X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • M1985 Ekspertka
    Postów: 162 551

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Cześć, nie udzielałam się wcześniej na tym wątku ale z racji ze u nas wszystkie wyniki są słabe to dołączę. Robiliśmy drugie badania po embolizacji żylaków i wyniki pogorszyły się, namawiam męża żeby wybrał się do lekarza ale on chce poczekać Jeszcze bo może się poprawia same, faszeruje się tona supli. wiem ze po zabiegu może tompotrwac nawet rok ale to czekanie jak wiadomo jest najgorsze, ja się troche podłamałam bo liczyłam na duża poprawę. Meczy mi to wszystko psychicznie i chyba zrobimy przerwę w staraniach w grudniu

    Wydaje mi się, że te badania ze stopki są już nawet ok. Nie wiem co prawda jakby to wyszło w MSOME i czy DNA plemników jest prawidłowe.

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1161 547

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze faktycznie jeszcze sie wstrzymaj z wizytą u lekarza i odczekan troche. Juz ładnie sie wyniki poprawiły patrząc po stopce. Moj mąz ma jednostronne zpn 1 stopnia ale ani mysli ich operować 😏

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namawiam go na badanie fragmentacji dna i przy kolejnych badaniach pod koniec lutego chyba już zrobimy.
    Atopikowa a czemu mąż nie chce operować? U nas w zasadzie urolog od razu powiedział ze trzeba ale my mielismy 3 stopień obustronne, wiec nawet nie zastanawiał się czy chce czy nie chce tylko od razu zapisał na zabieg

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1161 547

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Namawiam go na badanie fragmentacji dna i przy kolejnych badaniach pod koniec lutego chyba już zrobimy.
    Atopikowa a czemu mąż nie chce operować? U nas w zasadzie urolog od razu powiedział ze trzeba ale my mielismy 3 stopień obustronne, wiec nawet nie zastanawiał się czy chce czy nie chce tylko od razu zapisał na zabieg
    Bo lekarz mowil ze są małe ale mozna zoperowac. Mąż jest z tych co zdala od lekarzy i on uslyszał tylko ze nie trzeba i to nie jest powodem tych wynikow. Do tego na nfz niewiem.gdzie szukac by operowali a prywatnie to juz wogole mąż kasy nie chce dac...

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Cześć, nie udzielałam się wcześniej na tym wątku ale z racji ze u nas wszystkie wyniki są słabe to dołączę. Robiliśmy drugie badania po embolizacji żylaków i wyniki pogorszyły się, namawiam męża żeby wybrał się do lekarza ale on chce poczekać Jeszcze bo może się poprawia same, faszeruje się tona supli. wiem ze po zabiegu może tompotrwac nawet rok ale to czekanie jak wiadomo jest najgorsze, ja się troche podłamałam bo liczyłam na duża poprawę. Meczy mi to wszystko psychicznie i chyba zrobimy przerwę w staraniach w grudniu
    U nas też najpierw się pogorszyły, a potem znacznie zaczęły się poprawiać. Trzymam kciuki za poprawę 🍀✊
    Ile czasu minęło od operacji?

    Atopikowa, zoperować warto, naprawdę! U nas był 1st., lekarz nie nalegał ale mówił, że prawdopodobnie to jest przyczyną słabszego nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2022, 21:27

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa nie wiem skąd jesteś ale my robiliśmy na NFZ w Lublinie, z reszta lekarza poleciła nam Sesyjka, mąż z wizyty i podejścia lekarza był bardzo zadowolony chociaż tez jest nie szczególnie chętny do jakichś kolejnych wizyt, lekarz powiedział nam ze w zasadzie oprócz zabiegu to więcej nam nie pomoze z jego strony i chce w końcu wybrać się do kliniki leczenia niepłodności ale póki co czekamy bo niezbyt chętny na jakieś inne konsultacje.

    Sesyjka minęło 7 miesięcy od zabiegu, mam nadzieje ze to jakieś chwilowe pogorszenie, mąż był przeziębiony jakieś 2 tygodnie przed badaniami, niby bez temperatury ale kto wie co to było. Gratulacje przy okazji 😊 super ze wam się udało, gdzie robiliście IUI?

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums,w cm chodzki 😉
    Czekamy teraz na wizytę 20.12, mam nadzieję, że wsyztsko będzie do dobrze.

    Wow, ale jak Wam sie ilość poprawiła 🍀idzie ku lepszemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2022, 18:02

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 25 marca 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co u Was słychać? Jak postępy? Wiosna nadchodzi to zawsze więcej motywacji do działania 🌸

    U mnie ciąża rozwija się prawidłowo, już 6 miesiąc 🤭
    Nadal nie mogę w to uwierzyć i mam lekka obsesje na punkcie przebiegu ciąży, jak u każdej staraczki 🫠

    Przypominam się tylko, że oligoasthenoteratozoospermia to nie wyrok i trzymam kciuki za każda starająca się pare 🥰

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Karo91 Koleżanka
    Postów: 44 12

    Wysłany: 28 czerwca 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hi Joanella, u nas bez zmian, ciąży nie ma…
    W międzyczasie M miał antybiotyki na zakażenia bakteryjne i stan zapalny, lekarz jest przekonany ze jakość nasienia jest tym spowodowana. Obecnie minęły 3 miesiące od antybiotykoterapii, wiec w lipcu robimy kolejny seminogram. Ja w międzyczasie miałam robiona histeroskopie bo było podejrzenie stanu zapalnego endometrium - lekki stan zapalny był już wyleczony. Zapisaliśmy się tez na dofinansowanie do IVF.
    No i cóż nadchodzi kolejna owulacja, pewnie nie zakończy się ciąża, w lipcu robimy badanie kontrolne żeby się upewnić ze nic się nie polepszyło i decydujemy się na IVF.
    Chyba już czas pogodzic się z tym ze nie zostaniemy rodzicami naturalnie…

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 14 września 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo91 wrote:
    Hi Joanella, u nas bez zmian, ciąży nie ma…
    W międzyczasie M miał antybiotyki na zakażenia bakteryjne i stan zapalny, lekarz jest przekonany ze jakość nasienia jest tym spowodowana. Obecnie minęły 3 miesiące od antybiotykoterapii, wiec w lipcu robimy kolejny seminogram. Ja w międzyczasie miałam robiona histeroskopie bo było podejrzenie stanu zapalnego endometrium - lekki stan zapalny był już wyleczony. Zapisaliśmy się tez na dofinansowanie do IVF.
    No i cóż nadchodzi kolejna owulacja, pewnie nie zakończy się ciąża, w lipcu robimy badanie kontrolne żeby się upewnić ze nic się nie polepszyło i decydujemy się na IVF.
    Chyba już czas pogodzic się z tym ze nie zostaniemy rodzicami naturalnie…
    W jaki sposób zapisaliscie się na dofinansowanie. Gdzie i jak to się robi. Czy każdy może, czy to w zależności od miasta w którym się mieszka

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ