X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 11 lutego, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez jesteśmy w z Wlkp, do kogo się umowiliscie? Jeśli chcesz, dam znać na priv u kogo byliśmy i kto w jaki sposób nam pomógł.

  • LokaDesigner Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 12 lutego, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    My tez jesteśmy w z Wlkp, do kogo się umowiliscie? Jeśli chcesz, dam znać na priv u kogo byliśmy i kto w jaki sposób nam pomógł.

    Pewnie! Dziękuję:) napiszesz? Jeszcze nie korzystałam z priv nie wiem jak napisać wiadomość

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 12 lutego, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam :)

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 36 3

    Wysłany: 1 marca, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktoś miał przypadek żeby wyniku biopsji wyszło dużo spermatyd i udało mu się podciągnąć do plemnika, wyszło bardzo dużo w skali 7

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1134 998

    Wysłany: 20 marca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mąż miał ok 2 lat temu biopsję jąder. Od jakiegoś czasu mówi, że swędzi go w tym miejscu gdzie miał pobierany materiał . Wasi partnerzy też tak mają?

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • misia100 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 marca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie

    Chciałbym podzielić się moją historią. Za chwilę skończę 33 lata, nie palę papierosów, od jakiegoś czasu nie piję również alkoholu. Niestety mam stwierdzoną azoospermię. Leczenie rozpocząłem
    w Gdańsku w klinice Invicta w grudniu 2022. Zrobiłem badanie nasienia i nie wykazano żadnego plemnika. Tam zrobili mi usg jąder i stwierdzili, że oba są pomniejszone i mam rozwalone hormony. Powiedzieli, że mam niską Inhibinę B (o niej później) i że tylko biopsja mtese wchodzi w grę. Miałem słaby testosteron bardzo niski FSH >30 i LH 15-17. Wtedy wyszła mi też bardzo wysoka prolaktyna. Po paru miesiącach brania Dostinexu prolaktyna została opanowana, ale wciąż ją łykam raz na tydzień 1/4 tabletki i choć jest wysoka to mieści się w normie. Wykonałem też rezonans przysadki mózgowej - wynik nie stwierdza się zmian ogniskowych. Zlecili mi badania genetyczne, które zrobiłem w kwietniu i maju 2023. Oto wnioski:

    Analiza mikrodelecji w regionach AZFa, AZFb i AZFc - prawidłowy, nie wykryto mikrodelecji.

    Ponadto sekwencja genu CFTR nie wykryto wariantów chorobotwórczych - wynik prawidłowy

    Kariotyp wynik badania 46, XY - prawidłowy kariotyp męski.

    W lipcu przeniosłem się do dr Wolskiego w Warszawie.
    Zlecił USG jąder oto wyniki:

    Jądra położone typowo w mosznie, prawidłowa echogeniczność jąder, bez torbieli, nie stwierdzono żylaków powróżków nasiennych.

    Prawe jądro 2,97x 1,66 x 2,38 cm - objętość 6,1 ml.
    Lewe jądro 3,53 x 1,39 x 2,59 cm - objętość 6,6 ml.

    USG prostaty i układu moczowego wyniki OK.

    Przepisał mi Ovitrelle w lipcu, który brałem raz w tygodniu przez 4 tygodnie.

    oto wyniki z 14.08.2023

    FSH 3,27 U/l
    LH 2,28 mlU/ml
    Prolaktyna 214 ulU/ml
    Testosteron 7,78 ng/ml
    Estradiol 122 pg/ml

    Od końca sierpnia do 20.10.2023 miałem przepisane Ovitrelle 2 x 0,5 dawki w tygodniu. Oto wyniki z 21.10.2023

    FSH 2,70 U/l
    LH 2,83 mlU/ml
    Testosteron 7,76 ng/ml

    Ponowiłem badanie nasienia 27.10.2023 - brak plemników.

    Doktor Wolski postanowił dołożyć mi także zastrzyki Bemfola 3x1 dawka w tygodniu. Zatem od końca października mam taki zestaw: Bemfola 3x1 w tygodniu i Ovitrelle 2x0,5 dawki w tygodniu.

    Badania hormonów robię cyklicznie. Oto pierwsze po dodaniu Bemfoli z 08.12.2023

    FSH 3,94 U/l
    LH 0,36 mlU/ml
    Prolaktyna 227 ulU/ml
    Testosteron 7,98 ng/ml
    Estradiol 134 pg/ml

    Recepta się skończyła zastrzyki ostatnie i Bemfola i Ovitrelle wziąłem 12.12.2023, a wyniki z 22.12.2023 raptem parę dni po odstawieniu wyszły złe:

    FSH 22,8 U/l
    LH 8,90 mlU/ml
    Prolaktyna 116 ulU/ml
    Testosteron 0,95 ng/ml

    Po wizycie u doktora 27.12.2023 postanowiliśmy, że zaczniemy przygotowania do biopsji mtese. Przepisał mi takie same dawki jak wyżej Bemfoli i Ovitrelle i od końca grudnia do dziś je przyjmuje. Regularnie badam hormony, które po zastrzykach oczywiście wyglądają fajnie, oprócz nieszczęsnej Inhibiny B

    Inhibina B z 10.01.2024 <7,2
    Inhibina B z 16.02.2024 10,4
    Inhibina B z 08.03.2024 <10.

    Ten wynik z żoną nas załamuje.. inhibina nie pozostawia złudzeń.

    Oto hormony z 16.02.2024

    FSH 4,56
    LH <0,2
    Estradiol 47,8 pg/ml
    Prolaktyna 8,67 ng/ml
    Testosteron 575,1 ng/dl

    I najnowsze badanie z 22.03.2024

    FSH 4,51 mlU/ml
    LH 0,21 mlU/ml
    Estradiol 149,8 pg/ml
    sprawdziłem też DHEA 165 ug/dl
    Prolaktyna 14,4 ng/ml
    Testosteron 765,9 ng/dl

    Do końca 2023 badania hormonów robiłem w Synevo, od 2024 w Vitalabo, stąd różne jednostki w wynikach.

    No cóż termin biopsji się zbliża. Do zabiegu mtese zostało tylko kilka tygodni. Genetyka OK, rozmiar jąder nie dyskwalifikuje, tylko ta inhibina B nie daje nam większych szans. Spróbujemy bo walczymy już długo. Dodam tylko, że w mojej diecie są m.in. banany, sok pomidorowy, i łykam tabletki Ten Fertil On. Prowadzę aktywny tryb życia, dobrze śpię itp. Jeśli nic nie znajdą skorzystamy z dawcy.

    PS. W synevo przy wynikach inhibiny B podawali widełki dla chłopców i mężczyzn. Mój wynik wskazuje, że jest to rezultat dobry dla chłopca, nie dorosłego mężczyzny. Czy myślicie, że skoro wynik na poziomie chłopca to coś się tam jednak tworzy w tych jądrach??

  • Terten Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 30 marca, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Jesteś w dobrych rękach.
    Szczegółowo na pozostałe nie odpowiem, ale ostatnio rozmawiałem z doktorem Wolskim i mówił, że znaleźli plemniki (mtese) przy inhibinie 1-cyfrowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 06:42

  • Viclady Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 30 marca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    My tez jesteśmy w z Wlkp, do kogo się umowiliscie? Jeśli chcesz, dam znać na priv u kogo byliśmy i kto w jaki sposób nam pomógł.
    Czy mi też mogłabyś napisać na priv?

    Hello123 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski.
    Reszta prawidłowa lub jeszcze niezbadana?
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 31 marca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    My tez jesteśmy w z Wlkp, do kogo się umowiliscie? Jeśli chcesz, dam znać na priv u kogo byliśmy i kto w jaki sposób nam pomógł.
    Ja też poproszę o informację 😊

    Hello123 lubi tę wiadomość

  • misia100 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 kwietnia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Jesteś w dobrych rękach.
    Szczegółowo na pozostałe nie odpowiem, ale ostatnio rozmawiałem z doktorem Wolskim i mówił, że znaleźli plemniki (mtese) przy inhibinie 1-cyfrowej.

    Tego się trzymam :)

  • Terten Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 1 kwietnia, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia100 wrote:
    Witaj. Jesteś w dobrych rękach.
    Szczegółowo na pozostałe nie odpowiem, ale ostatnio rozmawiałem z doktorem Wolskim i mówił, że znaleźli plemniki (mtese) przy inhibinie 1-cyfrowej.

    Tego się trzymam :)
    Daj znać po mtese jak tam. Mnie w połowie roku też zapewne czeka...

  • Viclady Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 2 kwietnia, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z Was miał wykonywaną biopsję jąder i mógłby cokolwiek o niej opowiedzieć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 17:45

    Czynnik męski.
    Reszta prawidłowa lub jeszcze niezbadana?
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 3 kwietnia, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może mnie pamiętacie jeszcze z tej grupy ♥️
    W poniedziałek inseminacja nasieniem dawcy.🥹

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 3 kwietnia, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viclady wrote:
    Czy ktoś z Was miał wykonywaną biopsję jąder w poznańskim Invimedzie i mógłby cokolwiek o niej opowiedzieć?
    Hej, odpisałam na grupie invimedowej, możesz zajrzeć :)
    Dwukrotnie przechodziliśmy biopsję jąder, w 2021 roku i teraz w styczniu :)

  • LokaDesigner Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 kwietnia, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Hej, może mnie pamiętacie jeszcze z tej grupy ♥️
    W poniedziałek inseminacja nasieniem dawcy.🥹

    Trzymam kciuki ;) daj znać jak tam. My jesteśmy na etapie decyzji czy idziemy dalej w leczenie czy w dawstwo. I raczej skłonimy się ku dawstwu.

  • Patrykstr Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 kwietnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    My tez jesteśmy w z Wlkp, do kogo się umowiliscie? Jeśli chcesz, dam znać na priv u kogo byliśmy i kto w jaki sposób nam pomógł.
    Poproszę informacje ;)

  • Patrykstr Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy może ktoś polecić jakiegoś Lekarza który zajmuje się azoospermia?.
    Obecnie jesteśmy pod opieką dr Wolskiego. Mieliśmy przeprowadzona TESE Jednak nic nie znaleziono. Chcieliśmy z żoną skonsultować się jeszcze z innym lekarzem nadal się nie poddajemy. Może ktoś będzie miał inny pomysł.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 5 kwietnia, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrykstr wrote:
    Witam. Czy może ktoś polecić jakiegoś Lekarza który zajmuje się azoospermia?.
    Obecnie jesteśmy pod opieką dr Wolskiego. Mieliśmy przeprowadzona TESE Jednak nic nie znaleziono. Chcieliśmy z żoną skonsultować się jeszcze z innym lekarzem nadal się nie poddajemy. Może ktoś będzie miał inny pomysł.

    Witaj. Kurcze, Wolski jest najlepszy. Każdy na tym forum poleci Ci Wolskiego.

    Niemniej jeśli jednak chcesz drugiej opinii to daj znać skąd jesteś. To ktoś na pewno lekarza z tego lub pobliskiego miasta.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 613 164

    Wysłany: 6 kwietnia, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział że jeśli nie będzie w badaniu to będzie szukał w biopsji ale powiedział że musimy się przygotować że tam też może nie być i rozważyć AD. A szukaliście przyczyny azzospermii ? Wiem że ciężko jest ją znaleźć . Hormony badaliście ?

    38 lat
    cykle - 28 dniowe
    AMH - 0,65
    TSH - ok
    usg tarczycy - ok
    histero- ok
    hormony - ok
    euthyrox - 0,75, jodid, wit D, kwas foliowy, melatonina - 3mg, koenzym q10 - 600mg, kwas liponowy - 600mg, l-karnityna -1,5 g
    03.2024 sonohsg - jajowody drożne
    Zalecona antykoncepcja na 2 miesiące
    On
    10.2023 badanie nasienia azzospermia, niskie FSH i testosteron
    suple (l-karnityna, wit-c, cynk, selen)
    03.2024 testosteron rośnie , fsh w normie , mamy plemniki 🙏
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 6 kwietnia, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrykstr wrote:
    Witam. Czy może ktoś polecić jakiegoś Lekarza który zajmuje się azoospermia?.
    Obecnie jesteśmy pod opieką dr Wolskiego. Mieliśmy przeprowadzona TESE Jednak nic nie znaleziono. Chcieliśmy z żoną skonsultować się jeszcze z innym lekarzem nadal się nie poddajemy. Może ktoś będzie miał inny pomysł.

    Nasz lekarz tylko zajmuje się stymulacja hormonalna, a na sama biopsje tez wysłał nas do Wolskiego, z którym współpracuje - wiec jeśli byliście juz u Wolskiego to nie pomogę.. nam po prostu było tak łatwiej ogarnąć te wizyty w trakcie kuracji w Poznaniu, a nie jeździć do Warszawy. Poza tym w pewnym momencie w Novum odmówili nam wizyty, bo niby mieli za dużo pacjentów…

    Viclady - napisałam na priv, Kamilja - musisz najpierw zaakceptować moje zaproszenie :)

‹‹ 661 662 663 664 665
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ