X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, sorka że sie Wam w wątek zakradam, ale mam pytanko... do Ani albo innej zorientowanej duszy...czy standardem przy diagnostyce kiepskiego nasienia są markery nowotworowe... moj dostał skierowanie na chyba ze 4 (reszta to hormony)... powiedzcie mi proszę że to standard.... bo się trochę zdenerwowałam jak dziś przejrzałam jego skierowanie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 19:52

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to standard wiec spokojnie :)
    złe wyniki nasienia =
    -posiew nasienia
    -usg jader
    -hormony
    -markery
    - genetyka

    Ajka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Ania mam prośbę, mogłabyś mi napisać jakie badania kazali Ci zrobić przed AID?będę wdzięczna
    na wstepie wirusówka, grupy krwi obojga,
    Twoje FSH ,LH , Prl, TSH
    jeden cykl dr dopuszcza bez hsg ale nie wiecej .. ale i tu mwoi zeby sie namslec czy nei lepiej przed 1 podejsciem zrobic HSG
    posiewy - w cyklu przed IUI
    wymaz na chlamydie

    no i ja mam dodatkowo Krzywa cukrowa i insulinowa :)
    a teraz histeropskopie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 20:12

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    to standard wiec spokojnie :)
    złe wyniki nasienia =
    -posiew nasienia
    -usg jader
    -hormony
    -markery
    - genetyka

    uffff, w takim razie ok - dzięki wielkie

    My z całej tej listy tylko genetyki nie mamy - uznam to za dobry znak...

    A w ogóle to podczytywałam ostatnio Twoj pamiętnik... i chciałam Ci życzyć powodzenia...

    PS Jeśli sprawdzasz szpitale warszawskie na NFZ, to w zeszłym roku na mikrochirurgii na Karowej były nie za długie terminy... i wszystko do załatwienia telefonicznie...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :) na pewno zadzwonie własnie znajoma tez mi mowila ze tam szybko nawet :)
    nie ma co sie stresowac.. lekarze zawsze robia przy zlych wynikach markery z racji tego e po pierwsze chca wykluczyc po drugie w razie kuracji hormonalnej musze miec jasnasc czy nic sie nie dzieje a po jakims czasie miec odniesienie czy czasem nic sie nie zadiało.. :)
    także spokojnie zrobcie jest to dla dobra tez Meza ..a mysle ze raz na jakis czas faceci powinni sobie robic takie markery ;) jako profilaktyka :)

    Ajka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom dopiero teraz przeczytałam bardzo mi przykro...
    Mam nadzieję że teraz zaczniecie działać z Aid i się uda, chociaż to ciężkie decyzje
    Anka daj znać jak po histero :-) mnie też ona czeka pewnie niebawem :-/

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia przykro mi z powodu bety :( czytlam na bocku :(
    co do histeroskopii to mi dr powiedziala ze cykl po histerskopii jest najlpeszy bo wtedy endometrium sie regenruje i łatwiej sie zarodkowi zaniezdzic dlaego pozwolila nam podesc do 1 proby IUI bez HSG :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Poczytałam troszkę tego watku bo mój Misio ma taki sam problem jak wasze Meżulki. w 2003 roku stwierdzona oligospermia z 47XXY. Nie wiem jak to teraz wygląda, w zeszłym roku straliśmy się o "skarbusia" i raz mieliśmy biochemiczną ciąże. Od tego czasu zagłębiałam te jego stare wyniki i ogólną wiedze i w sumie to trochę się załamałam tym co znalazłam. Czyli teoretycznie Misio jest całowicie bezpłodny??? Widziałam, ze piszecie o leczeniu i biopsjach. Są jakies efekty? A finansowo jest to wszystko bardzo drogie? Zastanawiam się czy nie porzucić już myśli o "skarbusiu" bo finansowo jesteśmy na tej najniższej drabince. Jest jakaś możliwość na jakiekolwiek dofinansowanie??? Teraz póki co tylko rozmyślem bo Misio właśnie skończył kuracje metotrextatem (który wybija plemniki, wracają do zycia po 6 mc o ile w ogóle je ma) i jakiekolwiek działania podjąć możemy dopiero od marca. Powodzenia dziewczyny <3

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2016, 12:09

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 02:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza służąca dobrą radą w temacie braku nasienia? Nie plemników w nasieniu, a samego ejakulatu. U lubego to ok. 0,5 ml po przerwie. Jak dzień po dniu uprawiany seks to zdarza się, że wytrysku w ogóle nie ma. Ma tak od zawsze. Świnkę przeszedł jako dziecko. Miał też od małego stulejkę, która została usunięta w dorosłym życiu, ale nie poprawiło to sytuacji. Podejrzewamy wytrysk wsteczny (kiedyś nasienie w badanym moczu się znalazło). Znacie takie przypadki? :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arturowa wrote:
    Jednostka to ng/dl ( w nawiasie norma)

    testosteron- 288,63 (827,00)
    prolaktyna - 12,83 (17,70)
    FSH - 7,68 (18,10)
    LH - 5,74 (9,30)
    estradiol - 30,74 (39,80)

    testosteron jest niski prawie na granicy normy faktycznie
    FSH i LH rosnie bo spada testosteron ...
    estradiol z tego co pamietam jesli jest za niski wplywa negatywnie na ruchliwosc plemników,
    również współgra ze spadkeim teststeronu

    FSH i LH jeszcze nie sa bardzo wysokie , FSH powyzej 9 powinno sie zaczac juz martwic.. ale ewidentnie widać że z racji spadku testosteronu FSH i LH zaczynaja .. działać .. one działaja na zasadzie sprzezenia zwrotnego test spada..jest sygnal poprzez wzro FSH i LH ze cos sie dzieje i trzeba pobudzic produkcje testoteronu ..

    idzicie do lekarza ja bym zrobiła jeszcze TSH , markery AFP, PSA ibeta HCG zeby lekarz juz mial gotwe bo tak jak pisałam AJKA - lekarz zeby podac teststeron musi miec "podkladke" ze nic złego sie nie dzieje ..

    napewno nie zgadzajcie si ena podanie samego testosteronu .. powinien byc polaczony np z Tamoxifenem
    z naturalnych srodków mozna wspomaagac testosteron Buzdyganekiem naziemnym Tribulus terrestris :) ale to tez bym skonsultowala z lekarzem :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzeń dobry :)

    Wow ale tu ruch :)

    lussy co do samego zespołu ZK 47XXY - rozumiem ze maz/parter jest pod opieka lekarza ??
    nie mroziliscie nasienia ?? generalnie kazda ilosc plemników w ZKjest na wage złota.. niestety jelsi juz udaje sie zajsc zw ciaze trzeba sie liczyc ze strata ciazy, poniewaz czesc z uzyskanych ciaz jest obarczona wiekszym prawdopodobienstwem wad .. ale tez i rodza sie dzieci zdrowe
    http://m.humrep.oxfordjournals.org/content/25/3/588.full.pdf
    tu masz link w pdf o statystyce w ZK . jak widac dzieci rodzi sie sporo..jednak po pierwsze powinien was prowadzic fachowiec.. zarówno gin jak i androlog.. jelsi byly plemniki.. nie wiem jak czesto robicie badania to juz wteyd powinny byc azamrozone i ja bym jednak sugerowala In vitro w przypadku ZK.. z racji tego ze embriolodzy moga wybrac najbardziej dobre plemniki.. pozniej ciaza od poczatku jest uznawana za ciaze wysokiego rzyka.. i trzeba byc pod stala opieka..
    na tym watku dokłądnie pisałam z Khalan o ZK
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/prosze-madre-glowy-o-interpretacje-badanie-nasienia,7756,9.html
    tam znajdziesz wszytskie informacje .. u nas przy ZK jest całkowity brak plemników.. wiec ja nigdy w ciaze nie zaszłam ..bo nie mielismy z czym ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impresja wrote:
    Czy znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza służąca dobrą radą w temacie braku nasienia? Nie plemników w nasieniu, a samego ejakulatu. U lubego to ok. 0,5 ml po przerwie. Jak dzień po dniu uprawiany seks to zdarza się, że wytrysku w ogóle nie ma. Ma tak od zawsze. Świnkę przeszedł jako dziecko. Miał też od małego stulejkę, która została usunięta w dorosłym życiu, ale nie poprawiło to sytuacji. Podejrzewamy wytrysk wsteczny (kiedyś nasienie w badanym moczu się znalazło). Znacie takie przypadki? :(

    Impresja jesli macie problem z wytryskiem wstecznym to ja bym startowala do jakiegos dobregol urologa/ androloga.. moze cos by sie dalo zrobic ..jelsi nie zawsze id=stnieje mozliwosc pobrania plemników zprosto z jader.. ale wtedy w gre wchodzi juz tylko in vitro

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania nasza skarbnica wiedzy!!widzę ze jesteś rozgrywana:-) dziękuję za info o badaniach, trochę boje się tego hsg no ale jak trzeba to trzeba..

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupi słownik, miało być *rozrywana :-)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Ania nasza skarbnica wiedzy!!widzę ze jesteś rozgrywana:-) dziękuję za info o badaniach, trochę boje się tego hsg no ale jak trzeba to trzeba..
    kochana ja sie bałam HSG a teraz mi wymyslili grzebanie w mojej jamie :P

    HSg poki masz czas załatw sobie na NFZ :)- pózniej najbardziej efektywne jest 6 cykli po HSG :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2015, 10:10

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ci bardzo Aniu :) Naprawdę gdyby nie ty to błądzilibyśmy dalej jak dzieci we mgle ;)

    Znalazłam ciekawą rzecz na innym forum, myślę że sprawdzimy ten trop bo mąż przez ostatnie miesiące miał spore kłopoty z zębami.
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=90190

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arturowa wrote:
    Dziękuję ci bardzo Aniu :) Naprawdę gdyby nie ty to błądzilibyśmy dalej jak dzieci we mgle ;)

    Znalazłam ciekawą rzecz na innym forum, myślę że sprawdzimy ten trop bo mąż przez ostatnie miesiące miał spore kłopoty z zębami.
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=90190
    własnie ten watek gdzies wklejalam z tymi zebami :D tylko juz ni epamietam gdzie :) sprobujcie calkiem mozliwe ze to jakos zaburza powodzonka i jak cos wal smialo :) jakbede umiala to pomoge :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Impresja jesli macie problem z wytryskiem wstecznym to ja bym startowala do jakiegos dobregol urologa/ androloga.. moze cos by sie dalo zrobic ..jelsi nie zawsze id=stnieje mozliwosc pobrania plemników zprosto z jader.. ale wtedy w gre wchodzi juz tylko in vitro
    Widziałam wpisy na ten temat dr Wolskiego (ponoć najlepszego polskiego specjalisty) i w Polsce chirurgia nie wchodzi w grę. W Niemczech takie zabiegi udrożniające robią, ale z minimalną skutecznością i dr je odradza. Bardziej polecane jest icsi lub inseminacja nasieniem odfiltrowanym z moczu. Wszystko fajnie, tylko nie jestem w Polsce i na ten moment te wyjścia odpadają. :( Jesteśmy na etapie problemów z badaniem nasienia, bo laby chcą najczęściej 1,5 ml.

    Szukam iskierki nadziei. Może komuś się udało z takim samym problemem.
    Wierzę, że się da. W kwietniu coś zaskoczyło - najpierw @ się spóźniała, później niska beta (ok. 4)wi krwawienie. Czyli jednak do zapłodnienia pewnie doszło, tylko dalej już szczęście nie sprzyjało :( Chwytam się ten myśli z całych sił...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ale Ty masz wiedzę :) szacun!

    Ajka, Babyboom lubią tę wiadomość

‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ