X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Nie ma sensu zmniejszać FSH bo to jest hormon który pokazuje uszkodzenie jąder, dlatego jest tak ważny, jedynie przy problemach hormonalnych można coś z tym robić. Na jakim poziomie macie?
    Mąż miał 26 lat

    Aż na poziomie 47! :/ Inne parametry (LH, Test) w normie...

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://journals.viamedica.pl/endokrynologia_polska/article/download/25484/20308 - tutaj jest o różnych powodach azoospermii
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8417206/#!po=11.1940 - o tym czy markery z surowicy są dobrym predyktorem w ocenie skuteczności biopsji jąder (wniosek: nie ma dobrego markera, ponieważ nie wykazano istotności statystycznej, oni tam niby określili jakie wartości np. FSH wskazują na to czy biopsja się uda, ale przy wyższych wartościach też plemniki się znajdowały)

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8451648/#!po=65.2778 - o rodzajach i diagnostyce nieobturacyjnej azoospermii, tutaj mówią o hormonach których można używać w terapii, czy hipogonadyźmie hipergonadotropowym stymulacją daje wyższy wskaźnik pobieralności plemników, ale nie udaje się uzyskać plemników w nasieniu. Jest tutaj też napisane o tym, że żylaki powrózka nasiennego mogą powodować ten wzrost FSH ....?

    Polecam tłumaczenie całych stron, które przeglądarki mają w opcjach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2022, 14:02

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8417206/#!po=11.1940 - o tym czy markery z surowicy są dobrym predyktorem w ocenie skuteczności biopsji jąder (wniosek: nie ma dobrego markera, ponieważ nie wykazano istotności statystycznej, oni tam niby określili jakie wartości np. FSH wskazują na to czy biopsja się uda, ale przy wyższych wartościach też plemniki się znajdowały)

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8451648/#!po=65.2778 - o rodzajach i diagnostyce nieobturacyjnej azoospermii, tutaj mówią o hormonach których można używać w terapii, czy hipogonadyźmie hipergonadotropowym stymulacją daje wyższy wskaźnik pobieralności plemników, ale nie udaje się uzyskać plemników w nasieniu. Jest tutaj też napisane o tym, że żylaki powrózka nasiennego mogą powodować ten wzrost FSH ....?

    Bardzo Ci dziękujemy za taką kopalnię wiedzy! <3 <3 O tym FSH właśnie słyszałam że było jakieś badanie, że sam wskaźnik FSH nie miał większego znaczenia, bo średnia i tak wynosiła tam bodaj 60 coś procent...Ale wiesz, siedząc na internecie można wyczytać wiele różnych opinii lekarzy :/

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Baniusia , @Gmagda a wy jak tam się czujecie dziewczyny ??🙂

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    @ Baniusia , @Gmagda a wy jak tam się czujecie dziewczyny ??🙂

    Widzę, że się zadziało coś na wątku. Akurat jak mnie nie było i nie mogłam błysnąć wiedzą 😉.

    A nie byli mnie bo znów mnie dopadają mdłości. Wystarczy że poczuję nosem coś chemicznego i już mi się na wymioty zbiera. Zwykle w sklepach tak się dzieje, więc przestałam chodzić na zakupy. Spacery z psem i leżenie i jedzenie to podstawa mojego życia teraz.

    Muszę szczerze przyznać, że ta ciąża daje mi się we znaki i bardzo zniechęca. Nie mogę doczekać się już stycznia.

    A Ty Ananasku? Zrobiłaś po cichu jakiegoś sikacza przed terminem? 😊

    @Gmagda, u Ciebie chyba dzisiaj wizyta? Daj znać po 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    Nie ma sensu zmniejszać FSH bo to jest hormon który pokazuje uszkodzenie jąder, dlatego jest tak ważny, jedynie przy problemach hormonalnych można coś z tym robić. Na jakim poziomie macie?
    Mąż miał 26 lat

    U nas lekarz też powiedział, że nie ma sensu zmniejszać FSH i każdy kto to stara się zrobić to szaman a nie lekarz. Mimo to widzę, że często są aplikowane kurację zmniejszające FSH.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Widzę, że się zadziało coś na wątku. Akurat jak mnie nie było i nie mogłam błysnąć wiedzą 😉.

    A nie byli mnie bo znów mnie dopadają mdłości. Wystarczy że poczuję nosem coś chemicznego i już mi się na wymioty zbiera. Zwykle w sklepach tak się dzieje, więc przestałam chodzić na zakupy. Spacery z psem i leżenie i jedzenie to podstawa mojego życia teraz.

    Muszę szczerze przyznać, że ta ciąża daje mi się we znaki i bardzo zniechęca. Nie mogę doczekać się już stycznia.

    A Ty Ananasku? Zrobiłaś po cichu jakiegoś sikacza przed terminem? 😊

    @Gmagda, u Ciebie chyba dzisiaj wizyta? Daj znać po 🙂
    Nie zazdroszczę tych mdłości 😟, chociaż wcale nie ! Właśnie marze o tym żeby ich w końcu doświadczyć🙂.
    Do stycznia szybko zleci :) ani się nie obejrzysz i córcia będzie z Wami🥰. A brzuszek jak? Przyzwyczailas się już ze rośnie ?😉
    Ja żadnego testu przed terminem nie zrobiłam i nie zamierzam😀. Jestem za to okropnie senna tak koło 9-10 rano mam takie zjazdy ze dramat ale zwalam to na ten progesteron który przyjmuje . A i od wczoraj zauważyłam takie jakby mrowienie w podbrzuszu w jednym miejscu i trochę tak jakby takie pobolewanie jak na okres. Wiec nie wiem . Do soboty już niedługo wszystko się wyjaśni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @baniusia

    Tak tak ja dziś mam wizytę i nie ukrywam, ze trochę się stresuje.
    Mój mąż oczywiście luzik „ a co Ty się stresujesz, przecież wszystko jest ok”
    Zobaczymy jak tam się ma moja szyjka, młody wczoraj i dziś mega spokojny, wczoraj się już zaczęłam martwić jak nie czułam ruchów do 15:00
    Ale później włączyłam mu muzyczkę i nagle mi się dziecię obudziło, więc matka panikara 😀
    I tez bym chciała żeby już chociaż był listopad 😀 jakoś spokojniej bym się czuła 🥹
    Dziś tez dostałam telefon, ze wózek z fotelikiem czeka na odbiór, myslelismy, ze przetrzymamy go w sklepie trochę, bo zresztą tak się umawialiśmy, ale usłyszałam, ze zależy im na szybkim odbiorze. Cóż…
    Jak w ogóle Twój brzuszek ? Rośnie ? Przytyłaś dużo już ? :)

    @ananasova ja pamietam, ze miałam po transferze takie kłucia, No czułam całe podbrzusze i wszystko, każdy objaw to jakiś objaw ! Trzymamy kciuki 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2022, 12:41

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Nie zazdroszczę tych mdłości 😟, chociaż wcale nie ! Właśnie marze o tym żeby ich w końcu doświadczyć🙂.
    Do stycznia szybko zleci :) ani się nie obejrzysz i córcia będzie z Wami🥰. A brzuszek jak? Przyzwyczailas się już ze rośnie ?😉
    Ja żadnego testu przed terminem nie zrobiłam i nie zamierzam😀. Jestem za to okropnie senna tak koło 9-10 rano mam takie zjazdy ze dramat ale zwalam to na ten progesteron który przyjmuje . A i od wczoraj zauważyłam takie jakby mrowienie w podbrzuszu w jednym miejscu i trochę tak jakby takie pobolewanie jak na okres. Wiec nie wiem . Do soboty już niedługo wszystko się wyjaśni.

    Podziwiam zimna krew i cierpliwość. Ja bym tak nie potrafiła 🙂.

    Do brzuszka się nadal przyzwyczajam. Nabiera już tych swoich charakterystycznych kształtów😊.

    Ja wiem dziewczyny, że sporo wam tutaj narzekam na moje samopoczucie w ciąży, ale to dlatego, że wiem, że mogę. Jestem ogromnie wdzięczna za daną mi szansę i bardzo kocham tego brzdąca, który tam rośnie. Nie będę jednak udawać, że ciąża dla mnie to przepiękny okres a ja promienieje. Dla mnie ten okres to mdłości, wymioty, pryszcze, niezrozumiałe fochy i niezrozumiały płacz, codzienne wzdęcia, wstawanie do łazienki w nocy średnio z 7 razy, brak snu w nocy, biust wielkości piłki do kosza 🥺

    Są też fajne momenty, ale jest ich mniej: każdy podgląd usg to łzy szczęścia, informowanie rodziny i znajomych, zapewne też ruchy dziecka, ale tego jeszcze nie wiem.

    Pewnie oglądanie dziecięcych rzeczy i ich zakup, ale ja tego nie doświadczam. Wczoraj znów mi dostarczono kaftaniki, skarpetki i łapki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Gmagda i @Baniusia zaraz tez, wiecie jak sprowokować ruchy dziecka? Zjesc coś, najlepiej slodycz, wystarczy cukierek, ale na normalne jedzenie też powinna być reakcja. Po zjedzeniu położyć się na lewym boku i czekać. Do pół godziny jedzenie dotrze do dziecka i je obudzi. :)

    Baniusia, Gmagda lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie.
    Szyjka 3,6 jak było. Zamknięte wszystko.
    Mogę być spokojniejsza 🥹 luteiny nie dostałam, bo mówi, ze nie ma po co 🤰🏻
    Przepływy wzorowe, bobo się nie pokazał oczywiście, buźka zasłonięta rękami 🙉
    Tylko było widać jak przebierał paluszkami 😀

    @baniusia a narzekaj narzekaj !
    Ja wiem o czym mówisz, tez się czuje słabo, a lekarka mówi, ze mam jeszcze około miesiąc luzu i zacznie się robić coraz ciężej 😵‍💫średnio co któryś dzień mam więcej energii, a tak to wrak człowieka, budząc się rano to nawet mi się wstawać z łóżka nie chce robić czegokolwiek.
    Dla mnie ciąża to tez nie jest bajka. Tez jest mi ciężko i nie rozumiem jak dla kogoś ciąża może być wspaniałym okresem.. bez jaj… po to tu jesteśmy żeby się wspierać, narzekaj ile chcesz, ja chętnie czytam co się dzieje na grupie.

    Plecy mnie w ogóle bolą, ten tydzień miałam tyle leżenia, ze chyba się odzwyczaiłam od chodzenia 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2022, 14:57

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Ja jestem po wizycie.
    Szyjka 3,6 jak było. Zamknięte wszystko.
    Mogę być spokojniejsza 🥹 luteiny nie dostałam, bo mówi, ze nie ma po co 🤰🏻
    Przepływy wzorowe, bobo się nie pokazał oczywiście, buźka zasłonięta rękami 🙉
    Tylko było widać jak przebierał paluszkami 😀

    @baniusia a narzekaj narzekaj !
    Ja wiem o czym mówisz, tez się czuje słabo, a lekarka mówi, ze mam jeszcze około miesiąc luzu i zacznie się robić coraz ciężej 😵‍💫średnio co któryś dzień mam więcej energii, a tak to wrak człowieka, budząc się rano to nawet mi się wstawać z łóżka nie chce robić czegokolwiek.
    Dla mnie ciąża to tez nie jest bajka. Tez jest mi ciężko i nie rozumiem jak dla kogoś ciąża może być wspaniałym okresem.. bez jaj… po to tu jesteśmy żeby się wspierać, narzekaj ile chcesz, ja chętnie czytam co się dzieje na grupie.

    Plecy mnie w ogóle bolą, ten tydzień miałam tyle leżenia, ze chyba się odzwyczaiłam od chodzenia 😀
    Najważniejsze ze wszystko oki po wizycie 🥰
    Narzekajcie dziewczyny ile wlezie 😝 mam nadzieje, że niebawem do was dołączę z tymi dolegliwościami 🥹.

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Najważniejsze ze wszystko oki po wizycie 🥰
    Narzekajcie dziewczyny ile wlezie 😝 mam nadzieje, że niebawem do was dołączę z tymi dolegliwościami 🥹.


    Jak na mój nos to już dołączyłaś. Tylko jeszcze o tym nie wiesz 😊🍀✊️

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @baniusia

    Przytyłaś dużo już ? :)

    Właściwie to tylko niecały kilogram i to teraz w 5 miesiącu. Nie wiem kiedy mam przytyć te 7-11kg, o których mi lekarz mówił.

    A jak to jest u Ciebie? Może później się jakoś szybciej przybiera na wadze?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej <3 Jutro wieczorem M ma wizytę u lekarza, może dowiemy się co jest przyczyną tak wysokiego FSH...Może komórki Sertoliego, bo LH i testo w normie, co jest podobno objawami, no i miał wnętrostwo, a to podobno czasami przyczyna takiego stanu rzeczy...Słyszałam, że wielu osobom Clo pomogło w takiej sytuacji, jak ktoś jest w temacie może podzielić się swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniami? Pozdrawiam <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2022, 19:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie musiał iść na operację, mówił, że te żylaki 3 stopnia zaczynają go naprawdę irytować

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Właściwie to tylko niecały kilogram i to teraz w 5 miesiącu. Nie wiem kiedy mam przytyć te 7-11kg, o których mi lekarz mówił.

    A jak to jest u Ciebie? Może później się jakoś szybciej przybiera na wadze?

    Dziś na wadze wybiło + 3,5 kg ☺️🤰zaczynałam od 68 teraz 71,5 kg między czasie na wizycie miałam 67.
    uważam, ze to jest mega ,, luzik” widziałam na grupie ciążowej, ze niektóre dziewczyny to już na Twoim etapie potrafią mieć 8-10 a nawet i 12 kg i się zastanawiam JAK ? Skoro ja nie mam prawie żadnych aktywności, a nie tyje szaleńczo. Lekarka mi mowila, ze optymalnie 8 kg jak przytyje to przy porodzie powinnam już być na 0 , się okaże.
    A te 3,5 to mi się wydaje, ze właśnie jest dziecko-wody płodowe - łożysko i na cyckach reszta 😀

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Hej, hej <3 Jutro wieczorem M ma wizytę u lekarza, może dowiemy się co jest przyczyną tak wysokiego FSH...Może komórki Sertoliego, bo LH i testo w normie, co jest podobno objawami, no i miał wnętrostwo, a to podobno czasami przyczyna takiego stanu rzeczy...Słyszałam, że wielu osobom Clo pomogło w takiej sytuacji, jak ktoś jest w temacie może podzielić się swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniami? Pozdrawiam <3

    Zawyżone FSH miał chyba prawie każdy facet, którego tu spotkałam. Niektórzy mieli żylaki zoperowane inni nie. Jedni mieli wnetrostwi a inni nie. Tak trudno stwierdzić czemu to FSH tak leci. Nie sądzę abyście poznali przyczynę wzrostu FSH na pierwszej wizycie bez dodatkowych badań. No, ale może Wam się poszczęści. Zwykle lekarz robi usg, kieruje na badania genetyczne jak kariotyp, AZF, CTFR. Super badaniem jest Inhibina B - najprościej mowiąc pokazuje czy można liczyć na plemniki w biopsji.

    Z kuracjami też bywa różnie. Nas akurat Clo pozbawiła niemal wszystkich plemników. Wiele osób jednak sobie chwali ten specyfik.

    Wiem, że jesteście młodzi i na razie tylko badacie grunt. Jeśli jednak chcecie mieć dzieci w przyszłości to na waszym miejscu właśnie teraz bym się decydowala na biopsję w celu pozyskania plemników. Zamrożone mogą sobie czekać wiele lat. Z wiekiem wyniki będą coraz gorsze, FSH I LH rosło, testo spadał. Plemników będzie coraz mniej i coraz gorszej jakości.

    Gdybym ja wiedziała, że będzie u nas tak jak było to kazałabym mojemu zamrozić plemniki w 1 rocznicę naszego związku - jak miał ze 23 lata 🙂

    OlciaOlcia lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Zawyżone FSH miał chyba prawie każdy facet, którego tu spotkałam. Niektórzy mieli żylaki zoperowane inni nie. Jedni mieli wnetrostwi a inni nie. Tak trudno stwierdzić czemu to FSH tak leci. Nie sądzę abyście poznali przyczynę wzrostu FSH na pierwszej wizycie bez dodatkowych badań. No, ale może Wam się poszczęści. Zwykle lekarz robi usg, kieruje na badania genetyczne jak kariotyp, AZF, CTFR. Super badaniem jest Inhibina B - najprościej mowiąc pokazuje czy można liczyć na plemniki w biopsji.

    Z kuracjami też bywa różnie. Nas akurat Clo pozbawiła niemal wszystkich plemników. Wiele osób jednak sobie chwali ten specyfik.

    Wiem, że jesteście młodzi i na razie tylko badacie grunt. Jeśli jednak chcecie mieć dzieci w przyszłości to na waszym miejscu właśnie teraz bym się decydowala na biopsję w celu pozyskania plemników. Zamrożone mogą sobie czekać wiele lat. Z wiekiem wyniki będą coraz gorsze, FSH I LH rosło, testo spadał. Plemników będzie coraz mniej i coraz gorszej jakości.

    Gdybym ja wiedziała, że będzie u nas tak jak było to kazałabym mojemu zamrozić plemniki w 1 rocznicę naszego związku - jak miał ze 23 lata 🙂

    Jak zwykle bardzo dziękujemy za mega cenne informacje! <3 Jest tu masa serdecznych ludzi, którzy serio potrafią pomóc nawet w beznadziejnej sytuacji <3 My właśnie mamy 23 lata, LH i Testo póki co bardzo dobre, jedynie to nieszczęsne FSH, które pobiło chyba jakiś tutejszy rekord, bo ok. 47 :/ Miał już USG, wyszło poprawnie, jedyne, co lekarz zobaczył na USG nieprawidłowego to te żylaki (chociaż nawet bez USG by się obyło, bo naprawdę są bardzo widoczne).

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlciaOlcia wrote:
    Hej, hej <3 Jutro wieczorem M ma wizytę u lekarza, może dowiemy się co jest przyczyną tak wysokiego FSH...Może komórki Sertoliego, bo LH i testo w normie, co jest podobno objawami, no i miał wnętrostwo, a to podobno czasami przyczyna takiego stanu rzeczy...Słyszałam, że wielu osobom Clo pomogło w takiej sytuacji, jak ktoś jest w temacie może podzielić się swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniami? Pozdrawiam <3
    Olcia, przeczytałam Twoje posty, chciałam Ci tak powiedzieć żebyście się zajęli najpierw tymi żylakami. Zobaczycie jak ta operacja wpłynie na wyniki nasienia i hormonów i wtedy zająć się "pozyskiwaniem plemników".
    W międzyczasie okaże się jak nasza terapia się zakończy, bo tak jak Baniusia pisze nie da się zmniejszyć FSH, jeśli naszemu lekarzowi się to uda to będzie to tylko na chwilę, do biopsji. Ja jestem świadoma, że to wszystko to jest jedna niewiadoma, nie chce faszerować męża w nieskończoność tymi hormonami. Od początku powiedzieliśmy sobie, że maksymalnie pół roku leków, więc jeśli teraz nie uzyskamy efektów to będziemy się zastanawiać. Tak na prawdę to jak pisała Ememm na którymś wątku, liczymy na cud ♥️

    Ostatnio na insta dinozaur.nieplodnosci wrzuciła rolkę o tym, że nawet staraczki mogą mieć ciężkie chwile macierzyństwa, i to, że ktoś się o dziecko starał długo, nie znaczy, że nie może być mu ciężko.

    Ememm, kiedy będziesz podchodzić do kolejnego transferu? 🤞Czy już był?

    Truskawko, jeśli nas czytasz daj znać jak tam u Ciebie? Bo to już miesiąc minął od biopsji 🤞🍍🍍

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 559 560 561 562 563 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ