X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 24 marca 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Cześć wszystkim!
    Chciałabym was podpytać - Może mnie trochę wesprzecie dobrym słowem.
    U mojego męża wykryto azospermie. W pierwszym badaniu nasienia znaleźli trzy nieruchome plemniki potem już nic 😭 hormony cacy, usg jader stwierdzono ŻPN 2/3 stopień. Operacja u dr Wolskiego. Po 3 miesiącach nadal zero (w miedzy czsie atak dny moczanowej) po konsultacji dr zaprosil nas na biopsje. Twierdząc że w sumie tu raczej sie nic nie pojawi... podpowiedźcie prosze czy się niepokoić i spieszyć na biopsje? A Może dać sobie czas? Mąż rok decydował się na tą jedną operacje... jestem podłamana. Czy macie doświadczenie z kliniką NOVUM? Polecacie?

    Novum ma wysokie ceny, ale jest też najlepszą kliniką w Polsce. Mają świetnych embriologòw, no i dr Wolski jest najlepszym andrologiem. ja bym radziła nie czekać. Biopsja nie zaszkodzi, a na pewno rozjaśni sytuację i odpowie na pytanie czy jest szansa na dalsze leczenie oraz czy nie ma komórek nowotworowych, bo niestety przy azospermii ma się zwiększone ryzyko nowotwór jąder. A może znajdą nawet plemniki kto wie 🙂 U mojego męża w nasieniu były 2 ruchliwe plemniki. W biopsji niestety nic nie znaleźli, ale spermatogeneza zachodzi i dr mówi, że można to podkręcić lekami.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 24 marca 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Mieszam w Olkuszu (miedzy krakowe a katowicami)Jestem świeżo po badaniu nasienia I okazało się, że nie mam plemników w nasieniu. Byłem u pani Ginekolog w Bytoniu w Antrum Demeter. Zleciła mi szereg dodatkowych badań. Trochę poczytałem tematów na tym wątku i co jakiś czas przewija się dr Wolski i klinika Novum. Chciałem się zapytać, czy ten lekarz jest najlepszy w Polsce, czy radzilibyście odrazu umawiać się do niego na termin? Czy może w mojej okolicy jest równie dobry androlog co dr Wolski? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!

    Są tu dziewczyny z Krakowa. One biopsję robiły u dra Swolkienia czy jakoś tak. Skutecznie. Obecnie są mamami i tatusiami 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 24 marca 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Mieszam w Olkuszu (miedzy krakowe a katowicami)Jestem świeżo po badaniu nasienia I okazało się, że nie mam plemników w nasieniu. Byłem u pani Ginekolog w Bytoniu w Antrum Demeter. Zleciła mi szereg dodatkowych badań. Trochę poczytałem tematów na tym wątku i co jakiś czas przewija się dr Wolski i klinika Novum. Chciałem się zapytać, czy ten lekarz jest najlepszy w Polsce, czy radzilibyście odrazu umawiać się do niego na termin? Czy może w mojej okolicy jest równie dobry androlog co dr Wolski? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!

    Od razu do Wolskiego uderzaj. I tak się na końcu w większości przypadkow trafia do niego, więc szkoda czasu i pieniędzy na innych andrologow. Dr Wolski jest od przypadków beznadziejnych.

  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 24 marca 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Mieszam w Olkuszu (miedzy krakowe a katowicami)Jestem świeżo po badaniu nasienia I okazało się, że nie mam plemników w nasieniu. Byłem u pani Ginekolog w Bytoniu w Antrum Demeter. Zleciła mi szereg dodatkowych badań. Trochę poczytałem tematów na tym wątku i co jakiś czas przewija się dr Wolski i klinika Novum. Chciałem się zapytać, czy ten lekarz jest najlepszy w Polsce, czy radzilibyście odrazu umawiać się do niego na termin? Czy może w mojej okolicy jest równie dobry androlog co dr Wolski? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!


    Hej. Zależy jaki jest Twój przypadek. Masz 3 różne biopsje: igłowa i tese - wykonują podejrzewam że wszystkie kliniki niepłodności. Jest jeszcze m-tese i ta wykonuje kilka lekarzy w Polsce m.in. dr Wolski.
    Nie zawsze w igłowej czy tese znajdują się plemniki, czasami jest potrzebna mTese.
    W Krakowie masz bliżej i taniej jeśli była by potrzeba zrobienia mTese. Bo w Novum jednak ceny wygórowane.
    Także zależy jakie masz wyniki badań ( hormony, genetyka itp) i zawsze możesz skonsultować wyniki gdzieś bliżej siebie i u dr W. Zobaczysz kto będzie miał jaki pomysł dla Ciebie.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • aga_m Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 24 marca 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Mieszam w Olkuszu (miedzy krakowe a katowicami)Jestem świeżo po badaniu nasienia I okazało się, że nie mam plemników w nasieniu. Byłem u pani Ginekolog w Bytoniu w Antrum Demeter. Zleciła mi szereg dodatkowych badań. Trochę poczytałem tematów na tym wątku i co jakiś czas przewija się dr Wolski i klinika Novum. Chciałem się zapytać, czy ten lekarz jest najlepszy w Polsce, czy radzilibyście odrazu umawiać się do niego na termin? Czy może w mojej okolicy jest równie dobry androlog co dr Wolski? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!

    Hej,

    W Krakowie najlepsze opinie są o dr Swolkieniu i dr Pilchu- obaj przyjmują m.in w klinice KrakOvi. My zaczęliśmy od dr Pilcha i zrobił na nas dobre wrażenie, jednak po przemyśleniu namówiłam męża na zmianę na dr Wolskiego. Dr Wolski prowadził przez 9 mies stymulację hormonami i potem zrobiliśmy M-tese, w której nic nie znaleziono. U nas akurat cała stymulacja i tyle czasu leczenia nie miało sensu, bo w ogóle nie dochodzi do spermatogenezy, wszystko jest zatrzymane na wczesnym etapie i to samo by nam powiedział dr Pilch rok wcześniej jakbyśmy zdecydowali się na biopsję w KrakOvi. Więc wszystko zależy od indywidualnego przepadku.
    Co mogę powiedzieć, to, że u Pilcha miała być stymulacja tabletkami 3 miesiące i krojenie, u Wolskiego serie różnych zastrzyków, po każdej serii badania itd. Więc początkowo byłam zadowolona, że może lepsze podejście. No ale jednak u nas bezskuteczne a swoje się naczekaliśmy.

  • Tomasz 1986 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_m wrote:
    Hej,

    W Krakowie najlepsze opinie są o dr Swolkieniu i dr Pilchu- obaj przyjmują m.in w klinice KrakOvi. My zaczęliśmy od dr Pilcha i zrobił na nas dobre wrażenie, jednak po przemyśleniu namówiłam męża na zmianę na dr Wolskiego. Dr Wolski prowadził przez 9 mies stymulację hormonami i potem zrobiliśmy M-tese, w której nic nie znaleziono. U nas akurat cała stymulacja i tyle czasu leczenia nie miało sensu, bo w ogóle nie dochodzi do spermatogenezy, wszystko jest zatrzymane na wczesnym etapie i to samo by nam powiedział dr Pilch rok wcześniej jakbyśmy zdecydowali się na biopsję w KrakOvi. Więc wszystko zależy od indywidualnego przepadku.
    Co mogę powiedzieć, to, że u Pilcha miała być stymulacja tabletkami 3 miesiące i krojenie, u Wolskiego serie różnych zastrzyków, po każdej serii badania itd. Więc początkowo byłam zadowolona, że może lepsze podejście. No ale jednak u nas bezskuteczne a swoje się naczekaliśmy.
    Możesz zdracic ile Cie kosztowała ta symulacja u dr Wolskiego? Dopiero 3 dni temu robiłem badanie nasienia I dowiedziałem o mojej sytuacji. Chciałbym mieć jakieś wyobrażenia odnośnie kosztów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2023, 22:16

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Mieszam w Olkuszu (miedzy krakowe a katowicami)Jestem świeżo po badaniu nasienia I okazało się, że nie mam plemników w nasieniu. Byłem u pani Ginekolog w Bytoniu w Antrum Demeter. Zleciła mi szereg dodatkowych badań. Trochę poczytałem tematów na tym wątku i co jakiś czas przewija się dr Wolski i klinika Novum. Chciałem się zapytać, czy ten lekarz jest najlepszy w Polsce, czy radzilibyście odrazu umawiać się do niego na termin? Czy może w mojej okolicy jest równie dobry androlog co dr Wolski? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!

    Zrób najpierw te podstawowe badania hormonalne, jak wyjdą wyniki w normie, zrób biochemię nasienia (fruktoza, alfa-glukozydaza).
    Na pewno masz zlecone też badania genetyczne.
    Ogólnie, jeśli po tych badaniach wyjdzie możliwa niedrożność nasieniowodów, to nie ma sensu płacić za Novum, bo tak samo skutecznie zrobi to dr Swolkień, a będzie bliżej i taniej (a to w dalszych etapach może być bardzo flustrujące).
    Natomiast jak będzie jakieś wysokie FSH, konieczna będzie stymulacja - tutaj też widzę, że dr Swolkień nie stymuluje tak kosztownie jak dr Wolski. Zaczyna od postawowych tabletek i patrzy co się dzieje. ale z drugiej strony Wolski ma duże doświadczenie i stymuluje odważniej - może to być kluczem do sukcesu 🙂

    Dawno tutaj nie było osoby, u której dr Wolski znalazł plemniki - zresztą z Krakowa też nie było - odezwijcie się cisi czytacze 🙃😛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2023, 22:24

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacytowałam siebie zamiast edytować 🫣

    Ale apropo kosztów usłyszeć_tato publikował zdjęcia paragonów za menopur

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2023, 22:26

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Tomasz 1986 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Zacytowałam siebie zamiast edytować 🫣

    Ale apropo kosztów usłyszeć_tato publikował zdjęcia paragonów za menopur
    Nie widzę na tym forum żadnej lupki, żeby wpisać nazwę użytkownika i przeczytać jego posty

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 25 marca 2023, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Nie widzę na tym forum żadnej lupki, żeby wpisać nazwę użytkownika i przeczytać jego posty

    Jak klikniesz w link użytkownika to można wtedy czytać jego posty na poszczególnych wątkach ☺️

    A ja oczywiście zapomniałam dodać, że na jego Instagramie 🤦🏼‍♀️ Nick taki sam jak tutaj 🙂

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 25 marca 2023, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Możesz zdracic ile Cie kosztowała ta symulacja u dr Wolskiego? Dopiero 3 dni temu robiłem badanie nasienia I dowiedziałem o mojej sytuacji. Chciałbym mieć jakieś wyobrażenia odnośnie kosztów.

    U nas stymulacja trwała przez pół roku u Wolskiego 10 tys zł koszt. Na pewno był menopur, i może gonal. Nie pamiętam dokładnie.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Tomasz 1986 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 25 marca 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje. Chciałem jeszcze zapytać o jakiegoś dobrego urologa z Małopolski lub Śląska. Czy klinika KrakOvi też się tym zajmuje?

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 25 marca 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dziękuję za informacje. Chciałem jeszcze zapytać o jakiegoś dobrego urologa z Małopolski lub Śląska. Czy klinika KrakOvi też się tym zajmuje?

    Tak, ale do dra Swolkienia można się umawiać przez znanego lekarza, są szybsze terminy i w różnych godzinach przyjmuje, a w KrakOvi co drugi tydzień.
    On wysyła od razu partnerkę do dra Wyroby do KrakOvi, żeby stwierdzić czy można podejść do zapłodnienia in vitro, bo jeśli są przeciwwskazania ze strony kobiety to bez sensu robić stymulację i biopsję 😊
    Ogólnie biopsja była bardzo dobrze przygotowana, my mieliśmy ją razem z punkcją, cała klinika była w to zaangażowana. Nie mogę na to powiedzieć złego słowa.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 marca 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Możesz zdracic ile Cie kosztowała ta symulacja u dr Wolskiego? Dopiero 3 dni temu robiłem badanie nasienia I dowiedziałem o mojej sytuacji. Chciałbym mieć jakieś wyobrażenia odnośnie kosztów.

    Hej. Miałem 2 biopsje. Pierwsza nie była poprzedzona leczeniem. Przed drugą przyjmowałem w zastrzykach Menopur 150. Ogólnie miałem 48 zastrzyków. W Warszawie, cena jednego opakowania, w którym było 5 zastrzyków wynosiła 599 zł, natomiast ten sam lek w aptece w Poznaniu kosztował 1150 zł.
    Cena biopsji w Novum u dr Wolskiego 15799 zł. Możesz sobie policzyć ile u mnie wyszło. Są to kolosalne pieniądze.
    Krysia23 wrote:
    Zacytowałam siebie zamiast edytować 🫣

    Ale apropo kosztów usłyszeć_tato publikował zdjęcia paragonów za menopur

    Widzę, że mam tutaj obserwujących z IG. Dziękuje! 😊

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • Tomasz 1986 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 25 marca 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Widzę, że mam tutaj obserwujących z IG. Dziękuje! 😊
    Czy jeżeli będę musiał przyjmować te zaszczyki, będę mógł Cie prosić o adres tej apteki w Warszawie gdzie sprzedają za 600zl?

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 marca 2023, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma problemu. Apteka na Starzyńskiego 10 w Warszawie.

    Tomasz 1986 lubi tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 25 marca 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Widzę, że mam tutaj obserwujących z IG. Dziękuje! 😊

    A nam powiedziano, że koszt mTESE u Wolskiego wyniesie 14250 zł- taki też koszt jest widoczny w cenniku na stronie internetowej NOVUM 🤔 Chyba, że wliczasz w to jeszcze koszt badań przed biopsją?

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    A nam powiedziano, że koszt mTESE u Wolskiego wyniesie 14250 zł- taki też koszt jest widoczny w cenniku na stronie internetowej NOVUM 🤔 Chyba, że wliczasz w to jeszcze koszt badań przed biopsją?

    Wszystko się zgadza, ale do tego obowiązkowo trzeba doliczyć:
    Badanie histopatologiczne -materiał po zabiegu andrologicznym (4-6 lokalizacji) 429,00 zł
    TKANKA JĄDRA - kriokonserwacja 550,00 zł
    TKANKA JĄDRA - przechowywanie- opłata za 1 rok 550,00zł

    Nie włączałem w tę kwotę badań, które były niezbędne do wykonania biopsji.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Wszystko się zgadza, ale do tego obowiązkowo trzeba doliczyć:
    Badanie histopatologiczne -materiał po zabiegu andrologicznym (4-6 lokalizacji) 429,00 zł
    TKANKA JĄDRA - kriokonserwacja 550,00 zł
    TKANKA JĄDRA - przechowywanie- opłata za 1 rok 550,00zł

    Nie włączałem w tę kwotę badań, które były niezbędne do wykonania biopsji.

    To tego już nie powiedzieli. Myślałam, że jest to w cenie, jeśli chodzi o mTESE. Załamałam się- nie mamy skąd już brać pieniędzy, a tu koszty stale rosną 😪

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 619 513

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za badanie histo nie płaciliśmy, a za mrożenie ewentualnych plemników była cena 600 zł i w tym już przechowywanie przez pierwszy rok

    anna lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 638 639 640 641 642 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ