Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 92 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pusheenowa wrote:
    Hej, jestem z wątku o invitro. Leczylismy się z partnerem jak do tej pory z powodu mojej choroby, jednak na ostatniej wizycie okazało się, ze partner nie przyznał się do stosowania sterydów czego efektem na ten moment ilość plemników to 0, wcześniejsze badanie nasienia 3 lata temu wszystko było w normie. Brak mi słów na jego nieodpowiedzialne zachowanie, ale myślicie, ze to może być odwracalne?
    Z tego co czytałem w internecie łatwo jest odwracalne lekami. Pewnie jedyna azoospermia, którą można wyleczyć

    pusheenowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    Z tego co czytałem w internecie łatwo jest odwracalne lekami. Pewnie jedyna azoospermia, którą można wyleczyć
    Czekamy na wizytę u androloga, przyznam szczerze ze na normach męskich hormonów nie znam się. Zobaczymy co powie ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz 🙂

  • Yahu Autorytet
    Postów: 338 505

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduję, że wczoraj udało nam się zamrozić dwie słomki nasienia :)
    Powiem szczerze, że nie rozumiem tego jak to się dzieje, że 7.08 nie było co mrozić, a 2,5 tygodnia później się udało. Co prawda nie było szału, ani co do ilości, ani co do jakości, ale ważne, że jest teraz z czym podejść do iv. Za tydzień wizyta u lekarza, więc dowiemy się co dalej.
    Wam również powodzenia! :)

    kate123, Johana lubią tę wiadomość

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu kciuki 🤞🏻🍀

    Yahu lubi tę wiadomość

  • kate123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pusheenowa wrote:
    Hej, jestem z wątku o invitro. Leczylismy się z partnerem jak do tej pory z powodu mojej choroby, jednak na ostatniej wizycie okazało się, ze partner nie przyznał się do stosowania sterydów czego efektem na ten moment ilość plemników to 0, wcześniejsze badanie nasienia 3 lata temu wszystko było w normie. Brak mi słów na jego nieodpowiedzialne zachowanie, ale myślicie, ze to może być odwracalne?



    Hej, polecam w tym temacie profil ben_tells na instagramie. Opisywał sporo przypadków, gdzie faktycznie udało się odwrócić azoo :)

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 92 6

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate123 wrote:
    Hej, polecam w tym temacie profil ben_tells na instagramie. Opisywał sporo przypadków, gdzie faktycznie udało się odwrócić azoo :)
    Ale tylko azoo spowodowane sterydami idzie odwrócić

  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 14 września 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    obecnie z mężem jesteśmy już po operacji ŻPN oraz biopsji mapującej.
    Niestety wyniki 0. Jesteśmy u Dr Wolskiego w Novum.
    Dr zaproponował leczenie hormonalne, a następnie biopsje jąder pod mikroskopem.
    Czy jest ktoś tu na forum po takiej terapii? jak efekty?
    Jestem już na granicy poddania się.
    Zawsze gdzieś po cichutku liczyłam na dobre informację niestety wszystko mnie załamuje po kolei.
    Proszę o podzielenie się doświadczeniem

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 września 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając całe forum od deski do deski i to dwa razy były dziewczyny facetów u których przy kiepskich wynikach hormonalnych po kuracji odnaleziono w biopsji plemniki jak i takie u których szanse były dużo większe a tych plemników nie było. To loteria niestety. My tez z narzeczonym ciagle bijemy się z myślami czy przy naszych złych wynikach hormonów w ogóle zaczynać temat czy od razu iść w dawcę nasienia. nie oszukujmy się stymulacja hormonalna i biopsja to bardzo duże koszty a gwarancji na sukces nikt nie da.

  • Bergamotka_8 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 2 października 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    U nas sytuacja jest beznadziejna. Na szczęście dosyć szybko się o tym dowiedzieliśmy bo od razu po zwykłym badaniu nasienia, zrobiono badania genetyczne i wyszło, że mój mąż ma jeden chromosom, który postanowił się zmutować. W zależności od części chromosomu, w pewnych przypadkach są szanse na pozytywną TESE ale nie w naszym przypadku... . Totalne zero. Póki co oboje jesteśmy zdewastowani, a konsultacja będzie dopiero za 2 tygodnie (chyba dają taki czas na dojście do siebie). Nie jesteśmy pewni czy to było TESE czy mTESE, więc to też będziemy musieli wyjaśnić. Leczymy się (chociaż tu już niczego do leczenia nie ma) w klinice Life w Belgii. Od razu zasugerowano nam skorzystanie z dawcy nasienia ale ja mam masę wątpliwości (założyłam o tym osobny temat).
    Najgorsze, że te dzieci wszędzie gdzie nie spojrzę... . W pracy też, same kobiety z małymi dziećmi albo w ciąży, oczywiście codziennie o nich rozmawiają. A dla mnie to jak nóż w serce.

    preg.png
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 7 października 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergamotka_8 wrote:
    Cześć,
    U nas sytuacja jest beznadziejna. Na szczęście dosyć szybko się o tym dowiedzieliśmy bo od razu po zwykłym badaniu nasienia, zrobiono badania genetyczne i wyszło, że mój mąż ma jeden chromosom, który postanowił się zmutować. W zależności od części chromosomu, w pewnych przypadkach są szanse na pozytywną TESE ale nie w naszym przypadku... . Totalne zero. Póki co oboje jesteśmy zdewastowani, a konsultacja będzie dopiero za 2 tygodnie (chyba dają taki czas na dojście do siebie). Nie jesteśmy pewni czy to było TESE czy mTESE, więc to też będziemy musieli wyjaśnić. Leczymy się (chociaż tu już niczego do leczenia nie ma) w klinice Life w Belgii. Od razu zasugerowano nam skorzystanie z dawcy nasienia ale ja mam masę wątpliwości (założyłam o tym osobny temat).
    Najgorsze, że te dzieci wszędzie gdzie nie spojrzę... . W pracy też, same kobiety z małymi dziećmi albo w ciąży, oczywiście codziennie o nich rozmawiają. A dla mnie to jak nóż w serce.

    Doskonale Cię rozumiem w kwestii „dzieci wszędzie”, ciągle rozmowy o tym i pytania „a wy kiedy?,”dziecko sobie zrób” itp. Myśle, że każda starająca się para przechodzi przez podobne tortury. Bardzo to niesprawiedliwe, że jednym to przychodzi od tak „niechcący” a inni robią wszystko tak jak Wy i bezskutecznie. Nie będę się wypowiadać na temat dawstwa bo to zbyt indywidualny temat. Trzymajcie się, w końcu jakoś musi się ułożyć.

  • Johana Autorytet
    Postów: 820 591

    Wysłany: 9 października 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergamotka_8 wrote:
    Cześć,
    U nas sytuacja jest beznadziejna. Na szczęście dosyć szybko się o tym dowiedzieliśmy bo od razu po zwykłym badaniu nasienia, zrobiono badania genetyczne i wyszło, że mój mąż ma jeden chromosom, który postanowił się zmutować. W zależności od części chromosomu, w pewnych przypadkach są szanse na pozytywną TESE ale nie w naszym przypadku... . Totalne zero. Póki co oboje jesteśmy zdewastowani, a konsultacja będzie dopiero za 2 tygodnie (chyba dają taki czas na dojście do siebie). Nie jesteśmy pewni czy to było TESE czy mTESE, więc to też będziemy musieli wyjaśnić. Leczymy się (chociaż tu już niczego do leczenia nie ma) w klinice Life w Belgii. Od razu zasugerowano nam skorzystanie z dawcy nasienia ale ja mam masę wątpliwości (założyłam o tym osobny temat).
    Najgorsze, że te dzieci wszędzie gdzie nie spojrzę... . W pracy też, same kobiety z małymi dziećmi albo w ciąży, oczywiście codziennie o nich rozmawiają. A dla mnie to jak nóż w serce.

    Jakbym czytała nasze początki :( miałam wrażenie ze w momencie wspomnienia o nasieniu dawcy rozpada się nasza rodzina… to indywidualny temat, u nas dość ciężki do jakichkolwiek rozmów, na szczęście wszystko potoczyło się innym torem i dzięki mTese możemy mieć nadal wspólne plany i marzenia ❤️ trzymam za Was kciuki, za Wasza cierpliwosc i otwartość na rozmowy!

    MOJE lubi tę wiadomość

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Adirella Ekspertka
    Postów: 197 348

    Wysłany: 16 października 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! My dzisiaj z wynikami (11 cs) i niestety dołączam do wątku. Partner złapał doła i nie widzi już nadziei. Badania były robione po 10 dniach przerwy (wyjazd a później 🐒), sprawdza czy to i tryb żyćka (średnia dieta, sporadycznie alkohol) może wpłynąć na wyniki i plemniki mogą się pojawić innym razem? Planujemy badania hormonalne ja na PCOS on ze względu na azoospermie. Później konsultacje, mam nadzieję tylko że partner psychicznie sobie poradzi, jednak nie chce słyszeć o psychologu/terapii nawet dla par.

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Czynnik męski - azoospermia --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum), kontrola luty 2024

    Czynnik żeński - lekka IO, wysoki cukier na czczo (brak PCOS oraz ognisk endometriozy)
  • Johana Autorytet
    Postów: 820 591

    Wysłany: 16 października 2023, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    Hej! My dzisiaj z wynikami (11 cs) i niestety dołączam do wątku. Partner złapał doła i nie widzi już nadziei. Badania były robione po 10 dniach przerwy (wyjazd a później 🐒), sprawdza czy to i tryb żyćka (średnia dieta, sporadycznie alkohol) może wpłynąć na wyniki i plemniki mogą się pojawić innym razem? Planujemy badania hormonalne ja na PCOS on ze względu na azoospermie. Później konsultacje, mam nadzieję tylko że partner psychicznie sobie poradzi, jednak nie chce słyszeć o psychologu/terapii nawet dla par.

    Pamiętajcie ze same wyniki nasienia to nie jest wyrok!
    Oczywiście dieta może mieć wpływ na obniżone parametry ale nie katujcie się do czasu otrzymania pozostałych wyników badań ♥️
    U nas azo, 1 procedura i 1 transfer a w brzuchu siedzi nasza mała :)

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Adirella Ekspertka
    Postów: 197 348

    Wysłany: 16 października 2023, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie boimy się kosztów in vitro 🙈🙈 ale postaram się nie nakręcać i cierpliwie czekać po kolei na wyniki i w zależności od nich obierać strategię. Staram się dać czas i przestrzeń partnerowi - po obronie w liatopadzie chcemy się zabrać za pełną diagnostykę :) zgłoszenie się na forum to chyba najlepsza decyzja ❤️ historie, wspracie, rozmowy dodają sił na lepsze jutro

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Czynnik męski - azoospermia --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum), kontrola luty 2024

    Czynnik żeński - lekka IO, wysoki cukier na czczo (brak PCOS oraz ognisk endometriozy)
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 24 października 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkich,
    Historia nasza to 2 dzieci l. Po drugiej ciąży po samym porodzie u męża stwierdzono nowotwór jądra. Wycięcie jądra, chemioterapia... Ciężkie dni... Po 4 latach od ostatniej chemii ponowne starania o dzieciątko. Niestety rok i ani śladu ciąży. Po wynikach nasienia - ocena mikroskopijna prawidłowa ale w nasieniu brak plemników.

    Czy jest tu ktoś kto odzyskał płodność po chemioterapii?

    Czy ma ktoś w tym doświadczanie ?

    A może wie jak działać?

    Pozdrawiam serdecznie 🥰

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 26 października 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była radioterapia. Wprawdzie nie jądra ale okolicy - jeden z lekarzy wskazywał że jest to przyczyna braku plemników, ja też w to wierzę bo to jedyny czynnik jaki znaleźliśmy do tej pory :(. Jeśli chodzi o leczenie to z tego co wiem standardowe w tych przypadkach - u androloga. Wiele osób poleca Wolskiego z Warszawy, my jesteśmy u Kurpisza w Poznaniu który przygotowuje nas do biopsji u Wolskiego. O rokowaniach nie będę się wypowiadać bo to chyba loteria.. trzymam kciuki :)

  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 27 października 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, nasza historia dalej trwa.. ale jesteśmy mam nadzieję bliżej niż dalej celu.
    A więc aktualnie wczoraj zaczęłam stymulację przed in vitro zastrzykami Mensinorm, Fostimon i Gonapepyl Daily. Nie wspomnę że nienawidzę igieł, ale czego się nie robi..
    Nie wiem co to będzie dalej, zaczęłam działać juz tylko od wizyty do wizyty i nie wybiegać scenariuszami za daleko.
    Po tygodniu zastrzyków tj 2.11 wizyta u doktorka i info kiedy punkcja.

    Moje pytania do bardziej ogarniętych niż ja kobietek:
    - Jakie mogą być dolegliwości podczas stymulacji ?
    - Czy w tym czasie powinnam jakoś wyjątkowo o siebie zadbać , czy najlepiej funkcjonować zwyczajnie swoim normalnym życiem?
    - Temat punkcji: jak sie po niej czułyście ? myśleć o l4 po ?
    Z góry dzięki za odp :)

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2402 3023

    Wysłany: 27 października 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    .

    Moje pytania do bardziej ogarniętych niż ja kobietek:
    - Jakie mogą być dolegliwości podczas stymulacji ?
    - Czy w tym czasie powinnam jakoś wyjątkowo o siebie zadbać , czy najlepiej funkcjonować zwyczajnie swoim normalnym życiem?
    - Temat punkcji: jak sie po niej czułyście ? myśleć o l4 po ?
    Z góry dzięki za odp :)
    Hej!
    U mnie podczas stymulacji nic specjalnego się nie działo, czułam te jajniki, ciągnięcie...ale samopoczucie ogólnie spoko. Ja starałam się funkcjonować normalnie, odżywiać super extra zdrowo. Po miałam L4 aż do transferu i po nim..ale to ze względu na charakter pracy w zarazkach - a tak gdyby nie to to na pewno wzięła bym L4 na dzień punkcji oraz dzień po niej. Bo te dwa dni czułam się bardzo kiepsko, mimo niewielkiej ilości pęcherzyków brzuch dawał mi się we znaki okrutnie.
    Powodzenia! 🤞🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2023, 21:11

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 30 października 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Hej!
    U mnie podczas stymulacji nic specjalnego się nie działo, czułam te jajniki, ciągnięcie...ale samopoczucie ogólnie spoko. Ja starałam się funkcjonować normalnie, odżywiać super extra zdrowo. Po miałam L4 aż do transferu i po nim..ale to ze względu na charakter pracy w zarazkach - a tak gdyby nie to to na pewno wzięła bym L4 na dzień punkcji oraz dzień po niej. Bo te dwa dni czułam się bardzo kiepsko, mimo niewielkiej ilości pęcherzyków brzuch dawał mi się we znaki okrutnie.
    Powodzenia! 🤞🍀

    Dzięki za odp ! :)
    A co na bół brzucha po punkcji ?

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
‹‹ 655 656 657 658 659 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ