X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 8 lipca 2022, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Dziękuje Wam bardzo i za odp

    @baniusia czy przy tymi biopsjami iglowymi Twój M miała jakieś stymulację lekami?

    To naturalne, że chcesz podjąć najlepszą z możliwych decyzji. Ja z perspektywy czasu widzę, że podjęłam kilka błędnych, co bardzo wydłużyło starania o dziecko. No, ale to przeszłość.

    Przed biopsjami iglowymi nie braliśmy żadnych leków. Jedynie suplementy ładowałam w niego: androvit plus, wit. C 1000 i Wit. D 4000. To zalecenie lekarza.

    Mieliśmy kurację lekami a dokładnie Clostilbegyt przed 2 tese. Uważam ze wyszła fatalnie i była niepotrzebna. Pierwsza tese trwała że 20 czy 25 minut i szybciutko 3 słomki plemników znaleziono. Po kuracji lekami, w drugiej tese plemników nie było. Pani embriolog powiedziała, że nie było nic. Nawet martwego. Dopiero wynik histopatologii potwierdził, że one są.

    Wy macie idealne wyniki. Nic tu nie trzeba lekami naprawiać. Podkoksujcie plemniki jedynie suplementami. Bez względu na to czy zdecydujecie się na tese czy mtese, nie zaszkodzi 😊

    Martynaaa92 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak mówi Baniusia ! Podkoksować plemniki przed biopsją, nie widzę tez sensu stymulacji, bo po co ? Niby co ona by miała zmienić skoro u was jest wszystko okej ?
    U nas miała za zadanie podnieść poziom testosteronu co udało się idealnie, choć lekarz mówił, ze nawet bez tego jego zdaniem te plemniki by były. Jeżeli ktoś ma kiepskie hormony można stymulować, jeżeli ma dobre to nie ma to chyba sensu, żeby nie popsuć, tylko witaminy: mój brał Fertilman plus - lekarz mówił, ze najlepszy i jako jeden z nielicznych ma potwierdzone działanie, a stymulacja tylko clostilbegyt przez kilka miesięcy, koszt nie duży, bo to dość fani lek, a na sali po biopsji leżał z nim chłopak co miał stymulację jakąś konkretną, bo brał zastrzyki, a co u niego było nie tak to już mój nie pytał, ale plemniki tez znaleziono :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 09:42

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 8 lipca 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki,
    Jak sobie radzą wasi faceci z tą całą sytuacja?

    Mój po tej procedurze widzę że ciężko to znosi.
    Ciągle się obwinia że to jego wina. Nie potrafię do niego dotrzeć. Próbuje rozmawiać, bo wiem że rozmowa dużo daje, ale coś ciężko to idzie. Wiem że nie ma się komu wygadać. Wysyłam go na jakąs psychoterapię, ale sama się zastanawiam czy to ma sens. Już kiedyś chodził, niby było ok, ale ta porażka sprawiła że się zachowuje jak wcześniej. A jak? To poza pracą nic więcej nie robi, nawet głupiego tv nie włącza. Najchętniej to by wziął paczkę chipsow, położył się w łóżku i tak bezsensownie leżał i nic nie robił.
    Kiedyś miał tyle werwy do działania, dużo sportu i ciągle jakieś zajęcia sobie szukał.
    Serce mi się kraja jak go widzę takiego 😥

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 8 lipca 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @baniusia a opowiesz proszę o tych błędach, które popełniłaś? Co byś pozmieniała?

    Dziewczyny myślicie, ze przez ten krwiak i obrzęk nasze badani hormonalne mogą się zmienić? Wyniki mogą się pogorszyć? 😔

    @anett mój M całkiem dobrze to znosi, w przeciwieństwie do mnie. Wiem, ze mojemu mężowi brakuje takiej normalnej codzienności - tego co było przed staranami. Może spróbuj go wyciągać do kuna albo na kolacje? Albo umówcie się z przyjaciółmi? Bez kontaktu s ludźmi to każdy popada lekko w depresje..
    W Gdańsku jest fundacja dwie kreski, która daje darmowe porady psychologiczne turaj w kwestia niepłodności strikte - moze macie tez coś takiego u siebie w mieście? Trzeba poszukać :)

  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 8 lipca 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, ze tez rozmowa - przekonuj go, ze jesteście szczęściarzami bo znaleźliście te plemniki!! Niestety niektórym się nie udaje…

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój sobie bardzo dobrze radził, myśle, ze ja gorzej.
    Nigdy się nie obwiniał o to, bo tez myśle, ze podchodził do tego z trzeźwym umysłem, bo przecież to nie jego wina, że tak wyszło.
    Zawsze trzeba szukać pozytywów w tym wszystkim.
    Ja mówiłam, niektórzy ludzie mają gorzej niż my, a my jakoś sobie poradzimy .
    Noi myśle, ze sobie poradziliśmy. 🫣

    Martynaaa92, Ananasova lubią tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 8 lipca 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki,
    Jak sobie radzą wasi faceci z tą całą sytuacja?

    Mój znosił to super. Zresztą On zawsze wychodzi z założenia, że nie będzie się przejmował tym na co nie ma wplywu. No i trudno mi się tutaj z nim nie zgodzić.

    Jeśli Twój fatalnie to znosi to polecam psychiatrę. Ja i mój M korzstaliśmy z jego usług i dobrodziejstwa leków psychiatrycznych. To akurat w odniesieniu do pracy zawodowej. Mój M brał konkretne leki. Ja miałam Cital - takie pitu pitu wśród leków. Nawet myślałam, że on nie działa do czasu kiedy musiałam odstawić i znów poczułam złość i stres 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 12:05

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 8 lipca 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mój też zawsze powtarzał że po co się przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu, ale teraz coś to nie działa. No nic, dam mu kilka dni jeszcze na ogarnięcie się a jak nie to go gdzies zapiszę. Tylko żeby mi nie brakło cierpliwości 😅😅
    U nas właśnie odwrotnie, kiedyś to ja się stresowałam i przejmowałam a mąż na luzie, a teraz się chyba zamieniliśmy rolami, bo mimo że 5 dni temu myślalam jeszcze że mam 2 szanse i nagle się okazało że nie ma żadnej to już nawet o tym nie myślę, tylko obmyślam co dalej 😆😆
    Ale to pewnie dzieki wam moje drogie 🥰🥰🥰 bo ma się gdzie wygadać 😄😄

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @anett Myśle, ze jeżeli Twój mąż się obwinia, to możesz mu naświetlić odwrotną sytuacje jakby problem niepłodności był po Twojej stronie, co on by czuł jakbyś Ty się ciagle obwiniała, ze to Twoja wina cała ta niepłodność, jakby on się wtedy czuł czy by miał do Ciebie pretensje, ze to Twoja wina, bo przecież na pewno nie, a przecież tez Tobie ciężko z tym, ze on się wini :( ciężkie to wszystko

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 9 lipca 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    @baniusia a opowiesz proszę o tych błędach, które popełniłaś? Co byś pozmieniała?

    Dziewczyny myślicie, ze przez ten krwiak i obrzęk nasze badani hormonalne mogą się zmienić? Wyniki mogą się pogorszyć? 😔

    Nie sądzę, aby krwiak i obrzęk pogorszył badania hormonalne.

    A moim największym błędem w calej historii niepłodności, było ślepe zaufanie do lekarza prowadzącego. Teraz wiem, że ufać, ale sprawdzać.

    U 1 lekarza przeszłam 4 procedury:
    - pierwsza okej. Pierwsza to loteria. Dostajesz leki i patrzycie jak Twój organizm zareaguje. Nieudana
    - druga okej. Macie wiedzę jakich leków użyć i w jakich dawkach, aby było jak najlepiej. Nieudana.
    No i w tym miejscu powinnam stanąć i się zastanowić czy faktycznie tylko plemniki słabe czy moze u mnie też coś nie gra.
    - a ja przeszłam trzecią i czwarta procedurę, która niewiele różniła się od drugiej. Lekarz właściwie maksymalizował mi tylko dawki leków.

    Dopiero po 4 próbie powiedziałam stop. Zaufanie do kliniki padło (głównie przez oddanie plemników do histopatologa). Zapisałam się do immunologa, który szybciutko znalazł problem u mnie. Później zmieniłam klinikę. Lekarz prowadzący pogłębił moją diagnostykę i znalazł się kolejny problem.

    Do piątej próby przystąpiłam obstawiona lekami. Efekt jak widać. Znaczy jeszcze nie widać, ale wiemy że jest🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 09:05

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 9 lipca 2022, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @anett Myśle, ze jeżeli Twój mąż się obwinia, to możesz mu naświetlić odwrotną sytuacje jakby problem niepłodności był po Twojej stronie, co on by czuł jakbyś Ty się ciagle obwiniała, ze to Twoja wina cała ta niepłodność, jakby on się wtedy czuł czy by miał do Ciebie pretensje, ze to Twoja wina, bo przecież na pewno nie, a przecież tez Tobie ciężko z tym, ze on się wini :( ciężkie to wszystko
    @Gmagda ja właśnie zrobiłam tak jak piszesz , zapytałam co by zrobił jakby to po mojej stronie byłby problem i musielibyśmy skorzystać z komórek dawczyni np. Myśle ze to daje duzo do myślenia bo po wielu rozmowach na ten temat myśle ze wyszliśmy jakoś na prosta .
    @Anett przede wszystkim cieszcie się ze macie swoje plemniki myśle ze to jest naprawdę duzo a to ze w jakiś konkretny sposób trzeba je pozyskać , no cóż.. pewnie Twój mąż traktuje to w kategorii ujmy dla męskości - bo tacy są faceci trochę czasu minie i zaakceptuje to na pewno . Tak naprawdę jest to tylko kolejny krok w drodze po upragnione - własne dziecko i tego wam życzę🥰

    Gmagda, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 10 lipca 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile czekałyście na wynik białka Pappa i wolnego HCG?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Dziewczyny, ile czekałyście na wynik białka Pappa i wolnego HCG?

    Ja miałam na następny dzień. Robiłam w alabie.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 11 lipca 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam dzisiaj info, że moje wyniki Nifty będą opóźnione o max 7 dni. Niby nic takiego, ale wiecie, w głowie już się legną pytania czemu opóźnione. Czy coś nie tak? Czy wykryli jakieś nieprawidłowości i muszą dodatkowo zbadać? No i takie tam.
    Bo, że wynik był wcześniej to wielokrotnie czytałam, ale żeby był opóźniony to pierwszy raz się spotykam.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 11 lipca 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, nie myśl od razu tragicznie, jest teraz sezon urlopowy, może dlatego mają opóźnienia. Może zabrakło odczynników, może coś z aparatami jakich używają i mają awarię. Jest bardzo dużo rzeczy, które wpływają na wydłużenie się czasu oczekiwania na wynik. Wydaje mi się, że w czas oczekiwania powinna być wliczona głębsza diagnostyka. Zawsze możesz zadzwonić do labu i się zapytać z czego to opóźnienie wynika, bo się denerwujesz a to jest niewskazane ☺️
    Teraz przeczytałam jeszcze, że NIFTY jest robione w Chinach, więc może w grę wchodzi czas transportu
    Trzymam mocno kciuki, żeby wynik był jak najszybciej i wszystko było w porządku 🤞🤞🤞

    Baniusia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak dokładnie odrazu pomyślałam o tym samym co @krysia23
    :)

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2871 2267

    Wysłany: 11 lipca 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia a co to był za problem immuno?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 11 lipca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krysia23 i @Gmagda - dzięki 🙂

    No niby człowiek wie, że może być dziesiątki powodów opóźnienia, ale od razu wbija sobie do głowy to najgorsze 😔.

    Zrobiłam dzisiaj krew do Pappa. Jutro USG. Tu to mnie dopiero czeka przygoda. Dobry wynik to mniej 1:300. U mnie ze względu na wiek dobry wynik to 1:100. Ciekawa jestem jakie tu statystyki mi wywalą 😊

    Tak czy siak wynik miałabym i tak zaraz wyjaśniony wynikiem Nifty. A tak będę się niepokoić kilka dni dłużej.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 11 lipca 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Baniusia a co to był za problem immuno?

    Dodani profil ANA-1 ; 1:320. Najprościej mówiąc - mój organizm atakował zarodek, traktując go jako ciało obce. Aby ochronić zarodek na 2 tyg przed transferem zaczęłam brać Encorton a od dnia transferu dodatkowo też heparynę.

    Także w Ovi mogłam cykać transferem za transferem do usranej śmierci i tak by nic z tego nie wyszło.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @Krysia23 i @Gmagda - dzięki 🙂

    No niby człowiek wie, że może być dziesiątki powodów opóźnienia, ale od razu wbija sobie do głowy to najgorsze 😔.

    Zrobiłam dzisiaj krew do Pappa. Jutro USG. Tu to mnie dopiero czeka przygoda. Dobry wynik to mniej 1:300. U mnie ze względu na wiek dobry wynik to 1:100. Ciekawa jestem jakie tu statystyki mi wywalą 😊

    Tak czy siak wynik miałabym i tak zaraz wyjaśniony wynikiem Nifty. A tak będę się niepokoić kilka dni dłużej.

    O której masz USG ?
    Szkoda, ze nie zrobiłaś wcześniej pappy, bo lekarz by Ci wtedy odrazu na wizycie ryzyka wyliczył, a tak to raczej może być ciężko żeby Ci przyszedł wynik, ja dostałam mega szybko, oddałam w piątek rano a w sobotę wieczorem miałam wynik, ale zresztą, jeżeli USG będzie w porządku to raczej powinno być Oki ☺️

‹‹ 542 543 544 545 546 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ