X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @nasza historia
    A jak u was skończyła się ta historia ? Z happy endem ?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 lutego 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @nasza historia
    A jak u was skończyła się ta historia ? Z happy endem ?
    Z Novum niestety historia bez Happy endu..
    Po pierwszej mtese mieliśmy Ok 200 plemnikow, wtedy wydało nam się, ze wystarczy na 1 procedurę in vitro. Niestety po punkcji z 13 moich komórek zapłodniła się tylko 1, a i tak z 2dniowym opóźnieniem ruszył zarodek. Odbył się świeży transfer ale niestety nieudany. Mąż zdecydował się na druga mtese i już nie odnaleziono plemnikow- nie wiemy dlaczego skoro w 1 były..
    Zdecydowaliśmy się na nasienie dawcy.
    Drugi transfer się udał, jestem w 19 tyg ciąży.
    Jesteśmy szczęśliwi wiec koniec końców zakończenie szczęśliwe, choć trzeba było podjąć ciężkie decyzje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Z Novum niestety historia bez Happy endu..
    Po pierwszej mtese mieliśmy Ok 200 plemnikow, wtedy wydało nam się, ze wystarczy na 1 procedurę in vitro. Niestety po punkcji z 13 moich komórek zapłodniła się tylko 1, a i tak z 2dniowym opóźnieniem ruszył zarodek. Odbył się świeży transfer ale niestety nieudany. Mąż zdecydował się na druga mtese i już nie odnaleziono plemnikow- nie wiemy dlaczego skoro w 1 były..
    Zdecydowaliśmy się na nasienie dawcy.
    Drugi transfer się udał, jestem w 19 tyg ciąży.
    Jesteśmy szczęśliwi wiec koniec końców zakończenie szczęśliwe, choć trzeba było podjąć ciężkie decyzje.

    Ech szkoda, ze się wam nie udalo pozyskać tyle plemników żeby się udalo, ale i tak super Gratuluje ciąży ! :) dobrze, ze masz to już za sobą , my nawet w połowie drogi nie jesteśmy, bo dopiero po biopsji, a cała reszta przed nami .

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 1 lutego 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszahistoria gratuluję Wam ciąży!!! Zaraz połowa:)

    Co do przenoszenia plemników, to dziewczyna była z mojej kliniki. Mieli mtese w Novum i płacili za transport do Poznania ok 2,5-3 tysiące. In vitro robili już w Invimed Poznan. Dziewczyna nie udziela się juz na forum, bo jest bardzo zaabsorbowana dzieckiem. :) dodam, że u jej męża znaleźli 22 plemniki. SZTUKI. Z czego powstała jedna blastka, udał się pierwszy transfer.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Naszahistoria gratuluję Wam ciąży!!! Zaraz połowa:)

    Co do przenoszenia plemników, to dziewczyna była z mojej kliniki. Mieli mtese w Novum i płacili za transport do Poznania ok 2,5-3 tysiące. In vitro robili już w Invimed Poznan. Dziewczyna nie udziela się juz na forum, bo jest bardzo zaabsorbowana dzieckiem. :) dodam, że u jej męża znaleźli 22 plemniki. SZTUKI. Z czego powstała jedna blastka, udał się pierwszy transfer.



    O matko ! Ale mieli szczęście ! Cudownie 😍
    Ja się boje, ze u nas pierwszy transfer się nie uda i się załamiemy… a z drugiej strony nie chce robić dużych nadziei z tym pierwszym w końcu ludziom udaje się tez często 2-3-4 transfer .

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 lutego 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niby w opinii dr Wolskiego plemnikow było dużo, te 200szt. Tyle, ze musiały być bardzo słabe skoro aż na 13 komórek zapłodniła się tylko jedna i słabiutki zarodek z tego wyszedł. Teraz z perspektywy czasu wiem, ze wina musiała leżeć po stronie plemnikow, bo z nasieniem dawcy wyszło nam na 10 pobranych komórek aż 6 blastek najwyższej klasy.
    Także czasami to loteria, niektórym te 22 plemniki dadzą ciaze a niektórym i 200 nie pomoże.

    Lindalia- już prawie końcówka, trzymam kciuki za końcówkę i szczęśliwe rozwiązanie.

    Gmagda- macie tak dużo plemnikow, ze nie masz się co martwić. Jestem pewna, ze będzie z nich dzidziuś :) a porażka po 1 czy 2 transferze nie ma co się przejmowac, naturalnie tez nie zachodzi się po 1 razie , a in vitro to Ok 40% szans, wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość.
    Niestety azospermia i in vitro ucza cierpliwości.
    Trzymam za Was wszytskie kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 19:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @nasza historia
    Dziękujemy 😍
    Trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie😍

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wrocławskim in vimed moja noga nie przekroczy progu. 5 lat temu nas olali bo właściwie od razu o dawcy mówili, wiadomo że biopsję proponowali ale bez żadnej stymulacji, bez żadnego suplementowania. A my 5 lat temu byliśmy poprostu ciemni w temacie zresztą jak każdy chyba z nas na początku. Stąd pomysł żeby zostać w novum. Bo do in vimedu krótko mówiąc straciliśmy zaufanie. Co do mieszkania w Warszawie to nie mam problemu, bo siostrę tam mam więc lokum jest. Bardziej się zastanawiałam jak z L4 na te stymulację itp.
    Także już wszystko jaśniejsze się to nam robi.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiadałam ostatnio o Franku, którego spotkałam jak byłam jeszcze w Oviklinice.

    W biopsji znaleziono jednego jedynego plemnika. No i to był ten szczęśliwy plemnik. Urodził się z niego Franek. Na insta Ovi jest jego zdjęcie 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam te Wasze wiadomości i nie wiem czy bardziej pocieszają czy stresują...
    Proszę powiedzcie mi czy po mtese możliwa jest inseminacja? Jestem jeszcze zielona w temacie, dopiero od tygodnia wiemy że mamy 0 plemnikow w nsieniu, mamy już umówioną wizytę u dr Wolskiego mam nadzieję że i nam pomoże...

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    We wrocławskim in vimed moja noga nie przekroczy progu. 5 lat temu nas olali bo właściwie od razu o dawcy mówili, wiadomo że biopsję proponowali ale bez żadnej stymulacji, bez żadnego suplementowania. A my 5 lat temu byliśmy poprostu ciemni w temacie zresztą jak każdy chyba z nas na początku. Stąd pomysł żeby zostać w novum. Bo do in vimedu krótko mówiąc straciliśmy zaufanie. Co do mieszkania w Warszawie to nie mam problemu, bo siostrę tam mam więc lokum jest. Bardziej się zastanawiałam jak z L4 na te stymulację itp.
    Także już wszystko jaśniejsze się to nam robi.
    Tak, jeśli chodzi o biopsje igłowe czy mtese, to prawda, ze polecałabym tylko Novum i tylko dr Wolskiego. My bylismy w invikcie jak dowiedzieliśmy się o azospermii, robiliśmy tam biopsje igłowa i do dzis oprócz wyniku 0 plemnikow, nie dostaliśmy żadnego opisu biopsji. Dr W uświadomił nas, ze powinno być info o speematogenezie, ale nie chcieli nam go dac, bo pewnie nie zrobili.
    Po Novum jak już wiedzieliśmy, ze dawca to nasza ostatnia opcja, udaliśmy się do Invimedu. Jeśli chodzi o in vitro, stymulację i sam kontakt z lekarzem, a no i ceny, to jesteśmy zadowoleni. W Novum czułam się olana, co wizyta na stymulacji inny lekarz, podejście taśmowe i opłaty co chwile wychodziły jakieś za niewiadomo co.
    Dlatego napisałam o ewentualnym przeniesieniu plemnikow z biopsji do invimedu.
    W skrócie jeśli chodzi o biopsje i zaopiekowania się facetem, to tylko Novum i dr Wolski, a jeśli chodzi o kobietę i in vitro to średnio polecam. Chociaż wiadomo, ze może ktoś miał więcej szczęścia i był zadowolony z ginekologów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Czytam te Wasze wiadomości i nie wiem czy bardziej pocieszają czy stresują...
    Proszę powiedzcie mi czy po mtese możliwa jest inseminacja? Jestem jeszcze zielona w temacie, dopiero od tygodnia wiemy że mamy 0 plemnikow w nsieniu, mamy już umówioną wizytę u dr Wolskiego mam nadzieję że i nam pomoże...


    Po mtese jak i każdej innej biopsji tylko in vitro.
    Plemniki z jąder nie nadają się do inseminacji.

    Nati1212 lubi tę wiadomość

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Tak, jeśli chodzi o biopsje igłowe czy mtese, to prawda, ze polecałabym tylko Novum i tylko dr Wolskiego. My bylismy w invikcie jak dowiedzieliśmy się o azospermii, robiliśmy tam biopsje igłowa i do dzis oprócz wyniku 0 plemnikow, nie dostaliśmy żadnego opisu biopsji. Dr W uświadomił nas, ze powinno być info o speematogenezie, ale nie chcieli nam go dac, bo pewnie nie zrobili.
    Po Novum jak już wiedzieliśmy, ze dawca to nasza ostatnia opcja, udaliśmy się do Invimedu. Jeśli chodzi o in vitro, stymulację i sam kontakt z lekarzem, a no i ceny, to jesteśmy zadowoleni. W Novum czułam się olana, co wizyta na stymulacji inny lekarz, podejście taśmowe i opłaty co chwile wychodziły jakieś za niewiadomo co.
    Dlatego napisałam o ewentualnym przeniesieniu plemnikow z biopsji do invimedu.
    W skrócie jeśli chodzi o biopsje i zaopiekowania się facetem, to tylko Novum i dr Wolski, a jeśli chodzi o kobietę i in vitro to średnio polecam. Chociaż wiadomo, ze może ktoś miał więcej szczęścia i był zadowolony z ginekologów.

    No jasne, rozważamy opcje przeniesienia plemników. Pewnie siądę i przeczytam tu całe forum na temat klinik we Wrocławiu a Novum i podejmę decyzję. Jak to było w momencie kiedy trafiliśmy do dr W. Musiałam tu przeczytać wasze historie od pierwszej strony zeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Bo człowiek niby idzie na wizytę i liczy lekarz cos powie więcej ale jak wcześniej się samemu nie poczyta to z wizyty mało co się wynosi. Bynajmniej my tak mamy.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    U nas niby w opinii dr Wolskiego plemnikow było dużo, te 200szt. Tyle, ze musiały być bardzo słabe skoro aż na 13 komórek zapłodniła się tylko jedna i słabiutki zarodek z tego wyszedł. Teraz z perspektywy czasu wiem, ze wina musiała leżeć po stronie plemnikow, bo z nasieniem dawcy wyszło nam na 10 pobranych komórek aż 6 blastek najwyższej klasy.
    Także czasami to loteria, niektórym te 22 plemniki dadzą ciaze a niektórym i 200 nie pomoże.

    A skoro zdecydowaliście się na dawce to nie można było inseminacji zrobić?

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    No jasne, rozważamy opcje przeniesienia plemników. Pewnie siądę i przeczytam tu całe forum na temat klinik we Wrocławiu a Novum i podejmę decyzję. Jak to było w momencie kiedy trafiliśmy do dr W. Musiałam tu przeczytać wasze historie od pierwszej strony zeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Bo człowiek niby idzie na wizytę i liczy lekarz cos powie więcej ale jak wcześniej się samemu nie poczyta to z wizyty mało co się wynosi. Bynajmniej my tak mamy.


    Chyba każdy na początku tak miał, my wcześniej nie znaliśmy słowa azoospermia, a teraz ? Niedługo to eksperci w tym, po tych godzinach na forach i w gabinetach lekarskich . Tych wszystkich badaniach .

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 1 lutego 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Czytam te Wasze wiadomości i nie wiem czy bardziej pocieszają czy stresują...
    Proszę powiedzcie mi czy po mtese możliwa jest inseminacja? Jestem jeszcze zielona w temacie, dopiero od tygodnia wiemy że mamy 0 plemnikow w nsieniu, mamy już umówioną wizytę u dr Wolskiego mam nadzieję że i nam pomoże...

    Śmiało pytaj jak coś nie będziesz wiedzieć :) każdy z nas na początku by "zielony". Jest to wszystko stresujące ale wierz mi że powinniście się cieszyć że od razu traficie w dobre ręce bo ten dr wie co robi. Wiadomo że nie każdemu pomoże bo nie jest "cudotwórca". Ale nie stracicie czasu na chodzenie po lekarzach którzy tak naprawdę odprawiaja z niczym. Ja byłam kiedyś nastawiona anty na czytanie w internecie jeśli chodzi o leczenie. Myślałam ze skoro idę prywatnie do lekarza to ma pomóc...

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 1 lutego 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Czytam te Wasze wiadomości i nie wiem czy bardziej pocieszają czy stresują...
    Proszę powiedzcie mi czy po mtese możliwa jest inseminacja? Jestem jeszcze zielona w temacie, dopiero od tygodnia wiemy że mamy 0 plemnikow w nsieniu, mamy już umówioną wizytę u dr Wolskiego mam nadzieję że i nam pomoże...

    Wiesz, bardzo ciekawe pytanie zadałaś. Aż zgłębiłam trochę temat. Faktycznie plemników z mtese nie wykorzystuje się do inseminacji. Głównie dlatego że zwykle jest ich mało a i skuteczność samej inseminacji jest niewielka.

    Do inseminacji trzeba około 5 mln plemników - żywych, ruchliwych, najlepszych jakościowo.

    Faktycznie jednak, jeśli tak jak @Gmagda ma ich kilkanaście milionów to inseminację teoretycznie można przeprowadzić. W praktyce nikt tego nie zrobi. In vitro ma o wiele większą skuteczność niż inseminacja.

    Zrobiliście już jakieś pierwsze badania przed wizytą u dr W.? Hormony? Genetykę? Inhibinę B?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 22:12

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @baniusia
    Nam lekarz mówił, że plemniki z jąder nie nadają się do inseminacji, bo nie są do końca dojrzałe, a nawet jeżeli są ruchome to chyba to nie jest taki ruch, który mógłby dotrzeć do komórki.
    Pozatym chyba nikt po biopsji nie zdecydował by się zaryzykować całego ,, zapasu ” który można wykorzystać na kilka procedur in vitro żeby zrobić jedną inseminacje.
    Tym bardziej , ze niestety w większości przypadków znajduje się plemniki w setkach może tysiącach.
    My w czwartek prawdopodobnie odbierzemy wynik badania histo, może będzie pisać tam coś więcej o tych plemnikach u nas .

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 1 lutego 2022, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Gmagda

    Ja się nie znam. Swoją wypowiedzieć oparłam na wypowiedzi embriolog na forum embriologiczne Novum. Akurat ktoś zadał identyczne pytanie 🙂.

    Osobiście, jakbyśmy nawet mieli miliony plemników w nasieniu, nigdy na inseminację bym się nie zgodziła. Przy takiej skuteczności to szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @Gmagda

    Ja się nie znam. Swoją wypowiedzieć oparłam na wypowiedzi embriolog na forum embriologiczne Novum. Akurat ktoś zadał identyczne pytanie 🙂.

    Osobiście, jakbyśmy nawet mieli miliony plemników w nasieniu, nigdy na inseminację bym się nie zgodziła. Przy takiej skuteczności to szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

    Oczywiście, ze tak mam takie samo zdanie. Ja już zaakceptowałam in vitro i nie mam z nim kompletnie żadnego problemu , zreszta nigdy nie miałam, żeby się tylko udało, to się dla nas liczy.

‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ