X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Yahu Autorytet
    Postów: 352 513

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Niestety nikt nie da pewności czy plemniki będą do pobrania w jądrach. Lekarz przygotuje farmakologicznie, pozleca badania i dopiero podczas zabiegu okazuje się czy plemniki są widoczne. Co więcej, brak widoczny plemników pod mikroskopem nie oznacza, że ich w ogóle nie ma (mówię o mTese).

    A jeśli chodzi o przygotowanie farmakologiczne to na czym polega?

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 96 6

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może teraz powinni zacząć od leków ? Chyba że na czasie wam zależy

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    A jeśli chodzi o przygotowanie farmakologiczne to na czym polega?

    Miałem na myśli hormony, które przyjmowałem. W moim przypadki były do zastrzyki Menopur 150. Dokładnie 48 zastrzyków.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 96 6

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uslyszec_tato
    3 procedury in vitro
    te dwie pierwsze procedury były z plemników z nasienia a trzecia dopiero z mtese ? wiadomo z jakiego powodu pogorszyły się wyniki i jakie były przy dwóch pierwszych procedurach ?
    jeszcze pytanko dlaczego dr zastosował terapie menopurem a nie ovitrelle przed mtese? menopur wychodzi minimum 3 razy drożej ciekawe czy daje lepsze efekty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2023, 16:19

  • Yahu Autorytet
    Postów: 352 513

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Miałem na myśli hormony, które przyjmowałem. W moim przypadki były do zastrzyki Menopur 150. Dokładnie 48 zastrzyków.

    A farmakologię zalecają nawet jeśli hormony są w normie? Jak się czułeś po tych zastrzykach? I jeśli mógłbyś powiedzieć jak kosztowo wyszły te leki?

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, polecam Wam ciekawe konto, które odkryłam. Prowadzą je położne i jest tam dużo fachowej wiedzy w naszym temacie😊
    https://instagram.com/specjalistkiodnieplodnosci?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    uslyszec_tato
    3 procedury in vitro
    te dwie pierwsze procedury były z plemników z nasienia a trzecia dopiero z mtese ? wiadomo z jakiego powodu pogorszyły się wyniki i jakie były przy dwóch pierwszych procedurach ?
    jeszcze pytanko dlaczego dr zastosował terapie menopurem a nie ovitrelle przed mtese? menopur wychodzi minimum 3 razy drożej ciekawe czy daje lepsze efekty

    Tak, 2 pierwsze procedury z nasienia, a trzecia miała być z mTese. Niestety podczas rozmrażania (24 pajety) nie znaleziono ani jednego plemnika.
    Nie mam pojęcia dlaczego akurat Menopur. Z tego co wiem, to większość pacjentów u dra dostaje Menopur. Wiedziałem o zamienniku, ale nawet nie zaproponowałem, ponieważ nie chciałem się obwiniać (w razie niepowodzenia), że przez zamiennik się nie udało..

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    A farmakologię zalecają nawet jeśli hormony są w normie? Jak się czułeś po tych zastrzykach? I jeśli mógłbyś powiedzieć jak kosztowo wyszły te leki?

    Wszystkie hormony od samego początku miałem w normie. Po zastrzykach czułem się dobrze, nie miałem żadnych skutków ubocznych. A nie, przepraszam.. trochę przybrałem na wadze i cały czas zwalam winę na te zastrzyki. ;)
    Właśnie to sprawdziłem, miałem dokładnie 49 zastrzyków (w poprzednim poście pomyliłem się o jeden) i zapłaciłem za nie ok. 9500 zł.

    Yahu lubi tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 96 6

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dr Wolski miał jakieś zdanie dlaczego się pogorszyło ?

    "Nie wiem dlaczego dr Wolski nie zleca tego badania, ale powiedział że teraz jakiegolwiek badania wyjdą niewiarygodne póki się wszystko dobrze nie wygoi, powiedział że przez najbliższe 3 miesiące nic nie możemy zrobić, ewentualnie za 3 miesiące badania i nasza decyzja czy próbujemy dłuższej stymulacji i mtese "

    To nawet nie mam co do niego jechać przez 3 miesiące bo czasami odeśle z kwitkiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2023, 17:20

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    A dr Wolski miał jakieś zdanie dlaczego się pogorszyło ?

    "Nie wiem dlaczego dr Wolski nie zleca tego badania, ale powiedział że teraz jakiegolwiek badania wyjdą niewiarygodne póki się wszystko dobrze nie wygoi, powiedział że przez najbliższe 3 miesiące nic nie możemy zrobić, ewentualnie za 3 miesiące badania i nasza decyzja czy próbujemy dłuższej stymulacji i mtese "

    To nawet nie mam co do niego jechać przez 3 miesiące bo czasami odeśle z kwitkiem

    Rozumiem, że zastanawiasz się nad podejściem do drugiej mTese? To prawda, przez 3 miesiące musi się wszystko wygoić. Wtedy będziesz musiał umówić się na rezonans jąder i z wynikiem rezonansu wraz z laboratorium do doktora. Tak było w moim przypadku.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 15 sierpnia 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję to menopur i ovitrelle ma inne zadanie. Jeden jest na wzrost m.in fsh i lh drugi na ich obniżenie a co za tym idzie naturalną produkcję testosteronu. Dlatego to jaki ktoś ma stosować lek zależy od wartości fsh i lh.

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 96 6

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałem że ovitrelle działa podobnie jak LH podnosząc poziom testosteronu, przysadka mózgowa widząc że poziom testosteronu już jest wysoki obniża naturalny poziom LH i FSH żeby testosteronu nie było za dużo, przy sprawnych jądrach ovitrelle tak podniesie poziom testosteronu że LH i FSH spadnie do zera a menopur to nie wiem jak działa

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dobrze pamiętam to zamiennikiem Menopur jest Menotrophin?

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
    🔹IV.2024 pozytywna beta ✅
    🔹V.2024 bijące serduszko ❤️
  • Zapominajka_ Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Nic nie proponowali na początku suplementować, polecili powtórzyć badania za trzy miesiące i w międzyczasie zrobić badania CFTR, AZF i kariotyp.

    Cześć, widzę w stopce, że Twój partner od 2014 choruje również na WZJG - jakie leki przyjmował?

    + Przy okazji napiszę co u nas, jak narazie na spokojnie podchodzimy do tematu, zrobiliśmy genetykę:
    AZF wyszedł ok, czekamy na kariotyp oraz CFTR - po wynikach umówimy się do drWolskiego na konsultację telefoniczną i zobaczymy co powie. Najprawdopodobniej jeżeli będzie szansa na jakiekolwiek leczenie to podejdziemy do drugiej mtese, ale to jeszcze daleka droga :)

  • Yahu Autorytet
    Postów: 352 513

    Wysłany: 21 sierpnia 2023, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapominajka_ wrote:
    Cześć, widzę w stopce, że Twój partner od 2014 choruje również na WZJG - jakie leki przyjmował?

    + Przy okazji napiszę co u nas, jak narazie na spokojnie podchodzimy do tematu, zrobiliśmy genetykę:
    AZF wyszedł ok, czekamy na kariotyp oraz CFTR - po wynikach umówimy się do drWolskiego na konsultację telefoniczną i zobaczymy co powie. Najprawdopodobniej jeżeli będzie szansa na jakiekolwiek leczenie to podejdziemy do drugiej mtese, ale to jeszcze daleka droga :)

    Kiedyś Pentasę, obecnie Asamax zamiennie z Salazą. Wiemy, że leki powodują „przejsciową oligospermię”, ale w jego przypadku nie ma mowy o odstawieniu leków. W międzyczasie byliśmy na konsultacjach u kilku gastrologów i andrologów i każdy mówił, że nie spotkał się jeszcze z przypadkiem, aby któryś z tych leków AŻ tak drastycznie obniżył parametry. A tutaj mamy praktycznie brak plemników.

    A gastolog Twojego męża pozwolił na odstawienie leków? Wiadomo, że każdy przypadek jest inny, ale ciekawa jestem jak się czuje i jak długo trwa odstawienie? I czy od kwietnia powtarzaliście jeszcze badania czy nie ma sensu i tylko mtese wchodzi w grę?

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy u dr Wolskiego na konsultacji - najpierw operacja żylaków, następnie kuracja hormonalna i po 3mcach mtese.


    Czy nie zastanawiacie się czy azoospermia nie zostanie przekazana waszym dzieciom?
    Dr powiedział, że jest to prawdopodobne,
    Teraz mamy poważne rozterki.

    Jak u was to wyglada? Myślicie na ten temat?

  • Zapominajka_ Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Kiedyś Pentasę, obecnie Asamax zamiennie z Salazą. Wiemy, że leki powodują „przejsciową oligospermię”, ale w jego przypadku nie ma mowy o odstawieniu leków. W międzyczasie byliśmy na konsultacjach u kilku gastrologów i andrologów i każdy mówił, że nie spotkał się jeszcze z przypadkiem, aby któryś z tych leków AŻ tak drastycznie obniżył parametry. A tutaj mamy praktycznie brak plemników.

    A gastolog Twojego męża pozwolił na odstawienie leków? Wiadomo, że każdy przypadek jest inny, ale ciekawa jestem jak się czuje i jak długo trwa odstawienie? I czy od kwietnia powtarzaliście jeszcze badania czy nie ma sensu i tylko mtese wchodzi w grę?

    U nas też było zdziwienie lekarzy, że azospermia.
    Tak się zastanawiam czy np. między chorobą bądź lekami jest jakaś zależność, jeżeli u was też jest taki przypadek.

    U nas był bardzo ciężki przypadek choroby przez rok - na asamax mój partner miał jeszcze dodatkowo uczulenie więc trochę leków przetestował nim coś zaczęło chociaż trochę działać i była to Sulfasalazyna. Z końcem roku niepewnie, ale leki zostały odstawione (to była decyzja partnera, nie gastrologa) i z tym okresem jakoś zaczęła się remisja choroby (brał ją przez ok. rok). W odstawieniu zmniejszał dawki stopniowo aż do zera, często też patrzył jak się czuł - jak lepiej to nie brał. Zakładamy też, że wpływ miała zmiana trybu życia też z tym okresem, ja ogólnie uważam że to mógł być czynnik kluczowy ;) - z pracy wyjazdowej co tydzień na bycie w domu już cały czas tj. pracowanie po 8h dziennie, blisko domu.
    Aktualnie może jeść wszystko normalnie i nic nie powoduje u niego takiego stanu jak wcześniej, czuje się bardzo dobrze.
    Mam nadzieję, że i u was przyjdzie lepszy okres w chorobie, bo wiem, że to ciężkie:)

    Właśnie poczekamy jeszcze na ostatni wynik CFTR, bo kariotyp też wyszedł w porządku. Następnie chyba jeszcze raz powtórzymy badania nasienia - w celu nabrania pewności przed wizytą u dr Wolskiego.

  • Zapominajka_ Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    My byliśmy u dr Wolskiego na konsultacji - najpierw operacja żylaków, następnie kuracja hormonalna i po 3mcach mtese.


    Czy nie zastanawiacie się czy azoospermia nie zostanie przekazana waszym dzieciom?
    Dr powiedział, że jest to prawdopodobne,
    Teraz mamy poważne rozterki.

    Jak u was to wyglada? Myślicie na ten temat?

    A jaki stopień ŻPN u was?

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 96 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    My byliśmy u dr Wolskiego na konsultacji - najpierw operacja żylaków, następnie kuracja hormonalna i po 3mcach mtese.


    Czy nie zastanawiacie się czy azoospermia nie zostanie przekazana waszym dzieciom?
    Dr powiedział, że jest to prawdopodobne,
    Teraz mamy poważne rozterki.

    Jak u was to wyglada? Myślicie na ten temat?
    czytałem że poprzedni lekarz stosował leki clostilbegyt ovitrelle i anastrozol
    Wolski jakoś to komentował ?
    czytałem, ze clostilbegyt podnosi poziom naturalnego LH i FSH a ovitrelle to takie sztuczne LH, czy wtedy nie za dużo tego LH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem z wątku o invitro. Leczylismy się z partnerem jak do tej pory z powodu mojej choroby, jednak na ostatniej wizycie okazało się, ze partner nie przyznał się do stosowania sterydów czego efektem na ten moment ilość plemników to 0, wcześniejsze badanie nasienia 3 lata temu wszystko było w normie. Brak mi słów na jego nieodpowiedzialne zachowanie, ale myślicie, ze to może być odwracalne?

‹‹ 654 655 656 657 658 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ