymy, ze udało nam się odrazu trafić do takiego lekarza, bo czasem czytając historie na jakich lekarzy ludzie trafiają to szok, ze kierują odrazu po dawcę nasienia, a u nas najpierw wszystkie badania żeby znaleźć przyczynę i dążyć do naturalnego zapłodnienia. Doktor u męża tez przeprowadzał zabieg Tured , bo znaleziono dość dużą torbiel, ale usunięcie jej niestety nic nie dało, zabieg był wykonywany w Szpitalu na klinach w Krakowie.
    My teraz czekamy na biopsje, która już w środę. Dziś właśnie zawozimy do kliniki umowę i wszystkie badania i cóż … czekamy .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ByPositive wrote:
    A czy słyszałyście o przygotowaniu do mTese przy NOA, za pomocą terapii antyestrogenami? (clomiphen oraz tamoxifen),
    Przeglądając forum można zauważyć, że prawie każdy jest kierowany na terapię gonadotropinami (Ovitrelle, Bemfola)

    "U par, które chcą przejść do mikro-TESE, można pokusić się o optymalizację funkcji jąder poprzez terapię hormonalną. Pomimo ograniczonej literatury popierającej to podejście, terapia gonadotropinami lub antyestrogenami może poprawić wskaźnik pobierania nasienia (SRR) u mężczyzn z NOA" - https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/2090598X.2021.1956233


    Tak mój mąż właśnie mial stymulację hormonalną 4 msc. clomifenem , u niego chodziło o podwyższenie produkcji testosteronu i mega zareagował bo po pierwszym miesiącu testosteron z 3,8 wzrósł chyba na 11 . :)

  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy istnieje możliwość zrobienia drożności nasieniowodów czy tylko biopsja jest szansą na uzyskanie plemników?

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ