X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponudzę.
    Komu się udało z takimi plemnikami naturalnie zaciążyć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w okolicach 5-10 mln morfologia 2-4 % w sierpniu robilismy badania nasienia 3.9 mln ani jednego w ruchu szybkim 50 % zywych 50% martwych morfologia nie zrobiona. Pojedyncze sztuki o prawidlowej budowie. Po 3 tygodniach zrobilismy badanie nasienia prawie 80 mln ! Moefologia 3% troche obnizony ruch. Juz przeszlo mi przez mysl, ze laboratorium pomylilo probki bo jak to mozliwe. W pazdzierniku podchodzimy do in vitro a ja jak na zlosc jestem na antykach :\. Akurat teraz kurcze ! Jak moj maz jest plodny jak nigdy ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawa wrote:
    My mamy w okolicach 5-10 mln morfologia 2-4 % w sierpniu robilismy badania nasienia 3.9 mln ani jednego w ruchu szybkim 50 % zywych 50% martwych morfologia nie zrobiona. Pojedyncze sztuki o prawidlowej budowie. Po 3 tygodniach zrobilismy badanie nasienia prawie 80 mln ! Moefologia 3% troche obnizony ruch. Juz przeszlo mi przez mysl, ze laboratorium pomylilo probki bo jak to mozliwe. W pazdzierniku podchodzimy do in vitro a ja jak na zlosc jestem na antykach :\. Akurat teraz kurcze ! Jak moj maz jest plodny jak nigdy ;p


    No doktor nam powiedział, że nasienie będzie raz lepsze, raz gorsze. Eh liczę, że może kiedyś trafimy. Powodzenia!

  • JagnaaJankowskaa Znajoma
    Postów: 28 11

    Wysłany: 12 października 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    Kochane, nie mogłam znaleźć na forum osobnego tematu dla osób z tym problemem. Czy ktoś się z nim boryka, borykał? Czy udało wam się zajść w ciąże?
    Misia. Widze ze w ciazy jestes... udalo wam sie naturalnie przy Oligoasthenozoospermii? Tez mamy z tym problem :(

    Problem męski: Oligoasthenozoospermia wrzesien2018.

    Oligoasthenoteratospermia grudzień2018
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zagląda :) Nam się jeszcze nie udało.

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział, że naturalnie nie ma szans. Długa droga z ivf i mamy upragniony cud - ciążę. Trzymam za Was kciuki dziewczyny!

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :)

    Mam pytanie maz odebral wyniki nasienia 1% prawidlowych plemnikow ogolnie stwierdzona oligoasthenoteratozoospermia..
    To bylo pierwsze badamie nasienia meza..
    Abstynencja 2 dniowa przed badaniem...

    Pytanie co przy takiej diagnozie zalecal lekarz waszym parnerom?
    Czy jest jakas szansa na poprawe tych wynikow?

    joana lubi tę wiadomość

  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Pytanie co przy takiej diagnozie zalecal lekarz waszym parnerom?
    Czy jest jakas szansa na poprawe tych wynikow?
    Mój M miał 1% przy pierwszym badaniu. Lekarz kazał za miesiąc powtórzyć, bo u mężczyzn bywa raz lepiej raz gorzej... I kolejne badanie wyszło 0% prawidłowych plemników. Jedyna szansa in vitro. Androlog zlecił mężowi przez kilka miesięcy brać tabletki polfili i profertil. Morfologia poprawiła się na 3% - niewiele, ale udało się nam uzyskać ładny zarodek w procedurze ifv, i jesteśmy obecnie w 6 miesiącu ciąży.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh...
    U nas to pierwsze badania narazie maz ma.sid witaminowac i za jakis czas powtorzyc badanie...

    Mimo wszystko zyje nadzieja.ze uda sie to poprawic..

    Ogolniee maz przed badaniem byl przemeczony i niedospany przez.prace jak myslicie moglo miec to wplyw?

    Podejrzewam ze nie jakis wielki ale chociaz troche...

    Coz te wyniki nas strasznie zasmucily...

  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki wynik trzeba przetrawic, pamiętam jak my odebralismy wyniki, ciężko się z tym pogodzić.

    Nasienie u mężczyzn może być raz lepsze raz grosze, trzymam kciuki za poprawę wynikow u Was. Jednak nie ma co sie oszukiwać, szansa na znaczącą poprawę jest niewielka. Wiem, że nie to chcialabys usłyszeć, ale leczenie słabego nasienia jest bardzo trudne. Co nie przekresla Waszych szans na zostanie rodzicami.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka nam lekarz powiedział, że o niepłodności męskiej możemy mówić jeśli w dwóch badaniach w odstępach 3 miesięcy wynik będzie zły. Pojedynczy wynik może być wynikiem choroby, temperatury czy jakichkolwiek czynników.
    Ponieważ u mnie wyniki nie są dobre to nie czekaliśmy na powtórkę badania i dostaliśmy CLO. Jaki będzie efekt to się okaże w styczniu dopiero.
    Tak czy inaczej obecnie mamy morfologię 0%, a w ciąży byłam w 4 cyklu starań.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem tu całkiem nowa. Mam takie pytanie jakie badania powinnam zrobic zeby zobaczyć czy ze mną jest wszystko ok? Jakieś z krwi wystarcza czy trzeba coś poważniej? Wiecie coś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wlasnie konaultowalismy sie z lekarzem ;)

    Maz ma w zaleceniach stosowanie witamin zwlaszcza kwasu foliowego gdyz wiekszosc nieprawidlowych plemnikow mialo zle glowki a czasem na to wplywa wlasnie niedobor kwasu foliowego ;)

    Do tego duzo owocow i warzyw ;)

    Papierosow nie pali alko okazyjnie wiec tu anszczescie nie trzeba nic robic ;)

    Po dwoch msc ma powtorzyc badanie z czym ze ma zalecenie aby byc na nim wyspanym po minimum 8h snu -.nie tak jak ostatnio przemeczony i niedospany ;)

    Takze drugie badanie za jakis czas tak naprawde da obraz calej sytuacji.

    Ze staran na ten czas mamy nie rezygnowac wrecz przeciwnie czeste wsplozycie regularne ( nie ze tylko okres plodny )

    Tak wiec bierzemy sie za suplementacje i si okaze za jakis czas czy to byl wypadek przy pracy czy trzeba udac sie juz do typowego specjalisty

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova23 wrote:
    Hej jestem tu całkiem nowa. Mam takie pytanie jakie badania powinnam zrobic zeby zobaczyć czy ze mną jest wszystko ok? Jakieś z krwi wystarcza czy trzeba coś poważniej? Wiecie coś?


    Jesli chodzi o kobiete to napewno tsh prolaktyne fsh lh estradiol najlepiej w pierwszych dniach cyklu poza tym moze cukier i insuline
    Dobrze tez wykonac usg jajnikow ;)

    Karmelova23 lubi tę wiadomość

  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova warto pójść do ginekologa na obserwację dni plodnych, zeby sprawdzil czy jest owulacja. I badania hormonów jak pisały dziewczyny wcześniej.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie ma przed badaniem mial abstynencje 2 dni ale przed tym 2 tygodniee...

    Czy to tez moglo miec znaczenie czy jednak kiczy sie tylko czas ostatniego wytrysku bez znaczenia ma czas wczesniejszego?

  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 2 dniach abstynencji mogą być wyniki zafałszowane - zbyt mało materiału do badania

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jaki w takik razie jest najlepszy czas?;)

    Sugerowalismy sie tym ze podaja minimum 2 dni myslelismy ze wrecz przeciwnie ze wtedy beda najlepsze ;)

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka, niektóre laboratoria podają minimum 2 dni, ale większość podaje 3-5 dni abstynencji.
    My nie wiedzieliśmy wcześniej, że ważne jest też, żeby przy kolejnych badaniach okres abstynencji był taki sam - tylko wtedy badania są porównywalne.

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ