X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Inseminacja przy morfologii 0%
Odpowiedz

Inseminacja przy morfologii 0%

Oceń ten wątek:
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulaa wrote:
    Vip0 a robiliście badanie fragmentacji DNA przed usunięciem żylaków i po? Mojego nic nie boli, gdyby nie usg to byśmy nawet nie wiedzieli, że je ma.

    Kasiulaa nie robiliśmy badania Fragmentacji DNA ponieważ wyniki nasienia były w normie przed zabiegiem morfologia oscylowała w granicach 12 i 6 %. Na zabieg zdecydowaliśmy się bo czuł dyskomfort i żylaki były wyczuwalne. Nam urolog zleciał zabieg z powodu dyskomfortu i potem może być gorzej że mogą nastąpić zmiany w jadrach. Ostatnio odebraliśmy badanie HBA 91% i teraz czekamy na badanie Fragmentacji. Nam urolog tłumaczył że żylaki się operuje jeśli zastawki w żyłach są nie wydolne i że krew się cofa do jąder. Tak jak mówisz wszystki wyjdzie na badaniu dopplerem z próbą valsalwy.

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę Wam szczęśliwego nowego roku, aby to szczęście owocowalo u każdej dzieciątkiem, zdrowiem, radością i spokojem!☺☺☺

    monik123, Schmetterling, Ann88ann lubią tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann88ann wrote:
    Dr Bergier z Krakowa . Na znanym lekarzu ma same pozytywne opinie. Na forach również. Powiedział że plemnik, który jest źle zbudowany może zapłodnić pod warunkiem że ma dobre dna i wiązanie z kwasem hialuronowym. Zanim nam to zaproponował to zapytał czy i mnie wszystko w porządku . Widzę , że u was dochodzi endometrioza..może dlatego wam nie proponowali ?? Niby ciążę przy 0% morfologii się zdarzają ..

    Byłam dziś na konsultacji u Dr Bergier i również z naszymi wynikami mamy spróbować inseminacji. Przy cukrzycy mojego męża mamy nie czekać na morfologię 4% bo możemy się nie doczekać. Musimy jednak zaczekać aż przestaną działać sterydy zapisane przez innego androloga, nie pomogły tylko zablokowały proces.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli ten drastyczny spadek to przez sterydy.. to dobrze że daje wam też szanse na inseminację. Kazał wam wykonać jeszcze dodatkowe badania tj. test hba i chromatyne?

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale musimy odczekać aż sterydy przestaną działać. Mąż będzie miał powtórzone badania pod katem żylaków powrózka nasiennego ( do tej pory ich nie wykryto) oraz mamy powtórzyć hormony: fsh,lh i testosteron.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracowita pszczółka wrote:
    Tak ale musimy odczekać aż sterydy przestaną działać. Mąż będzie miał powtórzone badania pod katem żylaków powrózka nasiennego ( do tej pory ich nie wykryto) oraz mamy powtórzyć hormony: fsh,lh i testosteron.
    Mogłabyś mi powiedziec czy lekarz daje Wam szanse z takimi wynikami ma iui?
    Bo u Nas 1% prawidlowych i malutka ilosc. Niby nikt nie powiedzial ze szansy na iui nie ma, ale ja sie juz naczytalam ze z takimi wynikami watpie aby Nas dopuscili

  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, powiedział że będziemy próbować. Ja mam endometriozę II stopnia, męża wyniki nie poprawiły się przez rok przyjmowania suplementów. Ostatnio nawet pogorszyły przez sterydy. Dr Bergier jest naszym 3 andrologiem. Do trzech razy sztuka :) Mój ginekolog nie zakwalifikował mnie do inseminacji, dr Bergier jest innego zdania. Ciąży naturalnej raczej spodziewać się nie możemy.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mąż też ma żylaki, jednak nie wiem jakiego stopnia. Lekarz podczas USG nie ocenił. Morfologie ma 2%, ale dr Bergier wyjaśnił nam, że liczba plemników jest duża. Zalecił rozszerzone badanie nasienia w Macierzyństwie (poprzednie miał w parens) i zastanawiam się czy zrobić to badanie czy najpierw iść do urologa ? U nas jest taki problem, że mąż jest rzadko w domu. Zastanawiałam się nad urologiem andrologiem dr Wiatr, ale raczej pójdę do urolog Mrozickiego, ponieważ pracuje w Bonifratow.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka9 wrote:
    U nas mąż też ma żylaki, jednak nie wiem jakiego stopnia. Lekarz podczas USG nie ocenił. Morfologie ma 2%, ale dr Bergier wyjaśnił nam, że liczba plemników jest duża. Zalecił rozszerzone badanie nasienia w Macierzyństwie (poprzednie miał w parens) i zastanawiam się czy zrobić to badanie czy najpierw iść do urologa ? U nas jest taki problem, że mąż jest rzadko w domu. Zastanawiałam się nad urologiem andrologiem dr Wiatr, ale raczej pójdę do urolog Mrozickiego, ponieważ pracuje w Bonifratow.

    Dr Wiatr urologiem jest podobno świetnym ale na konsultację andrologiczną już do niego nie pójdziemy. Seminogramu w Parens też już nie zrobimy, szkoda czasu i pieniędzy.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracowita pszczółka wrote:
    Dr Wiatr urologiem jest podobno świetnym ale na konsultację andrologiczną już do niego nie pójdziemy. Seminogramu w Parens też już nie zrobimy, szkoda czasu i pieniędzy.
    Czemu nie polecasz jako androloga ? Mówisz, że lepiej do Bergiera?

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka9 wrote:
    Czemu nie polecasz jako androloga ? Mówisz, że lepiej do Bergiera?

    Przez ostatnie miesiące chodziliśmy do niego, zapisał mojemu mężowi sterydy.
    Obawiałam się tych sterydów ale miałam nadzieję, że nie taki diabeł straszny jak go opisują. Mojego męża te sterydy zablokowały, musimy odczekać aż proces spermatogenezy rozpocznie się od nowa. Dr Bergier zapytał kto w XXI wieku leczy sterydami? Powinny być całkowicie wycofane. Pan Dr Wiatr natomiast powiedział " Nigdy nie mamy gwarancji jaka będzie odpowiedz na leki". Zauważyłam, że nie tylko Dr Wiatr przepisuje sterydy, inni androlodzy z Parens również zalecają. Chyba to taki utarty schemat.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracowita pszczółka wrote:
    Przez ostatnie miesiące chodziliśmy do niego, zapisał mojemu mężowi sterydy.
    Obawiałam się tych sterydów ale miałam nadzieję, że nie taki diabeł straszny jak go opisują. Mojego męża te sterydy zablokowały, musimy odczekać aż proces spermatogenezy rozpocznie się od nowa. Dr Bergier zapytał kto w XXI wieku leczy sterydami? Powinny być całkowicie wycofane. Pan Dr Wiatr natomiast powiedział " Nigdy nie mamy gwarancji jaka będzie odpowiedz na leki". Zauważyłam, że nie tylko Dr Wiatr przepisuje sterydy, inni androlodzy z Parens również zalecają. Chyba to taki utarty schemat.
    No tak, bo on jest z Parens. Ciągle się zastanawiam czy robić rozszerzone badanie nasienia (w macierzyństwo mówiła coś ok.800zl) czy najpierw urolog. Może te żylaki nie są mega wielkie.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro lekarz zalecił zarówno USG jak i badanie rozszerzone to chyba kolejność i tak nie ma znaczenia bo dobrze żebyście na następnej wizycie mieli wyniki obu badań . Nam dr Berger polecił aby na USG iść do dr Machoty na ul Cegielniana. Podobno mają tam dobry sprzęt

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann88ann wrote:
    skoro lekarz zalecił zarówno USG jak i badanie rozszerzone to chyba kolejność i tak nie ma znaczenia bo dobrze żebyście na następnej wizycie mieli wyniki obu badań . Nam dr Berger polecił aby na USG iść do dr Machoty na ul Cegielniana. Podobno mają tam dobry sprzęt
    Nam też go zalecił, ale szybszy termin miał u innego. Mąż teraz dzwonił do niego zapytać co robic jak ma te żylaki, czy najpierw do niego czy do urologa to Ten się zdenerwował, że po co do urologa. U jednego lekarza się leczyć powinien. I tak pójdziemy do społecznego urologa, który ewentualnie będzie robił zabieg na NFZ u Bonifratow.
    Też na usg nie określił jako żylaki, tylko poszerzone spłaty żyłne.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak bo urolog tylko powinien zrobić usg, a z wynikami, opisem usg już do androloga u którego sie leczycie... Tak wg mnie ;) na waszym miejscu upewnilabym się czy tam gdzie się wybieracie jest porządny sprzęt USG.bp jak mają kijowy, to nie wszystko widać

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann88ann wrote:
    No tak bo urolog tylko powinien zrobić usg, a z wynikami, opisem usg już do androloga u którego sie leczycie... Tak wg mnie ;) na waszym miejscu upewnilabym się czy tam gdzie się wybieracie jest porządny sprzęt USG.bp jak mają kijowy, to nie wszystko widać
    Tam gdzie idziemy to wydaje mi się że ma dobry sprzet. U szwagra zdiagnozowal dobrze nowotwór i też był z polecenia znajomego lekarza. W takim razie pójdziemy na USG do tego urologa i potem z wynikiem do niego

    Ann88ann lubi tę wiadomość

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas dzisiaj nowe wyniki . Ilość wzrosla, w całości nasienia ostatnio było 26mln, teraz jest 42 mln, czyli norma, ale za to spadł ruch na 31% a ostatnio było 50%. Morfologia i ruch postępowy nie został oceniony , nie wiem dlaczego :/ badanie było robione także na test hba ale myślałam że będą podane wszystkie parametry.
    Hba tragedia : 36%... Nie wiem co teraz .. czekany jeszcze na wynik fragmentacji DNA, jednak nie spodziewam się niczego pozytywnego

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann88ann wrote:
    Hej dziewczyny, u nas dzisiaj nowe wyniki . Ilość wzrosla, w całości nasienia ostatnio było 26mln, teraz jest 42 mln, czyli norma, ale za to spadł ruch na 31% a ostatnio było 50%. Morfologia i ruch postępowy nie został oceniony , nie wiem dlaczego :/ badanie było robione także na test hba ale myślałam że będą podane wszystkie parametry.
    Hba tragedia : 36%... Nie wiem co teraz .. czekany jeszcze na wynik fragmentacji DNA, jednak nie spodziewam się niczego pozytywnego
    Hmm a mieliscie ROZSZERZONE badanie nasienia? To ono zawiera morfologie, przy podstawowym nie wykonuje sie tego parametru.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak myślę że może przy wyniku chromatyny podadzą więcej parametrów bo w cenniku test hba jest podany jako osobne badanie, natomiast chromatyna w cenniku jest podana jako badanie chromatyny + seminogram komputerowy..

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Katleya Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nas też przy morfologii 0% lekarz proponuje inseminację. Czy którejś się udało ostatecznie?

    ckai43r8lndvazgs.png
    9baa89eaee.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ