Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Przytulanka Przyjaciółka

Wysłany: 14 maja 2020, 21:24

Cytuj  /     /  Zgłoś

Az przeczytalam Mezowi Wasza Historie !!!! Niesamowite 😍😍😍 Kochana Mnóstwo zdrówka ☘️☘️☘️[/QUOTE]

Bardzo dziękuję kochana, okazały się bliźnięta. Nie ukrywam, że dużo stresu przechodzę podczas ciąży. Jest ona wyczekiwana i bardzo się obawiam czy będzie wszystko dobrze, ale jestem szczęśliwa.

• nikus Znajoma

Wysłany: 15 października 2020, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Posiewy bakteryjne. Mój mąż nie miał nadmiaru leukocytow, a okazało się, że jest ureaplasma. Obydwoje byliśmy na antybiotykach. Minal miesiąc od terapii i zrobiliśmy posiewy. Ja dzisiaj odebrałam wyniki i u mnie już czysto. M. ma mieć wynik 24.04. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić do starań... Mieliśmy przerwę od stycznia przez te bakterie.
    Oczywiście posiew musi być zrobiony specjalnie w kierunku ureaplasma - że względu na specyficzne warunki hodowli.
    Powodzenia! 😉
    Cześć Reikja ,

Musiałem zrobić posiew tlenowy, ale teraz wiem , że musze jeszcze zrobić badanie na dodatkowe bakterie w tym ureaplasme - czy posiew na ureaplasme robi się oddzielnie z nasienia ?
    Przy okazji ile kosztuje takie badanie ?
    pozdrawiam

• Reikja Autorytet

Wysłany: 15 października 2020, 23:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, robi się wymaz z cewki - badanie mało przyjemne - może zrobić partnerka. Niech zrobi wymaz na tzw. MUCHĘ mycoplasma /ureaplasma i chlamydia. My mieliśmy te badania z ubezpieczenia także w sumie nie wiem ile kosztują no ale myślę że w internecie można znaleźć taką informację. My pozbyliśmy się tego problemu całkowicie no ale wyniki nasienia nadal słabe więc ciężko określić czy to jest problem. Ale jedno jest pewne - lepiej nie mieć tej bakterii niż ją mieć 😉

On: 32 lata, słaba jakość nasienia, 0,4-3,6 miliona/ml, słaba ruchliwość, morfologia 0-3%❌
    Suple: chwilowo odstawione
    Hormony ok
    Żelazo ✔️
    Ferrytyna✔️
    Kariotyp prawidłowy✔️
    AZF i cftr prawidłowy ✔️
    P-ciała przeciwplemnikowe ujemne ✔️
    P-ciała przeciw komórkowy leydiga ujemne ✔️
    Wit. D✅
    cholesterol ✔️
    Podwyższone próby watrobowe❌
    3 st. żylaki powrózka, operacja 24.02❌
    Ona: 30 lat, cykle ponad 30d, PCOS?
    prolaktyna 15 ng/L ✔️
    tsh 1 ✔️
    Hormony 3dc ✔️
    Wit. D ✔️
    żelazo ✔️
    kwas foliowy ✔️ b12 ✔️
    ferrytyna 20 ✔️
    Posiewy ujemne ✔️
    ANA ujemne ✔️
    Jajowody drożne ✔️
    Przeciwciała przeciwplemnikowe ujemne ✔️
    P-ciała przeciwjajnikowe ujemne ✔️
    C-peptyd✔️
    Elektrolity✔️
    Kariotyp ✔️
    MTHFR_677C homo ❌
    Pai hetero ❌
    Wit. D 4000j, letrox 50, omega 3, metformina 2g, magnez, tardyferon fol
  • nikus Znajoma

Wysłany: 16 października 2020, 12:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rekija za odpowiedź.
    Miałem kiedyś już wymaz z cewki i to ze dwa razy albo trzy na chlamydię trachomatis i faktycznie bardzo cierpiałem. Piekło żywym ogniem później cały następny dzień a zrobienie siku to było cierpienie...
    Wolałbym teraz zrobić jakiś inną metodą detekcję - wiem że są badania PCR z moczu, nasienia również ...
    Są też podobno badania serologiczne na przeciwciała Ureoplasme i Mycoplasme Hominis ... Czy nie słyszałaś może coś o nich .. ?

• Reikja Autorytet

Wysłany: 17 października 2020, 23:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam. Generalnie najprościej było pobrać wymaz u mnie i po sprawie. Wymaz z szyjki zresztą też chyba wychodzi najtaniej.

On: 32 lata, słaba jakość nasienia, 0,4-3,6 miliona/ml, słaba ruchliwość, morfologia 0-3%❌
    Suple: chwilowo odstawione
    Hormony ok
    Żelazo ✔️
    Ferrytyna✔️
    Kariotyp prawidłowy✔️
    AZF i cftr prawidłowy ✔️
    P-ciała przeciwplemnikowe ujemne ✔️
    P-ciała przeciw komórkowy leydiga ujemne ✔️
    Wit. D✅
    cholesterol ✔️
    Podwyższone próby watrobowe❌
    3 st. żylaki powrózka, operacja 24.02❌
    Ona: 30 lat, cykle ponad 30d, PCOS?
    prolaktyna 15 ng/L ✔️
    tsh 1 ✔️
    Hormony 3dc ✔️
    Wit. D ✔️
    żelazo ✔️
    kwas foliowy ✔️ b12 ✔️
    ferrytyna 20 ✔️
    Posiewy ujemne ✔️
    ANA ujemne ✔️
    Jajowody drożne ✔️
    Przeciwciała przeciwplemnikowe ujemne ✔️
    P-ciała przeciwjajnikowe ujemne ✔️
    C-peptyd✔️
    Elektrolity✔️
    Kariotyp ✔️
    MTHFR_677C homo ❌
    Pai hetero ❌
    Wit. D 4000j, letrox 50, omega 3, metformina 2g, magnez, tardyferon fol
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego