X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 16 maja 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka fajnie ze sie odezwalas:) powodzenia i 3 mamy mocno kciuki za szczesliwe rozwiazanie, a wiecie czy to chlopaczki dziewczynki czy moze parka?:D
    A powiedz mi Martynko, nie czujesz jakiejs potrzeby powiedzenia o tym AID dziecku? Teraz dzieciom? Oczywiscie absolutnie nie neguje Twojej decyzji tylko chyba kazdego kto staje w takiej sytuacji nurtuje to czy mowic,komu mowic itp mnie w kazsym razie to wrecz paralizuje wiec fajnie posluchac opini kogos kto to przeszedl:)

  • Martyna79 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 17 maja 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom
    I to właśnie w całej naszej sytuacji jest jedynym "problemem"
    "Czy powiedzieć dziecku?" Męczyło mnie to pytanie straaaasznie. Czytałam różne artykuły na ten temat, zazwyczaj zagraniczne bo w Polsce jest to jednak na razie temat tabu...Czytałam opinie psychologów. Ich zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że należy powiedzieć dziecku, ponieważ ma prawo wiedzieć jakie jest jego pochodzenie itp. Inni psychologowie są zdania, żeby absolutnie nie mówić dziecku, gdyż jest to taka decyzja, którą się podejmuje a później zapomina. I to nie jest tak jak z adopcją, że dziecko ma szanse poznać swoich biologicznych rodziców czy rodzeństwo.

    W końcu z mężem doszliśmy do wniosku, że czytanie tego wszystkiego nie ma sensu. Każdy musi zrobić tak jak serce mu podpowiada.
    Ja uważam, iż prawda jest ważna, nawet baaardzo ważna ale nie za każdą cenę. Co z tego, że powiem dziecku prawdę, że jego tatuś jednak nie jest jego biologicznym ojcem. Myślę, że taka prawda nie zrobi nic dobrego a może w jego psychice wiele zmienić na gorsze. I tak nie ma szans na poznanie biologicznego ojca.
    Poza tym uważam, że dziecko nie jest dawcy tylko jest nasze, my je kochamy, my je wychowujemy, dajemy mu miłość, tworzymy rodzinę, dom...

    Co innego jeżeli ktoś wtajemniczył rodzinę, znajomych. Wtedy dziecku na pewno też bym powiedziała, żeby kiedyś nie okazało się , że w około wszyscy wiedzą tylko nie ono.

    W naszym przypadku wiemy tylko my.
    Być może za kilka lat, kiedy dzieci już dorosną zmienimy zdanie, może zmienią się czasy...i in vitro, dawstwo itp. nie będzie takie szokujące w naszym kraju.
    Może dojdziemy do wniosku, że trzeba powiedzieć. Wtedy na pewno skontaktujemy się z jakimś psychologiem.

    Takie jest nasze zdanie, wiem że każdy może mieć inne zdanie na ten temat i szanuję to oczywiście.


    Babyboom - a Ty jak podchodzisz do tego tematu???
    Może inne dziewczynki też coś powiedzą, może doradzą? Może jest tutaj ktoś w podobnej sytuacji???

    Ps. co do płci to teraz będzie 2 chłopców :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2015, 09:13

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynko bardzo Ci dziekuje za ten post :) teraz widze ze chyba kazda z nas ma podobne rozmyslenia w tym temacie, ja tez widze to tak jak Ty tyle ze ja codziennie budze sie z przekonaniem bardziej raz w jedna a raz w druga strone i juz poprostu mam wrazenie ze nie umiem podjac takiej decyzji. Jak juz jestem pewna ze powiedzialabym bo wlasnie dziecko ma do tego prawo i nie umialabym tez cale zycie ukrywac czy zapomniec o tym tak na drugi dzien mysle ze jednak nie ze moze sobie z tym psychicznie nie poradzic. I tak sie borykam z tym wlasnie i modle o tego super plemniczka u mojego m bo wydaje mi sie ze jestem za slaba na taka decyzje..

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Gratuluje dwuch kolejnych przystojniakow:) i szybkiego powrotu bo wiadomo w szpitalu nikt nie lubi przesiadywac i czas sie tam dluzy ale wyjscie za to bedzie wspaniale:)

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 17 maja 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez namawialam meza ze wrazie jak w mtese nie znajda plemnikow to uzyc nasienia dawcy,ale niestety moj maz ma zupelnie inne zdania na ten temat niz ja.Ja bym nie powiedziala bo uwazam ze to nie ma znaczenia kto jest ojcem biologicznym wazne kto wychowa.To i tak nic nie zmieni dla dziecka ze sie dowie a po co fundowac dziecku takie wiadomosci.Ja mysle ze dla mnie nigdy by nie bylo ofpowiednidj chwili zeby dziecku to wyznac.Uwazam ze dobrze ze jest taka mozliwosc dla wielu paru ktore nie moga miec dzieci i ze jest to lepsze od adopcji bo dziecko przynajmniej polowe genow ma po matce.

    Martyna79 lubi tę wiadomość

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 17 maja 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BABYBOOM A WY KIEDY PODCHODZICIE DO MTESE?

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 17 maja 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moze ktoras z Was bedzie mi potrafila wytlumaczyc wyniki biopsja ktore przyslal nam doktor W.Napisal ze w pobranej tkance pod mikroskopem nie znaleziono plemnikow ale jest tkanka rozrodcza.W takiej saytuacji jest proces spermatogenezy czy raczej nie?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 maja 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty tkanka rozrodcz a to tkanka w ktorej zachodzi proces spermatogenezy z tego co kojarze :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 17 maja 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dZIEKI aNIA

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    wpadłam tylko na chwilkę, żeby się pochwalić że mój jutro idzie na badanie kariotypu, AZF i CFTR :)
    ja myślałam że on chciał by chwile z tym zaczekać a on mnie ostatnio opierniczył czemu go jeszcze nie zapisałam :)

    Aniu dzięki za rady :)

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BETTY0703 wrote:
    BABYBOOM A WY KIEDY PODCHODZICIE DO MTESE?

    My w pt sie dowiemy wszystkiego:)

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy tylko tego kiedy zabieg:P ale to juz duzo..

  • BETTY0703 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 19 maja 2015, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Znaczy tylko tego kiedy zabieg:P ale to juz duzo..
    To napisz co i jak to wszystko wyglada.My we wrzesniu zaczynamy stymulacje hormonalna a w grudniu biopsja.Ja juz chcialam teraz ale dr.W powiedzial ze mozna zaczac dopiero 3 miesiace po ostatniej biopsji wiec musielismy sie wstrzymac do wrzesnia bo bedziemy wtedy w Polsce.Trzymam za Was kciuki.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 maja 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane :)

    widze ze watek rusza..zarówno z wpisami jak i w akcji :) ciesze sie ze czesc z Was juz niedlugo bedzi epodchodizlo do zabiegow, czesc juz po do transferów :)


    ciekawa jestem co u Kornelii i Nadzieji :)

    co do kwesti tego czy powiedziec czy nie.. u nas wiedza tylko moi rodzice oraz Mama Michała . wiec generalnie ta wiedz zostaje miedzy nami :)

    jednakze jesli chodzi o szczerosc wobec dziecka..postanowilismy narazie tym sie nie przejmowac..jak juz sie uda to zdecydujemy ..choc jedno co to jesli powiemy to na penwo z pomoc psychologa...zeby samemu nic nie zaniedbac :)


    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w skrócie opowiem co u mnie, podeszliśmy do stymulki i do transferu, pleminiki były i dały w miarę radę:) miałam transfer blastocysty 4AA, i pojawiły się dwie upragnione kreski:) szczęście trwało około miesiąc bo niestety serduszko przestało bić:( jakiś tydzień temu wyszłam ze szpitala, bo nie obyło się bez zabiegu. Powiem Wam, że to co się stało rozwaliło mnie psychicznie totalnie, trochę pomaga mi to, że jednak poronienia zdarzają się wielu dziewczynom, a mogą być nawet gorsze historie, jak ciąża jest już bardziej zaawansowana.... póki co chcę wrócić po moje mrozaki, zobaczymy co z tego będzie, a w razie czego podchodzić do kolejnej stymulki. Powiem Wam, że ja się jakoś sama źle do tego wszystkiego nastawiłam psychicznie, ciągle się czegoś bałam, przeczuwałam najgorsze.... powiem Wam że co ma być to będzie, nie mamy na to wpływu, będę się teraz starała żyć pałnią życia, jeśli się uda to będę przeszczęśliwa, póki co muszę najpierw polubić moje dotychczasowe zycie:) ta cała historia bardzo zbliżyła mnie z M. naprawdę jest przewspaniałym mężem, cieszę się że go mam, będę walczyć dalej, ale jak to mówi zyzka, trzeba wkońcu "zluzować gacie". buziaki i trzymam za wszystkie:)
    Aniu Ciebie śledzę też na bocianie, z tego co mogę Ci powiedzieć to podejmujecie super decyzje, a jeśli chodzi o badania kliniczne, to trochę w tym siedziałam i oni rzeczywiście kwalifikują zwykle poytencjalnie zdrowe młode osoby bez żadnych onciążeń, tego się nie da przeskoczyć:/ na twoim miejscu zastanowiłabym się ewentualnie nad podejściem prywatnym, ale w ośrodku, gdzie ceny są niższe, ja np. myślę, że jak MZ nie wypali to spróbowałabym w Gravidzie w Płocku, zobacz sobie ich cennik. Płóki co trzymam kciukasy za inseminację!!!!!Buziaki dla wszystkich:)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia bardzo mi przykro :( tulam kochana jak tylko moge <3
    ciesze sie że sie nie poddałaś i walczycie ..mam nadzieje ze szczescie do Was wkrotce wróci a wrecz jestem tego pewna :)

    dziekuej na penwo to rozważe :) poki co tez zberam sily :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelio - tulę Was z całych sił :) trzymaj się dzielnie

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia trzymaj się kochana :*

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 maja 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane co u WAS :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas bez zmian :) czekamy na wynik genetycznych :) i łykamy euthyrox ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ