X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy obnizony testosteron i prl przy gornej granicy normy
Odpowiedz

obnizony testosteron i prl przy gornej granicy normy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do naszej wczorajszej wizyty u urologa to jestem umiarkowanie zadowolona ;) zbadal meza organoleptycznie (niestety nie usg) stwierdzajac brak zylakow i prawidlowosc w budowie narzadow, dal skierowanie na posiew i kazal powtorzyc badanie raz jeszcze po obnizeniu prl i w zaleznosci od wynikow albo bedzie dobrze albo zaprasza do kliniki leczenia nieplodnosci.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle, ze jak obniżycie prolaktyne to bedzie ok, trochę dziwne, ze nie zrobił USG, bo to jednak zawsze daje wiecej wiadomości. Ale w koncu nie ma co sie doszukiwać problemów, na razie tylko trzeba sie uzbroić w cierpliwość. Moj tez ma trochę podwyższona prolaktyne i z tego co czytałam leczenie przynosi efekty nie tylko w poprawie nasienia ale tez libido, samopoczucie itd.

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 6 marca 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Czesc Paolaola:) a macie tak od dawna czy dopiero odkad sie staracie?

    heh mój M nigdy ogierem nie był:P ale jeszcze w wakacje bylo ok;) staramy sie od listopada 2014 dopiero, problem z miesiaca na miesiac sie jakby nasila...
    oboje bardzo chcemy dziecko, wiec raczej strach przed tacierzynstwem to nie jest, M i tak na luzie podchodzi w porownaniu ze mna...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2015, 16:27

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 6 marca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie wlasnie mysle czy proviron ktory dostal jakis czas temu od urologa nie zaszkodzil, bo przed kuracja tym lekiem testosteron byl troszke wyzszy...

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 marca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    tak sobie wlasnie mysle czy proviron ktory dostal jakis czas temu od urologa nie zaszkodzil, bo przed kuracja tym lekiem testosteron byl troszke wyzszy...

    moze nie idzie na tabl proviron poqwinien podniesc testosteron..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    heh mój M nigdy ogierem nie był:P ale jeszcze w wakacje bylo ok;) staramy sie od listopada 2014 dopiero, problem z miesiaca na miesiac sie jakby nasila...
    oboje bardzo chcemy dziecko, wiec raczej strach przed tacierzynstwem to nie jest, M i tak na luzie podchodzi w porownaniu ze mna...

    Nie chodzi mi o strach przed ojcostwem, skoro obydwoje chcecie dziecka to o tym chyba nie ma mowy ;)
    miałam na myśli coś innego. u nas chyba po dwóch czy trzech nieudanych cyklach nagle zaczęły się pojawiać problemy ze wzwodem i w ogóle seksem w "te dni". bardziej u męża, ale u mnie też! a normalnie w te dni płynę i chcica zawsze duża;) pare dni po owulce serducha spontanty, same z siebie a tu kiedy trzeba to dupa. pogadaliśmy, zaczęliśmy podchodzić do tego bardziej jak do procesu a nie, że udać się musi od razu, do tego przestałam mu zaznaczać, kiedy "musimy" się poseksować i problem ustąpił.(w międzyczasie zrobiliśmy badania, które już w ogóle kazały nas się uzbroić w cierpliwość i liczyć na CUD) może u Was jest zupełnie inna przyczyna, ale ten aspekt może warto wziąć pod uwagę, bo może mąż Ci nie mówi, albo sam sobie nie zdaje sprawy, że wcale tak na luzie do tego nie podchodzi...

    FasUla, wiedziałam, że ten uro-andro to taki bez szału, ale wizytę miałam już umówioną więc postanowiłam męża zaciągnąć mimo to licząc, że nawet jak nie zrobi USG to może coś od strony urologicznej albo fizjologicznej podpowie, co jeszcze asekuracyjnie robić. Ale widać świetnie się dogadali z moim mężem, bo oboje uznali, że najpierw trzeba obniżyć prl i wyleczyć guzka, a potem jak się nie poprawi to szukać. Ja bym szukała wszędzie, ale też nie chcę męża za bardzo naciskać, żeby nie myślał o tym ciągle, a biedaczek i tak bardzo ładnie współpracuje. teraz zrobimy posiew, za 2 tyg prl i jak będzie szło ku dobremu to daje nam spokój narazie :)
    uff, ale się nagadałam ;)

    Paolala lubi tę wiadomość

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa na pewno w pewnym sensie masz racje:) tak naprawde to dopiero jakies 2 tygodnie temu porozmawialismy mega szczerze o Jego problemach, myśle że potrzebował się wygadać i poczuć moje wsparcie, że cokolwiek będzie to zawsze przy nim będę:) być może po części też to była moja wina, bo chciałam bobasa na już:)
    teraz troche wyluzowałam, na spokojnie odwiedzimy lekarza, zmienimy diete i tryb zycia na bardziej sportowy:)

    shooa lubi tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Mamy wyniki posiewu nasienia - bakterii tlenowych nie wyhodowano :)
    chlamydia, urea i mykoplasma (wymazy metodą PCR) u mnie był negatywne, więc zakładam, że u męża też. Uro stwierdził, że beztlenowych raczej się nie zleca. Jakieś jeszcze badanie bakterii nasienia powinniśmy zrobić? Czy ecoli i inne najczęstsze cholerstwa bakteryjne wyszłyby na tym badaniu bakterii tlenowych?

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 11 marca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Hej :)
    Mamy wyniki posiewu nasienia - bakterii tlenowych nie wyhodowano :)
    chlamydia, urea i mykoplasma (wymazy metodą PCR) u mnie był negatywne, więc zakładam, że u męża też. Uro stwierdził, że beztlenowych raczej się nie zleca. Jakieś jeszcze badanie bakterii nasienia powinniśmy zrobić? Czy ecoli i inne najczęstsze cholerstwa bakteryjne wyszłyby na tym badaniu bakterii tlenowych?


    E. coli może rosnąć w warunkach tlenowych i beztlenowych więc w tym badaniu powinna wyjsc gdyby byla obecna wg mnie:)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 11 marca 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy dzisiaj u dr Bergiera i jestem pod mega wrażeniem, chyba w życiu nie spotkalam lekarza ktory przeprowadzal by tak skrupulatny wywiad, a lekarzy na swojej drodze to spotkalam ogrom...na razie jutro mamy usg jader, skierowanie na dorobienie kilku hormonow i bedzie mial juz jakis poglad co i jak:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz zlecił nam testosteron wolny, do zrobienia powiedział że testosteron całkowity jest niemiarodajny... i wyszła nam norma, więc nie jest zle:)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ