X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Myślę, że raczej nic mnie w tych dokumentach nie zaskoczy, bo o wszystkich wynikach byłam informowana na bieżąco.

    Przykro mi tylko, że klinika nie zareagowała w żaden sposób, nikt nie zadzwonił zapytać co się stało, dlaczego taka decyzja. Ja beton nie jestem jakby mi ktoś przedstawił satysfakcjonujące wyjaśnienie i przedstawił propozycję, to bym rozważyła.

    Widocznie 20 tys w tą czy we wtą, to dla takiej kliniki żadna różnica.


    ByPositive a Wy szukacie mtese w Warszawie czy po całej Polsce?

    No właśnie szok z tą kliniką, zero wyjaśnienia… chyba zdają sobie sprawę, ze dla nas pacjentów nie jest to powiększanie ust czy wyrwanie zęba, a zero podejścia do klienta/pacjenta który nie raz, ze zostawia u nich dziesiątki tysięcy, to tak na prawdę powierza im w swoje ręce coś więcej niż swoją przyszłość.
    Mega kiepsko i strzelają sobie w kolano takim podejściem konkretnie, bo chyba każdy będzie szukał opinii na ich temat w necie i raczej im to nie pomoże tutaj.

    @Bepositive
    Właśnie gdzie szukacie jakie województwo ?
    Ja może za dwa tygodnie będę mogła powiedzieć coś więcej o naszej klinice, jak narazie wszystko na plus, a podejście pań pielęgniarek czy z rejestracji w tej klinice na prawdę jest mega miłe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2022, 20:22

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzę od 3 godzin i skanuje a nawet w połowie nie jestem.
    Dla kurażu popijam sobie malibu z mlekiem.
    Jak.tak dalej pójdzie to się nawalę zanim to wszystko zeskanuje🤦‍♀️

    lindalia lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Siedzę od 3 godzin i skanuje a nawet w połowie nie jestem.
    Dla kurażu popijam sobie malibu z mlekiem.
    Jak.tak dalej pójdzie to się nawalę zanim to wszystko zeskanuje🤦‍♀️


    Żartujesz ? Aż tyle tego jest?
    To strach myśleć ile czasu zajmie lekarzowi żeby to przejrzeć :)
    A co do malibu !? Zawsze warto mieć jakiś akompaniament 😛

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Żartujesz ? Aż tyle tego jest?
    To strach myśleć ile czasu zajmie lekarzowi żeby to przejrzeć :)
    A co do malibu !? Zawsze warto mieć jakiś akompaniament 😛

    Nadal skanuję, ale malibu już odstawiłam 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Nadal skanuję, ale malibu już odstawiłam 🙂

    Skończyłam. Człowiek sobie nawet nie uświadamia ile konsultacji odbył i ile badań wykonał w ciągu tych ostatnich lat.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Skończyłam. Człowiek sobie nawet nie uświadamia ile konsultacji odbył i ile badań wykonał w ciągu tych ostatnich lat.

    Nie ma się co dziwić.
    My dopiero będziemy zaczynać pierwsza biopsje, jak się uda, to pierwsza procedurę, a ostatnio w pokoju pielęgniarki jak wypadła mi z rąk teczka to papiery zaścieliły całą podłogę.

    Więc u was dokumentów od cholery

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przejrzałam jeszcze sobie wczoraj wszystkie te badania męża natknęłam sie jeszcze na ostatnie USG jąder po pierwszym miesiącu stymulacji

    Jądro jedno 15 ml drugie 20ml ( ładnie mieszczą się w normie) nieznacznie powiększona sieć bodajze prawego jądra, pamietam jak lekarz mówił, ze to znak, że jest tam prawdopodobnie jakaś niedrożność i plemniki sie tam kumulują i albo pracuje tylko jedno właśnie to jądro, albo gdzieś tu jest niedrożność, a z drugiego zaczęło się przedostawać, od tej pory w sumie seminogramu nie było, może faktycznie jest coś w tym, widziałam gdzieś tutaj na forum kilkadziesiąt stron wcześniej, ze u kogoś po stymulacji przed mTese pojawiły się pojedyncze plemniki.
    Analizuje wszystko jak glupia, ale próbuje się sama uspokajać w tym wszystkim.
    W dzień biopsji to się chyba nerwowo wykończę . MASakra !

  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po biopsji od razu informują czy są plemniki czy dopiero po jakimś czasie?

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Czy po biopsji od razu informują czy są plemniki czy dopiero po jakimś czasie?
    Przy TESE mieliśmy informację już po pół godzinie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś na wizycie w Invi. No muszę przyznać, że efektu "wow" nie było. Mam obecnie mieszane uczucia do tej Kliniki.

    Owszem, lekarz poświęcił nam sporo czasu, ale sam przyznał, że miał tylko 20 minut na zapoznanie się z naszą dokumentacją. No, ale omówiliśmy wszystkie dotychczasowe próby. Widzę, że jakiś plan w głowie ma. Mimo to po wyjściu z gabinetu, ja właściwie nie wiedziałam co dalej. Na szczęście "koniec języka za przewodnika" i udało nam:
    - ustalić datę wizyty u anestezjologa i biopsji,
    - zrobić hurtem wszystkie zlecone dziś badania.

    No więc tak:
    - musimy dokupić kilka suplementów. Dla M koniecznie cynk, karnitynę i vit c oraz orzechyi migdały. Orzechy to zalecenie i lekarz powiedział, że mają udowodnione naukowo badania ich skuteczności i jest to nasz "must have",

    - będą 2 biopsję. Teraz 15.02.2022, aby był zamrożony depozyt. Mimo to w dniu mojej punkcji będzie kolejna biopsja, aby mieć plemniki na świeżo. Dr powiedział, że świeże są o niebo lepsze. Jednak jakby coś zdarzyło nieprzewidzianego, to zawsze w zapasie będą mrożone.

    - resztę w sumie będziemy ustalać po wyniku biopsji, choć już teraz wiem, w Ovi miałam zaporowe ilości leków. Zapewne po to, aby 🥚🥚 było jak najwięcej. Teraz zrobimy inaczej. Będziemy skupiali się, aby bylo mniej, ale dużo lepszej jakości,

    - muszę dokupić sobie Q10, DHEA i Wit. D.

    - zarodki będą hodowane do blastocysty. Wyłącznie. Jeśli coś będzie w 5 dobie to będzie. Jeśli nie to nie. Żadnych 3dniowców, morul, blastek z 6 czy 7 doby,

    - lekarz nie boi się immunologii, pochwalił dotychczasowe badanie i wspomniał jeszcze KIRach.

    No chyba im zaufamy. Chyba im zaufałam w momencie wyrazenia zgody na zrobienie kolejnych badań za ponad 1 tys. Sama konsultacja była bezpłatna 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekalam na info :)
    No to masz porównanie: w Ovi, gdzie zawsze były fajerwerki i wszystko super, a efekty wszyscy znamy, a tu co prawda sieciowka, ale z racjonalnym podejściem.

    Miło, że lekarz ma pomysł na Waszą drogę. Dwie biopsje, Wow. Jak się M na to zapatruje?


    Co do Twoich witamin, to znam takie zestawy z mojej kliniki i dziewczyny miały dobre rezultaty, podnosi AMH, ale także przede wszystkim jakość tych jajeczek. A jak Ty wyglądasz z glukozą i insuliną? Masz jakieś niedawne badania tego?
    Czyli ruszacie za miesiąc, a Twoja stymulacja kiedy?

    Podoba mi się brak półśrodków, czyli jak kraść to miliony. Po Waszych próbach takie nastawienie na wszystko najlepsze jest bardzo fajne.

    KIRY to wiem, a czy Ty masz zbadane komórki NK ? Dobrze, że masz juz zapisane wskazania od immunologa i miło, że klinika respektuje te zapiski, a nawet dorzuca coś od siebie.

    Invicta to sieciowka, tak jak "mój " Invimed. Ma to pewne wady - masówka, ale i zalety, przede wszystkim opieka nad pacjentem, stały kontakt oraz doświadczenie i szersze spojrzenie lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Byliśmy dziś na wizycie w Invi. No muszę przyznać, że efektu "wow" nie było. Mam obecnie mieszane uczucia do tej Kliniki.

    Owszem, lekarz poświęcił nam sporo czasu, ale sam przyznał, że miał tylko 20 minut na zapoznanie się z naszą dokumentacją. No, ale omówiliśmy wszystkie dotychczasowe próby. Widzę, że jakiś plan w głowie ma. Mimo to po wyjściu z gabinetu, ja właściwie nie wiedziałam co dalej. Na szczęście "koniec języka za przewodnika" i udało nam:
    - ustalić datę wizyty u anestezjologa i biopsji,
    - zrobić hurtem wszystkie zlecone dziś badania.

    No więc tak:
    - musimy dokupić kilka suplementów. Dla M koniecznie cynk, karnitynę i vit c oraz orzechyi migdały. Orzechy to zalecenie i lekarz powiedział, że mają udowodnione naukowo badania ich skuteczności i jest to nasz "must have",

    - będą 2 biopsję. Teraz 15.02.2022, aby był zamrożony depozyt. Mimo to w dniu mojej punkcji będzie kolejna biopsja, aby mieć plemniki na świeżo. Dr powiedział, że świeże są o niebo lepsze. Jednak jakby coś zdarzyło nieprzewidzianego, to zawsze w zapasie będą mrożone.

    - resztę w sumie będziemy ustalać po wyniku biopsji, choć już teraz wiem, w Ovi miałam zaporowe ilości leków. Zapewne po to, aby 🥚🥚 było jak najwięcej. Teraz zrobimy inaczej. Będziemy skupiali się, aby bylo mniej, ale dużo lepszej jakości,

    - muszę dokupić sobie Q10, DHEA i Wit. D.

    - zarodki będą hodowane do blastocysty. Wyłącznie. Jeśli coś będzie w 5 dobie to będzie. Jeśli nie to nie. Żadnych 3dniowców, morul, blastek z 6 czy 7 doby,

    - lekarz nie boi się immunologii, pochwalił dotychczasowe badanie i wspomniał jeszcze KIRach.

    No chyba im zaufamy. Chyba im zaufałam w momencie wyrazenia zgody na zrobienie kolejnych badań za ponad 1 tys. Sama konsultacja była bezpłatna 🙂


    Hej ! Super, ze wizyta za wami, nawet nie wiesz jak wam zazdroszczę, ze w sumie macie pewność, ze produkcja jest i to tylko kwestia czasu, aż będzie ciąża.

    Fajnie, ze jest jakiś plan działania.
    Dobry pomysł z tymi dwoma biopsjami, zwiększenie szans do maksimum.

    Powiedz jakie orzechy wam polecił ? U nas w sumie do biopsji 8 dni wiec wątpię żeby coś się udało zdziałać z tymi orzechami, ale 4 miesiące bierze fertilman plus to mysle, ze jest ok.

    Jutro m jedzie na resztę badań, cały pakiet anestezjologiczny i kontrola hormonów.
    No i oczywiście jutro tez ostatni seminogram.

    W sumie powiem Ci, ze ja się martwię trochę o tą biopsje właśnie o to mrożenie plemników, cóż jak się nic nie rozmrozi.

    I właśnie nie ma ryzyka u was robienia dwóch biopsji w tak krótkim czasie ?

  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plotka wrote:
    część chciałem tylko podać info ze po leku Ovitrelle FSH spadło mi z 30 na 5 - extra! wcześniej brałem
    wcześniej przez 4 miesiaze Clostygebyt bez efektu.
    teraz 6 tygodni dodatkowej stymulacji i biopsja.

    Możesz powiedzieć czy jesteście już po biopsji?
    U mojego męża są bardzo podobne wyniki, na razie jesteśmy w trakcie stymulacji..
    Leczycie się u dr Wolskiego?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M nie ma problemu z biopsją. A to dlatego, że nie odczuł żadnych skutków ubocznych. Jest gotowy na kolejne, co mnie akurat bardzo cieszy.

    Glukozę i insulinę mam zleconą. Nie zrobiłam dzisiaj bo musi być na czczo. My konsultację mieliśmy o 11:20 a skończyliśmy po 13:00. Także już jej nie robiłam. Skoczę w sobotę zrobię.

    Ja ruszę pewnie po 1 biopsji. Akurat dostanę wyniki mojej genetyki. Lekarz co prawda wspominał, aby ją zrobić po dodatnim wyniku biopsji. Bo jakby nic nie znaleźli to nie będzie potrzebna. Ja jednak nie chcę czekać po biopsji kolejnych 4 tygodni. Zrobiłam dzisiaj i akurat okolo 15.02.2022 powinnam mieć wyniki.

    Tak, czuję się, że to sieciówka. Taki trochę chaos i rozgardiasz panuje. Może dlatego, że to pierwsza wizyta była i nie wiem co i jak i gdzie i o co chodzi z tymi opiekunami.

    Ale w recepcji byli bardzo pomocni i wyjaśnili wszystko o co pytałam. Zamiast każdego badania z osobna (co by kosztowalo 1400) zaproponował jakiś gotowy zestaw promocyjny, gdzie wszystkie zlecone mi badania + jeszcze jakieś kosztowały 900 zł. Lekarz po wizycie zaprowadził nas do pani, która umówiła biopsję. Do laboratorium kolejki żadnej nie było.

    Spodobało mi się też, że lekarz uszanował moje zdanie. Powiedział, że po 3 nieudanych próbach musi wspomnieć o dawcy i jak się na to zapatrujemy. Powiedziałam, że rozważamy to, ale jeszcze nie przy tej próbie. To powiedział, że rozumie i że do tematu możemy wrócić w każdej chwili, ale tylko kiedy ja tego zechcę.

    Nie wiem tylko kiedy mam zrobić kolejne badania. Lekarz wspomniał, że trzeba będzie powtórzyć AMH, testosteron, jakieś siarczyny, KIRY, ale nie zlecił żadnego z tych badań. Dopytam 27.01.2022 jak będziemy ba wizycie u anestezjologa. Może wtedy z tym opiekunem się spotkam i dopytam o to.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój genetykę ma w porządku , mi nie kazali robić powiedzieli, ze jest potrzebna tylko wtedy jeżeli chcemy robić badania genetyczne zarodków czy coś takiego wiec nie robiłam.

    Ja w sumie dużo badań mam zrobionych zostały mi tylko te które są ważne 3msc +hormony .
    Wiec narazie nie kazali tego robić, bo muszą być ważne nawet w dniu transferu wiec szkoda skracać ten czas.
    Wy po tylu próbach i jeszcze każą wam robić tak kosztowne badania ?
    To są jakieś nowe czy powtarzasz te, które już były wcześniej ?
    Szczerze u mnie tam jakiś cudów z badaniami nie było. Jakieś zapalenia wątroby, różyczka, toxoplazmoza, HIV i jakieś wymazy bakteriologiczne. pozatym jakieś hormony + tez ten pakiet anestezjologiczny.
    U Ciebie może więcej badan przez ten problem z zagnieżdżeniem.

    Mój tez ten fertilman bierze w takiej dawce.
    Może jutro zakupie mu tez te orzechy niech je :p



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2022, 22:28

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hej ! Super, ze wizyta za wami, nawet nie wiesz jak wam zazdroszczę, ze w sumie macie pewność, ze produkcja jest i to tylko kwestia czasu, aż będzie ciąża.

    Fajnie, ze jest jakiś plan działania.
    Dobry pomysł z tymi dwoma biopsjami, zwiększenie szans do maksimum.

    Powiedz jakie orzechy wam polecił ? U nas w sumie do biopsji 8 dni wiec wątpię żeby coś się udało zdziałać z tymi orzechami, ale 4 miesiące bierze fertilman plus to mysle, ze jest ok?

    Orzechy włoskie, laskowe i migdały 🙂. Zapytałam o sławne orzechy brazylijskie, to lekarz pieiedział, że my pacjenci nazywamy je brazylijskimi, ale faktycznie chodzi o głównie o te 3 typy.

    Lekarz też nam polecił Fertilman Plus. 2x2 dziennie. Nie inaczej. Akurat to bierzemy i w takiej dawce więc luz.

    Nie ma tak, że nic się nie rozmrozi. Przecież mrozenie plemników jest stare jak in vitro. Pewnie setki tysiące razy jeśli nie miliony to robiono.

    Zaskoczyło mnie też stwierdzenie, że jak donoszą statystyki, to tesevi mtese mają porównywalną skuteczność. Obecnie tese robi się podobnie jak mtese. Nie otwiera się co prawda całego jądra, ale robi pod takim samym mikroskopem, w takim samym powiększeniu.

    Poza tym Ci wszyscy lekarze to się znają. Mój obecny lekarza bardzo dobrze zna moich wcześniejszych lekarz. Co więcej, jak wspomniałam, że miałam operację bariatryczną 7 lat temu to od razu zapytał czy u doktora Paśnika robiłam. No faktycznie u niego 🙂. Przecież bariatria to zupełnie coś innego niż ginekologia. Nie wiem nawet na jakim sympozjum mogliby się spotkać 🙂.






    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm … nie słyszałam żeby tese robili z mikroskopem, przecież mtese jest pod mikroskopem, a zwykle tese to pobieranie na ślepo.
    Jak donosi nasz lekarz :
    Ilość tkanki jaką pobiera się przy zabiegu mTESE to około 10mg podczas gdy konwencjonalna biopsja otwarta wiąże się z utratą około 500-900mg na każde jądro.
    Zreszta nie wiem jaki byłby w sumie sens żeby robili tese w cenie mtese skoro przeprowadzali by wszystko pod mikroskopem.
    Nam to ciezko zweryfikować lekarzami nie jesteśmy :p

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hmm … nie słyszałam żeby tese robili z mikroskopem, przecież mtese jest pod mikroskopem, a zwykle tese to pobieranie na ślepo.
    Jak donosi nasz lekarz :
    Ilość tkanki jaką pobiera się przy zabiegu mTESE to około 10mg podczas gdy konwencjonalna biopsja otwarta wiąże się z utratą około 500-900mg na każde jądro.
    Zreszta nie wiem jaki byłby w sumie sens żeby robili tese w cenie mtese skoro przeprowadzali by wszystko pod mikroskopem.
    Nam to ciezko zweryfikować lekarzami nie jesteśmy :p

    No ja właśnie pamiętam, że 1 i 2 tese pobierali nam na ślepo. Teraz będzie inaczej. Lekarz mówił, że u nich tese robią pod mikroskopem. Nie wiem czy to kwestia kliniki czy po prostu nauka poszła do przodu przez ostatni rok czy 2 lata. Niemniej cieszy mnie to 🙂.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto teraz bedzie teraz robił biopsje Twojemu mężowi ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A kto teraz bedzie teraz robił biopsje Twojemu mężowi ?

    Nie mam pojęcia. Podali nam jakieś nazwisko w klinice, ale nic mi ono nie mówiło i nie zapamiętałam.

    Ja sobie tak myślę, że gdzieś tu jest haczyk bo nie możemy płacić za prawie to samo 2000 i 10000.

    Myślę, że u nas będzie albo słabszy ten mikroskop.
    Albo tu idzie o nakład pracy. Przy mtese otwiera się całe jądro i chyba sprawdza milimetr po milimetrze. Tak więc trochę to trwa. U nas zrobią małe nacięcie i zweryfikują pod tym mikroskopem czy coś tam jest. Jak nie to pewnie będą ciąć dalej. Nie wiem, ale dopytam.

    No generalnie muszę się czymś różnic te biopsję bo różnica w opłacie jest ogromna.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ