X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, Uslyszec_tato - dziękuję! ❤️

    Biopsję mamy gruboigłową, zaplanowaną na 28 lipca, więc jeszcze miesiąc czekania.

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Baniusia, Uslyszec_tato - dziękuję! ❤️

    Biopsję mamy gruboigłową, zaplanowaną na 28 lipca, więc jeszcze miesiąc czekania.

    No jeszcze trochę. Wykorzystajcie dobrze ten czas.

    A Ty robiłaś już jakieś wstępne badania?

    lusia_11 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No jeszcze trochę. Wykorzystajcie dobrze ten czas.

    A Ty robiłaś już jakieś wstępne badania?

    Tak, jestem po pełnej diagnostyce hormonalnej, mam zbadane AMH, przeprowadzony monitoring owulacji, cykle ma regularne, jestem po biopsji mammotomicznej piersi (usunięcie gruczolakowłókniaka). Na razie wszystko jest w porządku i mam nadzieję, że tak pozostanie. 🙏

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Johana, dziękuję! ❤️

    Lekarz też mówi, że są szanse, bo wszystkie wyniki na to wskazują, no ale wiadomo, że niczego nam nie zagwarantuje. Powiedział, że robimy biopsję igłową, a jeśli w niej nic nie znajdą, to wtedy, jeśli będziemy chcieli, pokieruje nas na MTese do dr. Wolskiego. Najgorsze jest to czekanie i ciągła niepewność...

    Niestety z ta niepewnością trzeba nauczyć się funkcjonować przy ivf :(
    Nas na każdej wizycie sprowadzają na ziemie, ale przecież trzeba wierzyć ze nie robimy tego na marne.
    Dobrze ze zrobiłaś już badania, wiecie więcej i przy wynikach biopsji będziecie mieć plan ;)
    W jakiej jesteście klinice?

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • lusia_11 Koleżanka
    Postów: 32 87

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Niestety z ta niepewnością trzeba nauczyć się funkcjonować przy ivf :(
    Nas na każdej wizycie sprowadzają na ziemie, ale przecież trzeba wierzyć ze nie robimy tego na marne.
    Dobrze ze zrobiłaś już badania, wiecie więcej i przy wynikach biopsji będziecie mieć plan ;)
    W jakiej jesteście klinice?

    Jesteśmy w klinice Parens, mamy tam świetnego androloga. Jeśli biopsja by się powiodła, to raczej tam też będziemy chcieli podejść do ivf.

    Starania od lutego 2022
    • grudzień 2022 - początek diagnostyki i wyrok - azoospermia
    • styczeń-maj 2023 - pogłębianie diagnostyki
    - genetyka w porządku
    - hormony w porządku
    • lipiec 2023 - biopsja gruboigłowa, udało się znaleźć plemniki
    • listopad 2023 - punkcja, mamy 10❄️
    • grudzień 2023 - 17.12 kriotransfer ❄️ 5AA na cyklu naturalnym; 25.12 (8 dpt) beta <1,2 💔; 28.12 pierwszy dzień nowego cyklu, wizyta w klinice; 29.12 początek drugiego podejścia - tym razem na cyklu sztucznym
    • styczeń 2024 - 5.01 USG przed transferem, 12.01 kriotransfer ❄️ 4BA na cyklu sztucznym, + EmbrioGlue, AH, Atosiban, 19.01 (7dpt) beta <2,3 😥💔
    • luty 2024 - 8.02 histeroskopia operacyjna
    • marzec 2024 - FET??
  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia_11 wrote:
    Jesteśmy w klinice Parens, mamy tam świetnego androloga. Jeśli biopsja by się powiodła, to raczej tam też będziemy chcieli podejść do ivf.

    Oby wszystko poszło po Waszej myśli ✊🏻

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orientujecie się może czy w sieciówkach jak invimed czy bocian robią invitro jak facet ma mutacje CFTR? bo dzisiaj byliśmy w jednej niesieciowej klinice i zaoferowali tylko inseminacje nasieniem dawcy bo "dziecko może się urodzić chore", czy tylko w novum robią?

    na stronie invimed piszą;
    Wynik badania CFTR
    U mężczyzn w przypadku mutacji genu CFTR przy obustronnym braku nasieniowodów, lecz bez objawów mukowiscydozy, jest możliwe przeprowadzenie biopsji jądra i uzyskanie plemników, które mogą zostać wykorzystane podczas zapłodnienia pozaustrojowego metodą ICSI lub IMSI.

    to chyba nie robią problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 19:17

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    bo dzisiaj byliśmy w jednej niesieciowej klinice i zaoferowali tylko inseminacje nasieniem dawcy bo "dziecko może się urodzić chore", czy tylko w novum robią?

    Ooo… a co to za klinika?
    Żona ma już swoje wyniki? Może dlatego ze ich nie ma to boja się ryzyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 20:00

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a taka lokalna, ginekolog żony polecił, ale teraz mam stracha że w invimedzie to samo powiedzą i trzeba będzie do warszawy jeździć, w invimedzie byłem rok temu to mówili że biopsja+invitro ale to zanim wyniki badań genetycznych przyszły, w ogóle ciekawe że sam androlog z invimedu nic nie mówił o badaniach genetycznych tylko w internecie o nich wyczytałem, nie mam szczęścia do lekarzy, może faktycznie trzeba było do Wolskiego uderzać od początku

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Johana wrote:
    Żona ma już swoje wyniki? Może dlatego ze ich nie ma to boja się ryzyka.
    babka twierdziła, że to nie ma różnicy czy żona ma czy nie, bo wystarczy że ja mam, żona jeszcze nie robiła najwyżej poczekamy na wizytę w invimedzie co powiedzą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 20:07

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    a taka lokalna, ginekolog żony polecił, ale teraz mam stracha że w invimedzie to samo powiedzą i trzeba będzie do warszawy jeździć, w invimedzie byłem rok temu to mówili że biopsja+invitro ale to zanim wyniki badań genetycznych przyszły, w ogóle ciekawe że sam androlog z invimedu nic nie mówił o badaniach genetycznych tylko w internecie o nich wyczytałem, nie mam szczęścia do lekarzy, może faktycznie trzeba było do Wolskiego uderzać od początku

    Bardzo mi przykro! nawet nie wyobrażam sobie co musieliście czuć jak poszliście do poleconego lekarza i usłyszeliście taką diagnozę :( nie dziwie się ze czekaliście tez z decyzja co robić dalej jeśli lekarz nie doszukiwał się problemu :(
    Dobrze ze tu jesteś :)

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za słowa otuchy, a przy okazji ponawiam pytanko czy nie próbowaliście biopsji igłowej/tese tylko od razu mtese ?
    ktoś się orientuje ile L4 jest przy igłowej a ile przy zwykłej tese/otwartej ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    dzięki za słowa otuchy, a przy okazji ponawiam pytanko czy nie próbowaliście biopsji igłowej/tese tylko od razu mtese ?
    ktoś się orientuje ile L4 jest przy igłowej a ile przy zwykłej tese/otwartej ?

    My mieliśmy iglową i tese i za każdym razem pytali męża ile chce L4. Faktycznie w obu przypadkach mógł wracać.do pracy następnego dnia.

    Pamiętam, że ktoś pisał, że wziął na 7 dni przy tese.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze pytanko na biopsję kieruje jakiś lekarz prowadzący czy wystarczy wizyta u androloga i on skieruje na biopsję a potem zależnie od wyniku biopsji dopiero na pierwszą wizytę dotyczą invitro ?

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się zastanawialiśmy nad zwykła biopsja ale chcielismy mieć pewność ze zrobiliśmy wszystko najlepiej jak się da i w razie wyniku negatywnego będziemy wiedzieć na 99%. Nie znaliśmy jednak wtedy kosztów i nie sądziliśmy ze to taka różnica :D

    Jeśli chodzi o L4 przy pracy fizycznej lekarz zalecił minimum 2 tyg. odpoczynku.

    Na badanie skierował androlog a z wynikiem poszliśmy już na wizytę do lekarza prowadzącego na pierwsza wizytę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 22:45

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, ginekolog zasugerował mi ze gdyby leczenie męża przedłużało się, lepiej byłoby zamrozić oocyty wcześniej. Mam 36 lat, AMH 3.02. Czy któraś z Was spotkała się z podobna sugestią? Gdzieś tutaj czytałam ze one się dużo gorzej mrożą niż zarodki. Z drugiej strony, z racji wieku jestem skłonna to przemyśleć.
    Mąż jest w trakcie kuracji, wizytę po pierwszej serii zastrzyków będzie miał pod koniec sierpnia. Przed ta wizyta ma zrobić ponowne badania krwi żeby sprawdzić poziom hormonów. Miał dosyć wysokie FSH (ok 24) i LH.
    Wstępnie myśle ze poczekamy do tej wizyty zanim podejmiemy jakieś decyzje.

  • Johana Autorytet
    Postów: 819 591

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Mam pytanie, ginekolog zasugerował mi ze gdyby leczenie męża przedłużało się, lepiej byłoby zamrozić oocyty wcześniej. Mam 36 lat, AMH 3.02. Czy któraś z Was spotkała się z podobna sugestią? Gdzieś tutaj czytałam ze one się dużo gorzej mrożą niż zarodki. Z drugiej strony, z racji wieku jestem skłonna to przemyśleć.

    Zapewne chodzi o czas który przy in vitro leci bardzo wolno i wiek.
    Leczenie hormonami może trwać nawet do 6 miesięcy plus do tego dochodzi okres 3 miesięcy na produkcje plemników.
    Nam również proponowali mrożenie oocytow ale doktor nas uspokoił ze również dobrze znoszą mrożenie. Miałam dokładnie takie same obawy jak Ty. Na szczęście nie było potrzebne :)

    Hello123 lubi tę wiadomość

    👦 potwierdzona azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅ IO ❌ hipoglikiemia reaktywna ⁉️ Mutacja CFTR ❌

    07/2023: I transfer
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    preg.png
  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 1 lipca 2023, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    „Nam również proponowali mrożenie oocytow ale doktor nas uspokoił ze również dobrze znoszą mrożenie. Miałam dokładnie takie same obawy jak Ty. Na szczęście nie było potrzebne :)

    Dzięki wielkie za odpowiedź :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2023, 06:51

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 2 lipca 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Mam pytanie, ginekolog zasugerował mi ze gdyby leczenie męża przedłużało się, lepiej byłoby zamrozić oocyty wcześniej. Mam 36 lat, AMH 3.02. Czy któraś z Was spotkała się z podobna sugestią? Gdzieś tutaj czytałam ze one się dużo gorzej mrożą niż zarodki. Z drugiej strony, z racji wieku jestem skłonna to przemyśleć.
    Mąż jest w trakcie kuracji, wizytę po pierwszej serii zastrzyków będzie miał pod koniec sierpnia. Przed ta wizyta ma zrobić ponowne badania krwi żeby sprawdzić poziom hormonów. Miał dosyć wysokie FSH (ok 24) i LH.
    Wstępnie myśle ze poczekamy do tej wizyty zanim podejmiemy jakieś decyzje.

    U nas lekarz powiedział, że mrożone oocyty tracą 50% ze swej jakości przy mrożeniu.

    Była kiedyś dziewczyna na wątku miesięcznym, która miała zamrożonych 51 oocytów i żaden się nie rozmroził prawidłowo. Myślę jednak, że to skrajny przypadek.

    Słyszy się w końcu co jakiś czas, że ktoś ze świata clebryckiego zamroził, rozmroził i dzieci są. Do głowy w tej chwili przychodzi mi Joanna Krupa.

    Wiekiem się nie martw. Tu zawsze chodzi o ich jakość a nie nasz wiek. Ja mam 40 lat i wyprodukowany przeze mnie oocyt dał radę 😊. Nie pamiętam dokładnie AMH. Chyba miałam 1,81.

    Hello123 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 17 lipca 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś się cicho zrobiło w temacie, wiec wrzucam aktualizację naszej sytuacji. Żona zaszła w ciąże, beta rosła, ale wolno. Lekarz uspokajał, że to nic niepokojącego i że nie powinniśmy się martwić. Kolejne dni to częściowo potwierdziły bo beta urosła procentowo więcej niż w poprzednich dniach. Podsumowując 12 dpt -beta 53, 14 dpt - beta 75, 17 dpt- beta 215, 26 dpt - beta 400, na usg brak pęcherzyka ciążowego, ciąża biochemiczna. Staramy się znaleźć powód tej sytuacji, mamy jakieś swoje podejrzenia, ale to i tak nie zmienia faktu, że tym razem się nie udało. Strasznie ciężko to przeszliśmy, chcieliśmy nawet zrezygnować z dalszych prób. Nigdy bym nie przypuszczał, że tak można się przywiązać do zarodka. Mamy jeszcze dwa zamrożone, ale jakoś ciężko nam uwierzyć, że coś z tego będzie.

‹‹ 650 651 652 653 654 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ