Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Ewa88 Autorytet

Wysłany: 19 marca, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to dokładnie za badanie?

6cs
    11.04 II kreski
    14.04 beta 248,30 prog 26,30
    16.04 beta 627,90
    18.04 beta 1628,00 prog 26,39 TSH 1,44
    20.04 kropek 7mm
    24.04 kropek 8,5 mm
    04.05 jest ❤️
    22.05 bobo 2,7 mm
    09.06 ?

ONA: 32l
    Suple: wit c , folian, B12, D3, magnez+B6
    astma: alvesco 3x2

MUCHa: ok
    AMH: 2,2
    HyCoSy: jajowody drożne
    3DC: prolaktyna 11,44; estriadol 29,6; FSH 5,5; LH 5,1; androstendion 3,72; testosteron 0,54

INNE: homocysteina 8,3; B12 245; kwas foliowy 20,14; glukoza 92; insulina 8,1; CA125 29,3; ANA1, ANA2 nie stwierdzono, TSH 1,00 ; FT3 3,12 ; FT4 0,8,

ON: żpn
    morfologia 3%
    ruchliwość a+b 15%
    SUPLE: Q10, folik, selen, maca, L-karnitna, wit c, wit E , cynk, omega 3, wit. D3
    hormony w normie

f2w33e3k8zf1ifb0.png
  • Justyna27 Koleżanka

Wysłany: 20 marca, 17:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    W zeszłym tygodniu zrobiliśmy po raz pierwszy badanie nasienia. Wyniki 0,2 mln plemników w 1ml ejakulatu, Syndrom OAT Ogólna koncentracja0, 9mln....
    Żadnych żywych.
    Urolog i ginekolog powiedzieli nam że możemy zapomnieć o posiadaniu dzieci.
    Jak można coś takiego powiedzieć po jednym badaniu!??
    Proszę, opowiedzcie o swoich doświadczeniach. Czy to naprawdę wyrok?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 20:27

Marrie9 lubi tę wiadomość

• Justyna27 Koleżanka

Wysłany: 21 marca, 15:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie miał podobnego problemu??? :(

• Aidil Debiutantka

Wysłany: 21 marca, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann88ann wrote:
    Nam dr Bergier też proponował te badania w Szczecinie. Nie zdecydowaliśmy się. Ta wiedza raczej nic ci nie da, a do Szczecina kawał drogi. Oni chyba robią jakieś badania naukowe, dlatego zlecają te badania w Szczecinie. Tak mi się wydaje

Tak. To są badania naukowe. Są darmowe, bo robią je na swoje potrzeby. Ale dla nas to nie jest jakiś duży problem żeby tam pojechać. Często w weekendy jeździmy do różnych miejsc w Polsce, wiec w sumie czemu nie. Uzgodniliśmy z mężem, ze jeśli wynik badań I leczenie przyczyny będzie się wiązało z kolejna długa i wycieńczająca kuracją lekową, to odpuszczamy i podchodzimy od razu do in vitro. Ale na razie niestety przez koronawirusa czekamy i nie możemy nic zrobić :(

01.2018 - początek starań — rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia, morfologia 0%
    05.2018 - zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego
    04.2019 - rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia
    06.2019 - zapalenie prostaty - włączenie kuracji antybiotykowej
    11.2019 - OligoAsthenoTeratozoospermia
    02.2020 - AsthenoTeratozoospermia:
    -koncentracja: 12,3
    -ruchliwość: 0%
    -morfologia: 0%
  • Aidil Debiutantka

Wysłany: 21 marca, 19:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Nie wiem jak dokładnie nazywa się to badanie, na skierowaniu napisał tylko „badanie nasienia” i powiedział, ze prawdopodobnie dzięki niemu poznamy przyczynę wady wstawki plemnika, która w naszym przypadku jest kluczowym problemem z płodnością.

• Aidil Debiutantka

Wysłany: 21 marca, 19:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna27 wrote:
    Hej dziewczyny,
    W zeszłym tygodniu zrobiliśmy po raz pierwszy badanie nasienia. Wyniki 0,2 mln plemników w 1ml ejakulatu, Syndrom OAT Ogólna koncentracja 9mln....
    Żadnych żywych.
    Urolog i ginekolog powiedzieli nam że możemy zapomnieć o posiadaniu dzieci.
    Jak można coś takiego powiedzieć po jednym badaniu!??
    Proszę, opowiedzcie o swoich doświadczeniach. Czy to naprawdę wyrok?

Hmm... Ja bym na Waszym miejscu skonsultowała się z jakimś fachowcem od leczenia niepłodności. Być może trzeba zrobić jeszcze masę innych badań, poznać przyczynę i próbować leczyć, a nie poddawać się na starcie po jednych badaniach nasienia.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 19:10

• Justyna27 Koleżanka

Wysłany: 21 marca, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aidil wrote:
    Hmm... Ja bym na Waszym miejscu skonsultowała się z jakimś fachowcem od leczenia niepłodności. Być może trzeba zrobić jeszcze masę innych badań, poznać przyczynę i próbować leczyć, a nie poddawać się na starcie po jednych badaniach nasienia.
    Przecież nikt nie zamierza się poddawać. Byliśmy w klinice niepłodności, w maju ruszamy z kompletem badań. Chciałabym poprostu poznać doświadczenia par z takimi wynikami lub podobnymi.

• Aidil Debiutantka

Wysłany: 21 marca, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna27 wrote:
    Przecież nikt nie zamierza się poddawać. Byliśmy w klinice niepłodności, w maju ruszamy z kompletem badań. Chciałabym poprostu poznać doświadczenia par z takimi wynikami lub podobnymi.

Pisząc „Poddawać się” chodziło mi raczej o podejście lekarzy a nie Wasze... sorry.🤦🏽‍♀️

• boo123 Autorytet

Wysłany: 25 marca, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam wyniki męża po 3 miesiącach kuracji profertilem i navitinem:
    Ilość plemn. w 1 ml z 0,9 mln/ml skok na 3 mln/ml
    z 9 mln w całości skok na 29 mln
    Morfo 1% skok do 2%
    Żywotność 31% skok do 65%.

No i udało się zajsc w ciążę w tym cyklu. Także faszerujcie swoich facetów i więcej seksu 🙂

Moonick lubi tę wiadomość

👶08.2016

👩 33 l: Hashimoto, IO
    💊B complex jarrow, B12 jarrow, Wit. C, Wit. D, magnez+potas, glucophage 500
    👦 34 l: morfo 2%, frag. DNA 32 %
    💊Profertil, b-complex, B12, Wit. C, Wit. D

starania od 05.2018

30.04.2020 poronienie chybione 9tc/6tc 💔

01.06 1dc 🙂 wracamy do starań ♥️
    15.06 monit
  • Rusalka944 Koleżanka

Wysłany: 25 marca, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    @boo123

Napisz proszę jak to z Tobą było. Robiłaś testy owu, brałaś jakieś suplementy, zmieniłaś dietę?

boo123 lubi tę wiadomość

Starania od 07/2018

3x Cykl Stymulowany :(
    3x IUI :(

Ona 26 lat

On 28 lat: niska morfologia 1-2%, reszta parametrów w normie
    02.2020 operacja ŻPN
    Profertil, wit C, D, maca, kwas foliowy, l-karnityna
  • anulla91 Przyjaciółka

Wysłany: 25 marca, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Hej dziewczyny, mam wyniki męża po 3 miesiącach kuracji profertilem i navitinem:
    Morfo 1% skok do 2%

No i udało się zajsc w ciążę w tym cyklu. Także faszerujcie swoich facetów i więcej seksu 🙂
    Tak bardzo Ci gratuluję 🙂 i zazdroszczę w dobrym tego słowa znaczeniu. Trzymajcie się zdrowo. Ja mam wizytę w kwietniu u gina jak się nic nie zmieni i oby coś poradził ... Eh tak bym chciała być już w ciąży...

boo123 lubi tę wiadomość

Anulaa
    Wiek 28 lat
  • Ewa88 Autorytet

Wysłany: 25 marca, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    @boo123 Gratulacje!!!!!

Zaszłaś po 3 miesiącach kuracji męża?

boo123 lubi tę wiadomość

6cs
    11.04 II kreski
    14.04 beta 248,30 prog 26,30
    16.04 beta 627,90
    18.04 beta 1628,00 prog 26,39 TSH 1,44
    20.04 kropek 7mm
    24.04 kropek 8,5 mm
    04.05 jest ❤️
    22.05 bobo 2,7 mm
    09.06 ?

ONA: 32l
    Suple: wit c , folian, B12, D3, magnez+B6
    astma: alvesco 3x2

MUCHa: ok
    AMH: 2,2
    HyCoSy: jajowody drożne
    3DC: prolaktyna 11,44; estriadol 29,6; FSH 5,5; LH 5,1; androstendion 3,72; testosteron 0,54

INNE: homocysteina 8,3; B12 245; kwas foliowy 20,14; glukoza 92; insulina 8,1; CA125 29,3; ANA1, ANA2 nie stwierdzono, TSH 1,00 ; FT3 3,12 ; FT4 0,8,

ON: żpn
    morfologia 3%
    ruchliwość a+b 15%
    SUPLE: Q10, folik, selen, maca, L-karnitna, wit c, wit E , cynk, omega 3, wit. D3
    hormony w normie

f2w33e3k8zf1ifb0.png
  • boo123 Autorytet

Wysłany: 7 kwietnia, 18:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam dziewczyny że dopiero odpisuje.
    Rusałka tak robiłam testy owulacyjne, mierzyłam tempki, monitoring. Ale u mnie było wszystko wzorowo. Owulacja była, śluz płodny itp. Brałam pregne plus, witaminy b metylowane. Mąż brał profertil, navitin, orzechy brazylijskie, mace, witaminę c.

Ewa88 tak udało się zajsc po 3 miesiącach kuracji powyższej. Chociaż właśnie dostałam męża wyniki pocztą i wcale kolorowo nie jest. Morfo 2%, koncentracja 3, ilość plemników 29mln. Hba 32 % więc teoretycznie bez szans na zapłodnienie.

Ja nie wiem jak to się udało. Chyba kolejny cud. Bo jeden już mam w domu 🙂 Miesiąc przed zajściem wyluzowalam i pogodziłam się z myślą że będę mama jedynaka. Zniknelam z forum i dałam sobie odsapnac 🙂

Fakt, że patrząc na te wyniki boje się czy wszystko będzie dobrze dalej, bo zajście w ciążę to dopiero początek, sam androlog kazał nam podejść do tego z chłodną głową bo mówi że może byc różnie. Ja wierzę że będzie ok.

Anulla Wam też się uda na pewno!!! Za Was wszystkie trzymam kciuki, nie poddawajcie się.

Ps. I więcej seksu, naprawdę. My przez te kilka cykli staraliśmy się co 2-3 dni regularnie odświeżać nasienie.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia, 18:13

👶08.2016

👩 33 l: Hashimoto, IO
    💊B complex jarrow, B12 jarrow, Wit. C, Wit. D, magnez+potas, glucophage 500
    👦 34 l: morfo 2%, frag. DNA 32 %
    💊Profertil, b-complex, B12, Wit. C, Wit. D

starania od 05.2018

30.04.2020 poronienie chybione 9tc/6tc 💔

01.06 1dc 🙂 wracamy do starań ♥️
    15.06 monit
  • KAR Koleżanka

Wysłany: 20 kwietnia, 08:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Poniżej ostatnie wyniki męża:
    Objętość: 5,5 ml
    pH:7,8
    liczba komórek okrągłych: 0,2x 106/mL
    W tym liczba leukocytów: <0,1x 106/mL
    Koncentracja: 6,9x 106/mL
    Całkowita liczba w ejakulacie: 38,1x106
    Żywotność: 87%
    Ruch postępowy 12%
    Ruch niepostępowy 16%
    Nieruchome 72%
    Plemniki prawidłowe 3%
    Plemniki nieprawidłowe 97%
    Wady główki 97%
    Wady wstawki: 30%
    Wady witki : 10%
    Krople cytoplazmatyczne:1%
    GŁÓWKA:
    Prawidłowy rozmiar: 48%
    Mikro: 24%
    Makro:28%
    Prawidłowy kształt:4%
    Okrągłe: 22%
    Pędzelkowe:10%
    Bezkształtne:15%
    Z przewężeniem: 15%
    Akrosom : prawidłowy 100%
    Wstawka prawidłowa 70%
    Witka Prawidłowa 90%
    Rozpoznanie: OligoAsthenoTeratozoospermia
    Od pół roku mąż przyjmuje supramen lecz brak poprawy w wynikach, prowadzimy zdrowy tryb życia, mąż dużo biega.. u mnie wszystko ok..
    Czy któraś z Was spotkała się z OligoAsthenoTeratozoospermią? Co byście zaproponowały? Co dalej robić?

24cs
    ona 27 lat
    Wyniki w normie( monitoring owulacji)
    SUPLE:PregnaStart; olej z wiesiołka do owulacji
    on 29 lat
    03.2020
    Koncentracja: 6,9x 10^6/mL ;
    Żywotność: 87%;
    Ruch postępowy: 12%;
    Morfologia: 3%
    OligoAsthenoTeratozoospermia
    SUPLE: Supramen, Maca, Ashwagandha, L-arginina, flegamina,orzechy brazylijskie
    29.05.2020 IUI...
  • Reikja Ekspertka

Wysłany: 20 kwietnia, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiewy bakteryjne. Mój mąż nie miał nadmiaru leukocytow, a okazało się, że jest ureaplasma. Obydwoje byliśmy na antybiotykach. Minal miesiąc od terapii i zrobiliśmy posiewy. Ja dzisiaj odebrałam wyniki i u mnie już czysto. M. ma mieć wynik 24.04. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić do starań... Mieliśmy przerwę od stycznia przez te bakterie.
    Oczywiście posiew musi być zrobiony specjalnie w kierunku ureaplasma - że względu na specyficzne warunki hodowli.
    Powodzenia! 😉

Ureaplasma wyleczona 😊
    On: 32 lata, słaba jakość nasienia, 1,6 miliona/ml, słaba ruchliwość, morfologia 3%
    Suple: Salfazin, wit. D, Selen, Wit. C, Folik, jod, maca
    Kariotyp prawidłowy
    Następne badanie nasienia w czerwcu
    Ona: 30 lat, cykle ponad 30d, PCOS,
    prolaktyna 30,88 ng/L👎
    tsh 3,33👎
    niedobór Wit. D👎
    niska ferrytyna👎
    żelazo, kwas foliowy i b12 w porządku 💪
    Omegamed Optima Forte DHA, Wit. C, Wit. D 4000j, castagnus, letrox 25
    06.2020 HSG
  • Sabcia9030 Przyjaciółka

Wysłany: 20 kwietnia, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Kochana miałbym kilka pytań odnośnie badań nasienie ?? I jego jakości . Mamy chyba podobny problem chciałbym się poradzić

• Przytulanka Znajoma

Wysłany: 3 maja, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny. Chciałabym opisać swój przypadek, może pozwoli uwierzyć, że Wam też się uda. Kilka słów o mnie, staraliśmy się z mężem o dziecko od ponad dwóch lat. U mnie stwierdzone PCOS a u męża oligospermia, lekarze kwalifikowali nas jedynie do procedury in vitro. Byliśmy na etapie szczegółowej diagnozy, przez zaistniałą sytuację w naszym kraju zrezygnowaliśmy z badań. Ostatnią miesiączkę miałam 08.03, cykle mam nieregularne więc trudno powiedzieć czy była owulacja czy nie, ponieważ nie miałam monitoringu ani stymulacji hormonami. Od początku kwietnia czułam się bardzo dziwnie, niesamowity ból piersi, zmęczenie, parcie na pęcherz jak przy zapaleniu pęcherza i zawroty głowy. Postanowiłam zrobić test przed spodziewaną miesiączką, a tu ukazały się dwie kreseczki. Nie mogłam w to uwierzyć, cud. Zadzwoniłam do swojej Pani doktor, która umówiła mnie na wizytę na 30.04. Teraz dziewczyny zaskoczę Was tą informacją. Pani doktor wykonuje USG, widać bijące serduszko, nie jedno ale prawdopodobnie trzy... Za dwa tygodnie mam kolejną wizytę, wtedy będzie już widoczne czy dwójka czy trójka. Obecnie jestem w 8 tygodniu, obawiam się ponieważ ciąża jest wysokiego ryzyka ale wiem że cudy się zdarzaja. Wystarczy mocno wierzyć i nie poddawać się. Życzę Wam dużo zdrowia i cierpliwości.

Krąsi, Martina123, Reikja, Gosia895, Agat, MałaMi90 lubią tę wiadomość

• Gosia895 Przyjaciółka

Wysłany: 3 maja, 16:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka wrote:
    Witam wszystkie dziewczyny. Chciałabym opisać swój przypadek, może pozwoli uwierzyć, że Wam też się uda. Kilka słów o mnie, staraliśmy się z mężem o dziecko od ponad dwóch lat. U mnie stwierdzone PCOS a u męża oligospermia, lekarze kwalifikowali nas jedynie do procedury in vitro. Byliśmy na etapie szczegółowej diagnozy, przez zaistniałą sytuację w naszym kraju zrezygnowaliśmy z badań. Ostatnią miesiączkę miałam 08.03, cykle mam nieregularne więc trudno powiedzieć czy była owulacja czy nie, ponieważ nie miałam monitoringu ani stymulacji hormonami. Od początku kwietnia czułam się bardzo dziwnie, niesamowity ból piersi, zmęczenie, parcie na pęcherz jak przy zapaleniu pęcherza i zawroty głowy. Postanowiłam zrobić test przed spodziewaną miesiączką, a tu ukazały się dwie kreseczki. Nie mogłam w to uwierzyć, cud. Zadzwoniłam do swojej Pani doktor, która umówiła mnie na wizytę na 30.04. Teraz dziewczyny zaskoczę Was tą informacją. Pani doktor wykonuje USG, widać bijące serduszko, nie jedno ale prawdopodobnie trzy... Za dwa tygodnie mam kolejną wizytę, wtedy będzie już widoczne czy dwójka czy trójka. Obecnie jestem w 8 tygodniu, obawiam się ponieważ ciąża jest wysokiego ryzyka ale wiem że cudy się zdarzaja. Wystarczy mocno wierzyć i nie poddawać się. Życzę Wam dużo zdrowia i cierpliwości.
    Gratulacje 🙂 trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 🙂

Moonick lubi tę wiadomość

Ona : AMH 2.95

On : obniżone parametry nasienia
    Po laparoskopi żylaków lewostronnych
    Morfologia 1%
    HBA 93%
    fDNA 36%

Walczymy od 06.2018
    Angelius Provita
    Dr. Paliga 01.2020
  • iza33222 Znajoma

Wysłany: 3 maja, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Morfo 1% skok do 2%

No i udało się zajsc w ciążę w tym cyklu. Także faszerujcie swoich facetów i więcej seksu 🙂[/QUOT

A możesz wstawić cały wynik badania? Jaki czas upłynnienia? Itp.

• Moonick Znajoma

Wysłany: 4 maja, 21:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka wrote:

Az przeczytalam Mezowi Wasza Historie !!!! Niesamowite 😍😍😍 Kochana Mnóstwo zdrówka ☘️☘️☘️

Teratozoospermia staramy się o dziecko ....
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie kalendarza owulacji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.