X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    One pomagają niezależnie od metody, bo pomagają na na zagnieżdżenie ;) myślę, że plasterek, czy dwa nie zaszkodzi 😏
    To chyba się zaopatrzę w poniedziałek 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu krzywej :p
    Nie było tak źle, spodziewałam się, ze będzie dużo gorzej.
    Po wypiciu mnie trochę zmuliło, bo wiadomo, na pusty żołądek taki cukier, ale jakoś poszło :) mam to za sobą, cieszę się ☺️
    Oby tylko wynik był dobry :)

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie dobrze ! 🤞🏻
    My też byliśmy dziś pobrać krew. Ja już mam wynik AMH 3,3, więc chyba dobrze. Zrobiłam sobie jeszcze ANA1, boję się, że tu mi coś wyjdzie 🙈
    U mojego męża po miesiącu stymulacji CLO pół tabletki co drugi dzień:
    FSH z 30->45
    LH z ~10->20
    Testosteron ~400-> 825
    Estradiol 73 (norma do 43)

    Nie wiem czy to dobrze, przekonamy się jutro 🤔 Jednakże kiedyś przeczytałam w jakimś artykule, że w takim przypadku jak masz pozytywne wyniki biopsji otrzymuje się kiedy przy stymulacji FSH wzrośnie do 1,5 wartości początkowej, a testosteron o 600-800 ng.
    Znalazłam cytat:
    "Hussein et al. [21] evaluated the effect of clomiphene citrate ± hCG, or hCG/hMG combination in men with NOA. Using this treatment, they aimed to raise the FSH level at 1.5-times baseline, and a testosterone of 600–800 ng/dL. They observed that if that regimen successfully increased the levels of FSH and testosterone, they obtained a high SRR at micro-TESE."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2022, 13:22

    Gmagda lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 10dpt 378 ;)

    Krysia23, Baniusia, Ananasova, Ferox lubią tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka00 wrote:
    Beta 10dpt 378 ;)

    Super. 🥰
    Przyrost ponad 240% w ciągu 48 h😊.
    Teraz czekamy na betę 1000 i ❤😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Na pewno będzie dobrze ! 🤞🏻
    My też byliśmy dziś pobrać krew. Ja już mam wynik AMH 3,3, więc chyba dobrze. Zrobiłam sobie jeszcze ANA1, boję się, że tu mi coś wyjdzie 🙈
    U mojego męża po miesiącu stymulacji CLO pół tabletki co drugi dzień:
    FSH z 30->45
    LH z ~10->20
    Testosteron ~400-> 825
    Estradiol 73 (norma do 43)

    Nie wiem czy to dobrze, przekonamy się jutro 🤔 Jednakże kiedyś przeczytałam w jakimś artykule, że w takim przypadku jak masz pozytywne wyniki biopsji otrzymuje się kiedy przy stymulacji FSH wzrośnie do 1,5 wartości początkowej, a testosteron

    AMH świetne. Ja na start miałam 1,81 a po dwóch latach spadlo chyba do 1,7. Daj znać jak będziesz miała ANA.
    Ja się ucieszyłam, że ANA mi wyszło nieprawidłowe. Przynajmniej zneźliśmy powód braku implantacji zarodka. Nie trzeba było szukać dalej.

    Jeśli chodzi o FSH I LH to zawsze mi się wydawało że jak rośnie to źle. Mojemu M wzroslo i jedną jednostkę miedzy 1 i 2 badaniem i androlog kręcił głową, że rośnie. Ale lekarzem nie jestem. Daj znać co dr W na to powiedział. On pewnie ma jakiś plan 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    AMH świetne. Ja na start miałam 1,81 a po dwóch latach spadlo chyba do 1,7. Daj znać jak będziesz miała ANA.
    Ja się ucieszyłam, że ANA mi wyszło nieprawidłowe. Przynajmniej zneźliśmy powód braku implantacji zarodka. Nie trzeba było szukać dalej.

    Jeśli chodzi o FSH I LH to zawsze mi się wydawało że jak rośnie to źle. Mojemu M wzroslo i jedną jednostkę miedzy 1 i 2 badaniem i androlog kręcił głową, że rośnie. Ale lekarzem nie jestem. Daj znać co dr W na to powiedział. On pewnie ma jakiś plan 🙂

    Ja tez się przeraziłam jak FSH u mojego męża zaczęło rosnąć, a okazało się, ze tak ma właśnie być, nam doktor rysował taki schemat.
    Co się dzieje, co wpływa na co i co rośnie czy dobrze czy źle .
    😉

    Nie wiem czy dobrze kojarzę i pamietam : FSH rośnie żeby pobudzić przysadkę do produkcji testosteronu. Wiec jeżeli testosteron rośnie to FSH tez będzie wyższe . ☺️

    Ja to się coś dzisiaj źle czuje.
    W nocy miałam ból podbrzusza, krzyża, młody szybko przybiera i więzadła tak bolą ostatnio. Nie mogłam spać dopiero uratowała mnie poduszka ciążowa, a wierci się tak, ze w szoku jestem 🥹
    Widać na brzuchu jak się wypina kiedy jedna strona brzucha twardsza i bardziej odstająca niz druga, a za chwile cyk kładzie się inaczej i normalnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2022, 15:33

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Jestem po badaniu krzywej :p
    Nie było tak źle, spodziewałam się, ze będzie dużo gorzej.
    Po wypiciu mnie trochę zmuliło, bo wiadomo, na pusty żołądek taki cukier, ale jakoś poszło :) mam to za sobą, cieszę się ☺️
    Oby tylko wynik był dobry :)
    Trzymam kciuki za dobry wynik🥰

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak ? :)

    Na czczo : 76,5 mg/dl 70-99
    Po 1h : 164,9 mg/dl <180
    Po 2h : 129,4 mg/dl < 140

    Zbadałam tez poziom magnezu 0,77 (66-1,07)
    Od kilku dni mam podwójną dawkę, biorę 6 tabletek dziennie.
    Chyba się domyślam skąd to twardnienie brzucha, kilka dni temu mogłam mieć nawet niedobór.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    I jak ? :)

    Na czczo : 76,5 mg/dl 70-99
    Po 1h : 164,9 mg/dl <180
    Po 2h : 129,4 mg/dl < 140.

    Wygląda dobrze. W podanych normach.
    No ale ja też miałam w normach i wyszło jak wyszło 😐.

    Kiedy masz wizytę u lekarza?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Wygląda dobrze. W podanych normach.
    No ale ja też miałam w normach i wyszło jak wyszło 😐.

    Kiedy masz wizytę u lekarza?

    Wizytę mam dziś o 12:00
    Także okaże się co mi powie.
    Ja ogólnie mam problem z jedzeniem.
    Jem nie za dużoz Czasami dwa posiłki dziennie, zjem śniadanie, obiad, w wieczorem to jakąś przekąskę raczej, słodyczy tez trochę jem w sumie…
    Nie mam w ogóle pociągu do jedzenia… na nic nie mam ochoty. Jakbym głodu nie czuła to bym mogła w ogóle nie jeść. 🤯

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Wizytę mam dziś o 12:00
    Także okaże się co mi powie.
    Ja ogólnie mam problem z jedzeniem.
    Jem nie za dużoz Czasami dwa posiłki dziennie, zjem śniadanie, obiad, w wieczorem to jakąś przekąskę raczej, słodyczy tez trochę jem w sumie…
    Nie mam w ogóle pociągu do jedzenia… na nic nie mam ochoty. Jakbym głodu nie czuła to bym mogła w ogóle nie jeść. 🤯
    A to masz tak samo jak ja, w ogóle nie byłam głodna w ciąży. Widać, że jesz mało węgli, bo masz glukozę bliżej niższej granicy. Ciekawe co lekarz powie, ale cukrzycy tu chyba nie ma. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A to masz tak samo jak ja, w ogóle nie byłam głodna w ciąży. Widać, że jesz mało węgli, bo masz glukozę bliżej niższej granicy. Ciekawe co lekarz powie, ale cukrzycy tu chyba nie ma. :)

    Ogólnie czuje się ostatnio taka ,, zjebana” 😵‍💫
    Wczoraj leżałam cały dzień, dziś tez bym chętnie nie wychodziła z łóżka, ale mam tego lekarza i jeszcze kardiologa później, chce sprawdzić to moje ciśnienie i tętno.
    Dziwne, ze jak mi mierzą ciśnienie w gabinecie to kiedyś miałam 144/101 a w domu potrafię mieć 108/74 .
    Ale widzę, ze teraz od kilku dni tętno się unormowało, bo w spoczynku potrafiłam mieć 115 a teraz koło 85.

    Ostatnio tez mnie wszystko wkurza… lepiej do mnie nie podchodzić .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 11:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko spoko, cukier w porządku.
    Jedyna rzecz która mnie zmartwiła, ale lekarka mówi, ze jest wszystko okej.
    Szyjka skróciła się z 4cm do 3,5cm.

    Krysia23, Ananasova lubią tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie, nie jest dobrze. Ogólnie to te tabletki wywołują taki efekt, ale dr liczył, że FSH spadnie. Bądź tu mądry człowieku 🙈
    Zmienil nam stymulacje, i za dwa tygodnie sprawdzimy jak działa. Znaczy się, mamy sprawdzić po trzech zastrzykach, zastrzyki co tydzień, ale my już pierwsze co zrobiliśmy to polecieliśmy do apteki 😁
    Spytałam o tą równoczesną punkcję i zapłodnienie, to powiedział, że on nam to poleca, ze względu na to, iż te wyjściowe parametry męża były słabe to może być tak, że uda się znaleźć niedużo plemników, i po zamrożeniu nie będzie z czego wybierać. 🤷🏼‍♀️

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My po wizycie, nie jest dobrze. Ogólnie to te tabletki wywołują taki efekt, ale dr liczył, że FSH spadnie. Bądź tu mądry człowieku 🙈
    Zmienil nam stymulacje, i za dwa tygodnie sprawdzimy jak działa. Znaczy się, mamy sprawdzić po trzech zastrzykach, zastrzyki co tydzień, ale my już pierwsze co zrobiliśmy to polecieliśmy do apteki 😁
    Spytałam o tą równoczesną punkcję i zapłodnienie, to powiedział, że on nam to poleca, ze względu na to, iż te wyjściowe parametry męża były słabe to może być tak, że uda się znaleźć niedużo plemników, i po zamrożeniu nie będzie z czego wybierać. 🤷🏼‍♀️

    No teraz jak to piszesz to mi się przypomniało, że mojemu po Clo to właśnie FSH spadło. Po tym Clo to mu wszystko spadło. Szczególnie plemniki, które były a po kuracji ich nie było.

    Ja też polecam zapłodnienie na świeżo po jednoczesnej punkcji i biopsji. Staraliśmy się tak zrobić 2 razy i 2 razy nie wyszło 🙃.

    Co teraz dostaliście do kuracji? I co macie sprawdzić za 3 tygodnie? Czy FSH spada?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No teraz jak to piszesz to mi się przypomniało, że mojemu po Clo to właśnie FSH spadło. Po tym Clo to mu wszystko spadło. Szczególnie plemniki, które były a po kuracji ich nie było.

    Ja też polecam zapłodnienie na świeżo po jednoczesnej punkcji i biopsji. Staraliśmy się tak zrobić 2 razy i 2 razy nie wyszło 🙃.

    Co teraz dostaliście do kuracji? I co macie sprawdzić za 3 tygodnie? Czy FSH spada?

    Teraz Ovitrelle. Pół ampułki co tydzień. Plus clo dalej. Ma FSH i LH spaść do zera.
    Ja to już nic nie wiem 🙈 ale już się nie zagłębiam w to, bo oszaleje. Pozostaje nam ufać lekarzowi🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 14:04

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Wszystko spoko, cukier w porządku.
    Jedyna rzecz która mnie zmartwiła, ale lekarka mówi, ze jest wszystko okej.
    Szyjka skróciła się z 4cm do 3,5cm.
    Teraz może się skracać, w końcu dzidzia rośnie. 3,5 to jeszcze dobrze. Jakby było 3, to trzeba już raczej polegiwać. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Teraz może się skracać, w końcu dzidzia rośnie. 3,5 to jeszcze dobrze. Jakby było 3, to trzeba już raczej polegiwać. :)

    U Ciebie jak było z szyjką?
    No kazała mi polegiwać tak czy siak i dużo magnezu, luteiny mi nie dała, bo stwierdziła, ze po niej mogę mieć zaparcia, a na ten moment nie ma wskazań do podawania.
    Umówiłam się z nią, ze przyjadę za tydzień i jeżeli będzie krótsza to daje luteinę jak będzie taka sama to mam przestać się martwić 🤍

    Wiem, ze stres w tej sytuacji nie jest wskazany, ale nie mogę przestać o tym wszystkim myśleć :(
    Mój mąż spokojny, powiedziała, ze jest okej to jest okej, a ja się stresuje, analizuje, boje się :(

    Myslalam, ze dziś będą jakieś ładne zdjęcia, a mały się nie pokazał kompletnie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 19:01

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Teraz może się skracać, w końcu dzidzia rośnie. 3,5 to jeszcze dobrze. Jakby było 3, to trzeba już raczej polegiwać. :)

    Kurde muszę i zapytać jaką mam szyjkę. Zawsze tylko słyszę, że wszystko w porządku.

    Lindalia, a jak tam macierzyństwo? Daje w kość? 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 556 557 558 559 560 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ