Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2402 3023

    Wysłany: 30 października 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już w klinice pytali czy dać paracetamol i jak wychodziłam to też panie przypominały,że można go wziąć w razie wu. Ja ogarnęłam bez leków... bolało, ale nie przyjmowałam niczego, odpoczywałam :)

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 3 listopada 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    U nas była radioterapia. Wprawdzie nie jądra ale okolicy - jeden z lekarzy wskazywał że jest to przyczyna braku plemników, ja też w to wierzę bo to jedyny czynnik jaki znaleźliśmy do tej pory :(. Jeśli chodzi o leczenie to z tego co wiem standardowe w tych przypadkach - u androloga. Wiele osób poleca Wolskiego z Warszawy, my jesteśmy u Kurpisza w Poznaniu który przygotowuje nas do biopsji u Wolskiego. O rokowaniach nie będę się wypowiadać bo to chyba loteria.. trzymam kciuki :)
    Witam. U nas kończymy ze staraniami. Mamy dwójkę cudownych dzieci. Nie wiem czy mam siłę na walkę. Zostaje jeszcze pytanie do pani onkolog czy zna przypadek, że mężczyznie po takim nowotworze i chemoterapii kiedykolwiek wróciła płodność. Zobaczymy co powie. Na tą chwilę odpuszczamy. Wielki żal i rozczarowanie. Ale mam męża, żyje i to dla mnie jest najważniejsze w tym wszystkim.

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 4 listopada 2023, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekana wrote:
    Witam. U nas kończymy ze staraniami. Mamy dwójkę cudownych dzieci. Nie wiem czy mam siłę na walkę. Zostaje jeszcze pytanie do pani onkolog czy zna przypadek, że mężczyznie po takim nowotworze i chemoterapii kiedykolwiek wróciła płodność. Zobaczymy co powie. Na tą chwilę odpuszczamy. Wielki żal i rozczarowanie. Ale mam męża, żyje i to dla mnie jest najważniejsze w tym wszystkim.

    To najważniejsze :) przykro, że lekarze tak tunelowo patrzą i nie informują o tym zagrożeniu przed rozpoczęciem leczenia… w naszym przypadku i pewnie też w innych zrobiłoby to wielką różnicę, a przecież zamrożenie nasienia w razie czego nie byłoby skomplikowaną procedurą..

    Adirella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy komuś się udało uzyskać większą ilość plemników w biopsji igłowej w pierwszym badaniu 2 plemniki w sierpniu a w badaniu z października 3 plemniki.
    Gentyka ok.
    fsh 7.9
    Lh 6.1
    Prl 9.61
    Testosteron 242
    Po zastosowaniu kuracji ovitrelle 6 tygodni wyniki hormonów wyszły tak.
    Fsh 0.65
    Lh 0.18
    Testosteron 890

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1147 302

    Wysłany: 7 listopada 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie pisałam, ale podczytuje nadal i trzymam kciuki za wszystkich razem i każdego z osobna.

    Córka rośnie jak na drożdżach. 10 mc a ona ma już 13 kg. Nie wiem po kim ona taka wielka. Grunt, że zdrowa.

    Niestety mąż mój poważnie zachorował. Lekarze nie dają nadziei. Mówią, aby liczyć na cud. Wiecie, Gusia jest naszym cudem. Także nie wiem czy limitu już nie wyczerpaliśmy 😢

    Co tam u naszych ciężarówek? @Ananasku?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1147 302

    Wysłany: 7 listopada 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Witam czy komuś się udało uzyskać większą ilość plemników w biopsji igłowej w pierwszym badaniu 2 plemniki w sierpniu a w badaniu z października 3 plemniki.
    Gentyka ok.
    fsh 7.9
    Lh 6.1
    Prl 9.61
    Testosteron 242
    Po zastosowaniu kuracji ovitrelle 6 tygodni wyniki hormonów wyszły tak.
    Fsh 0.65
    Lh 0.18
    Testosteron 890


    My mieliśmy FSH I LH podwyższone. Reszta hormonów i genetyka dobra. Mąż przechodził m. in 3 biopsje igłowe i w każdej znaleziono plemniki. Były po 2 nakłucia na każde jądro. U mojego męża więcej było w lewym jądrze. W prawym pojedyncze sztuki.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 7 listopada 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    To najważniejsze :) przykro, że lekarze tak tunelowo patrzą i nie informują o tym zagrożeniu przed rozpoczęciem leczenia… w naszym przypadku i pewnie też w innych zrobiłoby to wielką różnicę, a przecież zamrożenie nasienia w razie czego nie byłoby skomplikowaną procedurą..

    Nas lekarz od razu poinformował o możliwości oddania nasienia, ale wtedy stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać mamy 2 dzieci nie chcieliśmy czekać ani jednego dnia. Operacje od diagnozy dzielił jeden dzień. Szybko wszystko poszło. Nie żałuję. Mąż żyje. Jest silnym młodym człowiek. U nas był to cud diagnoza męża była po 3 miesiąc po porodzie drugiego dziecka. Myślę że wszystko miało swój czas...

    Hello123 lubi tę wiadomość

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2023, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    My mieliśmy FSH I LH podwyższone. Reszta hormonów i genetyka dobra. Mąż przechodził m. in 3 biopsje igłowe i w każdej znaleziono plemniki. Były po 2 nakłucia na każde jądro. U mojego męża więcej było w lewym jądrze. W prawym pojedyncze sztuki.
    Niestety u nas wyszło 0 w biopsji a w nasieniu jednak są, teraz 3 tygodnie na resztę wyników

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś leczy się w Medart Poznań? Poradzą sobie z bardzo słabym nasieniem?😞 chce zmienić klinikę z Novum na coś innego…

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 8 listopada 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekana wrote:
    Nas lekarz od razu poinformował o możliwości oddania nasienia, ale wtedy stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać mamy 2 dzieci nie chcieliśmy czekać ani jednego dnia. Operacje od diagnozy dzielił jeden dzień. Szybko wszystko poszło. Nie żałuję. Mąż żyje. Jest silnym młodym człowiek. U nas był to cud diagnoza męża była po 3 miesiąc po porodzie drugiego dziecka. Myślę że wszystko miało swój czas...
    U nas nie było to typowe naświetlanie jąder tylko okolic więc chyba dlatego nie było to w standardzie…

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 8 listopada 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:

    Niestety mąż mój poważnie zachorował. Lekarze nie dają nadziei. Mówią, aby liczyć na cud. Wiecie, Gusia jest naszym cudem. Także nie wiem czy limitu już

    Bardzo mi przykro :( pamiętam Waszą historię z forum, mam nadzieję że jednak doczekacie się kolejnego cudu

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2322 1376

    Wysłany: 9 listopada 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś leczy się w Medart Poznań? Poradzą sobie z bardzo słabym nasieniem?😞 chce zmienić klinikę z Novum na coś innego…
    Hej, Medart w Poznaniu bardzo powierzchownie zajmuje się mężczyznami, nawet jak wejdziesz na ich stronę to nie mają andrologów, tylko leczeniem panów i pań zajmuje się jedna osoba - ginekolog. Dużo robią przy okazji badań na zapas jak nietolerancja glutenu, czy laktozy, gdzie problem znajduje się w innym miejscu.
    Oczywiście zrobisz co uważasz, ale w Poznaniu sa miejsca gdzie są lepsi specjaliści w tym temacie: Invimed (osobiście polecam dr Topczewskiego- androlog z doświadczeniem), Pastelova czy Polna.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1147 302

    Wysłany: 10 listopada 2023, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Niestety u nas wyszło 0 w biopsji a w nasieniu jednak są, teraz 3 tygodnie na resztę wyników

    Może zwyczajnie nie trafili podczas biopsji.

    U nas taka historia była, że w 1 biopsji tese znaleźli od razu. W drugiej biopsji tese (poprzedzonej kuracją Clo) nie znaleźli nic. Zupełnie nic. Ani martwego, ani tym bardziej żywego. Niemniej kawałek tkanki przekazali do badania histo. No i co się okazało? Ano w tkance przekazanej do histo znalazły się plemniki. Jedyne skupisko jakie przetrwało tą kurację.

    Po odstaweniu Clo sytuacja wróciła do normy i już w kolejnych biopsjach iglowych za każdym razem coś znaleźli.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 10 listopada 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Oczywiście zrobisz co uważasz, ale w Poznaniu sa miejsca gdzie są lepsi specjaliści w tym temacie: Invimed (osobiście polecam dr Topczewskiego- androlog z doświadczeniem), Pastelova czy Polna.
    Nam akurat ani w Pastelovej ani w Invimedzie nie pomogli, ale może w momencie w którym są już znalezione plemniki to inaczej wygląda. Wtedy to już chyba bardziej kwestia embriologów.. ? Prawdą jest, ze jeśli klinika nie ma androloga to raczej mało zajmują się przypadkami niepłodności męskiej…
    Na Polnej nie próbowaliśmy :)

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 92 6

    Wysłany: 10 listopada 2023, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Nam akurat ani w Pastelovej ani w Invimedzie nie pomogli, ale może w momencie w którym są już znalezione plemniki to inaczej wygląda. Wtedy to już chyba bardziej kwestia embriologów.. ? Prawdą jest, ze jeśli klinika nie ma androloga to raczej mało zajmują się przypadkami niepłodności męskiej…
    Na Polnej nie próbowaliśmy :)
    w invimedzie nie proponowali biopsji otwartej nawet ?
    Qwerty186 wrote:
    Niestety u nas wyszło 0 w biopsji a w nasieniu jednak są, teraz 3 tygodnie na resztę wyników
    jaki rodzaj biopsji i na jakie wyniki czekacie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2023, 20:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    jaki rodzaj biopsji i na jakie wyniki czekacie ?
    Biopsja igłowa a czekamy na wyniki histopatologicznego.

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 92 6

    Wysłany: 10 listopada 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Biopsja igłowa a czekamy na wyniki histopatologicznego.
    I to w Novum u dr Wolskiego ? Otwartej czy mtese nie proponowali ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    I to w Novum u dr Wolskiego ? Otwartej czy mtese nie proponowali ?
    Tak w novum nic narazie nie proponował tylko za 3 tygodnie się umówmy na wizytę i zobaczmy co dalej 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    I to w Novum u dr Wolskiego ? Otwartej czy mtese nie proponowali ?
    Szanse były duże a nic nie było niestety po 2 nakłucia w najadrza i po 1 w jądra tak ze pewnie będzie mtese

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 10 listopada 2023, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    w invimedzie nie proponowali biopsji otwartej nawet ?
    Nie, FSH było mocno podwyższone (ok 24 jeśli dobrze pamiętam..) i chcieli się zastanowić czy biopsja ma sens. Była też mowa konsultacji z endokrynologiem w sprawie hormonów.. Zapisali profertil i wizyta za 3 miesiące. W międzyczasie trafiliśmy do innego androloga który zlecił kurację hormonalną i już tam nie wróciliśmy 🤷🏻‍♀️

‹‹ 656 657 658 659 660 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ