X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 7 lutego 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Dziewczyny czy zwykłe badanie spermiogram jest dość wiarygodnym badaniem ?

    Jesli zawiera takie parametry jak ilosc, ruch, morfologia, zywotnosc, aglutynacja, lepkosc to jest to BARDZO wiarygodne badanie

    Paulinucha87 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 lutego 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednataka jeśli sunshine26 zrezygnowałaby, to jestem chętna:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 lutego 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle, to się nie przywitałam - Witam:)

    Dołączam do Waszego grona. Mój mąż odebrał własnie wyniki trzeciego już badania nasienia i jestem załamana... Przeszedł kurację pregnylem, wszystkie parametry poszybowały w górę, z wyjątkiem morfologii - 1%.

    Tak więc ogólnie:

    objętość: 4 ml
    kolor: mlecznosłomkowy
    aglutynacja: brak
    lepkość: w normie
    upłynnienie: 20 min
    pH: 8,0
    liczba komórek okrągłych: 0,3 x 10 do potęgi 6/ml
    w tym liczba leukocytów: 0,2 x 10 do potęgi 6/ml
    koncentracja: 179,1 x 10 do potęgi 6/ ml
    całkowita liczba w ejakulacie: 716,6 x 10 do potęgi 6
    żywotność: 77%

    ruch postępowy: 39% (poprawa, było 26%)
    ruch niepostępowy: 10%
    nieruchome: 51%

    morfologia:
    plemniki prawidłowe: 1 %
    nieprawidłowe: 99%
    wady główki: 97%
    wady wstawki: 18%
    wady witki: 2%
    krople cytoplazmatyczne: 0

    główka:
    prawidłowy rozmiar: 15%
    mikro: 82%
    makro: 3%
    prawidłowy kształt: 4%
    okrągłe: 0
    wąskie: 11%
    pędzelkowate: 80%
    z przewężeniem: 1%
    bezkształtne: 4%

    akrosom prawidłowy: 53%
    akrosom nieprawidłowy: 47 %

    wstawka:
    prawidłowa: 82%
    nieprawidłowy kształt: 7%
    nieprawidłowe miejsce zaczepu: 12%
    nieprawidłowy kąt zaczepu: 0

    Witka:
    prawidłowa: 97% (reszty parametrów witki nie piszę, bo większość ok)

    Wszystko inne, czego nie napisałam - w normie...

    I teraz czym poprawić tę morfologię?:( Brał suplement ziołowy Maca - nic, ten pregnyl - nic...;/

    Mamy zamiar udać się do kliniki leczenia niepłodności, bo staramy się 3 lata - u mnie zanik miesiączki, owulacji, obniżone hormony itd., z czego dopiero od zeszłego roku wiemy o problemie męża.

    Mąż badał juz horrmony - w normie, robił posiew - ok, miał usg - wszystko ok.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiesz ale liczebność macie godną pozazdroszczenia ;)Kochana poprawić morfologię jest baaardzo ciężko. Nam nie pomogła ani operacja żpn ani suplementy. W poniedziałek też mamy wizyte w klinice niepłodności bo mi pomysly się już skończył. Wyniki na wymazy i hormony itd itp ma w normie...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa, no liczebność tak, tylko co z tego... :( Miałam nadzieję, że przy badaniach u urologa wyjdzie jakaś nieprawidłowość, którą będzie można potem leczyć, te żylaki albo coś, a tu wszystko ok tylko nasienie lipa;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem ci tak ja ci wyników zazdroszczę, z gorszymi zaszłam w ciąże co prawda poroniłam, ale udało się.Wiesz zawsze jest powód kiepskiej morfologi tylko nie zawsze można to przeskoczyć i czasami tylko in vitro. My aczkolwiek jeszcze walczymy z ta morfologią, teraz jedziemy na badania genetyczne mojego bo to też może być powodem złego parametru

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 lutego 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa dzięki za słowa otuchy :( ja się tak podłamałam... Tyle lat myślałam, że tylko ze mną jest problem, a jak zaczęło mi się wreszcie poprawiać - wyszły problemy z nasieniem:(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 8 lutego 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    hej Dziewczyny!

    mam do sprzedania suplementy dla mężczyzny poprawiające nasienie. Suplementy były przepisane przez lekarza naprotechnologa, pomogły :) Mąż miał ogolne słabe wyniki nasienia, brał to wszystko ok 3msce i pomogło, bo obecnie jestem w połowie ciąży. Sprzedaje wszystko za 50zł z wysyłką.

    Swanson - kwas alfa liponowy 300mg 79 tabletek
    L-Carnitine 1000mg 60 tabletek
    Salfazin 45 tabletek firma OstroVit
    Addyzoa charak 33tabletek

    wiadomość na prv

    możesz napisać gdzie u jakiego naprotechnologa się leczyłaś? Gdzie przyjmuje?

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 8 lutego 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    A tak w ogóle, to się nie przywitałam - Witam:)

    Dołączam do Waszego grona. Mój mąż odebrał własnie wyniki trzeciego już badania nasienia i jestem załamana... Przeszedł kurację pregnylem, wszystkie parametry poszybowały w górę, z wyjątkiem morfologii - 1%.

    T

    Mój mąż ma słabą morfologię 0% i jednego żpn. Na forum Nasz Bocian JK Wolski mi napisał, że jeśli w powtórnych badaniach wyjdzie słaba morfologia, to trzeba robić genetykę. Myślę, że jeśli wy mieliście 3 razy badania i 3 razy słaba morfologia + nie ma żpn, ani innych wad anatomicznych, to nie zostaje Wam nic innego niż badania genetyczne. Z tego, co czytałam same suplementy nie pomagają na morfologię. Mąż bierze Profertil i będzie niedługo robił powtórne badanie, to zobaczymy czy coś pomogło.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 lutego 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja, dzięki za wskazówkę! A orientujesz się może co wnoszą takie badania? Tzn jeżeli coś z genetyką wyjdzie nie tak to jest w ogóle możliwość leczenia jakiegoś...?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Mój mąż ma słabą morfologię 0% i jednego żpn. Na forum Nasz Bocian JK Wolski mi napisał, że jeśli w powtórnych badaniach wyjdzie słaba morfologia, to trzeba robić genetykę. Myślę, że jeśli wy mieliście 3 razy badania i 3 razy słaba morfologia + nie ma żpn, ani innych wad anatomicznych, to nie zostaje Wam nic innego niż badania genetyczne. Z tego, co czytałam same suplementy nie pomagają na morfologię. Mąż bierze Profertil i będzie niedługo robił powtórne badanie, to zobaczymy czy coś pomogło.
    hey my tez zrobilismy wszystkie badania nawet genetyke nic nie wyszło złego wszystkie wyniki ok brak przyczyny słabej morfologi teraz czekamy na IUI podejdziemy spróbujemy potem do in vitro

    7b0f9c1e19.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Saja, dzięki za wskazówkę! A orientujesz się może co wnoszą takie badania? Tzn jeżeli coś z genetyką wyjdzie nie tak to jest w ogóle możliwość leczenia jakiegoś...?

    Genów leczyć się nie da, ale nie wszystkie nieprawidłowości genetyczne powodują, że dzieci nie da się mieć, tylko przynajmniej wiadomo, gdzie szukać.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 8 lutego 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Saja, dzięki za wskazówkę! A orientujesz się może co wnoszą takie badania? Tzn jeżeli coś z genetyką wyjdzie nie tak to jest w ogóle możliwość leczenia jakiegoś...?
    Najpierw kariotypy a potem analiza genu CFTR i AZF. Niestety jedno baranie z tych 3 to koszt ok 400 zl czyli na jedna osobę 1200.te badania s a ważne też przed in vitro. MY robimy je we wtorek

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 lutego 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy przed inseminacją też trzeba zrobić te badania? Nie chcę już przeciągać w czasie i szukać przyczyny... chcę działać:(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 9 lutego 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziewczyny, a czy przed inseminacją też trzeba zrobić te badania? Nie chcę już przeciągać w czasie i szukać przyczyny... chcę działać:(
    Wydaje mi się, że przed IUI nie trzeba robić genetyki tym bardziej że macie dużą ilość plemniczków. Nam powtarzali, że genetykę robi się jeśli koncentracja jest niższa niż 5 mln/ml. Ale trzeba na pewno zrobić inne badania typu czystość pochwy itd.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 9 lutego 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziewczyny, a czy przed inseminacją też trzeba zrobić te badania? Nie chcę już przeciągać w czasie i szukać przyczyny... chcę działać:(
    Hey to najlepiej by było jakabyś umówiła sie do lekarza on ci zleci wszystkie badania jakie bedą wymagane bo co lekarz co klinika to mogę być różne :)
    W międzyczasie mąż niech cały czas bierze suplementy nie zaszkodzą a moga pomóc
    mi przed IUI kazał zrobić toksoplazmoze, rózyczkę cytomegalie, Hiv, krzywa cukrowa, wymaz z pochwy, cytologia, wcześniej hormonalne TSH,Progesteron Prolaktyne, i jeszcze jakies juz nie pamietam ale uzbierało sie troche tego i badania wazne 6 miesięcy

    7b0f9c1e19.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 9 lutego 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Najpierw kariotypy a potem analiza genu CFTR i AZF. Niestety jedno baranie z tych 3 to koszt ok 400 zl czyli na jedna osobę 1200.te badania s a ważne też przed in vitro. MY robimy je we wtorek

    Cocosowa, wydaje mi się, że AZF robi tylko mężczyzna - bo to jest męski gen decydujący o produkcji plemników. CFTR to gen mukowiscydozy- bada się u faceta, a jak u niego jest zły wynik, to wtedy u kobiety, bo problem jest jak zły wynik mają oboje malzonkowie (potomstwo moze byc chore). Kariotypy robią oboje. Także może być taniej niż 1200zl dla kobiety. Chyba, że kobieta robi coś innego?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • dziubek_agusia Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,pomocy....wyniki mojego M:
    Koncentracja w 1ml 28,6
    Całkowita liczba plemników 60,60
    Ruch postępowy+wolny 35%
    Ruch całkowity 45%
    Brak ruchu 55%
    Liczba kom okrągłych 3,5
    LICZBA LEUKOCYTOW PEROKSYZADO-DODATNICH 2,1 (powyżej normy)
    PLEMNIKI O PRAWIDLOWEJ BUDOWIE 1%
    -II- o nieprawidłowej budowie 99%
    Patologia główki 54%
    Patologia główki i wstawki 21%
    Patologia całego plemników 24%
    PH,obj,barwa i lekkość ok
    Androlog odesłać nas do urologa,czekamy na wizytę. Co sądzicie o wynikach, czy jest szansa na naturalne poczęcie? Może Wam się udało?

    dziubek_agusia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, najlepiej zapytać jakie są wymagania w Klinice. Ja zmieniłam Klinikę i teraz wymagane są od nas obojga trochę inne badania: WR/VRDL, HBsAg, aHCV, HIV, Anty-HBc, a ode mnie jeszcze: Różyczka IgG, Toxoplazmoza IgG i IgM, Cytologia, chlamydia, stopień czystości pochwy (w poprzedniej Klinice posiew z kanału szyjki macicy), CMV IgG i IgM wszystko ważne 6 miesięcy (cytologia 1 rok).

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Cocosowa, wydaje mi się, że AZF robi tylko mężczyzna - bo to jest męski gen decydujący o produkcji plemników. CFTR to gen mukowiscydozy- bada się u faceta, a jak u niego jest zły wynik, to wtedy u kobiety, bo problem jest jak zły wynik mają oboje malzonkowie (potomstwo moze byc chore). Kariotypy robią oboje. Także może być taniej niż 1200zl dla kobiety. Chyba, że kobieta robi coś innego?
    Tak tak AZF robi mężczyzna a kobieta MTHFR, wwypowiedzi skupiłam się głównie na facecie;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2017, 12:30

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ