X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Chromatyna plemnikowa
Odpowiedz

Chromatyna plemnikowa

Oceń ten wątek:
  • Agnieszkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 marca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    cześć dziewczyny, jest to mój pierwszy post na tym forum. I my z mężem znaleźliśmy się w gronie osób walczących z męską niepłodnością i z wysokim uszkodzeniem dna plemnika (w marcu dfi na poziomie 57%, w lipcu 48%). Jedno dziecko już mamy dzięki in vitro. W 2012 roku nasze dfi wahało się na poziomie 39%-40% i wtedy się nam udało. Także widać, że dfi jest zmienne. Mój mąż bierze fertilman plus, kwas foliowy w bardzo wysokiej dawce (15 mg) - podobno poprawia dna plemnika, witaminę C, glutatin i ubichinol (aktywna forma koenzymu q10). W połowie października powtarzamy badanie dfi. Cieszę się, że jest taki watek bo gdy 6 lat temu zaczynaliśmy walkę o pierwsze dziecko nie mogłam znaleźć żadnych informacji w necie. Tylko informację, która karmili nas lekarze- pomyślcie o dawcy nasienia bo nigdy nie zostaniecie rodzicami... Kibicuję Wam wszystkim. Ni poddawajcie się. Jeden cud u mnie się wydarzył (dwa kolejne były w drodze - poronienie 19 tc - z powodu niewydolności szyjki i 12 tc - poronienie zatrzymane). Liczę na kolejne. Wszystkim Wam kibicuję.
    Powiedz mi proszę, czy mimo tak kiepskiego dft podejmowaliscie naturalne starania? Nie baliscie się choroby u dziecka ? Pytam ponieważ mam podobny problem :( Nie rozumiem też, dlatego na niektorych stronach jest informacja ze dfi powyzej 32% oznacza takie uszkodzenia ze jest to "wierzcholek góry lodowej" i tak naprawde uszkodzenie jest wieksze... skoro wieksze to dlaczego niektorzy mają te 45% i wiecej

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ