X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem jesteśmy w podobnej sytuacji, startujemy z FSH 30, też wnętrostwo operowane w 7 roku życia (nie wiadomo czy dwustronne). Teraz mąż jest pod opieką dr Swolkienia w Krakowie, nie zdecydowaliśmy się na Wolskiego bo NOVUM jest 1,5 razy droższe plus dojazdy, a skoro mamy lekarza na miejscu...
    Ogólnie z tego co się zdarzyłam zorientować to wysokie FSH to najtrudniejszy przypadek :( ale u Was jeszcze są te żylaki, może to tu jest problem.
    Z tego co, wydaje mi się, że mogę Wam doradzić, to żeby wybrać lekarza, który robi biopsję, najlepiej mTESE, bo taki lekarz Was poprowadzi i ma doświadczenie w takich przypadkach.

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My z mężem jesteśmy w podobnej sytuacji, startujemy z FSH 30, też wnętrostwo operowane w 7 roku życia (nie wiadomo czy dwustronne). Teraz mąż jest pod opieką dr Swolkienia w Krakowie, nie zdecydowaliśmy się na Wolskiego bo NOVUM jest 1,5 razy droższe plus dojazdy, a skoro mamy lekarza na miejscu...
    Ogólnie z tego co się zdarzyłam zorientować to wysokie FSH to najtrudniejszy przypadek :( ale u Was jeszcze są te żylaki, może to tu jest problem.
    Z tego co, wydaje mi się, że mogę Wam doradzić, to żeby wybrać lekarza, który robi biopsję, najlepiej mTESE, bo taki lekarz Was poprowadzi i ma doświadczenie w takich przypadkach.

    Dziękuję za odpowiedź! Przynajmniej nie jesteśmy odosobnieni 😕 <3 Doktor zalecił Twojemu mężowi jakąś terapię na obniżenie FSH? Jakieś zastrzyki czy może leki? Co do żylaków, może coś jest na rzeczy, bo objętość nasienia jest stosunkowo mała, ale nie wiem, czy one aż tak podwyższyłyby FSH :/

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Dziękuję za odpowiedź! Przynajmniej nie jesteśmy odosobnieni 😕 <3 Doktor zalecił Twojemu mężowi jakąś terapię na obniżenie FSH? Jakieś zastrzyki czy może leki? Co do żylaków, może coś jest na rzeczy, bo objętość nasienia jest stosunkowo mała, ale nie wiem, czy one aż tak podwyższyłyby FSH :/
    Hej, mój mąż miał tez żpn III stopnia i miał operowane w Novum u dr Wolskiego metoda mikroskopowa. Oczywiście była wielka nadzieja, ze plemniki 3 mce po zabiegu pojawia się w nasieniu (fsh było przed zabiegiem ok 15 po zabiegu spadło do 12) niestety ani w nasieniu ani w późniejszej biopsji plemników nie znaleziono . Dlaczego? Nie wiadomo.Aa jeszcze co do objętości nasienia u nas przed i po operacji tak samo mała objętość . Mam nadzieje ze u Was będzie inaczej i po kuracji plemniki się znajda czego Wam życzę ❤️.

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hej, mój mąż miał tez żpn III stopnia i miał operowane w Novum u dr Wolskiego metoda mikroskopowa. Oczywiście była wielka nadzieja, ze plemniki 3 mce po zabiegu pojawia się w nasieniu (fsh było przed zabiegiem ok 15 po zabiegu spadło do 12) niestety ani w nasieniu ani w późniejszej biopsji plemników nie znaleziono . Dlaczego? Nie wiadomo.Aa jeszcze co do objętości nasienia u nas przed i po operacji tak samo mała objętość . Mam nadzieje ze u Was będzie inaczej i po kuracji plemniki się znajda czego Wam życzę ❤️.

    Ooo, dziękujemy! <3 <3 <3 A jakie mieliście LH i testosteron? W normie? No i u was przyczyną było wnętrostwo, czy idiopatyczna azoospermia z niewyjaśnioną przyczyną? :/

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Ooo, dziękujemy! <3 <3 <3 A jakie mieliście LH i testosteron? W normie? No i u was przyczyną było wnętrostwo, czy idiopatyczna azoospermia z niewyjaśnioną przyczyną? :/
    Wiesz co, testosteron był w granicach normy z tego co pamietam , badanie ogólne , usg tez ok. LH niestety nie pamietam, musiałabym grzebać w wynikach .Nie było żadnego wnętrostwa. Niestety najgorszy rodzaj czyli idiopatyczna, niewiadomego pochodzenia .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Wiesz co, testosteron był w granicach normy z tego co pamietam , badanie ogólne , usg tez ok. LH niestety nie pamietam, musiałabym grzebać w wynikach .Nie było żadnego wnętrostwa. Niestety najgorszy rodzaj czyli idiopatyczna, niewiadomego pochodzenia .

    U nas najprawdopodobniej powodem tak złego wyniku jest wnętrostwo, bo innych schorzeń nie było :/ Faktycznie, ta idiopatyczna jest najcięższa, bo w końcu przyczyna pozostaje nieznana, więc nie wiadomo co leczyć...Ciekawi mnie jednak, czy są jakiekolwiek szanse przy wnętrostwie na znalezienie tam czegoś...Jak coś tam o tym wiesz to naprawdę, byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź <3 <3 <3

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    U nas najprawdopodobniej powodem tak złego wyniku jest wnętrostwo, bo innych schorzeń nie było :/ Faktycznie, ta idiopatyczna jest najcięższa, bo w końcu przyczyna pozostaje nieznana, więc nie wiadomo co leczyć...Ciekawi mnie jednak, czy są jakiekolwiek szanse przy wnętrostwie na znalezienie tam czegoś...Jak coś tam o tym wiesz to naprawdę, byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź <3 <3 <3
    Proponuje przeczytać to forum od deski do deski to skarbnica wiedzy , dziewczyny potwierdzą😀, chyba ze już to zrobiłaś 😉. Wydaje mi się, ze szanse są zawsze, wiadomo ze takie schorzenia najlepiej operować do 2 rż albo najwcześniej jak się da ale nadzieja zawsze jest. Ze swojej strony rekomenduje forum nasz bocian zakładka niepłodność męska . Można tam zadać pytanie ekspertowi czyli dr Wolskiemu :) on w miarę sprawnie odpowiada.

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Proponuje przeczytać to forum od deski do deski to skarbnica wiedzy , dziewczyny potwierdzą😀, chyba ze już to zrobiłaś 😉. Wydaje mi się, ze szanse są zawsze, wiadomo ze takie schorzenia najlepiej operować do 2 rż albo najwcześniej jak się da ale nadzieja zawsze jest. Ze swojej strony rekomenduje forum nasz bocian zakładka niepłodność męska . Można tam zadać pytanie ekspertowi czyli dr Wolskiemu :) on w miarę sprawnie odpowiada.

    Dziękuję! <3 Na NaszBocian nam jeszcze moderatorzy nie zatwierdzili 😅Także wciąż czekamy <3

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Dziękuję za odpowiedź! Przynajmniej nie jesteśmy odosobnieni 😕 <3 Doktor zalecił Twojemu mężowi jakąś terapię na obniżenie FSH? Jakieś zastrzyki czy może leki? Co do żylaków, może coś jest na rzeczy, bo objętość nasienia jest stosunkowo mała, ale nie wiem, czy one aż tak podwyższyłyby FSH :/
    Najpierw mąż miał clostilbegyt, ale po nim FSH tylko wzrosło. Teraz dodatkowo zastrzyki Ovitrelle i zobaczymy za dwa tygodnie co tam się dzieje. :)
    Ananasova, a Twój mąż oprócz tego zabiegu na żylaki miał później biopsję?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Najpierw mąż miał clostilbegyt, ale po nim FSH tylko wzrosło. Teraz dodatkowo zastrzyki Ovitrelle i zobaczymy za dwa tygodnie co tam się dzieje. :)
    Ananasova, a Twój mąż oprócz tego zabiegu na żylaki miał później biopsję?

    A lekarz mówił wam może, czy samo obniżanie FSH jakoś wpływa w ogóle na poprawienie parametrów, czy to tylko taka profilaktyka, żeby w coś gorszego nie przeszło? :/

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    A lekarz mówił wam może, czy samo obniżanie FSH jakoś wpływa w ogóle na poprawienie parametrów, czy to tylko taka profilaktyka, żeby w coś gorszego nie przeszło? :/
    Stymulacja jest w celu zwiększenia szansy na znalezienie plemników w biopsji 🙄
    Ale na ostatniej wizycie usłyszeliśmy, że szanse są mniejsze niż 50%, przy czym może się zdarzyć, że znajdą się w nasieniu.
    Z tego co się zdarzyłam zorientować to nie żadnych reguł co do powodzenia biopsji. A chciałam jeszcze zapytać ile lat ma Twój partner?

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Stymulacja jest w celu zwiększenia szansy na znalezienie plemników w biopsji 🙄
    Ale na ostatniej wizycie usłyszeliśmy, że szanse są mniejsze niż 50%, przy czym może się zdarzyć, że znajdą się w nasieniu.
    Z tego co się zdarzyłam zorientować to nie żadnych reguł co do powodzenia biopsji. A chciałam jeszcze zapytać ile lat ma Twój partner?

    Mój ma 23 lata, od tego roku zaczął właśnie te sprawy ogarniać...Jesteśmy jeszcze na studiach, ale mimo wszystko, myślimy już bardzo poważnie o przyszłości z dziećmi. Dlatego też zabrał się za to stosunkowo szybko...Mam nadzieję, że to serio te żylaki :/

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:

    Ananasova, a Twój mąż oprócz tego zabiegu na żylaki miał później biopsję?

    Tak miał biopsje tese tez u Wolskiego. Niestety z biopsji wyszło, ze brak plemników , same komórki sertolego - które plemników nie produkują wiec sens kuracji i później biopsji m-tese żaden .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Tak miał biopsje tese tez u Wolskiego. Niestety z biopsji wyszło, ze brak plemników , same komórki sertolego - które plemników nie produkują wiec sens kuracji i później biopsji m-tese żaden .

    To też stosunkowo dziwne, bo z tego co piszesz Twój mąż miał FSH na poziomie 15, więc znacznie niższe niż niektórych facetów :/ Może faktycznie chodziło tutaj o nieustaloną przyczynę i dlatego lekarz zrezygnował z kuracji i m-Tese?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Stymulacja jest w celu zwiększenia szansy na znalezienie plemników w biopsji 🙄
    Ale na ostatniej wizycie usłyszeliśmy, że szanse są mniejsze niż 50%, przy czym może się zdarzyć, że znajdą się w nasieniu.
    Z tego co się zdarzyłam zorientować to nie żadnych reguł co do powodzenia biopsji. A chciałam jeszcze zapytać ile lat ma Twój partner?

    Lekarz mówił o szansach na znalezienie plemników w nasieniu po tej kuracji na FSH? 🧐Swoją drogą, naprawdę cudowne jest tutaj to wsparcie, które od was otrzymujemy!!! <3 M mówił mi, że założenie tutaj konta jest bardzo dobrym pomysłem, ale nie spodziewałam się tak serdecznego i szybkiego odzewu! :D

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Mój ma 23 lata, od tego roku zaczął właśnie te sprawy ogarniać...Jesteśmy jeszcze na studiach, ale mimo wszystko, myślimy już bardzo poważnie o przyszłości z dziećmi. Dlatego też zabrał się za to stosunkowo szybko...Mam nadzieję, że to serio te żylaki :/
    Wiesz, to raczej nie żylaki. Wnętrostwo powinno być operowane najpóźniej do drugiego roku życia, a i tak nie faje gwarancji ze jądra nie są już uszkodzone i spermatogeneza nie będzie w przyszłości zachodziła.
    Ale z drugiej strony zawsze jest szansa ze jakieś kanaliki nie są uszkodzone, i znajda plemniki. Wnętrostwo statystycznie daje duże szanse na znalezienie plemników. Nam się udało.

    OlciaOlcia, Baniusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Wiesz, to raczej nie żylaki. Wnętrostwo powinno być operowane najpóźniej do drugiego roku życia, a i tak nie faje gwarancji ze jądra nie są już uszkodzone i spermatogeneza nie będzie w przyszłości zachodziła.
    Ale z drugiej strony zawsze jest szansa ze jakieś kanaliki nie są uszkodzone, i znajda plemniki. Wnętrostwo statystycznie daje duże szanse na znalezienie plemników. Nam się udało.

    O, a kiedy miał operację? Jednostronne czy obu? No i, jakie wyniki FSH? :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2022, 22:44

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    O, a kiedy miał operację? Jednostronne czy obu? No i, jakie wyniki FSH? :/
    W wieku czterech lat. Obustronne, FSH około 28, w biopsji iglowej nie znaleźli nic, dopiero w mtese.

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, widzę też spore FSH :/ Dajecie nam nadzieję <3 U mojego jest w normie testosteron (nawet wysoki) i LH...Twój miał jakieś leczenie wdrożone, żeby te FSH zminimalizować? + ile miał lat jak się zabrał za leczenie z tym?

  • Ememm Przyjaciółka
    Postów: 93 56

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sensu zmniejszać FSH bo to jest hormon który pokazuje uszkodzenie jąder, dlatego jest tak ważny, jedynie przy problemach hormonalnych można coś z tym robić. Na jakim poziomie macie?
    Mąż miał 26 lat

‹‹ 558 559 560 561 562 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ