X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 26 lipca 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! 🙂 Jesteśmy już po mtese, mamy plemniki! Tak bardzo się cieszę, że musiałam się tym z Wami podzielić 🥰
    Teraz chciałam Was zapytać czy polecacie jakiegoś ginekologa w Novum? I jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą?

    Ananasova, Baniusia, Krysia23 lubią tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 26 lipca 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny! 🙂 Jesteśmy już po mtese, mamy plemniki! Tak bardzo się cieszę, że musiałam się tym z Wami podzielić 🥰
    Teraz chciałam Was zapytać czy polecacie jakiegoś ginekologa w Novum? I jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą?
    Super 🥰🥰

    Truskawka311220 lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 26 lipca 2022, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny! 🙂 Jesteśmy już po mtese, mamy plemniki! Tak bardzo się cieszę, że musiałam się tym z Wami podzielić 🥰
    Teraz chciałam Was zapytać czy polecacie jakiegoś ginekologa w Novum? I jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą?

    Super. 💚💚💚
    To teraz już z górki 🙂
    Z Novum znam tylko Lewandowskiego, ale nie wiem czy On jest polecany.

    Jeśli chodzi o badania, to raczej nie rób nic poza badaniami, które mają długi termin ważności: AMH, cytologię i grupę krwi w 2 egzemplarzach.

    Pozostałe zleci Ci lekarz. Niektóre badania mają miesiąc ważnośća inne 3 lub 6 miesięcy. Bez sensu robić je na siłę, bo mogą do transferu stracić ważność i będzie trzeba je powtarzać.

    Nie wiem jak w Novum podchodzą do immunogii. Więc dobrze jest zrobić badania w tym kierunku. Naprawdę. Bardzo to polecam, aby do 1 procedury podejść fest przygotowanym 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2022, 14:00

    Truskawka311220 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 26 lipca 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Hej😊 zajrzałam z ciekawości co tam słychać na forum i muszę tu wam powiedzieć, że przy azoo to chyba podobnie jak normalnie- moze być i dziewczynka i chlopiec.

    Monzaw, widzę w stopce, że zaczynacie starać się o rodzeństwo. Na szczęście macie śnieżynki 🙂.

    Jesteście na jakimś konkretnym etapie czy na razie zapadła tylko decyzja o rodzeństwie ? 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 26 lipca 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny! 🙂 Jesteśmy już po mtese, mamy plemniki! Tak bardzo się cieszę, że musiałam się tym z Wami podzielić 🥰
    Teraz chciałam Was zapytać czy polecacie jakiegoś ginekologa w Novum? I jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą?

    Super że są plemniki 😍

    Co do lekarza w Novum? Polecają Zygler i Zamore.
    Ale sprawdź na stronie czy są codziennie a w klinice. Jak trafisz do innego lekarza w trakcie stymulacji oni się boją podejmować jakiś innych decyzji tylko lecą schematem, bo nie jesteś ich pacjentka.

    Jakis konkretny powód że chcecie w Novum?

    Co da badań to zrób FSH i Lh (3 dc), TSH, cytologia z ostatniego roku jak masz jest ważna, USG piersi ( 1-10 dc) chyba też rok czasu ważna. Ja miałam insulinę i glukozę zrobione też to miałam wykreślone z listy. A no i koniecznie AMH też zrób wcześniej.
    Resztę dostaniesz listę co zrobić, nie ma sensu wcześniej.
    Te badania co wypisalam jak masz ok to nie powtarzasz już.
    A i tak nawiasem pozostałych z listy nie rób w Novum bo mega drogo. Dużo taniej zrobisz w jakimś innym lab. Posiewy tylko taniej mi wyszły niz w alab.

    Truskawka311220 lubi tę wiadomość

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 26 lipca 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Super że są plemniki 😍

    Co do lekarza w Novum? Polecają Zygler i Zamore.
    Ale sprawdź na stronie czy są codziennie a w klinice. Jak trafisz do innego lekarza w trakcie stymulacji oni się boją podejmować jakiś innych decyzji tylko lecą schematem, bo nie jesteś ich pacjentka.

    Jakis konkretny powód że chcecie w Novum?

    Co da badań to zrób FSH i Lh (3 dc), TSH, cytologia z ostatniego roku jak masz jest ważna, USG piersi ( 1-10 dc) chyba też rok czasu ważna. Ja miałam insulinę i glukozę zrobione też to miałam wykreślone z listy. A no i koniecznie AMH też zrób wcześniej.
    Resztę dostaniesz listę co zrobić, nie ma sensu wcześniej.
    Te badania co wypisalam jak masz ok to nie powtarzasz już.
    A i tak nawiasem pozostałych z listy nie rób w Novum bo mega drogo. Dużo taniej zrobisz w jakimś innym lab. Posiewy tylko taniej mi wyszły niz w alab.

    W Novum chcemy zostać dlatego że mąż się tam leczył i miał mtese 🙂

    Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi odnośnie badań i lekarzy 🙂 mam już wizytę do doktora Zamory ale dopiero na wrzesień

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja się pochwałę 😀
    Wózek i fotelik zamówione :)
    Mieliśmy się tylko rozejrzeć, ale jak nam powiedzieli, ze jak zamówimy teraz to odbiór we wrześniu to stwierdziliśmy, ze chyba trzeba odrazu zamówić 😀 i tak się stało ! Mega się cieszę, nie mogę się doczekać az bobas będzie jeździł w swojej furce 😍

    Ananasova, Truskawka311220, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 26 lipca 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny, a ja się pochwałę 😀
    Wózek i fotelik zamówione :)
    Mieliśmy się tylko rozejrzeć, ale jak nam powiedzieli, ze jak zamówimy teraz to odbiór we wrześniu to stwierdziliśmy, ze chyba trzeba odrazu zamówić 😀 i tak się stało ! Mega się cieszę, nie mogę się doczekać az bobas będzie jeździł w swojej furce 😍
    Ale fajnie 🥰 i jaka fura wybrana ?🙂 i jaki kolor oczywiście 😀. Ahh tez bym już chciała wybierać wózek dla bejbika☺️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Ale fajnie 🥰 i jaka fura wybrana ?🙂 i jaki kolor oczywiście 😀. Ahh tez bym już chciała wybierać wózek dla bejbika☺️

    Cybex Priam 4.0 oczywiście kolor deep black 😀 + Cybex cloud z2 soho grey 🥰
    Mega się cieszę, żeby tylko do końca ciąży było wszystko pięknie 😍

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzywa cukrowa to jakiś koszmar. Po tej glukozie tak mi się zrobiło niedobrze, że aż zemdlalam czy tam osłabłam. 2 i pół godziny na leżąco spędziłam. Do domu wzięłam Ubera bo ledwo na nogach stoję.

    Dobrze, że to tylko raz się robi.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Krzywa cukrowa to jakiś koszmar. Po tej glukozie tak mi się zrobiło niedobrze, że aż zemdlalam czy tam osłabłam. 2 i pół godziny na leżąco spędziłam. Do domu wzięłam Ubera bo ledwo na nogach stoję.

    Dobrze, że to tylko raz się robi.

    A czemu teraz robiłaś to badanie ?
    Ja mam je zrobić teraz po 24tc.
    Byłam dziś sobie zrobić toksoplazmozę i zapytałam o ten test obciążenia glukozą to jak mi powiedziała, ze pobierają krew raz z palca i 3 razy z żyły to kur* … ja mam tylko jedną żyłę zdatną do pobierania krwi. Trzepie mnie przed tym testem aż …
    Jeszcze od wczoraj mnie coś delikatnie piecze… myślałam nawet dziś o oddaniu moczu do badania, ale jak się sika w nocy 4 razy to nie jest to takie łatwe… narazie kupiłam sok 100% żurawina i 3 litry wody dziś wlecą, narazie odpukać spokoj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 10:49

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A czemu teraz robiłaś to badanie ?
    Ja mam je zrobić teraz po 24tc.
    Byłam dziś sobie zrobić toksoplazmozę i zapytałam o ten test obciążenia glukozą to jak mi powiedziała, ze pobierają krew raz z palca i 3 razy z żyły to kur* … ja mam tylko jedną żyłę zdatną do pobierania krwi. Trzepie mnie przed tym testem aż .

    Po 35 r. ż. i z cukrzykiem w domu (mama) zalecane jest zrobić to badanie wcześniej. Także dziś zrobiłam i wiem, że nigdy w życiu już nie zrobię. Mi pobrali krew 3 razy z żyły. Kłuta byłam 6 razy. Mam "uciekające" żyły 😕

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Po 35 r. ż. i z cukrzykiem w domu (mama) zalecane jest zrobić to badanie wcześniej. Także dziś zrobiłam i wiem, że nigdy w życiu już nie zrobię. Mi pobrali krew 3 razy z żyły. Kłuta byłam 6 razy. Mam "uciekające" żyły 😕

    Nie strasz nawet, mega mnie tez stresuje to badanie, mam fobie na punkcie pobierania krwi i jak wiem, ze mam jechać to już dwa dni wcześniej się stresuje, raz mi ruszyła igłą w żyłe, zdrętwiała mi cała ręka, bark, nie miałam czucia, ledwo autem do domu wróciłam, choć w tym alabie gdzie teraz jeżdżę super pobierają, najgorzej pobierały mi w klinice, kilka razy się zdarzyło tak, ze ból jak cholera przy wbiciu, chyba nie miały ręki do tego, a przecież tego pobierania krwi to tam jest tyle …. już dziś mówiłam do męża, niech pobierają codziennie byle z bobasem wszystko było dobrze ☺️🥹

    💉

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Nie strasz nawet, mega mnie tez stresuje to badanie, mam fobie na punkcie pobierania krwi i jak wiem, ze mam jechać to już dwa dni wcześniej się stresuje, raz mi ruszyła igłą w żyłe, zdrętwiała mi cała ręka, bark, nie miałam czucia, ledwo autem do domu wróciłam, choć w tym alabie gdzie teraz jeżdżę super pobierają, najgorzej pobierały mi w klinice, kilka razy się zdarzyło tak, ze ból jak cholera przy wbiciu, chyba nie miały ręki do tego, a przecież tego pobierania krwi to tam jest tyle …. już dziś mówiłam do męża, niech pobierają codziennie byle z bobasem wszystko było dobrze ☺️🥹

    💉

    W tym badaniu pobieranie krwi nie jest tak straszne jak obciążenie po tej glukozie. Na wymioty zbiera a wymiotować nie można bo badanie będzie nieważne.
    No i tak kilka minut po wypiciu robi się bardzo niedobrze. Jak tylko poczujesz się słabo to zgłoś to od razu to Cię położą. Ja myślałam, że to chwilowe i zaraz przejdzie. No i nie doszłam do kozetki, padłam ze 3 metry przed nią.
    Kłucie to "najprzyjemniejszy" element.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    W tym badaniu pobieranie krwi nie jest tak straszne jak obciążenie po tej glukozie. Na wymioty zbiera a wymiotować nie można bo badanie będzie nieważne.
    No i tak kilka minut po wypiciu robi się bardzo niedobrze. Jak tylko poczujesz się słabo to zgłoś to od razu to Cię położą. Ja myślałam, że to chwilowe i zaraz przejdzie. No i nie doszłam do kozetki, padłam ze 3 metry przed nią.
    Kłucie to "najprzyjemniejszy" element.

    Dzięki .
    Dobrze wiedzieć będę przygotowana.

    A właśnie ! Od wczoraj zauważyłam, ze moje cycki stały się lżejsze o ile mogę to tak nazwać 😀
    Dalej są duże z rozstepami, ale mam wrażenie, ze nie są już takie napuchnięte i nie mam wrażenia, ze zaraz wybuchną 😀 ulga 😝

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytomegalia u mnie IGG na plus IGM na minus.
    Zawsze miałam 2 minusy. Na pewno przed ostatnim transferem w maju miałam 2 minusy.

    Musiałam ją przejść niedawno. Martwi mnie to bardzo 😥

    Moja krzywa cukrowa bardzo krzywa 81 - 134 - 47.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Cytomegalia u mnie IGG na plus IGM na minus.
    Zawsze miałam 2 minusy. Na pewno przed ostatnim transferem w maju miałam 2 minusy.

    Musiałam ją przejść niedawno. Martwi mnie to bardzo 😥

    Moja krzywa cukrowa bardzo krzywa 81 - 134 - 47.

    Nie kazali Ci tego robić w I trymestrze skoro miałaś dwa - ?
    Jesteś pewna ?
    Powtórz badanie.
    IgM nie spadło by tak szybko.
    Ja miałam IgG i IgM na cytomegalie dodatnie przed transferem, potem ta awidność i okazało się, ze jest na poziomie 80% i to zakażenie było przebyte kilka dobrych miesięcy temu. Wiec to dodatnie IGM przy takiej awidnosci nie ma znaczenia.
    IgM zazwyczaj utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy (czasem nawet 12 miesięcy i dłużej.
    Nie wydaje mi się żebyś to przeszła w ciąży.

    Ja tez dostałam wynik IgM na toxo i na szczęście nieobecne, a IgG nie badam w ogóle.Tą wirusologie miałam robioną niecały miesiąc przed transferem potem powtarzałam chyba 12-14 tydzień tylko IgM na toxo, bo resztę przeszłam i teraz robię sobie tylko dla własnego spokoju, bo lekarka kazała raz na trymestr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 19:41

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Nie kazali Ci tego robić w I trymestrze skoro miałaś dwa - ?
    Jesteś pewna ?
    Powtórz badanie.
    IgM nie spadło by tak szybko.
    Ja miałam IgG i IgM na cytomegalie dodatnie przed transferem, potem ta awidność i okazało się, ze jest na poziomie 80% i to zakażenie było przebyte kilka dobrych miesięcy temu. Wiec to dodatnie IGM przy takiej awidnosci nie ma znaczenia.
    IgM zazwyczaj utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy (czasem nawet 12 miesięcy i dłużej.
    Nie wydaje mi się żebyś to przeszła w ciąży. .

    A no spojrzałam właśnie na wynik z lutego i okazuje się, że tam miałam wynik, ktorego nie potrafię odczytać.

    Miałam wynik 500 Iu/ml

    Normy:
    < 0,5 niereaktywny
    > lub = 0,5 - <1 wynik niejednoznaczny
    = lub > 1 reaktywny.

    Zdaję się, że już wtedy miałam IGG na plus, tylko jakoś to źle odczytałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 19:57

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 28 lipca 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Cytomegalia u mnie IGG na plus IGM na minus.
    Zawsze miałam 2 minusy. Na pewno przed ostatnim transferem w maju miałam 2 minusy.

    Musiałam ją przejść niedawno. Martwi mnie to bardzo 😥

    Moja krzywa cukrowa bardzo krzywa 81 - 134 - 47.
    O matko ! Jaki spadek cukru, tożto hipoglikemia! :O
    Kiedy masz konsultację z lekarzem ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A no spojrzałam właśnie na wynik z lutego i okazuje się, że tam miałam wynik, ktorego nie potrafię odczytać.

    Miałam wynik 500 Iu/ml

    Normy:
    < 0,5 niereaktywny
    > lub = 0,5 - <1 wynik niejednoznaczny
    = lub > 1 reaktywny.

    Zdaję się, że już wtedy miałam IGG na plus, tylko jakoś to źle odczytałam.

    Taaak ! 😍 nie ma szans żeby IgM tak szybko spadł. Mi tez dlatego każe teraz robić samo IgM bo nie ma sensu robić IgG kolejny raz po 3 msc, jeżeli byłoby coś świeżego to IgM to pokaże.
    Jak ci wpisali w karcie ciąży?
    Bo ja mam wpisane czy : dodatnie czy ujemne. Stad tez wiedziałam i przy cytomegalii mi zaraz dopisała awidność żeby się nikt nie czepiał.
    Ja IGG miałam 700.

    I właśnie tą cytomegalie robiłaś teraz sama dla siebie ? Czy lekarz Ci kazał ?

    Ps: na cukrach się kompletnie nie znam, lindalia tu ogarnie pewnie do jest grane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 20:04

‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ