X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Chromatyna plemnikowa
Odpowiedz

Chromatyna plemnikowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może rodzaj procedury pisci był źle dobrany. Nam lekarz wtedy mówił że imsi msome. Wtedy dobierają plemniki w powiększeniu 6600 o najlepszej budowie. Na jednym z forów spotkałam dziewczynę która podchodził do in vitro w novum z powodu niepłodności i też miała 3 nieudane transfery. Potem zmienili schemat leczenia i jest szczęśliwą mamą.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Msome robi się jak jest kiepska morfologia, a u nas zawsze w normie. To jest dobór tylko pod katem morfologii a nie genetyki, tego pod powiększeniem nie widać.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 3 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juna- tak jesteśmy na etapie podjęcia decyzji o imsi z pgd( jeśli wystymuluję się dobrze), a ivf/iui dawcy. Idziemy do genetyka za dwa tygodnie, dowiemy się dokładnie jakie mamy szanse( ale pewnie bardzo niewielkie). Psychicznie już stoimy nad wyborem dawcy. Niestety,ale błędnej genetyki i kariotypu nie zmienimy i żadne suplementy nie pomogą ani operacje żylaków:(

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 4 października 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    Juna- tak jesteśmy na etapie podjęcia decyzji o imsi z pgd( jeśli wystymuluję się dobrze), a ivf/iui dawcy. Idziemy do genetyka za dwa tygodnie, dowiemy się dokładnie jakie mamy szanse( ale pewnie bardzo niewielkie). Psychicznie już stoimy nad wyborem dawcy. Niestety,ale błędnej genetyki i kariotypu nie zmienimy i żadne suplementy nie pomogą ani operacje żylaków:(

    Współczuję dylematów. Trzymam mocno kciuki za powodzenie następnego podejścia.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 13 października 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim. Dziewczyny, czy robiłyście swoim mężczyznom testy na nietolerancję pokarmową?
    My powtarzamy teraz testy i zastanawiam się, czy nie spróbować dodatkowo zbadać nietolerancji. Myślicie, że warto? Czy nietolerancja wpływa na fragmentacje?

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 13 października 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia czy nietolerancję mogą mieć wpływ na fragmentacje, nigdy nie widziałam takiej informacji.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 14 października 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie. Tonący brzytwy się chwyta i liczy na cud ;) Zrobimy dodatkowo test na nietolerancję i zobaczymy. Póki co po pół roku suplementacji efektów ciążowych nie widać...

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, my już po badaniu. Dna trochę się poprawiło. Ale szału nie ma. W ciągu pół roku spadało z 57% do 44%. Niewiele ale zawsze coś. Za to ruch się pogorszyła spadł z 7% do 1,5 %. Ilość w 1 ml spadła z 42 mln do 30 mln. Objętość wzrosła z 1 ml do 1,5 ml. Morfologia bez zmian 3%. We wtorek wizyta u lekarza. Sama nie wiem co o tym myśleć. Chyba to tak jest że jeśli problem jest raz lepiej raz gorzej.

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 17 października 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Cześć dziewczyny, my już po badaniu. Dna trochę się poprawiło. Ale szału nie ma. W ciągu pół roku spadało z 57% do 44%. Niewiele ale zawsze coś. Za to ruch się pogorszyła spadł z 7% do 1,5 %. Ilość w 1 ml spadła z 42 mln do 30 mln. Objętość wzrosła z 1 ml do 1,5 ml. Morfologia bez zmian 3%. We wtorek wizyta u lekarza. Sama nie wiem co o tym myśleć. Chyba to tak jest że jeśli problem jest raz lepiej raz gorzej.
    A Zrobiliście jakieś inne badania? Hormony?

    U nas DNA spadło na 19% z 37%, ale pozostałe parametry tragedia :/ a było dużo lepiej... Czekamy na resztę wyników i też idziemy do lekarza. Daj znać, co Wam powiedział.

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini nie robiliśmy badań hormonów. 6 lat temu jak staraliśmy się o 1 sze dziecko to tak. Były w normie.

    Obawiam się że to dna to taka uroda męża. 6 lat temu przed inv mieliśmy 40%. Nie udało nam się tego wtedy poprawić. My się nastawiamy na inv. Dam znać co lekarz powiedział czy widzi teraz sens inv czy jeszcze trochę czekamy. Ale myślę, że max 6 miesięcy.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 17 października 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauważyłam że często wysoka fragmentacja idzie w parze z kiepskim ruchem, u nas też tak jest od początku.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 19 października 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Monini nie robiliśmy badań hormonów. 6 lat temu jak staraliśmy się o 1 sze dziecko to tak. Były w normie.

    Obawiam się że to dna to taka uroda męża. 6 lat temu przed inv mieliśmy 40%. Nie udało nam się tego wtedy poprawić. My się nastawiamy na inv. Dam znać co lekarz powiedział czy widzi teraz sens inv czy jeszcze trochę czekamy. Ale myślę, że max 6 miesięcy.

    Aga, pamiętasz jakie parametry mieliście przy udanym ivf? Udało się za pierwszym razem? Czy wcześniej podchodziliscie do IUI?

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini,

    Nasze parametry były kiepskie: ilość 39 mln plemników/1ml, objętość 1,5 ml, morfologia 6%,ruch całkowity 3%. Od razu robiliśmy imsi msome. Nie mieliśmy szans Z uwagi na dna plemnika 40 % zanim trafiliśmy do warszawskiego invimedu w 4 klinikach na Śląsku proponowali nam nasienie dawcy.Imsi udało się za 1 szym razem. Na 12 komórek były 4 zarodki. 1 miałam podany, 3 mroziliśmy. Niestety wszystkie wykorzystałam już.

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 19 października 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    My mamy dużo gorsze parametry... Tylko póki co nie chciałabym IVF. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć przyczynę złych parametrów. Oby to były te hormony...

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini,

    Pamiętaj, że parametry nasienia to tylko cyfry. Nie ma pewności że mężczyzna z prawidłowymi nasienia nie będzie miał problemów z posiadaniem dziecka. W medycynie cuda się zdarzają. W końcu poyrzeba tego jednego plemnika. Wyczytałam, że od maja się staracie. To jak na razie krótko. Wiem, że to trudne, ale badajcie, diagnozujcie, leczcie ale jednocześnie zachowajcie spokój. Prędzej czy później zostaniesz mamą, jak wiele innych dziewczyn z tego forum. Wystarczy cierpliwie poczekać. Też nie dopuszczałam myśli o inv. Ale jak lekarz mi powiedział że mam szansę zostać mamą i daje nam duże sznse to spróbowałam. Po półtorej miesiąca doczekałam się pozytywnej bety. Więc trzymam kciuki za Was.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 19 października 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :* Ja za Was także trzymam kciuki, aby udało Wam się z drugim maleństwem.
    Wiem, że pół roku to krótko, ale chciałabym już ;) Do czasu odebrania ostatnich wyników tak się nie martwiłam... Mam nadzieję, że dr Wolski pomoże nam zostać rodzicami

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby coś to polecam Wam prof. Słowikowską Hilczer z Łodzi. Podciągnęła wyniki męża. Zapytajcie się lekarza o Apo Pentox. Ilość mojemu mężowi wzrosła po nim ale kosztem objętości z 2 ml spadła do 1 ml. Ale koncentracja wzrosła z 29 mln do 42 mln plemników w 1 ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 20:41

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 20 października 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, dziękuję za informację, na pewno spytamy lekarza o ten środek. U nas przydałoby się, żeby objętość spadła ;)
    Musi udać się nam wszystkim!

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 22 października 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, fragmentacja męża po suplementacji spadła z 42 do 5% :)

    Monini, monik123, Salome, Kasiek789 lubią tę wiadomość

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści. A przez jaki czas stosowaliście suplementy?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ