X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, sorka że sie Wam w wątek zakradam, ale mam pytanko... do Ani albo innej zorientowanej duszy...czy standardem przy diagnostyce kiepskiego nasienia są markery nowotworowe... moj dostał skierowanie na chyba ze 4 (reszta to hormony)... powiedzcie mi proszę że to standard.... bo się trochę zdenerwowałam jak dziś przejrzałam jego skierowanie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 19:52

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to standard wiec spokojnie :)
    złe wyniki nasienia =
    -posiew nasienia
    -usg jader
    -hormony
    -markery
    - genetyka

    Ajka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Ania mam prośbę, mogłabyś mi napisać jakie badania kazali Ci zrobić przed AID?będę wdzięczna
    na wstepie wirusówka, grupy krwi obojga,
    Twoje FSH ,LH , Prl, TSH
    jeden cykl dr dopuszcza bez hsg ale nie wiecej .. ale i tu mwoi zeby sie namslec czy nei lepiej przed 1 podejsciem zrobic HSG
    posiewy - w cyklu przed IUI
    wymaz na chlamydie

    no i ja mam dodatkowo Krzywa cukrowa i insulinowa :)
    a teraz histeropskopie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 20:12

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    to standard wiec spokojnie :)
    złe wyniki nasienia =
    -posiew nasienia
    -usg jader
    -hormony
    -markery
    - genetyka

    uffff, w takim razie ok - dzięki wielkie

    My z całej tej listy tylko genetyki nie mamy - uznam to za dobry znak...

    A w ogóle to podczytywałam ostatnio Twoj pamiętnik... i chciałam Ci życzyć powodzenia...

    PS Jeśli sprawdzasz szpitale warszawskie na NFZ, to w zeszłym roku na mikrochirurgii na Karowej były nie za długie terminy... i wszystko do załatwienia telefonicznie...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :) na pewno zadzwonie własnie znajoma tez mi mowila ze tam szybko nawet :)
    nie ma co sie stresowac.. lekarze zawsze robia przy zlych wynikach markery z racji tego e po pierwsze chca wykluczyc po drugie w razie kuracji hormonalnej musze miec jasnasc czy nic sie nie dzieje a po jakims czasie miec odniesienie czy czasem nic sie nie zadiało.. :)
    także spokojnie zrobcie jest to dla dobra tez Meza ..a mysle ze raz na jakis czas faceci powinni sobie robic takie markery ;) jako profilaktyka :)

    Ajka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom dopiero teraz przeczytałam bardzo mi przykro...
    Mam nadzieję że teraz zaczniecie działać z Aid i się uda, chociaż to ciężkie decyzje
    Anka daj znać jak po histero :-) mnie też ona czeka pewnie niebawem :-/

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia przykro mi z powodu bety :( czytlam na bocku :(
    co do histeroskopii to mi dr powiedziala ze cykl po histerskopii jest najlpeszy bo wtedy endometrium sie regenruje i łatwiej sie zarodkowi zaniezdzic dlaego pozwolila nam podesc do 1 proby IUI bez HSG :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Poczytałam troszkę tego watku bo mój Misio ma taki sam problem jak wasze Meżulki. w 2003 roku stwierdzona oligospermia z 47XXY. Nie wiem jak to teraz wygląda, w zeszłym roku straliśmy się o "skarbusia" i raz mieliśmy biochemiczną ciąże. Od tego czasu zagłębiałam te jego stare wyniki i ogólną wiedze i w sumie to trochę się załamałam tym co znalazłam. Czyli teoretycznie Misio jest całowicie bezpłodny??? Widziałam, ze piszecie o leczeniu i biopsjach. Są jakies efekty? A finansowo jest to wszystko bardzo drogie? Zastanawiam się czy nie porzucić już myśli o "skarbusiu" bo finansowo jesteśmy na tej najniższej drabince. Jest jakaś możliwość na jakiekolwiek dofinansowanie??? Teraz póki co tylko rozmyślem bo Misio właśnie skończył kuracje metotrextatem (który wybija plemniki, wracają do zycia po 6 mc o ile w ogóle je ma) i jakiekolwiek działania podjąć możemy dopiero od marca. Powodzenia dziewczyny <3

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2016, 12:09

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 02:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza służąca dobrą radą w temacie braku nasienia? Nie plemników w nasieniu, a samego ejakulatu. U lubego to ok. 0,5 ml po przerwie. Jak dzień po dniu uprawiany seks to zdarza się, że wytrysku w ogóle nie ma. Ma tak od zawsze. Świnkę przeszedł jako dziecko. Miał też od małego stulejkę, która została usunięta w dorosłym życiu, ale nie poprawiło to sytuacji. Podejrzewamy wytrysk wsteczny (kiedyś nasienie w badanym moczu się znalazło). Znacie takie przypadki? :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arturowa wrote:
    Jednostka to ng/dl ( w nawiasie norma)

    testosteron- 288,63 (827,00)
    prolaktyna - 12,83 (17,70)
    FSH - 7,68 (18,10)
    LH - 5,74 (9,30)
    estradiol - 30,74 (39,80)

    testosteron jest niski prawie na granicy normy faktycznie
    FSH i LH rosnie bo spada testosteron ...
    estradiol z tego co pamietam jesli jest za niski wplywa negatywnie na ruchliwosc plemników,
    również współgra ze spadkeim teststeronu

    FSH i LH jeszcze nie sa bardzo wysokie , FSH powyzej 9 powinno sie zaczac juz martwic.. ale ewidentnie widać że z racji spadku testosteronu FSH i LH zaczynaja .. działać .. one działaja na zasadzie sprzezenia zwrotnego test spada..jest sygnal poprzez wzro FSH i LH ze cos sie dzieje i trzeba pobudzic produkcje testoteronu ..

    idzicie do lekarza ja bym zrobiła jeszcze TSH , markery AFP, PSA ibeta HCG zeby lekarz juz mial gotwe bo tak jak pisałam AJKA - lekarz zeby podac teststeron musi miec "podkladke" ze nic złego sie nie dzieje ..

    napewno nie zgadzajcie si ena podanie samego testosteronu .. powinien byc polaczony np z Tamoxifenem
    z naturalnych srodków mozna wspomaagac testosteron Buzdyganekiem naziemnym Tribulus terrestris :) ale to tez bym skonsultowala z lekarzem :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzeń dobry :)

    Wow ale tu ruch :)

    lussy co do samego zespołu ZK 47XXY - rozumiem ze maz/parter jest pod opieka lekarza ??
    nie mroziliscie nasienia ?? generalnie kazda ilosc plemników w ZKjest na wage złota.. niestety jelsi juz udaje sie zajsc zw ciaze trzeba sie liczyc ze strata ciazy, poniewaz czesc z uzyskanych ciaz jest obarczona wiekszym prawdopodobienstwem wad .. ale tez i rodza sie dzieci zdrowe
    http://m.humrep.oxfordjournals.org/content/25/3/588.full.pdf
    tu masz link w pdf o statystyce w ZK . jak widac dzieci rodzi sie sporo..jednak po pierwsze powinien was prowadzic fachowiec.. zarówno gin jak i androlog.. jelsi byly plemniki.. nie wiem jak czesto robicie badania to juz wteyd powinny byc azamrozone i ja bym jednak sugerowala In vitro w przypadku ZK.. z racji tego ze embriolodzy moga wybrac najbardziej dobre plemniki.. pozniej ciaza od poczatku jest uznawana za ciaze wysokiego rzyka.. i trzeba byc pod stala opieka..
    na tym watku dokłądnie pisałam z Khalan o ZK
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/prosze-madre-glowy-o-interpretacje-badanie-nasienia,7756,9.html
    tam znajdziesz wszytskie informacje .. u nas przy ZK jest całkowity brak plemników.. wiec ja nigdy w ciaze nie zaszłam ..bo nie mielismy z czym ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impresja wrote:
    Czy znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza służąca dobrą radą w temacie braku nasienia? Nie plemników w nasieniu, a samego ejakulatu. U lubego to ok. 0,5 ml po przerwie. Jak dzień po dniu uprawiany seks to zdarza się, że wytrysku w ogóle nie ma. Ma tak od zawsze. Świnkę przeszedł jako dziecko. Miał też od małego stulejkę, która została usunięta w dorosłym życiu, ale nie poprawiło to sytuacji. Podejrzewamy wytrysk wsteczny (kiedyś nasienie w badanym moczu się znalazło). Znacie takie przypadki? :(

    Impresja jesli macie problem z wytryskiem wstecznym to ja bym startowala do jakiegos dobregol urologa/ androloga.. moze cos by sie dalo zrobic ..jelsi nie zawsze id=stnieje mozliwosc pobrania plemników zprosto z jader.. ale wtedy w gre wchodzi juz tylko in vitro

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania nasza skarbnica wiedzy!!widzę ze jesteś rozgrywana:-) dziękuję za info o badaniach, trochę boje się tego hsg no ale jak trzeba to trzeba..

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupi słownik, miało być *rozrywana :-)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Ania nasza skarbnica wiedzy!!widzę ze jesteś rozgrywana:-) dziękuję za info o badaniach, trochę boje się tego hsg no ale jak trzeba to trzeba..
    kochana ja sie bałam HSG a teraz mi wymyslili grzebanie w mojej jamie :P

    HSg poki masz czas załatw sobie na NFZ :)- pózniej najbardziej efektywne jest 6 cykli po HSG :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2015, 10:10

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ci bardzo Aniu :) Naprawdę gdyby nie ty to błądzilibyśmy dalej jak dzieci we mgle ;)

    Znalazłam ciekawą rzecz na innym forum, myślę że sprawdzimy ten trop bo mąż przez ostatnie miesiące miał spore kłopoty z zębami.
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=90190

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arturowa wrote:
    Dziękuję ci bardzo Aniu :) Naprawdę gdyby nie ty to błądzilibyśmy dalej jak dzieci we mgle ;)

    Znalazłam ciekawą rzecz na innym forum, myślę że sprawdzimy ten trop bo mąż przez ostatnie miesiące miał spore kłopoty z zębami.
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=90190
    własnie ten watek gdzies wklejalam z tymi zebami :D tylko juz ni epamietam gdzie :) sprobujcie calkiem mozliwe ze to jakos zaburza powodzonka i jak cos wal smialo :) jakbede umiala to pomoge :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Impresja jesli macie problem z wytryskiem wstecznym to ja bym startowala do jakiegos dobregol urologa/ androloga.. moze cos by sie dalo zrobic ..jelsi nie zawsze id=stnieje mozliwosc pobrania plemników zprosto z jader.. ale wtedy w gre wchodzi juz tylko in vitro
    Widziałam wpisy na ten temat dr Wolskiego (ponoć najlepszego polskiego specjalisty) i w Polsce chirurgia nie wchodzi w grę. W Niemczech takie zabiegi udrożniające robią, ale z minimalną skutecznością i dr je odradza. Bardziej polecane jest icsi lub inseminacja nasieniem odfiltrowanym z moczu. Wszystko fajnie, tylko nie jestem w Polsce i na ten moment te wyjścia odpadają. :( Jesteśmy na etapie problemów z badaniem nasienia, bo laby chcą najczęściej 1,5 ml.

    Szukam iskierki nadziei. Może komuś się udało z takim samym problemem.
    Wierzę, że się da. W kwietniu coś zaskoczyło - najpierw @ się spóźniała, później niska beta (ok. 4)wi krwawienie. Czyli jednak do zapłodnienia pewnie doszło, tylko dalej już szczęście nie sprzyjało :( Chwytam się ten myśli z całych sił...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ale Ty masz wiedzę :) szacun!

    Ajka, Babyboom lubią tę wiadomość

‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ