X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasz 1986 wrote:
    Dzień dobry! Chciałbym się zapytać panów którzy mieli biopsję, ile czasu po zabiegu utrzymuje się opuchlizna? Miałem robiona biopsję 7 dni temu w klinice invimed w Katowicach. Doktor rozciął mi dwa jądra, wróciłem tego samego dnia do domu i przez ten tydzień cały czas leżę, a opuchlizna w ogóle się nie pomniejsza, mało tego, od następnego dnia po zabiegu codziennie mam podwyższona temperatute (dzisiaj 37.8°C). Wysyłałem dzisiaj zdj jąder lekarzowi i powiedział, że jego zdaniem wygląda to dobrze. Kontrolę mam dopiero w pon za tydz. Czy ktoś może mi napisać, kierując się swoimi doświadczeniami, po jakim czasie opuchlizna zaczęła się pomniejszać, ponieważ mam obawy, że jest coś nie tak?

    Pozdrawiam!

    Hej,
    jestem po dwóch biopsjach mTese. Opuchlizna utrzymała się ponad tydzień czasu, później z dnia na dzień zaczynała schodzić.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • poprostuinna Autorytet
    Postów: 519 865

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, mąż przygotowuje się do 3 biopsji mTESE. Dotychczas wszystkie stymulacje przynosiły efekt w postaci poprawy wyników LH i FSH oraz co najważniejsze pojawiały się plemniki w biopacie. Ostatnio pojawiła nam się taka sytuacja - po miesiącu przyjmowania ovitrelle i bemfola wyniki bardzo ładne, w kolejnym miesiącu został dodany lek mający na celu podwyższenie testosteronu. I tu szok - wyniki LH i FSH wróciły do punktu wyjścia, tak jakby wogole nie był stymulowany. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy możecie coś poradzić?

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poprostuinna wrote:
    Cześć wszystkim, mąż przygotowuje się do 3 biopsji mTESE. Dotychczas wszystkie stymulacje przynosiły efekt w postaci poprawy wyników LH i FSH oraz co najważniejsze pojawiały się plemniki w biopacie. Ostatnio pojawiła nam się taka sytuacja - po miesiącu przyjmowania ovitrelle i bemfola wyniki bardzo ładne, w kolejnym miesiącu został dodany lek mający na celu podwyższenie testosteronu. I tu szok - wyniki LH i FSH wróciły do punktu wyjścia, tak jakby wogole nie był stymulowany. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy możecie coś poradzić?

    U kogo robi 3 biopsję? Pytam z ciekawości, bo u mnie powiedzieli, że trzech biopsji mTese nie praktykują.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poprostuinna wrote:
    Cześć wszystkim, mąż przygotowuje się do 3 biopsji mTESE. Dotychczas wszystkie stymulacje przynosiły efekt w postaci poprawy wyników LH i FSH oraz co najważniejsze pojawiały się plemniki w biopacie. Ostatnio pojawiła nam się taka sytuacja - po miesiącu przyjmowania ovitrelle i bemfola wyniki bardzo ładne, w kolejnym miesiącu został dodany lek mający na celu podwyższenie testosteronu. I tu szok - wyniki LH i FSH wróciły do punktu wyjścia, tak jakby wogole nie był stymulowany. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy możecie coś poradzić?
    a z tymi plemnikami w biopacie nic nie szło zdziałać? jakie wyniki były dotychczasowych biopsji ?
    u mnie 4 miesiące po nieudanej biopsji otwartej zaczęły ponownie pojawiać się pojedyncze plemniki i się zastanawiam czy jest sens pochodzić po jakichś innych klinikach czy nie da się ich użyć czy tylko mtese zostaje

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    a z tymi plemnikami w biopacie nic nie szło zdziałać? jakie wyniki były dotychczasowych biopsji ?
    u mnie 4 miesiące po nieudanej biopsji otwartej zaczęły ponownie pojawiać się pojedyncze plemniki i się zastanawiam czy jest sens pochodzić po jakichś innych klinikach czy nie da się ich użyć czy tylko mtese zostaje
    U nas tez nic w biopsji nie było i w badaniu histopatologicznym brak plemników tylko telefonicznie dr Wolski przekazał ze spermatogeneza zachodzi i zaproponował stymulacje i mtese ale chyba po tej biopsji nie udanej ciężko wierzyć ze coś sie uda w mtese. Tyle dobrze ze jest uns kryptozoospermia to będziemy próbować łapać te pojedyncze.

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    U nas tez nic w biopsji nie było i w badaniu histopatologicznym brak plemników tylko telefonicznie dr Wolski przekazał ze spermatogeneza zachodzi i zaproponował stymulacje i mtese ale chyba po tej biopsji nie udanej ciężko wierzyć ze coś sie uda w mtese. Tyle dobrze ze jest uns kryptozoospermia to będziemy próbować łapać te pojedyncze.
    Myślisz że jakaś klinika się podejmie invitro przy takich pojedynczych plemnikach? Chociaż o takich przypadkach na forum czytałem

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Myślisz że jakaś klinika się podejmie invitro przy takich pojedynczych plemnikach? Chociaż o takich przypadkach na forum czytałem
    Nie wiem właśnie ten sam mamy problem chyba jedynie szansa zeby na świeżo oddać bo nie chcą mrozić takich małych ilości ale jak to znając życie w takim dniu wyjdzie jeden plemnik po odwirowaniu a jak idziesz na badania to wyniki nawet nie take źle wychodzą. Juz rece opadaja od tego leczenia traci sie siły nawet nie znamy przyczyny tego stanu wszystko jest dobrze a plemników jak by napłakał. A te kliniki to sprytne chcą chyba statystykę tylko poprawić i dawce wciskają a nie ma nawet rakiej opcji zeby dawca byl. A co do biopsji to mam strasznie mieszane uczucia unas były tylo dwa nakłucia.

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wejdzie refundacja invitro to pewnie tym bardziej nie będą chcieli się zajmować takimi przypadkami bo będą mieli kolejkę na 5 lat do przodu
    A dr Wolski jakoś komentował szanse powodzenia przy użyciu tych pojedynczych plemników ?

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Jak wejdzie refundacja invitro to pewnie tym bardziej nie będą chcieli się zajmować takimi przypadkami bo będą mieli kolejkę na 5 lat do przodu
    A dr Wolski jakoś komentował szanse powodzenia przy użyciu tych pojedynczych plemników ?
    Nie proponował nawet nic z nimi tylko stymulacja i mtesa. U nas to dość niski testosteron bo tylko 242 i to może być przczyna tak mówił.

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Jak wejdzie refundacja invitro to pewnie tym bardziej nie będą chcieli się zajmować takimi przypadkami bo będą mieli kolejkę na 5 lat do przodu
    A dr Wolski jakoś komentował szanse powodzenia przy użyciu tych pojedynczych plemników ?
    Na refundację to nie ma co liczyć prędzej w lotka trafisz i będzie na leczenie.

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Jak wejdzie refundacja invitro to pewnie tym bardziej nie będą chcieli się zajmować takimi przypadkami bo będą mieli kolejkę na 5 lat do przodu
    A dr Wolski jakoś komentował szanse powodzenia przy użyciu tych pojedynczych plemników ?
    I takich przypadków jak my to wcale nie chcą leczyć tak na prawdę, u nas pierwsze badanie azoospermia to ginekolog odrazu powiedział ze dawca i nic sie nie da zrobić a nawet nie robił badań hormonach genetyki usg no nic kompletnie tylko teoria ze było zapalenia jądra i to wszystko co powiedział a nic takiego nie miało miejsca. W novum za każdym razem nam wychodzi krypto tak ze ja nie wiem czy te kliniki tez na odwal nie sprawdzaja nasienia ze tam azoo a tu ciągle krypto.

  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @baniusia napisałam do ciebie na priv , tak mi przykro.

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    U nas tez nic w biopsji nie było i w badaniu histopatologicznym brak plemników tylko telefonicznie dr Wolski przekazał ze spermatogeneza zachodzi i zaproponował stymulacje i mtese ale chyba po tej biopsji nie udanej ciężko wierzyć ze coś sie uda w mtese. Tyle dobrze ze jest uns kryptozoospermia to będziemy próbować łapać te pojedyncze.

    Identyczna sytuacja u nas. W biopsji igłowej i w badaniu histopatologicznym brak plemników.
    Dr Wolski dokładnie powiedział to samo. Leczenie hormonalne i mtesa. Ale na razie się wstrzymujemy bo to kolejne ogromne pieniądze...

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Identyczna sytuacja u nas. W biopsji igłowej i w badaniu histopatologicznym brak plemników.
    Dr Wolski dokładnie powiedział to samo. Leczenie hormonalne i mtesa. Ale na razie się wstrzymujemy bo to kolejne ogromne pieniądze...
    Żeby jeszcze była pewność ze mtesa sie uda to w ciemno by zapłacił ale nic nie wiadomo. Może lepiej zrobic invitro z tego co jest w nasieniu. Mamy w planach dobre odżywianie i suple może pojawi sie ich na tyle ze starczy do procedury. Dziwne ze w biopsji znajdą czasami pare sztuk i starczy a tutaj nie chcą zamrozić takiej ilości 😔

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Żeby jeszcze była pewność ze mtesa sie uda to w ciemno by zapłacił ale nic nie wiadomo. Może lepiej zrobic invitro z tego co jest w nasieniu. Mamy w planach dobre odżywianie i suple może pojawi sie ich na tyle ze starczy do procedury. Dziwne ze w biopsji znajdą czasami pare sztuk i starczy a tutaj nie chcą zamrozić takiej ilości 😔
    Wolski nie proponował stymulacji lekami żeby poprawić wyniki ? a plemniki były ruchome czy same nieruchome ?

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Wolski nie proponował stymulacji lekami żeby poprawić wyniki ? a plemniki były ruchome czy same nieruchome ?
    Jeden tylko ruchomy reszta bez ruchu a wcześniej była stymulacja 6 tygodni ovitrelle bo testosteron tylko 240 i wyskoczył w kosmos na 900 prawie ale to nic nie dało.

  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Jeden tylko ruchomy reszta bez ruchu a wcześniej była stymulacja 6 tygodni ovitrelle bo testosteron tylko 240 i wyskoczył w kosmos na 900 prawie ale to nic nie dało.

    U nas raz były trzy, raz wcale, potem znów trzy potem dwa razy nic.
    W tych dwóch wypadkach: dwa nieruchome i jeden martwy.
    Ogólnie nam, Dr WOlski nie zaproponował stymulacji lekami tylko odrazu zastrzyki i mtesa.

    Zastanawiamy się.

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    U nas raz były trzy, raz wcale, potem znów trzy potem dwa razy nic.
    W tych dwóch wypadkach: dwa nieruchome i jeden martwy.
    Ogólnie nam, Dr WOlski nie zaproponował stymulacji lekami tylko odrazu zastrzyki i mtesa.

    Zastanawiamy się.
    Dużo mieliście razy nakłuwane jądra w biopsji igłowej? Bo mam mieszane uczucia u nas czy to było w celu pobrania plemnikow czy tylko diagnozyjna bo tylko po razie w jądra razem dwa tylko.

  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Dużo mieliście razy nakłuwane jądra w biopsji igłowej? Bo mam mieszane uczucia u nas czy to było w celu pobrania plemnikow czy tylko diagnozyjna bo tylko po razie w jądra razem dwa tylko.

    Każde z jąder nakłute dwa razy. Miało dać to "wyjaśnienie" czemu tych plemników nie ma.
    Otrzymaliśmy informację że proces zachodzi (spermatogeneza zachodzi ), ale czemu plemników nie ma - nadal nie wiadomo. Dla mnie trochę bez sensu zabieg. Czytałam gdzieś, iż się od tego odchodzi bo to kłucie na ślepo...
    Jestem zagubiona, a to był dla nas ciężki rok.
    Chce się postarać odpocząć chwilowo od tego psychicznie i na spokojnie pomyśleć co dalej.
    Mój mąż też ma dość, wszystkie zabiegi go stresują.

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Każde z jąder nakłute dwa razy. Miało dać to "wyjaśnienie" czemu tych plemników nie ma.
    Otrzymaliśmy informację że proces zachodzi (spermatogeneza zachodzi ), ale czemu plemników nie ma - nadal nie wiadomo. Dla mnie trochę bez sensu zabieg. Czytałam gdzieś, iż się od tego odchodzi bo to kłucie na ślepo...
    Jestem zagubiona, a to był dla nas ciężki rok.
    Chce się postarać odpocząć chwilowo od tego psychicznie i na spokojnie pomyśleć co dalej.
    Mój mąż też ma dość, wszystkie zabiegi go stresują.
    Dokładnie macie tak samo jak my czyli spermatogeneza zachodzi a plemników brak😔 Nawet juz sie nie ma ochoty tam jeździć i znowu setki badań wlewanie nadziei ze coś będzie a tam jak nie było tak nie ma. My sie leczymy od lipca a wydaje sie ze to wieki trwa😔 nie ma tej normalności w życiu co wcześniej była tylko caly czas się myśli czy coś z tego bedzie czy nie bedzie.

‹‹ 658 659 660 661 662 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ