X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Adirella Ekspertka
    Postów: 209 358

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Byliśmy dzisiaj z partnerem na konsultacji w klinice i od słowa do słowa, lekarz doszedł do wniosku, że przyczyną azoospermii u partnera MOGĄ być jego leki na obniżenie kwasu moczowego - substancja czynna to Allopurinolum. Partner odstawia te leki i wszelkie inne suplementy (poza wit. D) i za 2 miesiące zobaczymy czy teoria się potwierdzi. Poczytałam trochę i rzeczywiście jednym ze skutków ubocznych leku jest niepłodność męska, a najgorsze jest to, że lekarka która te leki przypisała wiedziała o staraniach :/

    Trzymam kciuki za Was, odezwę się pewnie przy aktualizacji wyników :)

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - azoospermia
    --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum)
    --> Pojawiły się pojedyncze plemniki bez oznak ruchu (nieznana przyczyna)
    --> badania genetyczne - inwersja pericentryczna (brak wpływu na płodność) wskazanie do in vitro

    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy; regulujemy hormony i niedobory pod okiem endokrynologa i dietetyk klinicznej.

    Pierwsza próba grudzień 2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    Hej! Byliśmy dzisiaj z partnerem na konsultacji w klinice i od słowa do słowa, lekarz doszedł do wniosku, że przyczyną azoospermii u partnera MOGĄ być jego leki na obniżenie kwasu moczowego - substancja czynna to Allopurinolum. Partner odstawia te leki i wszelkie inne suplementy (poza wit. D) i za 2 miesiące zobaczymy czy teoria się potwierdzi. Poczytałam trochę i rzeczywiście jednym ze skutków ubocznych leku jest niepłodność męska, a najgorsze jest to, że lekarka która te leki przypisała wiedziała o staraniach :/

    Trzymam kciuki za Was, odezwę się pewnie przy aktualizacji wyników :)
    Oby się udało 😉 my byliśmy tez u innego androloga żeby mieć dwie diagnozy i stwierdził ze przyczna może być niedoczynność tarczycy i po leczeniu po 2 miesiącach sie zrobiła kryptozoospermia tak ze ta azoospermia może mieć mieć różne podłoża to i od leków tak samo 😉

    Adirella lubi tę wiadomość

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 9 stycznia, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
    Mam prośbę - w styczniu mąż będzie miał biopsje m-TESE w Novum. Jak możemy się przygotować, oprócz oczywiście tych standardów które są wysyłane przez Novum w mailu?
    Z góry dzięki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Cześć,
    wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
    Mam prośbę - w styczniu mąż będzie miał biopsje m-TESE w Novum. Jak możemy się przygotować, oprócz oczywiście tych standardów które są wysyłane przez Novum w mailu?
    Z góry dzięki!
    Nie proponował igłowej tylko odrazu mtese?

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 9 stycznia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Nie proponował igłowej tylko odrazu mtese?
    U nas tak, FSH było ok. 26 początkowo o ile dobrze pamietam. kuracja hormonalna trwa już od lipca, lekarz miał nadzieje ze może po kuracji uda sie coś znaleźć w nasieniu. Gdy tak sie nie stało, skierował nas do Novum i powiedział, ze to najlepsza i najnowsza metoda.
    Zobaczymy, po takim czasie oczekiwania chcemy odpowiedzi… pierwsze badanie było w lutym zeszłego roku… :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    U nas tak, FSH było ok. 26 początkowo o ile dobrze pamietam. kuracja hormonalna trwa już od lipca, lekarz miał nadzieje ze może po kuracji uda sie coś znaleźć w nasieniu. Gdy tak sie nie stało, skierował nas do Novum i powiedział, ze to najlepsza i najnowsza metoda.
    Zobaczymy, po takim czasie oczekiwania chcemy odpowiedzi… pierwsze badanie było w lutym zeszłego roku… :(
    U nas była igłowa i nic nie znaleziono i teraz mamy robić mtese bo ponoć spermatogeneza zachodzi. Wyniki hormonów cacy, fsh waha sie tak od 7 do 9 niby norma, żadnych chorób nie było i za każdym razem pojedyncze plemniki wychodzą a w biopsji nic 😔 jedynie jadra ponizej normy 10ml w normie są od 12.

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 10 stycznia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i tak lepsza sytuacja niż u nas.. trzymam kciuki :)

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 11 stycznia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Cześć,
    wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
    Mam prośbę - w styczniu mąż będzie miał biopsje m-TESE w Novum. Jak możemy się przygotować, oprócz oczywiście tych standardów które są wysyłane przez Novum w mailu?
    Z góry dzięki!
    Zabrać ze sobą dobre nastawienie (choć wiem, że trudno o nie). Przydadzą Wam się na pewno opatrunki jałowe i suspensorium. Trzymam kciuki by mąż szybko się zregenerował. Mi w miarę szybko udało się powrócić do codzienności. ;)

    Hello123 lubi tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 12 stycznia, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Cześć,
    wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
    Mam prośbę - w styczniu mąż będzie miał biopsje m-TESE w Novum. Jak możemy się przygotować, oprócz oczywiście tych standardów które są wysyłane przez Novum w mailu?
    Z góry dzięki!

    Nie pamiętam czy piszą tam coś o suchym lodzie, ale przyda się na pewno. I tak jak „usłuszeć tato” pisze, dobre nastawienie to pod stawa. Musicie wierzyć, że coś znajdą. My wierzyliśmy nawet jak po zabiegu nie było nic. Dopiero szczegółowe przeszukanie w histo dało dobry wynik. Trzymam kciuki!

    Hello123 lubi tę wiadomość

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 12 stycznia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam obu dziękuję!

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 12 stycznia, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Nie pamiętam czy piszą tam coś o suchym lodzie, ale przyda się na pewno.
    Czy ten suchy lod to taki bardziej opatrunek do lamania czy w sprayu?

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 12 stycznia, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Czy ten suchy lod to taki bardziej opatrunek do lamania czy w sprayu?
    Zapomniałem o tym napisać. W aptece można kupić. To się nazywa żelowy okład chłodzący. Kładzie się na jajka i po paru godzinach wkłada się do lodówki i po 4 godzinach znów jest do użycia. :)

    Hello123 lubi tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 13 stycznia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Zapomniałem o tym napisać. W aptece można kupić. To się nazywa żelowy okład chłodzący. Kładzie się na jajka i po paru godzinach wkłada się do lodówki i po 4 godzinach znów jest do użycia. :)

    Ja miałem trochę inny, taki jednorazowy. Łamało się aktywator w środku worka i robił się chłodny. Wystarczy wpisać w Google suchy lód, ja zamawiałem przez internet bo dużo taniej wychodziło niż w aptece.

    Hello123 lubi tę wiadomość

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 13 stycznia, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!!

  • Asia441 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 29 stycznia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to komuś pomoże, mąż kiedy mieliśmy problemy samemu sporo czytał i zrobił sobie taki mix preparatów, jak ktoś nie chce tracić czasu to tutaj preparaty które zażywał, raz/dwa razy dziennie
    - Cynk
    - Slen
    - L-karnityna
    - L-arganina
    - Likopen
    - Wit C
    - Wit E
    - Koenzym Q10
    - Glutation
    - KWAS ALFA LIPONOWY R-ALA
    - magnez
    - Astaksantyna
    - komplet minerałów
    - Codziennie orzechy włoskie
    -wyciąg z głogu na poprawę krążenia

    dodatkowo
    - zaczął się odchudzać i wprowadził więcej ruchu
    - przestał pic piwo
    - Sen (zaczął brać leki nasenne ) - sen jest ważny


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 11:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Może to komuś pomoże, mąż kiedy mieliśmy problemy samemu sporo czytał i zrobił sobie taki mix preparatów, jak ktoś nie chce tracić czasu to tutaj preparaty które zażywał, raz/dwa razy dziennie
    - Cynk
    - Slen
    - L-karnityna
    - L-arganina
    - Likopen
    - Wit C
    - Wit E
    - Koenzym Q10
    - Glutation
    - KWAS ALFA LIPONOWY R-ALA
    - magnez
    - Astaksantyna
    - komplet minerałów
    - Codziennie orzechy włoskie
    -wyciąg z głogu na poprawę krążenia

    dodatkowo
    - chłodził sobie jadra przed spaniem, po kąpieli w zimnej wodzie w toalecie wlewał zimna wodę do kubka ( tak trzymał 5-10 minut ) w ciągu dnia jak miał okazje to również.
    - zaczął się odchudzać i wprowadził więcej ruchu
    - przestał pic piwo
    - Sen (zaczął brać leki nasenne ) - sen jest ważny
    Przy azoospermi takie coś pomogło?

  • nowyyy Przyjaciółka
    Postów: 106 85

    Wysłany: 31 stycznia, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może te witaminy działają tylko u facetów co mają pogorszone wyniki bo faktycznie brakuje im jakiejś witaminy
    ja od wiosny zacznę pielgrzymkę po klinikach może w którejś się podejmą invitro przy pojedynczych plemnikach jakby jeszcze się załapać na refundacje to już w ogóle byłby cud

    kryptozoospermia
    1 procedura 08/24 uzyskano jeden zarodek 4BA
    transfer 4BA 9/24 beta 9dpt 112 12dpt 611
    28dpt jest serduszko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    może te witaminy działają tylko u facetów co mają pogorszone wyniki bo faktycznie brakuje im jakiejś witaminy
    ja od wiosny zacznę pielgrzymkę po klinikach może w którejś się podejmą invitro przy pojedynczych plemnikach jakby jeszcze się załapać na refundacje to już w ogóle byłby cud
    Daj znać jak uda się znaleźć taka to sami tam pojedziemy. Jakoś nie widzi mi sie te microtese zwłaszcza ze sa pojedyncze sztuki i tutaj jest pytanie czy to nie nabijanie kasy klinice ze chcą robić micro zamiast wykorzystać tego co jest.

  • Johana Autorytet
    Postów: 820 591

    Wysłany: 31 stycznia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te pojedyncze plemniki sa prawidłowe?

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    A te pojedyncze plemniki sa prawidłowe?
    Niestety za mała ilość aby ocenić morfologię.

‹‹ 659 660 661 662 663 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ