X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    O matko ! Jaki spadek cukru, tożto hipoglikemia! :O
    Kiedy masz konsultację z lekarzem ?

    Jutro 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 28 lipca 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Taaak ! 😍 nie ma szans żeby IgM tak szybko spadł. Mi tez dlatego każe teraz robić samo IgM bo nie ma sensu robić IgG kolejny raz po 3 msc, jeżeli byłoby coś świeżego to IgM to pokaże.
    Jak ci wpisali w karcie ciąży?
    Bo ja mam wpisane czy : dodatnie czy ujemne. Stad tez wiedziałam i przy cytomegalii mi zaraz dopisała awidność żeby się nikt nie czepiał.
    Ja IGG miałam 700.

    I właśnie tą cytomegalie robiłaś teraz sama dla siebie ? Czy lekarz Ci kazał ?

    Ps: na cukrach się kompletnie nie znam, lindalia tu ogarnie pewnie do jest grane.

    Nie nam w karcie jeszcze cytomegalii. Jutro położna mi wpisze to zobaczymy.

    Cytomegalie zlecił mi lekarz. No właśnie powinnam zrobić w 1 trymestrze. Trochę się zagapiłam, no ale już jest.

    Pozostałe wirusowki mam niereaktywne.

    A cukier to tak
    - pierwsze badanie na czczo. Tu jest norma 75-99.
    - później pijesz glukozę
    - po godzinie sprawdzają jak wysoki jest stan. Nie mam wpisanych norm, ale Internety piszą, że max 180
    - po kolejnej godzinie sprawdzasz jak ta glukoza Ci spadła, czyli jak trzustka pracuję. No i tu powinno być mniej niż 140.

    Ja do 140 nawet nie dobiłam po jej wypiciu. Nie wiem dlaczego ta glukoza się mnie tak nie ima. Powinnam mieć predyspozycje do cukrzycy po mamie. Mam swoją teorię, ale zapytam o to jutro lekarza.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 lipca 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jutro 😊
    Jestem ciekawa co lekarz Ci powie, ale po samych wynikach można sobie wyobrazić jak źle się czułaś.
    U nieciężarnej osoby takie spadki są alarmujące, a co dopiero w ciąży. Nie spotkałam się z hipoglikemia reaktywną w ciąży.
    A jakie masz podejrzenia o których piszesz ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 29 lipca 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Jestem ciekawa co lekarz Ci powie, ale po samych wynikach można sobie wyobrazić jak źle się czułaś.
    U nieciężarnej osoby takie spadki są alarmujące, a co dopiero w ciąży. Nie spotkałam się z hipoglikemia reaktywną w ciąży.
    A jakie masz podejrzenia o których piszesz ?

    No powiem tak, że glukozę od zawsze miałam w normie. Moja mama jako cukrzyk ma glukometr, więc jak ja odwiedzam to sobie przy okazji zwykle badam poziom glukozy. Raz tylko, dawno temu, w szkole średniej zasłabłam bo mi cukier spadł do 24.

    Zastanawiam się czy na to badanie nie miała wpływu moja operacja bariatryczna. Może dowiem się dziś o 14:40 to dam znać 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2022, 13:21

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 lipca 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No powiem tak, że glukozę od zawsze miałam w normie. Moja mama jako cukrzyk ma glukometr, więc jak ja odwiedzam to sobie przy okazji zwykle badam poziom glukozy. Raz tylko, dawno temu, w szkole średniej zasłabłam bo mi cukier spadł do 24.

    Zastanawiam się czy na to badanie nie miała wpływu moja operacja bariatryczna. Może dowiem się dziś o 14:40 to dam znać 😊
    Dawno miałaś robiona operacje bariatryczną? Pomogła przy powrocie do wagi? Nie odpowiadaj, jeśli pytanie zbyt osobiste. :)
    Faktycznie, może to mieć wpływ, ale daj znać co lekarz powie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 29 lipca 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc jestem po wizycie. Ta hipoglikemia mogła być jednorazowym wyrzutem insuliny spowodowanym moim samopoczuciem po wypiciu tej glukozy. A to dlatego, że normalnie po jedzeniu zawsze czuję się dobrze. Nie mam spadków energii, zawrotów głowy czy innych podobnych objawów. Niemniej jednak powinnam wynik skonsultować z diabetologiem. Dla pewności.

    Acha. No i niestety będę musiała powtórzyć krzywą w ustawowym terminie.😭😭😭

    A tak poza tym, to córka zdrowa, leży sobie glową w dół i kciuka ssie. Łożysko podobno w idealnym miejscu - na rylniej ścianie trochę u góry.

    Cesarkę planuje na 13 w piątek 😊 oczywiście stycznia 2023. Chyba, że mi wody wcześniej odejdą, to wtedy nici z planów.😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2022, 15:46

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 29 lipca 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ananasku, a co u Ciebie? Ak sie czujesz? Coś przeczuwasz? Zbliża się wielki dzień 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2022, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wróciłam właśnie ze szpitala.
    Leżałam wieczorem poszłam do toalety i zobaczyłam jak wypłynęła krew, duża ilość 🥺 Nigdy się tak nie bałam… jechałam z płaczem do szpitala , wszystko jest dobrze z malutkim, przyczyny krwawienia nie znaleziono, szyjka, łożysko wszystko na swoim miejscu.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 lipca 2022, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny, wróciłam właśnie ze szpitala.
    Leżałam wieczorem poszłam do toalety i zobaczyłam jak wypłynęła krew, duża ilość 🥺 Nigdy się tak nie bałam… jechałam z płaczem do szpitala , wszystko jest dobrze z malutkim, przyczyny krwawienia nie znaleziono, szyjka, łożysko wszystko na swoim miejscu.

    Kurde, takie silne krwawienie i nie da się znaleźć przyczyny? A mieli chociaż jakieś podejrzenia co je mogło spowodować?

    Dobrze, że z synkiem wszystko dobrze 💙. To najważniejsze.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2022, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Kurde, takie silne krwawienie i nie da się znaleźć przyczyny? A mieli chociaż jakieś podejrzenia co je mogło spowodować?

    Dobrze, że z synkiem wszystko dobrze 💙. To najważniejsze.

    Na izbie nie zobaczyli niczego co by mogło odbierać od normy, odrazu kontaktowałam się z moją lekarką, mówiła, ze jeżeli łożysko i szyjka są w porządku to nie ma powodu do zmartwień, mogło pęknąć jakieś naczynko i stad ta krew, ale dostałam takiego stresu… chciałam się wysikać, a tutaj zaczęła zemnie kapać ciemnobrunatna krew. Na szczęście jednorazowo i teraz jest czysto.

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 30 lipca 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Dziewczyny, wróciłam właśnie ze szpitala.
    Leżałam wieczorem poszłam do toalety i zobaczyłam jak wypłynęła krew, duża ilość 🥺 Nigdy się tak nie bałam… jechałam z płaczem do szpitala , wszystko jest dobrze z malutkim, przyczyny krwawienia nie znaleziono, szyjka, łożysko wszystko na swoim miejscu.
    O kurczę 🥺 najważniejsze, że wszystko okazało się w porządku i z dzidziusiem wszystko jest ok 😌 nawet sobie nie wyobrażam co musiałaś czuć 🙄

    @Ananasova, nie puszczamy kciuków 🤞🏻🍀🍍

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 30 lipca 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Gmagda … mogę sobie tylko wyobrażać co przeżyłaś tej nocy.. na szczęście masz to za sobą i najważniejsze ze z dzidziusiem i z Tobą wszystko dobrze ❤️.
    @ Baniusia @Krysia , dziś 11 dzień po inseminacji i z takich objawów to co jakiś czas czuje takie kłucie ,lekki ból w okolicy lewego jajnika - ten z którego była owulacja . W 8 dniu po czułam się mega zle w pracy .. bolał mnie brzuch tak jakbym zaraz miała dostać okresu , miałam dreszcze, trzęsły mi się ręce i nogi miałam takie trochę jak z waty, ogólnie totalne zmęczenie , jak wieczorem chciałam poczytać książkę to obudził mnie moment jak książka wypadła mi z rak🙈. Nie chce nadinterpretować .. być może zbliża się mega okres i stad te objawy być może to przez cykl stymulowany albo po zastrzyku nie wiem . Testuje we wtorek chyba ze wcześniej przyjdzie okres to wtedy szkoda testu.

    Baniusia, Gmagda lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Kurde, takie silne krwawienie i nie da się znaleźć przyczyny? A mieli chociaż jakieś podejrzenia co je mogło spowodować?

    Dobrze, że z synkiem wszystko dobrze 💙. To najważniejsze.

    Wróciłam teraz od lekarza, znalazłam na szybko kogoś kto przyjmuje w sobotę, trafiłam tez na super Panią doktor ☺️
    Wszystko wygląda dobrze. Łożysko , szyjka zamknięta długa. Możliwa przyczyna krwawienia to pęknięcie jakiegoś naczynka: może zbyt długa kąpiel , w zbyt cieplej wodzie… mogłam przesadzić nie wiem, mówią ze czasami tak się zdarza i przyczyny nie widać, a stało się to 10-15 minut po wyjściu z wanny.
    Cieszę sie, ze to był jednorazowy incydent i teraz jest spokoj mam nadzieje, ze tak zostanie, a mały cóż, bryka 🥰🥹

    Ulżyło mi trochę, ale nie ukrywam, mam stres… bo wolałabym żeby tego krwawienia jednak nie było ☺️

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 31 lipca 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    @ Baniusia @Krysia , dziś 11 dzień po inseminacji


    Mam nadzieję, że we wtorek rano. Nie mogę się doczekać tak jakbym sama testowała 😊

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 31 lipca 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Mam nadzieję, że we wtorek rano. Nie mogę się doczekać tak jakbym sama testowała 😊
    ❤️ Dzieki za wsparcie 🥰🫶
    Tak we wtorek rano zamierzam 🙂🙈✊, choć naprawdę ciezko się powstrzymać żeby nie zrobić testu nawet zaraz 🫣

    Gmagda, Krysia23 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    ❤️ Dzieki za wsparcie 🥰🫶
    Tak we wtorek rano zamierzam 🙂🙈✊, choć naprawdę ciezko się powstrzymać żeby nie zrobić testu nawet zaraz 🫣

    Ja tez trzymam kciuki kochana 🤰

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ananasova 💙
    Czekamy rano na info 💙🤰

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @ananasova 💙
    Czekamy rano na info 💙🤰

    Czekamy 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety, nie tym razem 😔. Jedna kreska, jak do czwartku nie rozkręci się @ to zrobię betę ale coś czuje ze będziemy zaczynać od nowa 😏

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Dziewczyny niestety, nie tym razem 😔. Jedna kreska, jak do czwartku nie rozkręci się @ to zrobię betę ale coś czuje ze będziemy zaczynać od nowa 😏
    Bardzo mi przykro :( kciuków oczywiście nie puszczam 🤞🏻 🍀
    To jest takie niesprawiedliwe, że człowiek już tyle przeszedł, musiał podjąć trudne decyzje i kiedy wydaje się, że już wszystko musi być dobrze, to dostaje jeszcze takiego kopa od życia 🙄🥺

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ