X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny czy wy wykupowalyscie leki do stymulacji a aptece ?
    Bo moją uwagę zwróciło ostatnio to, ze widziałam jak ktoś wychodził z kliniki z torbą leków i strzykawek i w recepcji mówili, ze chcą zapłacić za wizytę i leki.
    Tak, w aptece.
    Niektóre kliniki sprzedają też leki u siebie, ale najczęściej moooocno zawyżają ceny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak, w aptece.
    Niektóre kliniki sprzedają też leki u siebie, ale najczęściej moooocno zawyżają ceny.


    A powiedz mi czy zdarza sie tak, ze niektóre leki są po prostu ciezko dostępne ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A powiedz mi czy zdarza sie tak, ze niektóre leki są po prostu ciezko dostępne ?
    Czasem tak jest, ale wtedy jest kiepsko w całej Polsce i zastępują czymś innym.
    Chociaż z tymi do stymulacji nie słyszałam aby był problem, jedynie później już w ciazy albo do transferu.

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mój mąż wczoraj miał mtese. Są plemniki! Dr W powiedział że jest bardzo dużo, są ruchliwe. Szczegóły za 3 tygodnie. Ale mówił że już można się szykować do invitro. Kamień z serca spadł... I znalazł przyczynę azoospermii. Po operacji wodniaka jądra które miał w wieku 3 lat zrobiło się prawdopodobnie jakieś zapalenie które zatkały nasieniowody

    Baniusia, Ala_d, Truskawka311220 lubią tę wiadomość

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Cześć dziewczyny. Mój mąż wczoraj miał mtese. Są plemniki! Dr W powiedział że jest bardzo dużo, są ruchliwe. Szczegóły za 3 tygodnie. Ale mówił że już można się szykować do invitro. Kamień z serca spadł... I znalazł przyczynę azoospermii. Po operacji wodniaka jądra które miał w wieku 3 lat zrobiło się prawdopodobnie jakieś zapalenie które zatkały nasieniowody


    To tak jak u mojego !!! Tez znaleźli bardzo dużo i ruchliwe
    Identycznie ! Przez te pieprzone wodniaki jąder u nas tez Azoospermia: masakra !

    3 tygodnie czekacie na wynik badania histopatologicznego ?


    @lindalia
    Przypomnisz mi, które witaminy robiłaś ? Pamietam ze gdzieś tu pisałaś ale nie mogę kompletnie znaleźć:
    Chce zrobić sobie poziomy
    Kwas foliowy
    Witamina D

    i nie wiem co tam było warto zrobic jeszcze ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 16:32

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    3 tygodnie czekacie na wynik badania histopatologicznego ?


    Tak. Za 3 tygodnie mamy się dowiadywać czy są. Potem już na teleporade to nam dr. zinterpretuje te wyniki.

    Takze trochę budżet musimy podreperować, ja w międzyczasie porobić badania bo trochę minęło kiedy byłam ostatnio u gina i będziemy startować. Niby zakładaliśmy że gdzieś w drugiej połowie roku ale chyba już pomyślę i zapisaniu na wstępna wizytę :)



    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    3 tygodnie czekacie na wynik badania histopatologicznego ?


    Tak. Za 3 tygodnie mamy się dowiadywać czy są. Potem już na teleporade to nam dr. zinterpretuje te wyniki.

    Takze trochę budżet musimy podreperować, ja w międzyczasie porobić badania bo trochę minęło kiedy byłam ostatnio u gina i będziemy startować. Niby zakładaliśmy że gdzieś w drugiej połowie roku ale chyba już pomyślę i zapisaniu na wstępna wizytę :)


    Hmmm to ciekawe , u nas to odrazu po był wynik lekarz mówił, ze są , ze ruchome i poszły do zamrożenia 12 słomek, a wam każą jeszcze czekać na wynik ?
    Oczywiście na wynik badania histo tez czekamy, miał być 2 tygodnie po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 17:02

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny czy wy wykupowalyscie leki do stymulacji a aptece ?
    Bo moją uwagę zwróciło ostatnio to, ze widziałam jak ktoś wychodził z kliniki z torbą leków i strzykawek i w recepcji mówili, ze chcą zapłacić za wizytę i leki.

    Ja również miałam cześć leków z apteki a część leków z kliniki.

    Jak robiłam procedurę z dofinansowaniem to większość kupowałam w aptece. Jak bez dofinansowania to większość brałam z kliniki.

    Leki niezbedne do punkcji zawsze brałam z kliniki.

    U mnie w klinice leki były tańsze niż w aptece. Poza tym czasem potrzebowałam np. Tylko 2 zastrzyków, to nie było sensu kupować w aptece całego opakowania z 10 zastrzykami. Niewykorzystane leki zawsze można było zwrócić a obi kase zwracali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 17:48

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dołączam do wątku. Tydzień temu odebraliśmy wyniki badania nasienia i niestety 0 plemnikow. Mąż ponad 10 lat po leczeniu chloniaka chemio i radioterapia. Dużo czytałam o dr Wolskim, mamy wizytę u niego za tydzień. Mam nadzieję że nam pomoże bo z tego co wyczytałam pomógł wielu parom.

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hmmm to ciekawe , u nas to odrazu po był wynik lekarz mówił, ze są , ze ruchome i poszły do zamrożenia 12 słomek, a wam każą jeszcze czekać na wynik ?
    Oczywiście na wynik badania histo tez czekamy, miał być 2 tygodnie po.

    Wiadomo do mrożenia poszły od razu. Ja o ilość słomek nie zapytałam, a sam też nie powiedział. Nam wystarczylo że powiedział że jest bardzo dużo i są ruchliwe :) i że można zaczynać śmiało z procedurą. Resztę pytań wyparowało.

    Oczywiście zapytałam o próbę udrożnienia tego nasieniowodu ale jak bysmy mieli po 20 lat to można by się było w to bawić i próbować z mało prawdopodobnym skutku. A tu 30-stka 2 lata temu stukneła 😅😅

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    To tak jak u mojego !!! Tez znaleźli bardzo dużo i ruchliwe
    Identycznie ! Przez te pieprzone wodniaki jąder u nas tez Azoospermia: masakra !

    3 tygodnie czekacie na wynik badania histopatologicznego ?


    @lindalia
    Przypomnisz mi, które witaminy robiłaś ? Pamietam ze gdzieś tu pisałaś ale nie mogę kompletnie znaleźć:
    Chce zrobić sobie poziomy
    Kwas foliowy
    Witamina D

    i nie wiem co tam było warto zrobic jeszcze ?
    D3, b12, kwas foliowy, magnez, glukoza i insulina. Jak dwa ostatnie wyjdą nie tak, to wtedy krzywa glukozowo insulinowa.

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny :) dołączam do wątku. Tydzień temu odebraliśmy wyniki badania nasienia i niestety 0 plemnikow. Mąż ponad 10 lat po leczeniu chloniaka chemio i radioterapia. Dużo czytałam o dr Wolskim, mamy wizytę u niego za tydzień. Mam nadzieję że nam pomoże bo z tego co wyczytałam pomógł wielu parom.


    Jeden seminogram robiliście? Czy to już kolejny z zerami? Bo raczej zalecają mieć dwa z 3 miesięcznym odstępem czasu.
    I jakaś diagnostykę robiliście? Chormony itp?
    Bo fajnie iść z badaniami porobionymi, nie tracić kasy na wizytę na której zleci zrobienie badań

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hmmm to ciekawe , u nas to odrazu po był wynik lekarz mówił, ze są , ze ruchome i poszły do zamrożenia 12 słomek, a wam każą jeszcze czekać na wynik ?
    Oczywiście na wynik badania histo tez czekamy, miał być 2 tygodnie po.


    Hehehe. Teraz dopiero przeczytałam co napisałam w poprzednim poście "mamy się dowiadywać czy są"... Sama nie wiem o co mi chodziło 😅😅 plemniki są :)

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki &lindalia , na wątku się tyle dzieje, ze czasami znaleźć coś ciezko 😅😅😅
    Ogarnę sobie to wszystko właśnie.
    Prawdopodobnie w poniedziałek będę miała wizytę to podpytam tez o tą trombofilie zobaczę jak ten lekarz się ustosunkuje do tego z tego co widziałam w cenniku kliniki to u nich można tez zrobić ten test jakiś rozszerzony koło 500 zł kosztuje, a na tym TestDna 367 zł.

    Patrzyłam sobie jeszcze na moje ,, stare” wyniki z monitoringu stymulacji. Wydaje się, ze było tam ok . Przed owulacją endometrium 7-8 po owulacji ciałko żółte i endometrium 10, to może będzie dobre.


    @anett jesteśmy w podobnej sytuacji mam nadzieje, ze będzie dobrze, bo plemników nie mamy ze względu na powikłania po wodniakach jąder. Tylko mój operacje miał w wieku 20 lat, a Twój jako małe dziecko.
    w biopsji się znalazły plemniki to dużo i dobrej jakości.
    Ja tez się cieszyłam jak nam powiedzieli ze są, ale później właśnie na sali pooperacyjnej podpytałam ile się tego udało pobrać i jak nam powiedzieli, ze koło 14 mln to prawie szczękę z podłogi zbierałam, bo myśleliśmy, ze będziemy walczyć o kilka - kilkadziesiąt- może kilkaset plemników !:) a tu taki szok

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    D3, b12, kwas foliowy, magnez, glukoza i insulina. Jak dwa ostatnie wyjdą nie tak, to wtedy krzywa glukozowo insulinowa.

    Zapomniałam, że mam już wyniki glukozy I insulinę. Pewnie dlatego, że w normie:
    - glukoza 4,62 (3,9 - 5,5)
    - insulina 11,9 (2,6 - 24,9)

    Gmagda lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, zawsze to coś :)

  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Jeden seminogram robiliście? Czy to już kolejny z zerami? Bo raczej zalecają mieć dwa z 3 miesięcznym odstępem czasu.
    I jakaś diagnostykę robiliście? Chormony itp?
    Bo fajnie iść z badaniami porobionymi, nie tracić kasy na wizytę na której zleci zrobienie badań
    Jeden seminogram zrobiliśmy, hormony też sprawdzaliśmy, prolaktyna lekko podwyższona a reszta w normie

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Cześć dziewczyny. Mój mąż wczoraj miał mtese. Są plemniki! Dr W powiedział że jest bardzo dużo, są ruchliwe. Szczegóły za 3 tygodnie. Ale mówił że już można się szykować do invitro. Kamień z serca spadł... I znalazł przyczynę azoospermii. Po operacji wodniaka jądra które miał w wieku 3 lat zrobiło się prawdopodobnie jakieś zapalenie które zatkały nasieniowody

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a wcześniej miał normalna biopsje jąder i nic? jakie miał FSH? pozdrawiam

  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Cześć dziewczyny. Mój mąż wczoraj miał mtese. Są plemniki! Dr W powiedział że jest bardzo dużo, są ruchliwe. Szczegóły za 3 tygodnie. Ale mówił że już można się szykować do invitro. Kamień z serca spadł... I znalazł przyczynę azoospermii. Po operacji wodniaka jądra które miał w wieku 3 lat zrobiło się prawdopodobnie jakieś zapalenie które zatkały nasieniowody
    Super wiadomość! 😊 Moge wiedzieć ile zapłaciliście za mtese?

‹‹ 488 489 490 491 492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ