X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 28 lipca 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    u mnie mutacje CFTR i pojedyncze plemniki w nasieniu to może szanse większe i faktycznie nie ma sensu brać hormonów
    ciekawe czy jakby nic nie znaleziono w biopsji czy zadecydują użyć tych pojedynczych plemników z nasienia czy będą namawiać na dawce

    Nowyyy na kiedy macie umówiona biopsje? Żona jest już po badaniach? :)

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 29 lipca 2023, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Nowyyy na kiedy macie umówiona biopsje? Żona jest już po badaniach? :)
    w przyszłym tygodniu, żona tylko CFTR robiła narazie i wyszło ok

    Johana lubi tę wiadomość

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 29 lipca 2023, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre wiadomości! 🍀
    Trzymam kciuki ✊🏻

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 30 lipca 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, my już jesteśmy po biopsji jąder (igłowej). Udało się! 💪 W obu jądrach znaleziono liczne plemniki dobrej jakości. Zostały zamrożone i możemy się już szykować do in vitro. Bardzo się stresowaliśmy, emocje przed zabiegiem nie do opisania..., w sumie to nie mieliśmy nadziei, że się uda, więc kiedy lekarz po zabiegu powiedział, że się udało, poczuliśmy meeeega ulgę, szok i niedowierzanie. Pewnie tę dobrą jakość plemników udało się uzyskać dzięki diecie od akademii płodności + picie oleju z czarnuszki, soku pomidorowego, chrupanie orzechów brazylijskich, ale też suplementów, które polecał nam androlog. Nasz przypadek pokazuje, że jednak warto mieć nadzieję, choć wiemy, jak cholernie trudno jest wierzyć, że będzie dobrze. Dziękujemy Wam za wsparcie i trzymamy kciuki za Was wszystkich! ❤️

    Johana, Yahu lubią tę wiadomość

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2023, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, polecam Wam ciekawe konto, które odkryłam. Prowadzą go położne, bardzo wartościowe treści, może też Wam się przydać😊
    https://instagram.com/specjalistkiodnieplodnosci?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

  • kate123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Cześć, my już jesteśmy po biopsji jąder (igłowej). Udało się! 💪 W obu jądrach znaleziono liczne plemniki dobrej jakości. Zostały zamrożone i możemy się już szykować do in vitro. Bardzo się stresowaliśmy, emocje przed zabiegiem nie do opisania..., w sumie to nie mieliśmy nadziei, że się uda, więc kiedy lekarz po zabiegu powiedział, że się udało, poczuliśmy meeeega ulgę, szok i niedowierzanie. Pewnie tę dobrą jakość plemników udało się uzyskać dzięki diecie od akademii płodności + picie oleju z czarnuszki, soku pomidorowego, chrupanie orzechów brazylijskich, ale też suplementów, które polecał nam androlog. Nasz przypadek pokazuje, że jednak warto mieć nadzieję, choć wiemy, jak cholernie trudno jest wierzyć, że będzie dobrze. Dziękujemy Wam za wsparcie i trzymamy kciuki za Was wszystkich! ❤️


    Hej, ogromne gratulacje! Wymarzony wynik biopsji :)
    Chciałam dopytać, jaką dokładnie dietę stosujecie i jakie suplementy?

  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 30 lipca 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate123 wrote:
    Hej, ogromne gratulacje! Wymarzony wynik biopsji :)
    Chciałam dopytać, jaką dokładnie dietę stosujecie i jakie suplementy?

    Dziękujemy ❤️. Jeśli chodzi o dietę, to stosowaliśmy najpierw dietę dla par, a potem mąż stosował dietę dla zapracowanych mężczyzn z akademii płodności (https://sklep.akademiaplodnosci.pl/). Ogólnie polecamy akademię, bo to nie tylko diety, ale też skarbnica wiedzy i wsparcia w niepłodności. A jeśli chodzi o suplementy, to mąż zażywał przez pół roku TENfertilOn polecony przez androloga, a przez miesiąc przed biopsją dodatkowo zażywał ProsperM, który był polecany na konferencji o niepłodności, na której byliśmy w czerwcu.

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 30 lipca 2023, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No nie ma się co oszukiwać, że wynik Inhibiny nie powala. Nie mniej jednak, nasz androlog powiedział, że nie ma czego szukać, jeśli wynik jest poniżej 10. Poza tym, to biologia i tu może zdarzyć się wszystko 😊.

    Kontrolujecie się na tym Clo? My to mamy taką fatalną historię z tym lekiem, że wogole mu nie ufam. Wyczyścił męża skutecznie z wszystkich plemników. Na szczęście po odstawieniu powróciły.


    Właśnie zrobiliśmy badanie nasienia po 3 mc-ach stymulacji clo i ana.
    Jak przed rokiem wynik bez zmian - 0 plemników.

    Testosteron wysoki
    Fsh 30 (norma do 12)

    Wpisy o clo nie dają mi spokoju,
    za 3 tyg jedziemy do Waw, na konsultacje do dr Wolskiego,
    Zasięgnąć 2 opini lekarskiej.

    Aktualnie jesteśmy na diecie plodnosciowej,
    Mąż nie pije, przyjmujemy masę supli zaleconych przez diet klinicznego.
    Walczymy

    Baniusia - u was były plemniki w nasieniu orzed stosowaniem clo?

  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 30 lipca 2023, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Cześć, my już jesteśmy po biopsji jąder (igłowej). Udało się! 💪 W obu jądrach znaleziono liczne plemniki dobrej jakości. Zostały zamrożone i możemy się już szykować do in vitro. Bardzo się stresowaliśmy, emocje przed zabiegiem nie do opisania..., w sumie to nie mieliśmy nadziei, że się uda, więc kiedy lekarz po zabiegu powiedział, że się udało, poczuliśmy meeeega ulgę, szok i niedowierzanie. Pewnie tę dobrą jakość plemników udało się uzyskać dzięki diecie od akademii płodności + picie oleju z czarnuszki, soku pomidorowego, chrupanie orzechów brazylijskich, ale też suplementów, które polecał nam androlog. Nasz przypadek pokazuje, że jednak warto mieć nadzieję, choć wiemy, jak cholernie trudno jest wierzyć, że będzie dobrze. Dziękujemy Wam za wsparcie i trzymamy kciuki za Was wszystkich! ❤️

    Serdeczne gratulacje ❤️❤️❤️

    jaka u was była inhibina i FSH?

  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 30 lipca 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    Serdeczne gratulacje ❤️❤️❤️

    jaka u was była inhibina i FSH?

    Dziękujemy! ❤️ FSH było 4,36 mIU/ml (przy normie 1,50-12,40). I wszystkie pozostałe hormony w normie, a inhibiny nie badaliśmy.

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 30 lipca 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapominajka_ wrote:
    Cześć wszystkim!
    Widzę że to forum żyje od lat - tak więc bardzo prosiłabym o radę kogokolwiek tu dalej obecnego, ponieważ w ostatnim czasie już brakuje mi/nam nadziei i nie wiem co dalej robić..

    Tak więc ja mam 26 lat, mój partner 29.
    Ok. 4 lata temu zdiagnozowano u mnie endometriozę i skierowano na wycięcie torbieli wielkości pomarańczy ;)
    Operacja się poszła pomyślnie, jajnik podobno niewiele ucierpiał - w wyniku tego zabiegu myśl o macierzyństwie pojawiła się u mnie nieco szybciej.
    Podjęliśmy decyzję o założeniu rodziny na jesieni zeszłego roku. Mój partner w tamtym czasie brał przez ok. rok sulfasalazynę na wzjg (immunosupresja, lek powodujący oligospermię), w styczniu odstawił lek ze względu na nasze plany oraz remisję choroby.

    Oczywiście jak już leki zostały odstawione, zrobione zostało badanie nasienia w celu oceny szkód:

    01.2023
    komórki okr. - <5 (0-5 norma)
    PH - 7.9
    Liczba - 0 mln

    Jak zobaczyłam 0 to oczywiście się podłamałam trochę, ale mieliśmy nadzieję, że to wynik rocznego leczenia tym lekiem. Po konsultacji z lekarzem postanowilismy powtórzyć badanie za jakiś czas sugerował, że to kwestia paru msc).

    04.2023
    komórki okr. - <5 (0-5 norma)
    PH - 7.9
    Liczba - 0 mln

    Poźniej było jeszcze 3-cie badanie ok. 2 miesiące później i dalej zero.

    Tak więc zaczęliśmy szukać odpowiedzi dalej. Wynik wizyty u androloga:
    ŻPN III st. -strona lewa (wiedzieliśmy o tym, zakładamy że partner w wyniku tego ma czasem ból w tej okolicy )
    Dodatkowe informacje: JP 8.6 ml, JL 7.9 ml

    Następnie partner został skierowany na szereg badań i tu podaję najbardziej kluczowe wyniki:
    FSH 12.02 (1.50-12.40 norma)
    LH 7.70 (1.70-8.60)
    Estriadol 22.6 (11.3-43.2)
    Prolaktyna 15.4 (4.0-15.2)
    Testosteron 3.79 (2.49-8.36)
    InhibinaB 39 (25-325)

    Po obejrzeniu wyników androlog stwierdził, że jest szansa na pozyskanie wyników metodą mTESE.
    Umówiliśmy się do Invicty w Gdańsku - nie proponowali nam żadnych supli/leków ani dodatkowych badań (co teraz wydaje mi się dziwne, że np nie było badań genetycznych - co myślicie?). Każdy z andrologów założył, że plemniki będą.
    Oczywiście po otrzymaniu wyników z biopsji to było dla nas jak wyrok.. Nie znaleziono nic.
    Zabieg trwał dłużej niż statystycznie tutaj opisywane, ok. godziny - zakładamy że lekarz naprawdę tam starał się coś znaleźć, dojście do siebie po zabiegu też zajęło ok. tydzień.

    Wyniki od embriologa:
    materiał bioptat il. 2
    preparatyka: rozdrobnienie mechaniczne trawienie enzymatyczne
    j.l j.p - brak plemników
    materiał - do zniszczenia

    Próbka poszła do zniszczenia, widziałam że niektórzy z was opisywali że w wyniku histopatologicznym pomimo tego że wcześniejsza diagnoza była o braku plemników to potem w materiale znajdywano np. pojedyncze plemniki bądź informowano o komórkach sertoliego. My z tej biopsji nie mamy żadnej informacji. Tylko o braku plemników.

    Jestem strasznie podłamana, nie wiem czego się chwytać, co powinniśmy dalej robić..
    I tu teraz prośba do Was - może razem wpadniemy jeszcze na jakikolwiek pomysł. U mnie czas niestety też gra dużą rolę, ze względu na zdiagnozowaną endometriozę-jakie faktycznie zmiany zachodzą u mnie w ciele na przestrzeni miesięcy ciężko jest ocenić, z racji tego że można to głownie stwierdzić laparoskopowo..

    Także pytania ode mnie:
    1. Proszę o pomoc w interpretacji wyników, czy może po nich można było przewidzieć że biopsja nic nie da?
    2. Czy macie kogokolwiek do polecenia w Trójmieście i okolicach, póki co chodzi mi po głowie konsultacja telefoniczna u dr Wolskiego
    3. Czy macie jakiekolwiek sugestie dot. wykonania innych badań, innych metod, leków? Czy powinniśmy jeszcze raz podejść do biopsji za jakiś czas?
    4. Czy wycięcie ŻPN może cokolwiek dać? bo androlog sugerował, że jeżeli ma wpływ to niewielki

    Będę baaardzo wdzięczna jeżeli ktokolwiek zabierze głos:)


    Cześć Niezapomnijko,
    My tez z Trojmiasta…

    mąż azoo - w nasieniu równe 0 plemników.
    Konsultowalimy przypadek męża w 3 trójmiejskich klinikach, u większości andrologow w trojmiescie.
    Żaden niezaproponowal hormonów, supli, w ciągu 4 dni chceli umawiać zabiegi - mtese i biopsje.
    Po kilku odbytych wizytach, intuicja kazała mi szukać poza naszym regionem…

    (Wyniki z tego co widzę podobne do nas przed stymulacja,
    Inhibina niza bo 19. Teraz po stymulacji FSH 30 (norma 12))

    Aktualnie leczymy się u dr świniarskiego (przyjmuje w Bydgoszczy i w Wawie) dodatkowo pracujemy z didetykiem klinicznym oboje pod katem sumpelentacji.
    Maz jest od 3 mcy na stymulacji clo + ana.

    W listopadzie planujemy mtese. Lekarz już zasugerował zastanowienie sie nad dawca bądź tez rozpoczęcie kursu adopcyjnego gdyż nie wiadomo czy zabieg sie skonczy pomyślnie, bo „każdy przypadek jest inny, a szkoda tracić czasu, bo walka trwa latami”

    Za 3 tyg jedziemy do dr Wolskiego zasięgnąć 2 opinii medycznej.

    Bazując na naszych doświadczeniach, Trójmiasto raczkuje w temacie niepłodności męskiej, niestety.
    To forum to dopiero kopalnia wiedzy…

    Genetykę, hormony, rezonans - wszystko mamy zrobione w 3city. Rezonans - na NFZ się udało, ważne żeby opisała Wam dr Skrobisz ( Tczew i Gdańsk) specjalizuje sie w męskim układzie moczowym / rozrodczym. (U męża tez bylo podejrzenie żylaków)

    W razie czego, pisz to pomogę jeśli będe mogła

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 31 lipca 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Cześć, my już jesteśmy po biopsji jąder (igłowej). Udało się! 💪 W obu jądrach znaleziono liczne plemniki dobrej jakości. Zostały zamrożone i możemy się już szykować do in vitro. Bardzo się stresowaliśmy, emocje przed zabiegiem nie do opisania..., w sumie to nie mieliśmy nadziei, że się uda, więc kiedy lekarz po zabiegu powiedział, że się udało, poczuliśmy meeeega ulgę, szok i niedowierzanie. Pewnie tę dobrą jakość plemników udało się uzyskać dzięki diecie od akademii płodności + picie oleju z czarnuszki, soku pomidorowego, chrupanie orzechów brazylijskich, ale też suplementów, które polecał nam androlog. Nasz przypadek pokazuje, że jednak warto mieć nadzieję, choć wiemy, jak cholernie trudno jest wierzyć, że będzie dobrze. Dziękujemy Wam za wsparcie i trzymamy kciuki za Was wszystkich! ❤️

    Super sprawa 🍀😊

    Kiedy startujecie z procedurą?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 31 lipca 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    Walczymy

    Baniusia - u was były plemniki w nasieniu orzed stosowaniem clo?

    Słusznie. Walczcie. Warto. Po wszystkim, będziecie się z tego śmiali a jak Maluch się urodzi to zapomnicie ile to Was kosztowało 💕

    Mój mąż miał w sumie 4 biopsje:
    - tese - plemniki były
    - kuracja Clo
    - tese - plemników brak
    - igłowa - plemniki były
    - igłowa - plemniki byly

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 31 lipca 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Super sprawa 🍀😊

    Kiedy startujecie z procedurą?

    W piątek mamy wizytę u ginekolog, ustalimy z nią dalszą ścieżkę. :)

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie w tese nic nie znaleźli mimo pojedynczych plemników w nasieniu, wizyt kontrolną mam za tydzień ja bym chciał spróbować jeszcze kuracji hormonalnej i żeby spróbowali użyć plemników z nasienia ale znając życie to dawce zaproponują
    jeszcze druga ciekawostka, ze wyszły mi mutacje CFTR, które to ponoć powodują niedrożność a jednak przyczyna musi być inna

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    a u mnie w tese nic nie znaleźli mimo pojedynczych plemników w nasieniu, wizyt kontrolną mam za tydzień ja bym chciał spróbować jeszcze kuracji hormonalnej i żeby spróbowali użyć plemników z nasienia ale znając życie to dawce zaproponują
    jeszcze druga ciekawostka, ze wyszły mi mutacje CFTR, które to ponoć powodują niedrożność a jednak przyczyna musi być inna

    Przykro 😓
    Może warto rozważyć mTese w takim przypadku?

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak czytam o mtese w gameta łódź tylko 6480 gdzie ktoś tu pisał że w Novum 16 tyś , w salvemedica 9000, ciekawe że takie różnice w cenie
    Ktoś miał tam może mtese ?

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie co jest zawarte w podanej cenie :)
    Z doświadczenia wiem ze nie wszystko co jest potrzebne do zabiegu i trzeba pytać.
    W Novum ok 16 tys. a w tym są badania potrzebne do zabiegu, znieczulenie, zamrożenie i przechowywanie tkanki przez rok oraz badanie histopatologiczne.

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Pytanie co jest zawarte w podanej cenie :)
    Z doświadczenia wiem ze nie wszystko co jest potrzebne do zabiegu i trzeba pytać.
    W Novum ok 16 tys. a w tym są badania potrzebne do zabiegu, znieczulenie, zamrożenie i przechowywanie tkanki przez rok oraz badanie histopatologiczne.

    W Novum w cenie 16 tys. nie ma badań do zabiegu.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    W Novum w cenie 16 tys. nie ma badań do zabiegu.

    Sprawdziłam na fakturze i maz miał w tej kwocie również badania. Pozycja z zabiegiem i znieczuleniem to 14 tys. Zabieg w marcu tego roku, może coś się zmieniło?

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ