X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Dziewczyny, które zafasolkowały :)
Odpowiedz

Dziewczyny, które zafasolkowały :)

Oceń ten wątek:
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też ciągle czekam na ten cud :(
    Wyniki nasienia ogólnie nie są jakieś tragiczne prócz tej nieszczęsnej morfologii :/.
    Za mną już 2 ciążę które zatrzymują się na ok 5 i 6 tc a potem w 9 poronienie. Jeszcze nie był bijącego serduszka.

    BAD. ZE STYCZNIA 2019 / wrzesień 2019
    Patologia: 98% /97%
    Liczba całkowita : 165mln / 308mln
    Koncentracja w ml :62mln/96mln
    Ruch całkowity 27%/73%
    Ruch postepowy 22%/57%
    Ruch szybki 12%/8%

    Defragmentacja: 20 %

    U mnie dodatkowo mutacja MTHFR i dodatnie ANA ale na granicy normy. Kolejny krok to immunologia i dr.Malinowski

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewelina

    miałam pisać Ci o immunologii. Ja mam jedno dziecko, dwa poronienia jedno z powodu niewydolności szyjki ok połowy ciąży A drugie z niewiadomych przyczyn w 12 tc, było serduszko ale zatrzymało się ok. 9 tc. Zrobiłam immunologię i wyszły mi przeciwciała przeciwplemnikowe, wysokie nk a w badaniu cytokin niski poziom białek odpowiedzialnych za ciążę. A miałaś wykazy na chlamydię, ureaplasmę i mycoplasmę?

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Cześć Ewelina

    miałam pisać Ci o immunologii. Ja mam jedno dziecko, dwa poronienia jedno z powodu niewydolności szyjki ok połowy ciąży A drugie z niewiadomych przyczyn w 12 tc, było serduszko ale zatrzymało się ok. 9 tc. Zrobiłam immunologię i wyszły mi przeciwciała przeciwplemnikowe, wysokie nk a w badaniu cytokin niski poziom białek odpowiedzialnych za ciążę. A miałaś wykazy na chlamydię, ureaplasmę i mycoplasmę?

    Eh chciala bym zeby udalo sie urodzic chociaż jednego zdrowego dzieciaczka .Na chlamydie miałam robiony wymaz ale ureolasmę i mycolasmę to raczej nie (a co to wogole jest;) )

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Eh chciala bym zeby udalo sie urodzic chociaż jednego zdrowego dzieciaczka .Na chlamydie miałam robiony wymaz ale ureolasmę i mycolasmę to raczej nie (a co to wogole jest;) )

    Też tak kiedyś myślałam. Chociaż jedno. W momencie kiedy urodzi się martwe dziecko wówczas wtedy człowiek pragnie następne. Przynajmniej ja tak mam.

    Mycoplasma j ureaplasma to bakterie . Najlepiej wymaz zrobić jak chlamydię metodą pcr.

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! 💜
    U nas mimo wykrytej w sierpniu azoospermii udało się!! 💜💜💜💜
    77810a8835bacf0d.jpg

    Wszystko ze szczegółami jest w naszym pamiętniku 💜💜💜💜💜

    Salome, Pia88, Sylwia Sylwia lubią tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Cześć Ewelina

    miałam pisać Ci o immunologii. Ja mam jedno dziecko, dwa poronienia jedno z powodu niewydolności szyjki ok połowy ciąży A drugie z niewiadomych przyczyn w 12 tc, było serduszko ale zatrzymało się ok. 9 tc. Zrobiłam immunologię i wyszły mi przeciwciała przeciwplemnikowe, wysokie nk a w badaniu cytokin niski poziom białek odpowiedzialnych za ciążę. A miałaś wykazy na chlamydię, ureaplasmę i mycoplasmę?
    Jak wyszły Ci przeciwciała przeciwplemnikowe? Jakie to badanie ? Gdzie można zrobić ? U nas nagle zero plemników ale 4 lata temu męża wyniki były wzorowe a ja i tak nie mogłam zajść i zastanawiam się czy nie udało mi się właśnie dlatego że byłam chora i osłabiona

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • msvit Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Dziewczyny! 💜
    U nas mimo wykrytej w sierpniu azoospermii udało się!! 💜💜💜💜
    77810a8835bacf0d.jpg

    Wszystko ze szczegółami jest w naszym pamiętniku 💜💜💜💜💜
    serdecznie witamy!
    to naturalna ciąża?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Jak wyszły Ci przeciwciała przeciwplemnikowe? Jakie to badanie ? Gdzie można zrobić ? U nas nagle zero plemników ale 4 lata temu męża wyniki były wzorowe a ja i tak nie mogłam zajść i zastanawiam się czy nie udało mi się właśnie dlatego że byłam chora i osłabiona

    Ania,

    To badanie na p/c przeciwplemnikowe. Robiłam je w klinice niepłodności. Koszt 100 zł. Sama byłam w szoku. Na początku wyśmiałam Panią doktor. Po co badanie skoro u nas w grę wchodzi in vitro. A ona mi odpowiedziała, że zarodek składa się w 50% z komórki jajowej A w 50% z plemnika. Mówiła, że mogłam nabyć te przeciwciała po poronieniu. Po kolejnej ciąży mogą się zmienić. Tak więc czeka mnie encorton.
    Wiadomo skąd u Was nagle takie pogorszenie?

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, w diagnostyce można zrobić za 70zł. Dodatkowo warto sprawdzić przeciwciała przeciw antygenom jajnika - te kosztują ok. 120zł.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    msvit wrote:
    serdecznie witamy!
    to naturalna ciąża?

    Tak, naturalna <3

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Piszę posta, by dać wam nadzieje i pokazać że nie ma rzeczy niemożliwych! Sama pamiętam jakie to jest potrzebne..

    W skrócie:
    Mąż morfologia 0% plus inne odchylenia. Żylaki powrózka nasiennego. Masa badań i leków.
    Diagnoza lekarzy - marne szanse nawet przy in vitro. U nas totalna załamka.

    Rok temu w listopadzie skierowali męża na operacje żylaków, bardziej żeby zapobiec nowotworowi niż pomóc nam doczekać się zapłodnienia. Tydzień po powrocie ze szpitala mąż zaczynał kolejną kurację, w czasie której musieliśmy się zabezpieczać. Wtedy też przypadały dni płodne u mnie.

    W tym właśnie miesiącu nastąpiło kompletne odpuszczenie tematu z mojej strony. Stwierdziłam, że i tak po operacji nie zdążyły się wytworzyć nowe lepsze plemniki, dodatkowo i tak w moje dni płodne mąż będzie przyjmował leki więc nie ma szans za zapłodnienie. I to właśnie w tym tygodniu kochaliśmy się dla przyjemności, wtedy kiedy mieliśmy na to ochotę a nie kiedy "trzeba".

    Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy to w grudniu zrobiłam test(za namową koleżanki, gdyż uważałam, że to i tak bez sensu) i wynik okazał się pozytywny!!! A ja mając objawy wczesnej ciąży myślałam, że to chyba depresja... Od tego wydarzenia minął rok a my cieszymy się 5 miesięcznym zdrowym synkiem.

    Dziewczyny, za moim przykładem potwierdza się teoria, ze wolna i spokojna głowa jest najważniejsza. Nie znalazłam ani ja ani lekarze innego wyjaśnienia zajścia w ciążę i utrzymania jej. U nas "odpuszczenie tematu" przyniosło cuda. Trzymam ogromnie kciuki, żeby było tak i u Was.

    Ściskam <3

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ