X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 10 września 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, my wczoraj zrobiliśmy badania po tych zastrzykach i jest źle. FSH spadło na początkowy poziom, a miało do 0, a estradiol i testosteron poszybowały w górę 🚀
    W czwartek mamy wizytę i ja już będę chciała chyba zakończyć tą przygodę z hormonami.
    Bo nie ma efektów, mój mąż się fatalnie czuje, mnie to stresuje, daje nadzieję po czym drastycznie wali w łeb łopatą 😅
    Robimy biopsję i wóz albo przewóz. Niech się dzieje co chce.

    Muszę przyznać szczerze, że nie wiem po co zbijanie FSH. Jeśli jądra są tam częściowo zdegenerowane (o czym świadczy wynik pobad normę) to żadna kuracja nie przywróci ich do życia i produkcji.

    Krysia, z tego co eobie prześledziłam wątek u Was faktycznie problemem tylko wysokie FSH było. Teraz chyba też LH poszło do góry. Genetyka czysta. Inhibina B to chyba nie była robiona?

    To tu nie ma się czym martwić 😊. Niemal każdą z nas miała tu FSH Zawyżone. Jedni mniej inni więcej. Zdarzały się przypadki po kilkadziesiąt jednostek. Już nie opamiętamy dokładnie ile, ale dużo. Plemniki się znalazły.

    My do pierwszej biopsji (tese) podeszliśmy z marszu. Mając tylko wyniki badań. Ja za cierpliwa nie jestem i chciałam natychmiast wiedzieć czy są plemniki. Były. 3 i pół słomki.

    No 2 biopsji podeszliśmy po kuracji 40 dniowej kuracji CLO. FSH się zmniejszyło o 1 jednostkę. Ilość plemników zmniejszyła się do 0. Coś tam tylko patomorfolog w swoim wycinku znalazł.

    Do 3 biopsji ( igłowej) też przystąpiliśmy z marszu. Tak po pół roku. Bez przygotowania. Znaczy tylko suplementy były łykane. 4 nakłucia jąder i plemniki się znalazły. Jeden z nich dał nam Ingę.

    No i teraz, na Twoim miejscu bym rozważała czy mTese robić w biegu czy odczekać 3 miesiące, aby plemniki się nowe zrobily. Jak Twój M zareagował na CLO? Jak u nas czy wprost przeciwnie. Nasze biopsję były względnie tanie 1700 i 2000 to sobie mogliśmy robić kilka razy. Ale biopsję za 20 000 to trzeba przemyśleć, aby nie była zrobiona na darmo.

    Ja nie wiem czy na waszym miejscu nie zaryzykowałabym tese na początek. Aby wogóle stwierdzić na czym stoicie. Wydanie około 2000. Jeśli będą plemniki to super. Jeśli nie to będziecie wiedzieć, że należy się przygotowywać do mtese - odczekać 3 m-ce, łykać suplementy.

    Aż mnie palec bóli No na komórce piszę 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 10 września 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    4 to nie do końca wylęgająca blastocysta, moja 4BB miała nacięcie otoczki, bo była ponoć dość gruba jeszcze.
    A co to znaczy, że blastocysta jest nie do końca wylęgająca?
    Pytam, bo też na nas czekają dwie 4BB

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 10 września 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi lekami zaufaliśmy lekarzowi. Ja wyszłam z takiego założenia, że on jest mądrzejszy, ma wiedzę i doświadczenie, więc stwierdziłam, że wie co robi. Teraz mam wątpliwości. Ja rozumiem idee tego, bo wysokie FSH może blokować produkcję plemników przez te części jąder, które są w stanie. Np lewe może blokować prawe, ale te leki co przepisuje przynoszą na razie odwrotny skutek do zamierzonego. Zobaczymy co teraz powie, i co zaproponuje 🤷🏼‍♀️
    Inhibiny B nie badaliśmy.

    Też myślałam o tym, żeby poczekać trzy miesiące przed biopsją żeby organizm się zregenerował. Co do tej tese, to skonsultujemy to z lekarzem, chociaż zakładam, że nam odradzi. Długo Twój mąż dochodził do siebie po niej?

    Zastanawiam się nad konsultacją z innym lekarzem. Tylko z tego co widzę na naszym bocianie, to zawsze jak ktoś tam pyta czy inny lekarz dobrze zalecił to dr Wolski pisze żeby się trzymać lokalnego androloga. Ciekawe czy na konsultacji jest tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2022, 10:55

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 10 września 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krysia

    Doskonale to rozumiem. Też ufałam lekarzom. Dopóki nie zawiedli mojego zaufania. Gdybym nie zmieniła kliniki i lekarza to bym pewnie teraz szykowała się do 7 procedury. Niemniej na wątku kliniki widać , że jakieś sukcesy odnoszą.

    Mój M po każdej biopsji faktycznie mógł iść następnego dnia do pracy. Nigdy nie odczuwał żadnych skutków ubocznych. Raz jeden, po pierwszej biopsji wziął w domu paracetamol, ale raczej profilaktycznie.

    Daj znać po konsultacjach, co tam lekarz zaproponował. No i jakie decyzję podjęliście. Ja mocno trzymam kciuki✊️✊️. Wiem jak ta cała sytuacja i niepewność wykańcza

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A co to znaczy, że blastocysta jest nie do końca wylęgająca?
    Pytam, bo też na nas czekają dwie 4BB

    Tzn mam na myśli, to patrząc na naszym przypadku, ze skoro byłaby już wylęgająca ta 4BB nasza to po co by robili jej nacięcie otoczki w naszym przypadku, ponoć była gruba, ale w sumie to nie wiem: może tak nazywają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2022, 14:24

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 12 września 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odczytałam ten wynik ANA 1 i jest napisane ze ujemny 🤔 co to znaczy ? Jak wy miałyście ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 12 września 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hej dziewczyny, odczytałam ten wynik ANA 1 i jest napisane ze ujemny 🤔 co to znaczy ? Jak wy miałyście ?

    Spojrzę jutro i dam znać. Pamiętam, że coś było o przeciwciałach i miano miałam 1:320 a norma jest do 1:60.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2022, 22:22

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 12 września 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Spojrzę jutro i dam znać. Pamiętam, że coś było o przeciwciałach i miano miałam 1:320 a norma jest do 1:60.
    Będę wdzięczna za info❤️

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 13 września 2022, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hej dziewczyny, odczytałam ten wynik ANA 1 i jest napisane ze ujemny 🤔 co to znaczy ? Jak wy miałyście ?
    Ja też mam ujemny, jest to wynik prawidłowy, świadczy o tym że nie ma przeciwciał przeciwjądrowych i choroby autoimmunizacyjnej. Zinterpretowałam sobie to tak, że jest dobrze, ale nie konsultowałam z żadnym lekarzem. Raczej potraktowałam to badanie tak, że jakby coś wyszło to wtedy wgłębialabym się w temat ;)

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 13 września 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Będę wdzięczna za info❤️

    U mnie napisali, że "metodą immunofluorescencji pośredniej STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty."

    Metodą immunoblotu nie stwierdzono obecności przeciwciał , no tych 12 pozostałych:
    NRNP/SM ujemny
    SM ujemny
    SSA ujemny
    Itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2022, 09:00

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 13 września 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, dziś się spróbuje skontaktować z dr genetyk i zapytam jak to u mnie wyglada tez na tle innych wyników .

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @lindalia
    Jak u ciebie było z ruchami maluszka?

    Bo szczerze mój nie jest jakiś mega ruchliwy nie zdarza się raczej żeby ładował mi kopniaki cały dzień, ma swoje pory gdzie się chwile powierci i śpi dalej, jak coś robię i chodzę po domu to raczej w brzuszku cisza, rano jak wstaje to daje znaki, ze jest, ale raczej to wszystko takie na spokojnie kilka kopniaczków, wieczorem oczywiście tez jak się kładę to mały daje znaki, na usg wszystko w porządku to chyba nie ma się czym martwić, bo czasem jak czytam gdzieś, ze dzieci cały dzień kopią to jestem trochę w szoku.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 13 września 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @lindalia
    Jak u ciebie było z ruchami maluszka?

    Bo szczerze mój nie jest jakiś mega ruchliwy nie zdarza się raczej żeby ładował mi kopniaki cały dzień, ma swoje pory gdzie się chwile powierci i śpi dalej, jak coś robię i chodzę po domu to raczej w brzuszku cisza, rano jak wstaje to daje znaki, ze jest, ale raczej to wszystko takie na spokojnie kilka kopniaczków, wieczorem oczywiście tez jak się kładę to mały daje znaki, na usg wszystko w porządku to chyba nie ma się czym martwić, bo czasem jak czytam gdzieś, ze dzieci cały dzień kopią to jestem trochę w szoku.
    Kazde dziecko jest inne, jedno jest wariatem, a drugie dość spokojne. Ma prawo też mieć śpiący dzień i ruszać się mniej.

    U mnie ruchy czułam właściwie cały czas, a to dlatego, że jestem bardzo szczupla i brzuch ciążowy to było tylko dziecko, miałam mocno naciągnięta skórę, więc czułam każde szturchnięcie. A jeśli wydawało mi się, że ruchów jest mniej, to je prowokowałam zimna woda, leżeniem na boku, albo jedzeniem. Moje dziecko w brzuchu było turbo ruchliwe, na końcówce brzuch mi wręcz latał. To raczej taki ewenement, bo jak rozmiawalam z kims, to raczej ich dzieci wykazywaly ruchliwosc podobną do Twojego synka. I co śmieszne, przekłada się to potem na temperament dziecka narodzonego. Maks nie usiedzi, wszędzie go pełno i bardzo dużo i szybko się porusza.

    Gdzieś tam mówią jak się liczy ruchy, żeby było ok, ale tak naprawdę zdaj się na własną intuicję i sprobuj wsłuchać się w rytm dobowy Maluszka. Na tym etapie już mniej więcej są stałe godziny aktywności, gdzie rusza się bardziej. I chyba każde dziecko tak ma, że co kilka dni ma dzień niedźwiedzia i potrafi nie dać znaku kilka godzin. Dużo dziewczyn miało detektor tętna, ale ja z tego nie korzystałam. Trochę potem żałowałam, ze nie kupilam na poczatku ciazy, bo na końcówce już się robi niebezpiecznie i zamiast tego latałam na ktg 3 x w tygodniu.

    A Ty zaczęłaś już zapis ktg ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie miałam ktg, ale to chyba nie ma potrzeby jeszcze teraz go robić, bo to chyba na ostatnich tygodniach ciąży, nikt mi tego nie zlecał nawet :)

    Nasz mały nigdy nie był taki mega ruchliwy, a tętno i usg zawsze było w normie, to chyba nie ma powodów do niepokoju. 🙉☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2022, 14:57

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 13 września 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Kazde dziecko jest inne, jedno jest wariatem, a drugie dość spokojne. Ma prawo też mieć śpiący dzień i ruszać się mniej.

    U mnie ruchy czułam właściwie cały czas, a to dlatego, że jestem bardzo szczupla i brzuch ciążowy to było tylko dziecko, miałam mocno naciągnięta skórę, więc czułam każde szturchnięcie. A jeśli wydawało mi się, że ruchów jest mniej, to je prowokowałam zimna woda, leżeniem na boku, albo jedzeniem. Moje dziecko w brzuchu było turbo ruchliwe, na końcówce brzuch mi wręcz latał. To raczej taki ewenement, bo jak rozmiawalam z kims, to raczej ich dzieci wykazywaly ruchliwosc podobną do Twojego synka. I co śmieszne, przekłada się to potem na temperament dziecka narodzonego. Maks nie usiedzi, wszędzie go pełno i bardzo dużo i szybko się porusza.

    Gdzieś tam mówią jak się liczy ruchy, żeby było ok, ale tak naprawdę zdaj się na własną intuicję i sprobuj wsłuchać się w rytm dobowy Maluszka. Na tym etapie już mniej więcej są stałe godziny aktywności, gdzie rusza się bardziej. I chyba każde dziecko tak ma, że co kilka dni ma dzień niedźwiedzia i potrafi nie dać znaku kilka godzin. Dużo dziewczyn miało detektor tętna, ale ja z tego nie korzystałam. Trochę potem żałowałam, ze nie kupilam na poczatku ciazy, bo na końcówce już się robi niebezpiecznie i zamiast tego latałam na ktg 3 x w tygodniu.

    A Ty zaczęłaś już zapis ktg ?
    Czy to Twój Maksymilian jest w małych motywatorach? 😍😍😍

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 13 września 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Czy to Twój Maksymilian jest w małych motywatorach? 😍😍😍
    Tak :)

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 13 września 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak :)

    A co to? Gdzie to?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 13 września 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A co to? Gdzie to?
    Na instagramie u dziewczyny, która nazywa się invi_matka, prowadzi mały spis dzieci, które pojawiły się po nieplodnych staraniach. Maksymilian tam trafił w kwietniu.
    A osobiście dziewczyna ta i jej mąż mają synka z dawcy nasienia. :)

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 13 września 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Nie nie miałam ktg, ale to chyba nie ma potrzeby jeszcze teraz go robić, bo to chyba na ostatnich tygodniach ciąży, nikt mi tego nie zlecał nawet :)

    Nasz mały nigdy nie był taki mega ruchliwy, a tętno i usg zawsze było w normie, to chyba nie ma powodów do niepokoju. 🙉☺️
    Gabinet mojego lekarza zaczyna robić ktg od 30tc, ale mi wyjątkowo zaczął od 27, bo skarżyłam się na twardnienia i bóle. No i miałam rację, bo skurczowałam dość wcześnie i dołożyliśmy leków.
    Aczkolwiek z tym ktg to jest różnie, bo są lekarze którzy zlecają wcześnie, właśnie po 30 tygodniu, a są tacy, którym właśnie wystarczy badanie na końcówce w ostatnich dwóch tygodniach. Ja tam się cieszyłam, zawsze to dodatkowe badanie.
    No i obraz ktg może się zmieniać co chwilę, znam przypadki, że zapis o 10 rano był ok, a o 17 urodziło się Bobo. 🤷‍♀️
    U Ciebie wszystko wygląda dobrze, chociaż wiadomo, że im bliżej porodu, tym stresów będzie więcej, bo i dziecko większe i więcej się dzieje. :)

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 13 września 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Na instagramie u dziewczyny, która nazywa się invi_matka, prowadzi mały spis dzieci, które pojawiły się po nieplodnych staraniach. Maksymilian tam trafił w kwietniu.
    A osobiście dziewczyna ta i jej mąż mają synka z dawcy nasienia. :)
    Tez polecam invi_matke :) oglądam na bieżąco jej profil i w sumie tez dzieki temu z mężem jakoś ogarnelismy temat dawcy.
    Jest wywiad z jej mężem który otwarcie o tym mówi 👍

‹‹ 564 565 566 567 568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ