X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Chromatyna plemnikowa
Odpowiedz

Chromatyna plemnikowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma znaczenia.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    Witam, u nas dfi 53 proc. Czy jest tu ktoś z takimi beznadziejnymi wynikami po ivf komu się udało?

    U nas podobny wynik fragmentacji i ivf nieudane. A czy na 100 % z tego powodu to żaden lekarz nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

    Edit: doczytałam ze jesteś po dwóch nieudanych transferach. Ja po 3, zerowa próba implantacji. 3 blastki bardzo dobrej jakości.
    Jesteśmy po wizycie u dr W i kazał operować żylaki, ze może z tego powodu ta fragmentacja taka wysoka. Nie zalecał podchodzenia do drugiej procedury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 09:19

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 2 października 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    U nas podobny wynik fragmentacji i ivf nieudane. A czy na 100 % z tego powodu to żaden lekarz nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

    Edit: doczytałam ze jesteś po dwóch nieudanych transferach. Ja po 3, zerowa próba implantacji. 3 blastki bardzo dobrej jakości.
    Jesteśmy po wizycie u dr W i kazał operować żylaki, ze może z tego powodu ta fragmentacja taka wysoka. Nie zalecał podchodzenia do drugiej procedury.
    Dziewczyny a M mieli robione badanie HBA?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Dziewczyny a M mieli robione badanie HBA?

    Mój chyba nie, ale to już chyba nic nie wniesie ?
    Kariotypy, AZF, CFTR prawidłowe.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 2 października 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Mój chyba nie, ale to już chyba nic nie wniesie ?
    Kariotypy, AZF, CFTR prawidłowe.
    Jeśli HBA jest poniżej normy to wtedy powinno się robić PICSI, bo plemniki nie mają lub jest obniżona zdolność do wiązania się z komórką jajową...i ponoć PICSI jest w stanie całkowicie to obejść.

    Nam nikt tego badania wcześniej nie zlecił, dowiedziałam się o nim stąd, oczywiście wyszło źle, a chromatynę mamy dobrą...koszt to 250 zł, na drugi dzień jest wynik

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 2 października 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przyczyna kariotypu, my już nie szukamy dalej, bo strata czasu i nerwów:/ Sylwia, a pgd?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 u nas też dfi podobne bo 47%. Mamy już jedno dziecko z in vitro. 6 lat temu było to imsi msome. Badania hba nie robiliśmy wtedy bo chyba 6 lat nikt o czymś takim nie słyszał. Nie załamuj się. Zoperujcie żylaki, mój m też miał opetowane, efekt żadnej poprawy. Poza tym wyczytałam że w Invimedzie robią procedurę hbimsi dla osób że złym dna, hba, morfologią i po nieudanych próbach implantacji zarodka. Pewnie docelowo kiedyś nas też to czeka. Czekamy na poprawę dna plemnika, hab ani msome w naszym przypadku nie da się zrobić nasz ruch całkowity w przedziale 1-6%.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Jeśli HBA jest poniżej normy to wtedy powinno się robić PICSI, bo plemniki nie mają lub jest obniżona zdolność do wiązania się z komórką jajową...i ponoć PICSI jest w stanie całkowicie to obejść.

    Nam nikt tego badania wcześniej nie zlecił, dowiedziałam się o nim stąd, oczywiście wyszło źle, a chromatynę mamy dobrą...koszt to 250 zł, na drugi dzień jest wynik

    My mieliśmy picsi robione, brak efektu w postaci ciąży.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    U nas przyczyna kariotypu, my już nie szukamy dalej, bo strata czasu i nerwów:/ Sylwia, a pgd?

    Pgd nie biorę pod uwagę. Sporo na ten temat czytałam, a ponadto tam gdzie jesteśmy teraz czyli w Novum nie robią bo nie są zwolennikami pgd.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Sylwia80 u nas też dfi podobne bo 47%. Mamy już jedno dziecko z in vitro. 6 lat temu było to imsi msome. Badania hba nie robiliśmy wtedy bo chyba 6 lat nikt o czymś takim nie słyszał. Nie załamuj się. Zoperujcie żylaki, mój m też miał opetowane, efekt żadnej poprawy. Poza tym wyczytałam że w Invimedzie robią procedurę hbimsi dla osób że złym dna, hba, morfologią i po nieudanych próbach implantacji zarodka. Pewnie docelowo kiedyś nas też to czeka. Czekamy na poprawę dna plemnika, hab ani msome w naszym przypadku nie da się zrobić nasz ruch całkowity w przedziale 1-6%.

    A kiedy Twój mąż miał operacje na żylaki ? Boje się ze nie będzie poprawy, a operacja 10 tys kosztuje w Novum.
    U nas tez jest problem z ruchem. Czyli fragmentacja i ruch. Ilość super, morfologia ok. Badania genetyczne wszystkie ok wyszły, a nadal nie wiemy skąd ta fragmentacja wysoka.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 A pisci mieliście w Invimedzie?

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Sylwia80 u nas też dfi podobne bo 47%. Mamy już jedno dziecko z in vitro. 6 lat temu było to imsi msome. Badania hba nie robiliśmy wtedy bo chyba 6 lat nikt o czymś takim nie słyszał. Nie załamuj się. Zoperujcie żylaki, mój m też miał opetowane, efekt żadnej poprawy. Poza tym wyczytałam że w Invimedzie robią procedurę hbimsi dla osób że złym dna, hba, morfologią i po nieudanych próbach implantacji zarodka. Pewnie docelowo kiedyś nas też to czeka. Czekamy na poprawę dna plemnika, hab ani msome w naszym przypadku nie da się zrobić nasz ruch całkowity w przedziale 1-6%.

    A kiedy Twój mąż miał operacje na żylaki ? Boje się ze nie będzie poprawy, a operacja 10 tys kosztuje w Novum.
    U nas tez jest problem z ruchem. Czyli fragmentacja i ruch. Ilość super, morfologia ok. Badania genetyczne wszystkie ok wyszły, a nadal nie wiemy skąd ta fragmentacja wysoka.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Sylwia80 A pisci mieliście w Invimedzie?

    W Invikcie. A w Novum się stosuje MACS.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co klinika to inna nazwa. Posypuję bo nas też pewnie czeka. Zastanawiałam się nad zmianą kliniki ale może zostaniemy na razie w Invimedzie.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Co klinika to inna nazwa. Posypuję bo nas też pewnie czeka. Zastanawiałam się nad zmianą kliniki ale może zostaniemy na razie w Invimedzie.
    Rozumiem ze udany transfer z 2012 roku to Invimed właśnie ?

    A kiedy Twój mąż miał operacje żylaków ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 12:26

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 2 października 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    U nas przyczyna kariotypu, my już nie szukamy dalej, bo strata czasu i nerwów:/ Sylwia, a pgd?

    Rozważacie dawcę nasienia albo AZ?

    sylwia80, mąż ma kiepską fragmentację, a żylaków nie ma, więc to nie zawsze idzie w parze.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Transfer miałam w styczniu 2013. Biega teraz mała rozkczyczana córączka. Potem miałam jeszcze 2 transfer sierpień 2016 też udany ale poronienie z powodu niewydolności szyjki i 3 transfer sierpień 2017 poronienie zatrzymane prawdopodobnie zarodek był kiepski. W lutym odwiedziliśmy klinikę z aktualnym badaniem nasienia. Wyniki były nawet lepsze niż 6 lat temu. Mieliśmy podchodzić do kolejnej procedury w maju. Ale po zrobieniu dna i wyniku 57 % doktor stwierdził że na razie nie ma sensu. 6 lat temu udało nam się przy dna 40 %. Planujemy teraz badanie i wizytę po 20 października. Do invimedu w Warszawie mamy ponad 300 km. Do Invimedu trafiliśmy ponieważ na jednym z forów znalazłam historię podobną do naszej. I gdzieś wyczytałam że warszawski invimed specjalizuje się w niepłodności męskiej. A operację mój mąż miał w 2011 roku. Wiem pd tego czasu żylaki mogły wrócić ale nie sprawdzaliśmy.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    Rozważacie dawcę nasienia albo AZ?

    sylwia80, mąż ma kiepską fragmentację, a żylaków nie ma, więc to nie zawsze idzie w parze.

    U nas te żylaki nie są duże, chcemy usg jeszcze zrobić, bo ostatnie rok temu bylo.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 A próbowaliście poprawić dna?

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Sylwia80 A próbowaliście poprawić dna?


    Oczywiście, tonę suplementów łyknął już.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ