X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 10 maja 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak leczymy sie u doktora Wolskiego.To mnie postawilas na duchu.Moze cos znajda.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 maja 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz mTESE byloby bardziej dokladne bo najpierw szukaja jak najlpeiej rokujacych miejsc dopeiro wtedy z nich pobieraja.. wiec wcale sie nie zdziwie jesli d r Wam teraz ja zaproponuje..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 10 maja 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze cos znajda w tej tkance i nie bedzie takiej potrzeby.Ta mTese jest jednak kosztowna a szanse marne.Zwlaszcze ze my nie mieszkamy w pl i latamy do Novum na badanie w weekend lub jak jestesmy na urlopie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Betty i obyś nie została z nami na długo :) niech bedą plemniory :)

    Aniu a u Was jak? :)


    my wczoraj byliśmy na badaniu krwi, ja badałam tylko tsh a mój: tsh, anty tpo, ft4, glukoza, testosteron, lh, fsh, prolaktyna :) jutro mamy wizytę u endokrynologa. Mój ma na 99% hashimoto. Pokazało to usg w zeszłym tygodniu. Trochę się znów podłamał bo ostatnio co chwilę odkrywa u siebie jakieś choroby. Powtórzyliśmy też testosteron, lh, fsh, prolaktynę bo ostatnie wyniki z listopada. Jutro też dostaniemy skierowanie na genetyczne.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 11 maja 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.My dzisiaj dostalismy wyniki z tkanki.Niestety nic nie znalezli.Ania tak jak mowilas dr Wolski zaproponowal stymulacje hormonalna i mtese.Teraz trudna decyzja do podjecia.Czy sie zdecydowac czy nie.

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki:) Witajcie Betty i Martynko:)
    @Martynko, poruszylo mnie to co napisalas? Jak tam sie miewasz?

    My juz po kuracji 22 wizyta i mamy nadzieje juz uzgodnic termin zabiegu
    Wyniki sie polepszyly test wzrosl do ponad 400 tak jak dr sobie zyczyl lh spadlo do normy a fsh jest dalej wysoko ale ciut sie poprawilo, generalnie efekt kuracji jest ok i mamy nadzieje w czerwcu poszukac super plywaka

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty a jakie macie hormony?

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Hej Kobitki:) Witajcie Betty i Martynko:)
    @Martynko, poruszylo mnie to co napisalas? Jak tam sie miewasz?

    My juz po kuracji 22 wizyta i mamy nadzieje juz uzgodnic termin zabiegu
    Wyniki sie polepszyly test wzrosl do ponad 400 tak jak dr sobie zyczyl lh spadlo do normy a fsh jest dalej wysoko ale ciut sie poprawilo, generalnie efekt kuracji jest ok i mamy nadzieje w czerwcu poszukac super plywaka
    Cudownie,trzymam za Was kciuki mocno!!!!

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BETTY0703 wrote:
    Hej dziewczyny.My dzisiaj dostalismy wyniki z tkanki.Niestety nic nie znalezli.Ania tak jak mowilas dr Wolski zaproponowal stymulacje hormonalna i mtese.Teraz trudna decyzja do podjecia.Czy sie zdecydowac czy nie.
    Przykro mi :( nie poddawajcie się,walczcie bo cel jest wielki!!!

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    Witaj Betty i obyś nie została z nami na długo :) niech bedą plemniory :)

    Aniu a u Was jak? :)


    my wczoraj byliśmy na badaniu krwi, ja badałam tylko tsh a mój: tsh, anty tpo, ft4, glukoza, testosteron, lh, fsh, prolaktyna :) jutro mamy wizytę u endokrynologa. Mój ma na 99% hashimoto. Pokazało to usg w zeszłym tygodniu. Trochę się znów podłamał bo ostatnio co chwilę odkrywa u siebie jakieś choroby. Powtórzyliśmy też testosteron, lh, fsh, prolaktynę bo ostatnie wyniki z listopada. Jutro też dostaniemy skierowanie na genetyczne.
    Super! Brawo za działanie:) zaciskam za Was kciuki!!

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pierwsza procedura i pierwszy transfer zakończony porażką...:( mamy 2 mrozaki,ale ich jakość nie jest zadowalająca..boje się,że te plemniki z biopsji zle wybrali,albo wszystkie są do dupy...teraz przerwa,wakacje i wielki oddech przed kolejnym transferem..

    zyzka
  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Betty a jakie macie hormony?
    Wszystkie wyniki mojego meza w normie.Hormony w normie,genetyka tez.Maz mial kilka operacji jak byl maly i to sa wlasnie ich skutki.Jako niemowle mial mial operacje bo jaderka nie zeszly do moszny.Pozniej dostal przepukline pepkowa i mial kolejna operacje.7 lat temu znowu byl operowany bo dostal przepukliny.Ja poki co zadnych badan robic nie musialam bo ja mam dziecko z poprzedniego zwiazku.Wiec jak narazie zajeli sie tylko mezem.

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 11 maja 2015, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Hej Kobitki:) Witajcie Betty i Martynko:)
    @Martynko, poruszylo mnie to co napisalas? Jak tam sie miewasz?

    My juz po kuracji 22 wizyta i mamy nadzieje juz uzgodnic termin zabiegu
    Wyniki sie polepszyly test wzrosl do ponad 400 tak jak dr sobie zyczyl lh spadlo do normy a fsh jest dalej wysoko ale ciut sie poprawilo, generalnie efekt kuracji jest ok i mamy nadzieje w czerwcu poszukac super plywaka
    Babyboom a wy zdecydowaliscie sie na mtese?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2015, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    Zyzulko moja kochana na bocianku juz pisałam przykro mi i tulam ale mysle ze te wakacje i cykl przerwy dobrze wam zrobi :)

    Betty przykro mi ze nie znalezli ...co do mTESE to wszytsko zalezy od tego jak ocenia dr szanse.. nam napoczatku dawal 57% .. dlatgeo podjelismy sie kuracji .. pozniej szanse spadaly do 15 % a nawet nizej wiec podjelismy taka decyzje :)

    Babyboom to trzymam kciukaski :D

    Joaszo .. co u nas.. poki co przestój..ale tez mysle ze dobrze nam on robi.. sprawa dawcy jest pewna..tylko ja ja jeszce odwlekam troche.. gdzie s w srodku kiełkuje niepewnosc co do metody która podejmiemy .. zczy IUI czy badania kliniczne :)
    dwa sporo rozmawiamy .. z mezem.. rozwazamy za i przeciw..analizujemy dawce z cyrosa :)
    korzystamy teraz z czasu i rozwijamy nasze zainteresowania :)
    mój maz coraz lepiej sie czuje.. ma coraz wiecej pewnosci siebie, energii i libido zaczyna mu szalec :D co mnei nie zmiernie cieszy :D
    mamy momenty słabosci i podejrzewam ze one zawsze beda..niestety po wszytski kuracjach badaniach..mamy male problemy finansowe i troche musismy nadrobic w tej kwestii :) ale mysle ze sie uda :)

    mycha28, zyzka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu cieszę się że u Was dobrze :) oby wszystko szło ku jeszcze lepszemu :)

    Zyzka Kochana 3mam za Was mocno kciuki, przykro mi strasznie ale wierzę że będzie lepiej, zbierajcie siły :) zróbcie sobie najpiękniejsze wakacje życia, bo potem mogą już być z maluszkiem ;)

    Betty u nas to samo - zajeliśmy się leczeniem mojego P. musimy wierzyć :)


    my po wizycie u endokrynologa. U mnie bez zmian tsh na dobrym poziomie. u mojego stwierdzono hashimoto i też dostał euthyrox. Dodatkowo dostał to sierowanie na kariotyp.
    Przypomnijcie mi prosze na co my tam mieliśmy zwrócić uwagę przy tym badaniu?

    miał tez podwyższoną prolaktynę, teraz czekamy, za jakieś 8 tyg ma powtórzyć tsh i prolaktynę - niby jak spadnie tsh to i prolaktyna powinna a jak sie nie zbije sama to dodatkowy leka na zbicie prolaktyny.

    o i tak właśnie wygląda teraz nasza sytuacja :)
    jedyne co mnie pocieszyło troche to to że Pani doktor zaproponowała żebysmy najpier się zajeli tarczycą mojego a potem jak się to unormuje to przejdziemy do genetyki na co mój do niej: "a po co czekać" ? :D :D :D
    także chęć do działania jest :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo jesli chodzi o genetyke
    zarówno TY jak i Maz Kariotyp pozniej jak cos do wszytskiego wam sie przyda :)

    dodatkow maz - mutacja AZF i CFTR

    genetyke mozecie zalatwic sobie naNFZ.. wiem ze w Novum na NFZ jest poradnia genetyczna i wtedy AZF i CFTR robia za free :)
    kariotyp mozecie w kazdej poradni genetycznej zrobic.. na NFZ .. spis jest jakos na 1 str :)
    tylko zarowno ty jak i maz musicie miec skierowanie od lekarza POZ lub innego lekarza :) ktory ma kontrakt z NFZ ;)

    wiadomo za wszystkie badania prywanie zaplacicie okolo 2 tys.. wiec jelsi macie 8 tyg moze by sie udalo w tym czasie zalatwic genetyke na NFZ :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nie ma szans żeby to załatwić w 8 tyg, terminy u nas do poradni na NFZ były na październik w styczniu, więc teraz będą jeszcze dalej. W bydg jest jedna poradnia na NFZ. zatem będziemy robić prywatnie i póki co tylko będziemy badać mojego.

    Dostaliśmy tylko oznaczenie kariotypu, babka mówiła że jak w tym nic nie wyjdzie to będziemy go poddawać bardziej skomplikowanym badaniom genetycznym. Czyli co mogło chodzić o te mutacje AZF I CFTR? powinniśmy jeszcze sami poprosić o to wykonanie badania tych mutacji? bo i tak robimy to prywatnie,
    hmm nie wiem juz nic :D

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak kariotyp u faceta wychodzi ok..to wtedy poglebiaja AZF i CFTR .. tyle ze przy azoospermi powinno sie odrazu tobadac bo pewnedeleatcje AZF praktycznie skreslaja szanse na zanlezienie plemnikow .. wiec zazwyczja tego wlasnie chca przed biopsja :)

    Joaszo lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już rozumiem - dzięki :)



    właśnie rozmawiałam z lekarka i ona rzeczywiście chciała nas później na to wysłać, w pierwszej kolejności chciała sprawdzić jak wyjdzie kariotyp a w drugiej te mutacje. Powiedziała że jeśli nas stać możemy od razu zrobić całość.
    Sprawdzałam ceny w najbliższym laboratorium i kariotyp kosztuje 450 a AZF i CFTR są po 160. raczej damy radę.
    Namy też trochę czasu w sumie bo nasze starania póki co troszkę zawieszone, 30,04,2016 się pobieramy więc może po prostu zapiszemy się poradni (jak się tam dodzwonię). Samej ciężko mi podjąć decyzje :) niech mój zdecyduje jak woli :) mamy prawie rok na robienie badań ;) a po ślubie działamy na 120 %

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 12:15

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    30,04,2016 się pobieramy

    Gratuluje !!!! :)

    zyzka
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ