X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A bo mój lekarz taki jest, woli zawczasu zapobiec. No i jest bardzo drobiazgowy pod względem dbałości o pacjentkę, zawsze miałam sporo badań do zrobienia i przyglądał się każdej dolegliwości jaka zgłaszałam. :)
    Macie już imię?

    To wolałabym takiego lekarza, ale nie mogę tez narzekać na moją lekarkę, bo ona tez jest zemną w stałym kontakcie zawsze jak mam wątpliwości noi mnie uspokaja.
    Tak mamy Alusia 🤰

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 15 września 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    @Baniusia, utknął na poprzedniej stronie 😊

    Czyli nadal czekamy 😔
    No, IVF uczy cierpliwości.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co…
    Mnie tak zastanawia: moja lekarka wyliczyła mi termin porodu z transferu na 04.12
    Potem w sumie I prenatalne z USG z wielkości maluszka wyszło 03.12 z miesiączki chyba 12.12
    Jak sprawdzam w necie z transferu wychodzi 07.12
    I szczerze czego się trzymać to nie wiem.

    Zawsze się trzymałam tego co mi wyliczyła moja lekarka, bo mówiła, ze w naszym przypadku liczy się dzień transferu a nie miesiączki.
    Niby między jej wyliczeniem a tym z neta jest 3 dni różnicy tylko no, ale sama nie wiem.

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 15 września 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My juz po wizycie, mąż dostał skierowanie na rezonans przysadki. Umówiliśmy już na wtorek i może umówię wizytę na za tydzień, bo wynik ma być w 24h 😅🙈
    Pan doktor wytłumaczył nam jak te hormony powinny zadziałać, wzrost testosteronu i estradiolu po HCG jest normalny, tylko, że FSH i LH powinno spaść do zera i podejrzewa guzy, które mogą niekontrolowanie je wydzielać. Jeśli chodzi o terapię to zrezygnowaliśmy z HCG, zostało tylko CLO.
    Teraz w zależności co wyjdzie z tego rezonansu będziemy podejmować dalsze decyzje.
    Powiedział, że miał dwóch pacjentów, którzy tak zareagowali na HCG i wyszły właśnie te gruczolaki przysadki. Nie chciałam już drążyć jak to się skończyło 🙈
    W każdym razie jak nie 🧙 to💩 .
    A no tak to jest. Myślisz ze to już koniec badań a tu pojawiają się kolejne i kolejne. Ale dobrze przebadają go od a do z przynajmniej będzie jasność co i jak. Czekamy wobec tego ja wynik rezonansu ✊✊

    Ja natomiast jestem po rozmowie z panią genetyk wyniki są oki ale odnosząc się do tej jednej mutacji jest wskazanie do heparyny wiec wypisze mi stosowne zaświadczenie. Profil ANA 1 jest ok .

    Krysia23 lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 15 września 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Wiecie co…
    Mnie tak zastanawia: moja lekarka wyliczyła mi termin porodu z transferu na 04.12
    Potem w sumie I prenatalne z USG z wielkości maluszka wyszło 03.12 z miesiączki chyba 12.12
    Jak sprawdzam w necie z transferu wychodzi 07.12
    I szczerze czego się trzymać to nie wiem.

    Zawsze się trzymałam tego co mi wyliczyła moja lekarka, bo mówiła, ze w naszym przypadku liczy się dzień transferu a nie miesiączki.
    Niby między jej wyliczeniem a tym z neta jest 3 dni różnicy tylko no, ale sama nie wiem.
    W przypadku ivf termin porodu liczy się według dnia transferu, czyli trzymaj się daty 4 grudnia. Jeśli na początkowych usg byłaby duża rozbieżność, to wtedy się koryguje. Później już nie.

    Aluś - Aleksander?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:

    Aluś - Aleksander?
    Tak 🤍 nasz mały chłopiec 🤍🙉
    Nie możemy się go doczekać 🙉

    Tylko licząc z transferu na stronie marianmalinowski.pl
    Wychodzi mi 07.12
    A lekarka wyliczyła 04.12

    No na I prenatalnych rozbieżności między miesiączka, a USG było 6 dni a lekarz mówi, ze powyżej 7 zmienia się termin porodu na ten z USG znowu jak mi położna raz wpisała w karcie ciąży tydzień z miesiączki to lekarka kreśliła i pisała po swojemu.

    A widzę, ze na grupie IVF dziewczyny raczej liczą tak jak ja mam z neta .
    @baniusia ma tak jak mi z neta pokazuje 🙉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2022, 21:22

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 15 września 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    @baniusia ma tak jak mi z neta pokazuje 🙉

    U mnie 20.01.2023 wychodzi mi ze wszystkiego. Tak mi Internet wyliczył. Tak mi każdy lekarz wyliczył. Tak mi wychodzi licząc od pierwszego dnia miesiączki.

    Gmagda lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 16 września 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Ja natomiast jestem po rozmowie z panią genetyk wyniki są oki ale odnosząc się do tej jednej mutacji jest wskazanie do heparyny wiec wypisze mi stosowne zaświadczenie. Profil ANA 1 jest ok .

    Masz już wszystkie wyniki badań? To teraz czekamy na wizytę startową i rozpisanie stymulacji ?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 września 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Masz już wszystkie wyniki badań? To teraz czekamy na wizytę startową i rozpisanie stymulacji ?
    Tak mam wszystkie a te które mi się z kliniki pokończyły a będą potrzebne do procedury ogarną mi w klinice . Na wizycie dr pobierze wymazy a podczas monitoringów jak będą mi robić krew na hormony to uzupełnia resztę brakujących :)
    Wizyta i rozpisanie stymulacji we wtorek .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:

    Ja natomiast jestem po rozmowie z panią genetyk wyniki są oki ale odnosząc się do tej jednej mutacji jest wskazanie do heparyny wiec wypisze mi stosowne zaświadczenie. Profil ANA 1 jest ok .

    O jakiej mutacji mówisz ? :)

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 16 września 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ananasova, dziś jest konferencja Naszego Bociana, mają na niej ogłosić jakieś dofinansowania do in vitro z tych pieniędzy, które zostały zebrane na pozew przeciwko Czarnkowi w sprawie podręcznika do HiT. Prawnicy robią ten pozew pro bono.

    Baniusia, Ananasova lubią tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 16 września 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    @Ananasova, dziś jest konferencja Naszego Bociana, mają na niej ogłosić jakieś dofinansowania do in vitro z tych pieniędzy, które zostały zebrane na pozew przeciwko Czarnkowi w sprawie podręcznika do HiT. Prawnicy robią ten pozew pro bono.

    A wiadomo gdzie i o której? Chętnie bym rzuciła okiem.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 września 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    O jakiej mutacji mówisz ? :)

    „Na podstawie przeprowadzonego badania DNA rozpoznano nosicielstwo dwóch mutacji w genie MTHFR i w PAI-1, które są kojarzone z nieznacznie zwiększonym ryzykiem trombofilii.”
    O tej:)

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 września 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    @Ananasova, dziś jest konferencja Naszego Bociana, mają na niej ogłosić jakieś dofinansowania do in vitro z tych pieniędzy, które zostały zebrane na pozew przeciwko Czarnkowi w sprawie podręcznika do HiT. Prawnicy robią ten pozew pro bono.
    O dzieki za info! Na pewno zerknę :) tylko daj znać gdzie😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    „Na podstawie przeprowadzonego badania DNA rozpoznano nosicielstwo dwóch mutacji w genie MTHFR i w PAI-1, które są kojarzone z nieznacznie zwiększonym ryzykiem trombofilii.”
    O tej:)

    Homo czy heterozygotyczne ? :)

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 623 513

    Wysłany: 16 września 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.youtube.com/watch?v=3bVDqDCIiWc&feature=youtu.be
    Tutaj będzie ;) o 16:30 będzie o tym programie

    Ananasova lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 września 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Homo czy heterozygotyczne ? :)
    Hetero:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hetero:)

    To tak jak ja, ale ja mam 1mthfr.
    Mi nikt heparynki nie daje :)
    Ale badałam ostatnio ddimery i były podwyższone jak to w ciąży, ale wszystko ,, w normie” ciążowej .

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 16 września 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    To tak jak ja, ale ja mam 1mthfr.
    Mi nikt heparynki nie daje :)
    Ale badałam ostatnio ddimery i były podwyższone jak to w ciąży, ale wszystko ,, w normie” ciążowej .
    A na samym początku zaraz po transferze tez nie miałaś heparyny wdrożonej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    A na samym początku zaraz po transferze tez nie miałaś heparyny wdrożonej?

    Miałam ;) bo wykupiłam konsultacje z genetykiem i ona mówiła, ze te mutacje teoretycznie na ciąże nie mają wpływu(jak wiadomo co lekarz to inna opinia)
    Ale jeżeli to ciąża z in vitro to nie zaszkodzą, a mogą pomoc w implantacji, to lekarz bez przekonania mi je przepisał, az w 8tc dostałam plamienia i kazał mi to odstawić, potem już zabronił wracać do tego, ddimery miałam po odstawieniu na poziomie 200, lekarki mojej pytałam potem tez to powiedziała, ze po co heparyna, ze nie ma sensu itp. Zbadałam ostatnio fibrynogen i ddimery, to fibrynogen norma- nawet dla nieciezarnej miałam nie przekroczony, a ddimery tez okej, niecałe 900, to przekroczone bo norma do 500, ale w ciąży taki wynik to jest norma 😉

    Ananasova lubi tę wiadomość

‹‹ 566 567 568 569 570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ