X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Profertil kto z was stosował?
Odpowiedz

Profertil kto z was stosował?

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z was stosował Profertil na poprawę nasienia? dodam, ze mąz ma morfologię 1% i słaby ruch. Pozatym pozostałe parametry ją dobre. proszę o opinie

    misia1989 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak robił kontrolne badanie usg jest ok, nie ma nawrotu zylaków. Zaraz po zabiegu rozmawialiśmy z lekarzem i mówił, ze w bardzo dużo przypadkach wyniki się poprawiają. Mąż miał zabieg żylaków p.n. Zrobiliśmy badania po pół
    roku od zabiegu i nie zażywaniu żadnych witamin. Oto wyniki:
    czas abstynencji: 3 dni
    Koncentracja: 66,5 x 10(mała 6)
    Całkowita liczba w ejakulacie: 172,9 x 10 (mała 6)
    żywotność: 58%
    liczba komórek okrągłych: 6,4 x 10 (mała 6) Przed zabiegiem:17,4 x 10
    w tym liczba leukocytów 0,1 x 10(mała 6) Przed zabiegiem: 12,0 x 10
    PH: 7,8
    ruch postępowy (a+b): 5%
    ruch niepostępowy (c): 18% Przed zabiegiem:15%
    Nieruchome: 77%
    Plemniki prawidłowe: 1% Przed zabiegiem:0%
    Indeks teratozoospermii: 2,30
    Czy to jeszcze mało czasu na poprawę po zabiegu?
    Dodam, ze udało się przy gorszych wynikach zajść w ciążę, 1 puste jajo
    płodowe, 2 niebijące serduszko w 10 t.c. Badania kariotypu wyszły ok,
    zespół anty fosfolipidowy też, badania hormonalne również
    Powiem ci ze bardzo się boję i jestem załamana. Myślisz, ze wyniki mogą poprawić się po Profertilu? stosowac oprócz niego jeszcze jakieś witaminy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profertil jest drogi wystarczy podpatrzec sklad i samemu takie skomponowac wyjdzie taniej ;)

    Landryneczka lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam lekarza i mówił zeby samemu nie kombinować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie przesadza..., można to zrobić w takich samych dawkach... ale to moja subiektywna opinia.. :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no masz rację ale dla mojego męza lepiej łyknąć 2 tabletki niż więcej hehe wiesz jak to z facetami:)
    sylwiaśta jestem pod wrażeniem że morfologia tak się poprawiła i powiem ci że czytając twoją wypowiedz dodałaś mi otuchy i wiary, ze u nas też się poprawi

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opinie o Profertilu są różne jednym pomagał drugim nie. Lecz należy pamiętać że witaminy jakiegokolwiek są w mniejszym stopniu przyswajalne od tych które spożywamy w jedzeniu. Może zafunduj mężowi na początek dietę bogatą w cynk selen i inne potrzebne witaminy w procesie spermatogenezy plus np. Salfazin. Często też po usunięciu żylaków lekarze przepisują na receptę leki typu Undestor i Tamoxifen w celu porawieinia wyników nasienia...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre opinie ma Axaren MEn. posiada astaksantynę najsilniejszy przeciwutleniacz...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do Undestor i Tamoxifen - to jelsijuz to zawsze brane razem..ale jest jedno .. najpierw warto spr hormony .. zbyt duza ilosc testosteronu (Undestor) moze powodowac odwrotny skutek.. i hamowac proces spermatogenezy , dwa..przed podaniem hormonow nazley sprawdzic markery nowotoworwe.. AFP i PSA..

    i jak jakis lekarz da facetowi sam testosteron - uciekac od niego jak najdalej ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlaczego Aniu?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "..Także terapia czynnika męskiego u bezdzietnej pary zawiera suplementację testosteronu jako podstawowy sposób wpływający na poprawę jakości nasienia. Wcześniejsze doświadczenia z użyciem tego androgenu w monoterapii stymulacji spermatogenezy były złe, kuracje często kończyły się pogarszaniem parametrów. Klasyczne już dzisiaj prace kliniczne Adamopulosa, który zastosował testosteron wraz z czystym antagonistą estrogenowym (tamoxifen) wykazały, że skojarzenie tych dwóch substancji znakomicie wpłynęło na poprawę jakości nasienia leczonych w ten sposób niepłodnych mężczyzn [16, 17, 18].//"


    http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1665

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem, dziękuję :)) zastanawiam się nad tym buzdygankiem od olimpu który zwiększa testosteron ale czytałam że zbyt duży testosteron też źle wpływa na plemniki a że nie wiem jaki Piotr ma poziom to chyba sobie daruję...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po porstu wyslij go na badanie testosteronu :)

    buzdygankie - naturalnie wspomaga wydzielanie testotsteronu ale nie wiem na ile go zwieksza :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż nic nie miał przepisane po zabiegu nawet antybiotyku. Żałuję ze zaraz po zabiegu nie faszerowałam go witaminami tylko pół roku tak czekaliśmy ze poprawa sama nastąpi. Jeszcze dodatkowo palił papierosy. Teraz pół roku zmarnowane jest ale mam nadzieję, ze po profertilu, wit. c, kwasie foliowym i orzechach brazylijskich coś ruszy. Dodatkowo fajki w odstawkę idą!!!! I po waszych wypowiedziach zastanawiam się nad l-karnityna ale boję się zeby nie przedobrzyć z tymi witaminami.

  • Aprilia Autorytet
    Postów: 441 347

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Czy ktoś z was stosował Profertil na poprawę nasienia? dodam, ze mąz ma morfologię 1% i słaby ruch. Pozatym pozostałe parametry ją dobre. proszę o opinie
    Mój mąż stosuje, został mu jeszcze miesiąc z 3-miesięcznej kuracji. Do tego bierze jeszcze magnez i kwas foliowy, wcześniej łykał Salfazin. Po tym czasie planuje zrobić ponowne badanie. Na razie efektów w postaci ciąży nie ma.
    Nam preparat ten poleciła doktor z kliniki, ale dwóch innych niezależnych lekarzy powiedziało, że nie ma badań potwierdzających skuteczność Profertilu... Jeden nam poradził nawet, żeby nie dać się wkręcić koncernom farmaceutycznym, które wiedzą, że ludzie starający się o dzidziusia zrobią i kupią wszystko, by dzidziuś się pojawił. My jednak postanowiliśmy spróbować, bo mamy jeszcze nadzieję, że uda się uniknąć iui i ivf.

    qdkkj44jg7uoszr1.png

    mhsv2n0ags50zkq8.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem ci Ciekawa87 że lipa z tym paleniem. Chłopina dał się pokroić aby polepszyć nasienie a i tak kopcił faje ;-/. Papierosy w odstawkę, koniecznie. Ja mogę polecić Desmoxan, dużo znajomych rzuciło na tym kopcenie, tylko trzeba chcieć ,a motywację chyba ma silną...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa dokładnie masz rację. Już miesiąc nie palił i od nowa zaczął od 3 dni. Mówi, ze jak będzie zażywał Profertil to papierochy rzuci. Wierzę mu i dopinguję. Da radę!!!!

    Aprilla każdy lekarz ma inną opinię ja jednak zakupiłam ten preparat. Czytałam bardzo dobre opinie na ten temat. Więc kochana musimy wygrać tę walkę z nasionkami!!!! a twój mąż jakie miał parametry??

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profertil dzisiaj został dostarczony. Orzechy brazylijskie w dniu wczorajszym zakupione wiec od dzisiaj ruszamy:
    Profertil 2x1,
    Wit. C 1 x 1,
    kwas foliowy 1x1
    i 5 dziennie orzechów brazylijskich.
    Co myślicie o takim składzie? dodać albo coś od niego ująć?
    Dodawać jeszcze cynk?

  • Aprilia Autorytet
    Postów: 441 347

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa my też nie sugerowaliśmy się opiniami lekarzy i próbujemy sami się wspomóc :) mąż badał się 2 razy, ogólnie to problem jest z ruchliwością. Nie mogę nigdzie na wynikach doszukać się morfologii, może to ma jakąś inną nazwę? Twoja mieszanka powinna być wystarczająca, dodaj ewentualnie jeszcze magnez rano i wieczorem. Mój mąż podjada sobie jeszcze dynię. Martwię się tylko czy to nie pójdzie na marne, bo ma brzuszek i brak mu motywacji do większej aktywności fizycznej :( Praca stresująca, zmianowa, ale tego nie zmieni; mało ruchu, taka sobie dieta (ja raczej zdrowo gotuję, ale nadrabia słodyczami i słodkimi napojami które uwielbia). Uważam, że samymi pigułkami nie nadrobi się niewłaściwego stylu życia...

    qdkkj44jg7uoszr1.png

    mhsv2n0ags50zkq8.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilia wrote:
    Ciekawa my też nie sugerowaliśmy się opiniami lekarzy i próbujemy sami się wspomóc :) mąż badał się 2 razy, ogólnie to problem jest z ruchliwością. Nie mogę nigdzie na wynikach doszukać się morfologii, może to ma jakąś inną nazwę? Twoja mieszanka powinna być wystarczająca, dodaj ewentualnie jeszcze magnez rano i wieczorem. Mój mąż podjada sobie jeszcze dynię. Martwię się tylko czy to nie pójdzie na marne, bo ma brzuszek i brak mu motywacji do większej aktywności fizycznej :( Praca stresująca, zmianowa, ale tego nie zmieni; mało ruchu, taka sobie dieta (ja raczej zdrowo gotuję, ale nadrabia słodyczami i słodkimi napojami które uwielbia). Uważam, że samymi pigułkami nie nadrobi się niewłaściwego stylu życia...

    Aprilia, może spróbujcie jakiejś aktywności na początek np. 1 x w tygodniu przez 20 min np ? To już zawsze coś, a i motywacji do tego żeby chociaż raz w tygodniu coś porobić nie trzeba dużo.....

    Mój ma pracę fizyczną, jest w ruchu, ale brzuszek też ma, więc zrzucamy :)

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ