X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    My II badanie prenatalne mamy za sobą :)
    wszystko dobrze, bobas wzorowy 🥹 nie ma się do czego przyczepić 😍 oczywiście jak zwykle nie chciał współpracować, ale Pan doktor cierpliwie czekał wszystko sprawdzał i mierzył 😍
    Mimo, ze dziś dopiero 18t4d to wszystko było dobrze widoczne, wiec już nie muszę się pokazywać drugi raz 🫣
    kamień z serca 🥰
    🤰

    Ale super! 🙏🏻🥰

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już pisze! Hej 😘

    My juz po - dr bardzo miły i można go określić jako żartownisia - to super rozładowuje napięcie w sumie 🙃

    Powiedział, ze mtese - takie są wytyczne, ze jeśli nie wyjdzie tese to daje ma być mtese.. kazał się wstrzymać 3 miesiące aż jądro się zregeneruje po krwiaku (ale jestem zła na to🥺) i nawet przez miesiąc nie brać supli.. po 3 miesiącach ponownie badania hormonalne + rezonans jądra? (To to samo co usg? Pierwsze słyszę o rezonansie) plus przyjazd do Warszawy na spotkanie no i mtese.

    Chyba, ze coś nowego wyjdzie po tym krwiaku (jakieś złe badania itp - trochę mnie tu wystraszył, ze coś się może zmienić i trzeba powtarzać bo sam mówił, ze wyniki genetyczne i hormonalne idealne..)

    Nie wiem tylko co mamy robić.. 16 tys 🥹

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Dziewczyny już pisze! Hej 😘

    My juz po - dr bardzo miły i można go określić jako żartownisia - to super rozładowuje napięcie w sumie 🙃

    Powiedział, ze mtese - takie są wytyczne, ze jeśli nie wyjdzie tese to daje ma być mtese.. kazał się wstrzymać 3 miesiące aż jądro się zregeneruje po krwiaku (ale jestem zła na to🥺) i nawet przez miesiąc nie brać supli.. po 3 miesiącach ponownie badania hormonalne + rezonans jądra? (To to samo co usg? Pierwsze słyszę o rezonansie) plus przyjazd do Warszawy na spotkanie no i mtese.

    Chyba, ze coś nowego wyjdzie po tym krwiaku (jakieś złe badania itp - trochę mnie tu wystraszył, ze coś się może zmienić i trzeba powtarzać bo sam mówił, ze wyniki genetyczne i hormonalne idealne..)

    Nie wiem tylko co mamy robić.. 16 tys 🥹
    A miał jakieś podejrzenie co do tego, że wyniki ok, a w biopsji nic nie wyszło?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A miał jakieś podejrzenie co do tego, że wyniki ok, a w biopsji nic nie wyszło?

    No też jestem tego ciekawa.

    Z tego co napisałaś ja zrozumiałam, że za 3 miesiące badania i tese. Jak tese nie przyniesie efektu to mtese. Tak? Czy się mylę?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Dziewczyny już pisze! Hej 😘

    My juz po - dr bardzo miły i można go określić jako żartownisia - to super rozładowuje napięcie w sumie 🙃

    Powiedział, ze mtese - takie są wytyczne, ze jeśli nie wyjdzie tese to daje ma być mtese.. kazał się wstrzymać 3 miesiące aż jądro się zregeneruje po krwiaku (ale jestem zła na to🥺) i nawet przez miesiąc nie brać supli.. po 3 miesiącach ponownie badania hormonalne + rezonans jądra? (To to samo co usg? Pierwsze słyszę o rezonansie) plus przyjazd do Warszawy na spotkanie no i mtese.

    Chyba, ze coś nowego wyjdzie po tym krwiaku (jakieś złe badania itp - trochę mnie tu wystraszył, ze coś się może zmienić i trzeba powtarzać bo sam mówił, ze wyniki genetyczne i hormonalne idealne..)

    Nie wiem tylko co mamy robić.. 16 tys 🥹

    Ja o rezonansie nie słyszałam, tylko USG.
    Kurcze, idzie się do lekarza, płaci a tak potrafił spier... robotę. Oby się wszystko ładnie pogoilo.

    Co do kosztów to my wydaliśmy na to przeszło 20 tys (mąż miał jeszcze orchidektomie jednego jądra) Wcześniej stymulacja hormonalna 10 tyś. Na wszystko musielismy pożyczyć kasę, na szczęście udało się od rodziny i jeszcze część nieoddana 😒

    Także z mojej perspektywy teraz wygląda to tak że sama mtese w tych kosztach które później się ponosi odnośnie procedury to nie jest taka odrażająca kwota chyba że macie szansę na jakieś dofinansowanie do procedury. A też nikt nie obiecuje że od razu zaskoczy.

    Może nie pocieszyłam ale są takie realia 🥺

    Także walcz dziewczyno bo myślę że warto wiele poświęcić żeby poczuć tego kopniaka w brzuch 😄😄

    Martynaaa92 lubi tę wiadomość

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, w sumie nie skomentował tego 🥲 ja w sumie z tego wszystkiego tez nie dopytalam. Wiecie jak to się rozmawia przez telefon.. miałam wrażenie, ze może tez pomyślał, ze nie robił tego specjalista - nie wiem dokładnie jak to wyglada - to są chyba takie nakłucia gdzieniegdzie? Bo dr Wolski coś powiedział na zasadzie, ze czasem się nie udaje.. może już sobie wkręcam ale jakby zabrakło nam szczęścia + dobrego specjalisty.

    Nie, nie, 3 miesiące jądra musza się goić/regenerować i mamy podejść do mtese - powiedziałam o czynniku finansowym itp - ale powiedział, ze takie są wytyczne i to jest znacznie skuteczniejsza metoda..

    Wiec nic o tese niestety nie mówił i upierał się przy mtese..

    co myślicie dziewczyny?

    Jestem oczywiście zdesperowana aby te plemniki się znalazły ale tez ta kwota mnie przeraża - 16tys bo nie dość ze mtese to jeszcze w NOVum.. w innej byłoby to 9tys..

    A potem jeszcze cała procedura itp

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Nie, w sumie nie skomentował tego 🥲 ja w sumie z tego wszystkiego tez nie dopytalam. Wiecie jak to się rozmawia przez telefon.. miałam wrażenie, ze może tez pomyślał, ze nie robił tego specjalista - nie wiem dokładnie jak to wyglada - to są chyba takie nakłucia gdzieniegdzie? Bo dr Wolski coś powiedział na zasadzie, ze czasem się nie udaje.. może już sobie wkręcam ale jakby zabrakło nam szczęścia + dobrego specjalisty.

    Nie, nie, 3 miesiące jądra musza się goić/regenerować i mamy podejść do mtese - powiedziałam o czynniku finansowym itp - ale powiedział, ze takie są wytyczne i to jest znacznie skuteczniejsza metoda..

    Wiec nic o tese niestety nie mówił i upierał się przy mtese..

    co myślicie dziewczyny?

    Jestem oczywiście zdesperowana aby te plemniki się znalazły ale tez ta kwota mnie przeraża - 16tys bo nie dość ze mtese to jeszcze w NOVum.. w innej byłoby to 9tys..

    A potem jeszcze cała procedura itp

    Może sprubuje tam gdzie Gmagda. Zadowolona była :) a zawsze taniej.
    A jeszcze jak coś to w novum my poprosiliśmy o rozłożenie na 3 transze płatność, na 3 miesiące. Bo nie wiedzieliśmy do końca czy uda się zorganizować tą kasę. Nie robili problemów z tym

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja o rezonansie nie słyszałam, tylko USG.
    Kurcze, idzie się do lekarza, płaci a tak potrafił spier... robotę. Oby się wszystko ładnie pogoilo.

    Co do kosztów to my wydaliśmy na to przeszło 20 tys (mąż miał jeszcze orchidektomie jednego jądra) Wcześniej stymulacja hormonalna 10 tyś. Na wszystko musielismy pożyczyć kasę, na szczęście udało się od rodziny i jeszcze część nieoddana 😒

    Także z mojej perspektywy teraz wygląda to tak że sama mtese w tych kosztach które później się ponosi odnośnie procedury to nie jest taka odrażająca kwota chyba że macie szansę na jakieś dofinansowanie do procedury. A też nikt nie obiecuje że od razu zaskoczy.

    Może nie pocieszyłam ale są takie realia 🥺

    Także walcz dziewczyno bo myślę że warto wiele poświęcić żeby poczuć tego kopniaka w brzuch 😄😄


    Walczyć będę, nawet gdybym miałam nerkę sprzedać 😅💪🏻💪🏻

    U Was ten stres przynajmniej za Wami - materiał jest - kwestia czasu teraz 💪🏻

    Mamy tutaj na miejscu zaprzyjaźnionego urologa i zapytamy go jeszcze o opinie.

    Ale mam naprawdę duzy dylemat czy iść do Wolskiego i zrobić to raz a porządnie czy zasięgnąć jeszcze jakieś opinii - np u tego pierwszego lekarza od @baniusia😔

    Nic juz nie wiem..

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo tam gdzie @Gmagda..

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @Ananasek, @ przyszła?
    Tak przyszła :) dziś właśnie 1 dzień od soboty wcinam lamette;). Dzwoniłam dziś do kliniki i w następna sobote mam pierwszy monitoring :)

    Martynaaa92, Baniusia, Gmagda lubią tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anansova trzymam kciuki ✊ ✊
    Martynaaa, nawet sobie nie wyobrażam, jak bardzo musicie być rozżaleni... 🥺
    Mnie też koszty przerażają, ale boję się tego, że za kilka albo kilkanaście lat, te pieniądze to będzie niewielka kwota i będziemy żałować, że nie próbowaliśmy. Tak myślę, że nie ma na świecie nic co byłoby bardziej warte tych pieniędzy, dziewczyny pewnie potwierdza ☺️

    Ananasova lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Anansova trzymam kciuki ✊ ✊
    Martynaaa, nawet sobie nie wyobrażam, jak bardzo musicie być rozżaleni... 🥺
    Mnie też koszty przerażają, ale boję się tego, że za kilka albo kilkanaście lat, te pieniądze to będzie niewielka kwota i będziemy żałować, że nie próbowaliśmy. Tak myślę, że nie ma na świecie nic co byłoby bardziej warte tych pieniędzy, dziewczyny pewnie potwierdza ☺️

    Zgadza się. Masz racje.. pewnie za kilka lat (jesli tylko wszystko pójdzie po naszej myśli) to nie będziemy nawet o tych pieniądzach pamiętać. I na pewno warto.

    Uczcie się na naszych błędach i sprawdzajcie lekarzy przed czymkolwiek 🙃

    W naszym przypadku widocznie tak musiało być. Znów dostałam pstryczek w nos jak zaczęłam sobie pewne rzeczy planować 🙃🙃🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 19:45

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ananasku - informuj na bieżąco, zaciskamy już kciuki ✊️✊️

    @Martynaaa - napiszę Ci co ja bym zrobiła będąc na Twoim miejscu a mając swoją dzisiejszą wiedzę.

    Ja bym poczekała te 3 miesiące, tak jak dr W radził, aby wszystko się wygoiło. Mając takie wyniki jak wy podeszłabym do zwykłej tese + badanie histopatologiczne. Ona kosztuje około 2500. Dopiero, kiedy nic by nie znaleziono w tese a histopatologia była prawiowa, to bym sięgnęłs po biopsję ostatniej szansy - mtese.

    Histopatologia dała nam ogromną wiedzę. Dowiedzieliśmy się, że tkanka zdrowa, kanaliki są i tez zdrowe, jakieś ścianki też zdrowe, że skupiska jakichś komórek występują i co najważniejsze , że plemniki są - mimo, że to była ta druga tese, w której plemników nie znaleziono.

    U nas wyniki też były dobre, poza podwyższonymi FSH I LH. Genetyka prawidłowa. USG prawidłowe, inhibina już nie pamiętam- w połowie normy. Do tego mój M. pali jak smok od 17 roku życia i od piwa nie stronił. I są. Były w tese, były w igłowej.

    Martynaaa92, Ananasova lubią tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 lipca 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krysia
    @Martynaa

    Zapewniam, że nie będzie Wam szkoda ani jednej wydanej złotówki. U nas na IV poszło ponad 120 tys i to tylko do pozytywnej bety. Od tamtego czasu myślę, że spokojnie kolejna dyszka już pękła. W przyszłym tygodniu tysiąc w 2 dni na badania pójdzie. A to dopiero pierwszy trymestr😊. Wogole się nie liczę z tym. Wydamy ile będzie trzeba.

    Szefowa mojej sąsiadki wydała ponad mln. 12 pełnych procedur, kilkadziesiąt transferów. Udało się za tym 12 razem razem. Ona i jej mąż to jacyś dyrektorzy w bankach, więc mogli sobie pozwolić na walkę do skutku.

    Martynaaa92 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. U nas tez samo mtese i ta operacja udrożnienia która nic nie dała(ale nie żałujemy, ze spróbowaliśmy) to był koszt prawie 20 tysięcy, a samego in vitro nie liczyliśmy w ogóle, ale pamietam jak po transferze wychodziłam z gabinetu płaciliśmy 300 zł + jeszcze w aptece za leki tyle, ze 1000 z portfela uciekało, ale jak to mój mąż powiedział.
    Ze przecież nie ma nic ważniejszego dla nas teraz i czym ja się w ogóle przejmuje, płacimy i tyle, nie rozmyślamy o tym dalej i takie podejście mieliśmy.

    Dlatego dziewczyny bardzo ciężko mi się czyta o tym, ze ktoś jest w takiej sytuacji jak my byliśmy i go nie stać na to wszystko 🤬 to jest tak niesprawiedliwe…

    Wkurwia mnie ten kraj, ale dziewczyny idę o zakład, ze po kolei wszystkie będziecie w ciąży i będziemy tu o tym pisać 😘

    Martynaaa92, Baniusia lubią tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 lipca 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze koszty są ogromne, a sąsiadka @baniusi to rozbiła bank. U nas do pozytywnej bety wydaliśmy z biopsją i procedura 16tysiecy. Grosze w porównaniu do Was.
    W ciąży na wizyty, ktg i inne badania poszło lekko drugie tyle.

    Bobo to jedyna "sprawa" w której najszybciej poszło mi oszczędzanie i najlżej wydawało mi się kasę.

    Martynaa, chyba zrobiłabym tak jak Baniusia mówi. Macie dobre wyniki badań, wychodzi na to, że ktoś nieumiejętnie zrobił biopsję. Wolski to ostateczność, a u Was są duże szanse na to, że plemniki się znajdą w zwykłej tese, potrzeba jedynie dobrego androloga do tej sprawy.
    Wiem, że w Gdyni jest też Invimed, to moja klinika z tym, że u nas był Poznań. Ceny mają lepsze, niż Novum. Za tese z badaniami wychodziło jakoś 3500 w 2021 roku.
    Patrzę, że w Gdyni mają jakąś promocje -50% na pierwszą wizytę. W ich zespole jest też kilku andrologow. Może na forum kliniki tu na ovu coś dziewczyny by Ci powiedziały? Pewnie jest wątek Invimedu Gdynia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 20:57

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam bardzo i za odp i za wsparcie! 🤍✊🏻

    Targam się z myślami ale chyba na początek w międzyczasie spróbuje zdobyć po tej biopsji jakieś badanie histopoatologiczne jakiekolwiek info.. myślicie, ze zawsze dają histopat. po biopsji?

    Spróbujemy się jeszcze poradzić tego znajomego urologa - jest on bardzo ceniony w Gdańsku - jest ordynatorem urologii w szpitalu, ale nie wiem czy tak dobrze zna się na niepłodności. Ale chciałbym skonsultować to jeszcze z kimś - wiem, ze dr Wolski chce dobrze 🙂 ale nie chciałbym znów podjąć jakieś pochopnej decyzji..

    Jeszcze tezy miesiące czekania (wiem, ze to najmniejszy problem teraz) ale wiem, ze i tak nie będzie dnia żebym o tym wszystkim nie myślała 🤪

    @baniusia czy przy tymi biopsjami iglowymi Twój M miała jakieś stymulację lekami?

    @gmagda trzymam Cię za słowo 😝🙏🏻😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 21:17

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Wasze koszty są ogromne, a sąsiadka @baniusi to rozbiła bank. U nas do pozytywnej bety wydaliśmy z biopsją i procedura 16tysiecy. Grosze w porównaniu do Was.
    W ciąży na wizyty, ktg i inne badania poszło lekko drugie tyle.

    Bobo to jedyna "sprawa" w której najszybciej poszło mi oszczędzanie i najlżej wydawało mi się kasę.

    Martynaa, chyba zrobiłabym tak jak Baniusia mówi. Macie dobre wyniki badań, wychodzi na to, że ktoś nieumiejętnie zrobił biopsję. Wolski to ostateczność, a u Was są duże szanse na to, że plemniki się znajdą w zwykłej tese, potrzeba jedynie dobrego androloga do tej sprawy.
    Wiem, że w Gdyni jest też Invimed, to moja klinika z tym, że u nas był Poznań. Ceny mają lepsze, niż Novum. Za tese z badaniami wychodziło jakoś 3500 w 2021 roku.
    Patrzę, że w Gdyni mają jakąś promocje -50% na pierwszą wizytę. W ich zespole jest też kilku andrologow. Może na forum kliniki tu na ovu coś dziewczyny by Ci powiedziały? Pewnie jest wątek Invimedu Gdynia.


    Oo, to tez poszukam! Zawsze Trójmiasto to Gameta bądź Invicta - jedna dziewczyne z Gamety znalazłam po mtese ale niestety nie znaleźli plemników.. ale mówiła, ze pozostałe dwie pary które podchodziły u tego lekarza do mtese znalezli plemniki 🙏🏻 Ostatecznie ona skorzystała z dawcy..

    O kurde, a czemu w ciąży wydaliście podobne kwoty? Jakieś kosztowne leki?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Oo, to tez poszukam! Zawsze Trójmiasto to Gameta bądź Invicta - jedna dziewczyne z Gamety znalazłam po mtese ale niestety nie znaleźli plemników.. ale mówiła, ze pozostałe dwie pary które podchodziły u tego lekarza do mtese znalezli plemniki 🙏🏻 Ostatecznie ona skorzystała z dawcy..

    O kurde, a czemu w ciąży wydaliście podobne kwoty? Jakieś kosztowne leki?
    My dopacalismy za to, aby materiał poszedł do badania histo. Jako usługa extra.

    U mnie ciąża była leżąca i podtrzymywana lekami. Wizyty co 2,5 tygodnia, a potem od 34tyg co tydzień. Plus ktg 2 razy w tygodniu od 28 tyg.
    Wizyta 200, ktg 50, po każdej wizycie do apteki i tam średnio 150-200 ziko. W międzyczasie na każdą wizytę musiałam mieć aktualne badania: krew, mocz (tu często posiew dodatkowo niestety). Żeby tego było mało, to miałam problemy z infekcjami i bakteriami, bo w ciąży wyrasta ph i robią się idealne warunki. Tu były dodatkowe badania wymazy w gabinecie + leki.
    Wydaje mi się, że na prowadzenie i podtrzymanie ciąży wydałam więcej, niż na starania. :D

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    My dopacalismy za to, aby materiał poszedł do badania histo. Jako usługa extra.

    U mnie ciąża była leżąca i podtrzymywana lekami. Wizyty co 2,5 tygodnia, a potem od 34tyg co tydzień. Plus ktg 2 razy w tygodniu od 28 tyg.
    Wizyta 200, ktg 50, po każdej wizycie do apteki i tam średnio 150-200 ziko. W międzyczasie na każdą wizytę musiałam mieć aktualne badania: krew, mocz (tu często posiew dodatkowo niestety). Żeby tego było mało, to miałam problemy z infekcjami i bakteriami, bo w ciąży wyrasta ph i robią się idealne warunki. Tu były dodatkowe badania wymazy w gabinecie + leki.
    Wydaje mi się, że na prowadzenie i podtrzymanie ciąży wydałam więcej, niż na starania. :D

    O kurka 🥹 no nic ale najważniejsze, ze wszystko już ok, bobas zdrowy na świecie ❤️❤️❤️🙏🏻

‹‹ 541 542 543 544 545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ