Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 92 6

    Wysłany: 29 maja, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natoszka wrote:
    W jakiej klinice odnaleźli ??
    bocian, w sumie w innych laboratoriach też znaleźli ale lekarz w invimedzie twierdził że za mała ilość do invitro

  • Adirella Ekspertka
    Postów: 197 348

    Wysłany: 30 maja, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U nas ponowne badanie i pojedyncze plemniki w nasieniu. Przyczyna nadal nie znaleziona androlog nie widzi przyczyn niepłodności na podstawie badań i USG. W badaniach genetycznych wyszła inwerersja paricentryczna 3 chromosomu, profesor genetyki też nie widzi związku z tą mutacja a niepłodnością parnera. Ostrzegła nas jedynie, że bezpieczniejszą opcją będzie dla nas in vitro, z koniecznością przebadania zarodków. Jeśli dojdzie do natrualnej ciąży, to szybko nalezy wykonać odpowienie badania wykluczające choroby genetyczne, ponieważ mutacje mogą się przemieszczać. Zastanawiamy się nad badaniem, które pokazuje jaki procent szans będzie miało dziecko na poszczególne choroby, koszt niestety jest duży (8 tysięcy), ale łatwiej będzie nam wtedy badać zarodki.
    Także wnioski sa takie - leki sprawiły, że z pojedynczych plemników zrobiło się ich 0 i po ich odstawieniu wróciło do "normy". Jeśli wykonamy dokładniejsze badanie genetyczne to wtedy może znajdziemy przyczynę niepłodności partnera i potencjalne choroby naszego dziecka z tym związane.
    Przytylam mocno i trzyman kciuki za wszystkich :)

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Czynnik męski - azoospermia --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum), kontrola luty 2024

    Czynnik żeński - lekka IO, wysoki cukier na czczo (brak PCOS oraz ognisk endometriozy)
  • Nadzieja31 Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 30 maja, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ☺️
    Jestem pełna obaw ponieważ czeka mnie transfer zarodków 3 dniowych ( 8 blastomerów A i 8 blastomerów B- mam zamrożone 2 )
    Jestem po nieudanych transferach tylko wcześniej były to blastocysty z 6 doby.
    Są różne wersje, dlatego mam pytanie. Może któraś z was była w podobnej sytuacji jak ja.
    Nasienie męża jest baaardzo słabe …( brak możliwości wykonania morfooogii) lekarz zdecydował że zostaną pobrane podczas biopsji zamrożone i tylko dzięki temu udało się uzyskać te zarodki. Na te chwile myślę że nie udałoby się …
    Czy u was była też taka sytuacja, że był transfer 3 dniowych zarodków - a czynnik męski bardzo słaby i jednak się udało ??
    Czytałam, że 3 dniowcow nie powinno się podawać gdy nasienie jest słabe bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo tego że się nie uda… , gdyż po 3 dniach czynnik męski jest bardzo ważny :(
    Może wśród nas jest jednak para której się udało ??

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 5 czerwca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem nowy na forum😉 rok temu po długich staraniach o dziecko wykonałem badania nasienia i wyniki azoospermia co było dużym szokiem dwukrotnie powtórzone w novum zostałem skierowany do Dr Wolskiego szereg badań genetyka usg wszystko w porządku, dostałem ovitrelle na 6 tygodni no wyniki hormonów były w miarę tylko testosteron nisko około 300 a fsh skakało od 7 do 9, po 6 tygodniowej kuracji badanie nasienia i wynik 3 nieruchome plemniki i wtedy doktor stwierdził że da mi spokój i robimy biopsje igłowa w której nie znaleźli nic a wyniki histopatologiczny brzmi zatrzymana spermatogeneza na poziomie 7 w skali johnsona🥺 Wykonałem badanie nasienia 3 miesiące po biopsji i wynik znowu azoospermia i doktor mi zlecił co 3 dni bemfola plus co 6 dni ovitrelle i po kuracji badanie nasienia. I tutaj mam pytanie czy da się jakoś rozruszać te spermatydy żeby powstały plemniki czy raczej to jakaś wada jąder i nie pomoże? Jeśli ktoś miał podobny przypadek to chętnie wysłucham czy się udało uzyskać cel. Pozdrawiam.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1147 302

    Wysłany: 5 czerwca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    bocian, w sumie w innych laboratoriach też znaleźli ale lekarz w invimedzie twierdził że za mała ilość do invitro

    Jak to za mało do IVF? Były przypadki, że znaleziono 1 sztukę i procedura ruszyła.

    Tu na forum był conajmniej jeden taki przypadek zakończony sukcesem.

    W mojej pierwszej klinice też osobiscie poznałam to małżeństwo. Jeden plemnik. Procedura ruszyła. Urodził się Jasio, jeśli dobrze pamiętam.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Monilaaa Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 16 czerwca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia100 wrote:
    Witam serdecznie

    Chciałbym podzielić się moją historią. Za chwilę skończę 33 lata, nie palę papierosów, od jakiegoś czasu nie piję również alkoholu. Niestety mam stwierdzoną azoospermię. Leczenie rozpocząłem
    w Gdańsku w klinice Invicta w grudniu 2022. Zrobiłem badanie nasienia i nie wykazano żadnego plemnika. Tam zrobili mi usg jąder i stwierdzili, że oba są pomniejszone i mam rozwalone hormony. Powiedzieli, że mam niską Inhibinę B (o niej później) i że tylko biopsja mtese wchodzi w grę. Miałem słaby testosteron bardzo niski FSH >30 i LH 15-17. Wtedy wyszła mi też bardzo wysoka prolaktyna. Po paru miesiącach brania Dostinexu prolaktyna została opanowana, ale wciąż ją łykam raz na tydzień 1/4 tabletki i choć jest wysoka to mieści się w normie. Wykonałem też rezonans przysadki mózgowej - wynik nie stwierdza się zmian ogniskowych. Zlecili mi badania genetyczne, które zrobiłem w kwietniu i maju 2023. Oto wnioski:

    Analiza mikrodelecji w regionach AZFa, AZFb i AZFc - prawidłowy, nie wykryto mikrodelecji.

    Ponadto sekwencja genu CFTR nie wykryto wariantów chorobotwórczych - wynik prawidłowy

    Kariotyp wynik badania 46, XY - prawidłowy kariotyp męski.

    W lipcu przeniosłem się do dr Wolskiego w Warszawie.
    Zlecił USG jąder oto wyniki:

    Jądra położone typowo w mosznie, prawidłowa echogeniczność jąder, bez torbieli, nie stwierdzono żylaków powróżków nasiennych.

    Prawe jądro 2,97x 1,66 x 2,38 cm - objętość 6,1 ml.
    Lewe jądro 3,53 x 1,39 x 2,59 cm - objętość 6,6 ml.

    USG prostaty i układu moczowego wyniki OK.

    Przepisał mi Ovitrelle w lipcu, który brałem raz w tygodniu przez 4 tygodnie.

    oto wyniki z 14.08.2023

    FSH 3,27 U/l
    LH 2,28 mlU/ml
    Prolaktyna 214 ulU/ml
    Testosteron 7,78 ng/ml
    Estradiol 122 pg/ml

    Od końca sierpnia do 20.10.2023 miałem przepisane Ovitrelle 2 x 0,5 dawki w tygodniu. Oto wyniki z 21.10.2023

    FSH 2,70 U/l
    LH 2,83 mlU/ml
    Testosteron 7,76 ng/ml

    Ponowiłem badanie nasienia 27.10.2023 - brak plemników.

    Doktor Wolski postanowił dołożyć mi także zastrzyki Bemfola 3x1 dawka w tygodniu. Zatem od końca października mam taki zestaw: Bemfola 3x1 w tygodniu i Ovitrelle 2x0,5 dawki w tygodniu.

    Badania hormonów robię cyklicznie. Oto pierwsze po dodaniu Bemfoli z 08.12.2023

    FSH 3,94 U/l
    LH 0,36 mlU/ml
    Prolaktyna 227 ulU/ml
    Testosteron 7,98 ng/ml
    Estradiol 134 pg/ml

    Recepta się skończyła zastrzyki ostatnie i Bemfola i Ovitrelle wziąłem 12.12.2023, a wyniki z 22.12.2023 raptem parę dni po odstawieniu wyszły złe:

    FSH 22,8 U/l
    LH 8,90 mlU/ml
    Prolaktyna 116 ulU/ml
    Testosteron 0,95 ng/ml

    Po wizycie u doktora 27.12.2023 postanowiliśmy, że zaczniemy przygotowania do biopsji mtese. Przepisał mi takie same dawki jak wyżej Bemfoli i Ovitrelle i od końca grudnia do dziś je przyjmuje. Regularnie badam hormony, które po zastrzykach oczywiście wyglądają fajnie, oprócz nieszczęsnej Inhibiny B

    Inhibina B z 10.01.2024 <7,2
    Inhibina B z 16.02.2024 10,4
    Inhibina B z 08.03.2024 <10.

    Ten wynik z żoną nas załamuje.. inhibina nie pozostawia złudzeń.

    Oto hormony z 16.02.2024

    FSH 4,56
    LH <0,2
    Estradiol 47,8 pg/ml
    Prolaktyna 8,67 ng/ml
    Testosteron 575,1 ng/dl

    I najnowsze badanie z 22.03.2024

    FSH 4,51 mlU/ml
    LH 0,21 mlU/ml
    Estradiol 149,8 pg/ml
    sprawdziłem też DHEA 165 ug/dl
    Prolaktyna 14,4 ng/ml
    Testosteron 765,9 ng/dl

    Do końca 2023 badania hormonów robiłem w Synevo, od 2024 w Vitalabo, stąd różne jednostki w wynikach.

    No cóż termin biopsji się zbliża. Do zabiegu mtese zostało tylko kilka tygodni. Genetyka OK, rozmiar jąder nie dyskwalifikuje, tylko ta inhibina B nie daje nam większych szans. Spróbujemy bo walczymy już długo. Dodam tylko, że w mojej diecie są m.in. banany, sok pomidorowy, i łykam tabletki Ten Fertil On. Prowadzę aktywny tryb życia, dobrze śpię itp. Jeśli nic nie znajdą skorzystamy z dawcy.

    PS. W synevo przy wynikach inhibiny B podawali widełki dla chłopców i mężczyzn. Mój wynik wskazuje, że jest to rezultat dobry dla chłopca, nie dorosłego mężczyzny. Czy myślicie, że skoro wynik na poziomie chłopca to coś się tam jednak tworzy w tych jądrach??

    Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo lekarzem nie jestem ale w 2022 roku przy Inhibinie B 24 (norma od 120…) mialem m-tese w Gdańsku.Oczywiście FSH też wysokie. Jeden lekarz bez kuracji od razu chciał robić biopsję mTese. Drugi zlecił kurację 3 msce Clostilbegyt. Bez badań podszedłem
    Do biopsji i totalne 0. Opis hist-pat jednozdaniowy wykonywany w jednym ze szpitali w centrum Gdańska…a sama biopsja w prywatnej klinice na zlecenie G-.-.-

    Przekazałem materiał hist pat dr W i machina ruszyła. Zupełnie inne podejście, inne leczenie. Przed zabiegiem Inhibina 11. Czekam na wyniki, bo doraźne wyniki tuż po biopsji nie wskazały plemników, ale w Novum procedura wygląda zupełnie inaczej…jak nie znajdą to trudno.

    Trochę chaotycznie ale może niech to będzie rada dla innych - nie traćcie czasu i pieniędzy. Iddzcie do specjalisty. Przy wyniku Inhibiny 24 miałbym zapewne większe szanse u dr W przy odpowiedniej kuracji. Po zabiegu w Novum także zupełnie inaczej- leciutki dyskomofort ale nie ma bólu, inny opatrunek i można w miarę normalnie funkcjonować.

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jak by miał ktoś przypadek blokady na 7 poziomie spermatyd i azoospermię to u mnie po zastosowaniu ovitrelle i bemfoli po 12 tygodniach pojawiło się 56 milionów tak że głowa do góry azoospermie da się pokonać

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 2 lipca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Witam jak by miał ktoś przypadek blokady na 7 poziomie spermatyd i azoospermię to u mnie po zastosowaniu ovitrelle i bemfoli po 12 tygodniach pojawiło się 56 milionów tak że głowa do góry azoospermie da się pokonać

    Jakie wyniki hormonów przed? Fsh LH, test? Oraz czy robiłeś po kuracji? :)

  • Natoszka Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 2 lipca, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Witam jak by miał ktoś przypadek blokady na 7 poziomie spermatyd i azoospermię to u mnie po zastosowaniu ovitrelle i bemfoli po 12 tygodniach pojawiło się 56 milionów tak że głowa do góry azoospermie da się pokonać
    Hej
    Dziś mąż dostał wyniki, wszędzie 0 procent, przy żywotności
    , przy plemnikach w ejakulacie .. czy taka sytuacja była również u was ?

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natoszka wrote:
    Hej
    Dziś mąż dostał wyniki, wszędzie 0 procent, przy żywotności
    , przy plemnikach w ejakulacie .. czy taka sytuacja była również u was ?
    U nas było 0 plemników w całym nasieniu to znaczy raz były 2 a potem 3 nieruchome miałem robią w novum biopsje iglowa która wykazała zachowana spermatogeneze zatrzymana na 7 poziomie i dostałem ovitrelle co 6 dni pół ampułki i bemfole co 3 dni od lutego po krukacji pojawiło się 57 milionów gdzie większość typu A.

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Jakie wyniki hormonów przed? Fsh LH, test? Oraz czy robiłeś po kuracji? :)
    Fsh było 9 lh 4 a testosteron 240 po kuracji fsh 2.6 testosteron 800 a lh 0.4

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 2 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Fsh było 9 lh 4 a testosteron 240 po kuracji fsh 2.6 testosteron 800 a lh 0.4

    Dziękuję za informację. Czyli jest nadzieja :) ciekawe tylko czy jak ruszyło to bez kuracji będą dalej efekty czy trzeba dalej brać zastrzyki..

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Dziękuję za informację. Czyli jest nadzieja :) ciekawe tylko czy jak ruszyło to bez kuracji będą dalej efekty czy trzeba dalej brać zastrzyki..
    Będę podchodził do mrożenia w następnym tygodniu mam nadzieję że nie znikną narazie dalej biorę zastrzyki do tego czasu a po tym czasie jak już będę miał zamrożone to sprawdze czy będą bez kuracji czy azoo znowu na pewno się odezwę na forum.

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 2 lipca, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Będę podchodził do mrożenia w następnym tygodniu mam nadzieję że nie znikną narazie dalej biorę zastrzyki do tego czasu a po tym czasie jak już będę miał zamrożone to sprawdze czy będą bez kuracji czy azoo znowu na pewno się odezwę na forum.

    Trzymam kciuki żeby zostały już na zawsze :)

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Trzymam kciuki żeby zostały już na zawsze :)
    Dziękuję mam nadzieję że już będzie dobrze bo wykańcza psychicznie ta choroba.

  • Weronika_93 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 2 lipca, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Jestem nowa na forum, ale z azoospermią walczymy już jakiś czas.

    Mąż miał wczoraj biopsję igłową, w badaniu doraźnym nie stwierdzono plemników. Przybiło nas to bardzo ☹podobno w badaniu histopatologicznym może się okazać, że jednak są. Ale czy ktoś z Was zna może taki przypadek?

    Wyniki hormonalne, genetyczne oraz budowa jąder w porządku. Doktor powiedział, że wszystkie te czynniki wskazywały, że plemniki powinny tam być...

    Tak bardzo się martwię, dawcy ani adopcji nie chcemy. Marzyłam o swoim dziecku

  • Natoszka Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 2 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    U nas było 0 plemników w całym nasieniu to znaczy raz były 2 a potem 3 nieruchome miałem robią w novum biopsje iglowa która wykazała zachowana spermatogeneze zatrzymana na 7 poziomie i dostałem ovitrelle co 6 dni pół ampułki i bemfole co 3 dni od lutego po krukacji pojawiło się 57 milionów gdzie większość typu A.
    Gdzie najlepiej żebyśmy się teraz zgłosili ? Jesteśmy z Wrocławia. Myśleliśmy o Czechach

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 2 lipca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natoszka wrote:
    Gdzie najlepiej żebyśmy się teraz zgłosili ? Jesteśmy z Wrocławia. Myśleliśmy o Czechach
    A na to pytanie nie odpowiem ja mam 100 km do Warszawy i odrazu wybrałem Dr. Wolskiego uważam że jest najlpeszy od azoo nikt mi nie dał sznas tylko dawca a on mnie wyprowadził na takie wyniki więc tylko jego polecam nikogo innego pozdrawiam 😉

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Natoszka Koleżanka
    Postów: 43 3

    Wysłany: 2 lipca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    A na to pytanie nie odpowiem ja mam 100 km do Warszawy i odrazu wybrałem Dr. Wolskiego uważam że jest najlpeszy od azoo nikt mi nie dał sznas tylko dawca a on mnie wyprowadził na takie wyniki więc tylko jego polecam nikogo innego pozdrawiam 😉
    O super też o nim slyszlalam, wiadomo jak każdy i dobrze i źle, ale bardzo dużo osób jego poleca❤️
    Wezmę pod uwagę napewno❤️

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 11 lipca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Trzymam kciuki żeby zostały już na zawsze :)
    Nie wiem jak do tego doszło ale byłem dziś na mrożeniu i wszystko 0 azoospermia z 56 milionów w przeciągu tygodnia to ręce opadają. Taka nie ciekawa aktualizacja.

‹‹ 665 666 667 668 669
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ