X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Dziewczyny niestety, nie tym razem 😔. Jedna kreska, jak do czwartku nie rozkręci się @ to zrobię betę ale coś czuje ze będziemy zaczynać od nowa 😏

    Kochana inseminacja za I razem rzadko się udaje(trzeba mieć wyjątkowe szczęście) nie wolno się załamywać. Będzie kolejna próba 😘
    Wiesz, ze my tu trzymamy kciuki najmocniej jak umiemy
    😍 lećcie z kolejnym cyklem 😘

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh wiem, ze to tak jest ze za 1 razem rzadko kiedy się udaje nawet lekarz mówił żeby się nie nastawiać ale wiecie jak to jest :). Trochę się jednak nakręciłam ;). No nic czekam na @ i lecę dalej z lametta tym razem podwójna dawka 💪

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Ehh wiem, ze to tak jest ze za 1 razem rzadko kiedy się udaje nawet lekarz mówił żeby się nie nastawiać ale wiecie jak to jest :). Trochę się jednak nakręciłam ;). No nic czekam na @ i lecę dalej z lametta tym razem podwójna dawka 💪

    No szkoda 🥺

    Pierwsze koty za płoty. Jak pisały dziewczyny 1 inseminacja rzadziej wychodzi niż 1 in vitro. Wiadomo, że nadzieja wkręca się w głowę. Za każdym razem tak jest.

    Pochodzicie z miejsca do 2 próby? Nie chcesz sprawdzić w między czasie immuno?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No szkoda 🥺

    Pierwsze koty za płoty. Jak pisały dziewczyny 1 inseminacja rzadziej wychodzi niż 1 in vitro. Wiadomo, że nadzieja wkręca się w głowę. Za każdym razem tak jest.

    Pochodzicie z miejsca do 2 próby? Nie chcesz sprawdzić w między czasie immuno?
    Mamy zamiar od razu do drugiej próby podejść . Przeszło mi przez myśl zbadanie immuno ale tak szczerze nawet nie wiem jak się do tego zabrać 😏. Możecie coś doradzić dziewczyny ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova, przykro mi, ale tak jak dziewczyny mówią, inseminacja to 10-12% skuteczności. 😪
    Co do immuno to na początek polecam trombofilię, można zobaczyć czy nie ma problemów z krzepliwością i zagnieżdżeniem.

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Co do immuno to na początek polecam trombofilię, można zobaczyć czy nie ma problemów z krzepliwością i zagnieżdżeniem.

    Ja ze swojej strony zaproponuje też badanie profilu ANA-1. Sprawdza czy nie ma autoprzeciwciał traktujących zarodek jako ciało obce i atakujących go. Tak jak to u mnie się okazało.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ananasova, przykro mi, ale tak jak dziewczyny mówią, inseminacja to 10-12% skuteczności. 😪
    Co do immuno to na początek polecam trombofilię, można zobaczyć czy nie ma problemów z krzepliwością i zagnieżdżeniem.
    Trombofilie robiłam ponad rok temu jak badaliśmy genetykę męża . Faktycznie wyszło tam coś MTHFTR nieprawidłowy i PAI 1 nieprawidłowy reszta ok. Jak miałam wtedy konsultacje z genetykiem to mówiła ze prawdopodobnie będzie koniecznie włączenie heparyny ale to już po potwierdzonej ciąży. Dr o tym wie.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Trombofilie robiłam ponad rok temu jak badaliśmy genetykę męża . Faktycznie wyszło tam coś MTHFTR nieprawidłowy i PAI 1 nieprawidłowy reszta ok. Jak miałam wtedy konsultacje z genetykiem to mówiła ze prawdopodobnie będzie koniecznie włączenie heparyny ale to już po potwierdzonej ciąży. Dr o tym wie.
    Ja też mam pai 1 i to hetero czyli mało groźny w teorii, a heparynę miałam zalecona już przed transferem, po potwierdzonej ciąży to trochę za późno, bo na dobrą sprawę można jej nie doczekać. Mutacje pai odpowiadają za zagnieżdżenie, jeśli są i przeszkadzają to nic się nie zagnieździ.
    Mój doktor też był lekko nastawiony do heparyny, dlatego z wynikiem poszłam do genetyka, tam dostałam na czerwono zalecenie, że koniecznie heparyna jeszcze przed, aby macica nie produkowała skurczów.
    Skoro przy hetero były bezwzględne wskazania, to przy homo (groźniejszej) nie ma w ogóle o czym gadać.
    Z doświadczenia mogę polecić, aby odczytem wyników immuno zajął się nie ginekolog, a genetyk lub immunolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 11:04

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja też mam pai 1 i to hetero czyli mało groźny w teorii, a heparynę miałam zalecona już przed transferem, po potwierdzonej ciąży to trochę za późno, bo na dobrą sprawę można jej nie doczekać. Mutacje pai odpowiadają za zagnieżdżenie, jeśli są i przeszkadzają to nic się nie zagnieździ.
    Mój doktor też był lekko nastawiony do heparyny, dlatego z wynikiem poszłam do genetyka, tam dostałam na czerwono zalecenie, że koniecznie heparyna jeszcze przed, aby macica nie produkowała skurczów.
    Skoro przy hetero były bezwzględne wskazania, to przy homo (groźniejszej) nie ma w ogóle o czym gadać.
    Z doświadczenia mogę polecić, aby odczytem wyników immuno zajął się nie ginekolog, a genetyk lub immunolog.
    Patrzę teraz na ten wynik i tez mam ze PAI-1 układ heterozygotyczny. Mój gin w ogóle machnął na to ręka i strwierdzil ze co druga osoba takie ma. Ale uparłam się i powiedział ze jak będę w ciąży to na pewno włączymy heparynę . Ta genetyk mówiła ze od owulacji acard lub polocard a później zastrzyki z heparyna. ja oprócz tego leczę się u kardiologa który profilaktycznie mi zaleca polocard wiec biorę go od pewnego czasu. Pogadam z nim jeszcze na ten temat. Najwyżej faktycznie udam się do immunologa z tymi wynikami.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Patrzę teraz na ten wynik i tez mam ze PAI-1 układ heterozygotyczny. Mój gin w ogóle machnął na to ręka i strwierdzil ze co druga osoba takie ma. Ale uparłam się i powiedział ze jak będę w ciąży to na pewno włączymy heparynę . Ta genetyk mówiła ze od owulacji acard lub polocard a później zastrzyki z heparyna. ja oprócz tego leczę się u kardiologa który profilaktycznie mi zaleca polocard wiec biorę go od pewnego czasu. Pogadam z nim jeszcze na ten temat. Najwyżej faktycznie udam się do immunologa z tymi wynikami.
    Albo do genetyka, bo to mutacja gentyczna. Możesz taka zamówić na testdna.pl
    To prawda, ma ja 60 procent społeczeństwa, zachodzi w ciążę, rodzi zdrowe dzieci i o tym nie wie. Natomiast my jesteśmy trochę z innej grupy, walczymy o dziecko i każdy cykl jest na wagę złota, dlatego jeśli jest coś co może pomóc, a nie szkodzi, to warto o to się postarać.

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mam to co wy + dodatni profil ANA 1.
    Dostałam Encorton, aby chronić zarodek - zaczęłam brać na 2 tyg przed transferem. No i heparynę, którą zaczęłam brać od dnia transferu.
    Lekarz mówił, że nie zaszkodzi a może pomóc.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Albo do genetyka, bo to mutacja gentyczna. Możesz taka zamówić na testdna.pl
    To prawda, ma ja 60 procent społeczeństwa, zachodzi w ciążę, rodzi zdrowe dzieci i o tym nie wie. Natomiast my jesteśmy trochę z innej grupy, walczymy o dziecko i każdy cykl jest na wagę złota, dlatego jeśli jest coś co może pomóc, a nie szkodzi, to warto o to się postarać.
    Masz racje , nie zaszkodzi skonsultować się z genetykiem. Dzieki :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Masz racje , nie zaszkodzi skonsultować się z genetykiem. Dzieki :)

    Lepiej mieć pewność niż robić inseminację jedna za drugą, które z góry będą skazane na porażkę. Nie ma co ściemniać. Po włączeniu encortonu i / lub heparyny bardzo dużo ciąż zaskoczyło, mimo wielu wcześniejszych porażek.



    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym powiedzieć że mam rollercoaster uczuć, ale to nie oddaje prawdy. Bardziej to taki wielki kocioł, w którym wszystko się miesza 🍲 taka zupa 😁 Jestem przerażona tym wszystkim co nas czeka, równocześnie podekscytowana i nie mogę się już doczekać... Pokładam ogromną nadzieję, że wszystko się uda, ale równocześnie powtarzam sobie, że nie musi tak być i próbuje się nie nastawiać, że będzie dobrze. Z drugiej strony niepowodzenie i tak będzie boleć...

    Kurcze, większość kobiet ogląda torebki i sukienki, które sobie kupi, a my przeglądamy fora z myślą "jakie by badania jeszcze zrobić" 😱 Ja też na pewno zrobię Ana1, i tą trombofilie, i zastanawiam się co jeszcze 🤔

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Mam to co wy + dodatni profil ANA 1.
    Dostałam Encorton, aby chronić zarodek - zaczęłam brać na 2 tyg przed transferem. No i heparynę, którą zaczęłam brać od dnia transferu.
    Lekarz mówił, że nie zaszkodzi a może pomóc.
    A kojarzysz może jak długo czeka się na ten profil ANA 1?
    Ten encorton to tez zastrzyk ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, chciałabym powiedzieć że mam rollercoaster uczuć, ale to nie oddaje prawdy. Bardziej to taki wielki kocioł, w którym wszystko się miesza 🍲 taka zupa 😁 Jestem przerażona tym wszystkim co nas czeka, równocześnie podekscytowana i nie mogę się już doczekać... Pokładam ogromną nadzieję, że wszystko się uda, ale równocześnie powtarzam sobie, że nie musi tak być i próbuje się nie nastawiać, że będzie dobrze. Z drugiej strony niepowodzenie i tak będzie boleć...

    Kurcze, większość kobiet ogląda torebki i sukienki, które sobie kupi, a my przeglądamy fora z myślą "jakie by badania jeszcze zrobić" 😱 Ja też na pewno zrobię Ana1, i tą trombofilie, i zastanawiam się co jeszcze 🤔

    Wyroba jak będziesz miała te mutacje co ja czyli MTHFR i na przykład PAI 1 w hetero to nie będzie chciał Ci dać heparyny sam od siebie. Chyba, ze będą w homo no to może zdecyduje.
    Ja na jednej wizycie przy tych mutacjach go zapytałam to powiedział, ze nie, ze nie ma takiej potrzeby tym bardziej przy hetero, ale na kolejnej wizycie powiedziałam, ze genetyk zaleca żeby dać, bo nie zaszkodzi a może pomoc w zagnieżdżeniu się, choć tez podkreślała, ze te mutacje, nie mają wpływu, ale in vitro to jest inna sytuacja z czym się zgadzam 100% IN VITRO to jest jest inna sytuacja tutaj wszystko kosztuje setki albo i tysiące i jak chociaż w jakimś stopniu możemy pomoc to trzeba :)

    Wiec lekarz bez zbędnej gadki zapisał tą heparynę i chyba się nie obraził za moje sugestie, bo po teście ciążowym neoparin już miałam za 3 zł opakowanie, wiec dał mi refundację, potem przy plamieniu w jakimś 8tc kazał mi tą heparynę odstawić, Boże ile ja się udenerwowałam, no ale odstawiłam noi jest okej :) teraz prócz witamin (biorę femibion 2) i magnezu Asmag Forte nie biorę żadnych lekow, a wczoraj morfologia i mocz idealne 😌

    Później dopytywałam moją lekarkę i jeszcze jedną do której trafiłam pomiędzy wizytami to obydwie zgodnie, ze według najnowszych badań te mutacje nie mają wskazań do heparyny, ze ma je w ogóle większość społeczeństwa, ale tak jak pisze IN VITRO to jest w ogóle inna bajka w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 17:52

    Krysia23 lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    A kojarzysz może jak długo czeka się na ten profil ANA 1?
    Ten encorton to tez zastrzyk ?

    Internety podają, że 1-5 dni. Ja czekałam 1 dzień.
    Encorton to biały okrągły proszek.
    Muszę jednak przyznać, że w moim rankingu niedobrych proszków jest na 2 miejscu. Serio. Prawie do gardła sobie wsadzałam, aby ominąć kubki smakowe.

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Internety podają, że 1-5 dni. Ja czekałam 1 dzień.
    Encorton to biały okrągły proszek.
    Muszę jednak przyznać, że w moim rankingu niedobrych proszków jest na 2 miejscu. Serio. Prawie do gardła sobie wsadzałam, aby ominąć kubki smakowe.
    O to krótko.. zapytam mojego dra co o tym myśli i zrobię to badanie . Myślimy do 2 próby podejść jeszcze na spokojnie . Teraz ma być mocniejsza stymulacja . Może da mi tez coś na II fazę cyklu , w sensie jakiś prog. Bo za 1 razem stwierdził ze spróbujemy jak najbardziej naturalnie.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    O to krótko.. zapytam mojego dra co o tym myśli i zrobię to badanie . Myślimy do 2 próby podejść jeszcze na spokojnie . Teraz ma być mocniejsza stymulacja . Może da mi tez coś na II fazę cyklu , w sensie jakiś prog. Bo za 1 razem stwierdził ze spróbujemy jak najbardziej naturalnie.
    I tak to potraktuj, niech ta pierwsza próba będzie dalsza diagnostyką. Coś już wiecie o tym jak reaguje Twój organizm, macie dalszy plan na kolejną próbę, dodatkowy progesteron, mocniejszą stymulacja. :)
    Czy w iui czy w ivf pierwsze podejście to błądzenie we mgle, lekarz uczy się pacjentki jeszcze.

    Ananasova, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie zacytować listę badań w wątków miesięcznych na forum ogólnym
    Quote:
    Sugerowana lista badań:
    》I ETAP
    3dc:
    • Estradiol,LH, FSH, Prolaktyna, Testosteron
    7 dpo:
    • Progesteron
    Pozostałe dni:
    • TSH, FT3, FT4, AntyTPO, AntyTG, USG tarczycy, Krzywa glukozy, Krzywa insuliny, Monitoring cyklu, Badanie nasienia partnera

    》II ETAP
    • Wit D,Wit B12, Homocysteina, Kwas foliowy, Żelazo, Ferrytyna

    》III ETAP
    • Białko S,Białko C, Ana1, Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia), HSG
    Test DNA- trombofilia (zakrzepica), układ krzepnięcia, d-dimery, fibrynogen

    Pewnie większość z tego już masz zrobione :) ja polecam zbadać szczególnie ferrytyne, bo ona ma wpływ na całe funkcjonowanie organizmu. Normy ferrytyny są bardzo szerokie, ale dietetycy mówią, że musi być około 50. Płodność na talerzu podawała kiedyś, że ona jak przygotowuje pacjentki do ciąży, to stara się uzyskać poziom 100.
    Ja zbadałam w kwietniu i miałam 9 😱 od tamtej pory suplementuje żelazo (takie na receptę, dwa lata temu miałam anemię i teraz pielęgniarka w przychodni wypisała bez pytań), i mam mase babyhairow 😁 efektem miał być inny baby, no ale jest jak jest 😁😁😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 20:09

    Ananasova lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ