X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Chromatyna plemnikowa
Odpowiedz

Chromatyna plemnikowa

Oceń ten wątek:
  • Agnieszkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 marca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    cześć dziewczyny, jest to mój pierwszy post na tym forum. I my z mężem znaleźliśmy się w gronie osób walczących z męską niepłodnością i z wysokim uszkodzeniem dna plemnika (w marcu dfi na poziomie 57%, w lipcu 48%). Jedno dziecko już mamy dzięki in vitro. W 2012 roku nasze dfi wahało się na poziomie 39%-40% i wtedy się nam udało. Także widać, że dfi jest zmienne. Mój mąż bierze fertilman plus, kwas foliowy w bardzo wysokiej dawce (15 mg) - podobno poprawia dna plemnika, witaminę C, glutatin i ubichinol (aktywna forma koenzymu q10). W połowie października powtarzamy badanie dfi. Cieszę się, że jest taki watek bo gdy 6 lat temu zaczynaliśmy walkę o pierwsze dziecko nie mogłam znaleźć żadnych informacji w necie. Tylko informację, która karmili nas lekarze- pomyślcie o dawcy nasienia bo nigdy nie zostaniecie rodzicami... Kibicuję Wam wszystkim. Ni poddawajcie się. Jeden cud u mnie się wydarzył (dwa kolejne były w drodze - poronienie 19 tc - z powodu niewydolności szyjki i 12 tc - poronienie zatrzymane). Liczę na kolejne. Wszystkim Wam kibicuję.
    Powiedz mi proszę, czy mimo tak kiepskiego dft podejmowaliscie naturalne starania? Nie baliscie się choroby u dziecka ? Pytam ponieważ mam podobny problem :( Nie rozumiem też, dlatego na niektorych stronach jest informacja ze dfi powyzej 32% oznacza takie uszkodzenia ze jest to "wierzcholek góry lodowej" i tak naprawde uszkodzenie jest wieksze... skoro wieksze to dlaczego niektorzy mają te 45% i wiecej

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ