X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Ewela2016 Debiutantka
    Postów: 7 9

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny
    Piszę do Was by dodać Wam otuchy, teratoozospermia jest do wyleczenia!
    około 4 miesięcy temu, mąż zrobił badanie nasienia i morfologia była na poziomie 0% ! ruch a+b 20%, teraz w marcu mąż ponownie zrobił badanie nasienia razem z posiewem, zanim otrzymaliśmy wyniki okazało się, że jestem w ciąży. Morfologia skoczyła na 8 % i ruch a+b 51% !!! :):):) ogólnie wszystkie wyniki wysoko ponad normą. Jeśli chodzi o suplementacje to mąż łykał przez 4 miesiące: profertil,
    wit. C do rozpuszczenia około pół łyżeczki, wit. D 2000 jednostek, zdecydowaliśmy się na własną rękę przeprowadzić kurację przeciwpasożytniczą i zastosowaliśmy: paudarco, nalewkę z czarnego orzecha, ziemię okrzemkową. Jeśli chodzi o dietę to zrezygnowaliśmy z wieprzowiny i ograniczyliśmy kurczaka. Mąż często jadał kapustę kiszoną, pił sok z buraków kiszonych, jadł czosnek. Nie wiem co dokładnie pomogło na poprawę nasienia dlatego opisuję wszystko jak było. Zrezygnowaliśmy z sauny i gorących kąpieli. Mąż natomiast nie zrezygnował z alkoholu. Wszystkim życzę powodzenia i cierpliwości! i dużo zdrowia dla Waszych facetów! :) Byłam załamana i prosiłam Boga o cud. Myślę, że u mnie dużo pomogła modlitwa Nowenna Pompejańska. Pozdrawiam Was dziewczyny! :)

    sylwia80, qosia, moniczko, pistacjowa, Aishha lubią tę wiadomość

    Teratozoospermia: morfologia 0%
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa na razie nie, dziś mąż robi fragmentację. Lekarz wspominał o kariotypach, ale powiedział, żeby się z tym wstrzymać na razie. W przyszłym tygodniu mamy kolejną wizytę w klinice, zoabczymy co mamy dalej robić.

    Ewela2016 takich wiadomości nam tu trzeba <3 Dzięki:):):) Gratulacje i wszystkiego dobrego!:)

    Ewela2016 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Miałam podane dwa zarodki :)
    haloo antona co tam u ciebie jak sie czujesz???

    7b0f9c1e19.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju Ewela, super! :) Kocham takie wiadomości.

    Gratuluje!!!!! :*

    Ewela2016 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    haloo antona co tam u ciebie jak sie czujesz???

    Ja się czuję dobrze :) Czekam na kolejną wizytę i jak będzie oki to wtedy powiemy rodzince. Cały czas Was podczytuje i trzymam za Was kciuki dziewczyny!!

    Totoro, Miśkowa, Lanta lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mąż dziś odebrał wyniki fragmentacji DNA - 83% ;( normy: <15% - wynik prawidłowy, 15%-29% umiarkowany, >30% - nieprawidłowy... a u nas 83!!!!!!!;( Czy komuś z Was udało się poprawić te wyniki suplami, dietą, nie wiem... medytacją...?:(

    My póki co zakupiliśmy witaminy D i K, bierzemy sie za siebie... Ponadto kobitka z kliniki zaleciła mężowi przerwy w pracy, wstawanie, spacery, pilnowanie, żeby się nie przegrzewać i - uwaga - obklejanie jąder plastrami chłodzącymi na urazy O.O Nie wiem w sumie czy się śmiać czy płakać O.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2017, 22:22

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi plastrami chłodzącymi nie działa bynajmniej u nas. Te plastry są bardzo drogie. Kupiliśmy kompres chłodzący w żelu i mój trzyma sobie go w gatkach jak ogląda telewizor;. Nam najbardziej pomogła suplementacja ale jak wspomniałam akurat na morfologie nie.Ale od 3 miesięcy zmieniłam suplementacje i za 2 tyg powtarzamy badanie nasienia i zobaczymy co to pomogło. Może kochana zróbcie to genetykę.Wiem co czujesz.My też posiewy, morfologie, hormony i inne badnia ok,karotyp też ok a przyczyny złej morfologi dalej niznane. Zostały nam jeszcze do zbadania azf i cftr, defragmentacji nie badaliśmy ale przy 0 morfologi już wiem że jest do dupy...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Totoro nie widziałam jeszcze takiego wyniku... nie wiem czy dobrze kojarzę ale te uszkodzenia mogą być spowodowane zbyt dużą liczbą wolnych rodników w organizmie więc tutaj zalecałabym wit. C i dużo wszystkiego co zawiera antyoksydanty (cytrusy, papryka, pietruszka, ciemne owoce jagodowe). Domiszka też mi kiedyś pisała że robią coś takiego jak wlewy z wit C (chyba dożylne).

    A co lekarz na to? dał Wam jakieś opcje... jakieś plany? czy po prostu zostawili Was z tym wynikiem? My jak skończymy genetykę (teraz czekamy na wynik AZF) a ona wyjdzie prawidłowo to też musimy zrobić fragmentację... aż się boję wyniku.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa, o widzisz, może z tym kompresem spróbujemy... CO do dalszych badań to czekamy co powie lekarz;/

    Miśkowa na razie tylko odebraliśmy wyniki, wizyta w najbliższy poniedzialek, zobaczymy co powie lekarz;/ O wit C też mu babeczka przy odbieraniu wyników mówiła, może jeszcze tego spróbujemy... Na razie mam cichą nadzieję, że ta wit D coś zdziała, bo jest dramatycznie niska...;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro a ile witaminy D3 bierze teraz mąż i jaki ma poziom?
    Potwierdzam, że można iść na wlewy z witaminy C, w sensie, że jest coś takiego. Moja koleżanka chodzi, jako pomocnicza terapia przy chemioterapii.
    A witamina C w tabletkach na pewno nie zaszkodzi, ale to przynajmniej 1g dziennie, a najlepiej pewnie i więcej.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna dopiero dziś odbieramy przesyłkę z witaminami D i K, zamówiliśmy taką: https://www.aleleki.pl/produkt/12885-d-vitum-forte-4000-jm-witamina-d-dla-doroslych-60kapsulek.html

    Ja już ją kiedyś brałam, ale nie miałam oznaczanego poziomu. Mąż ma 6,02 ng/ml ;/ norma jest od 30;/ Ja 17 z groszem, też będę brała. A z witaminą C poczekamy do poniedziałkowej wizyty, zobaczę co powie lekarz i jesli sam nam nie zaleci czegoś to kupimy też.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro Twój mąż musi brać przynajmniej dwie takie tabletki dziennie jak nie więcej (Ty zresztą też). Znajoma z innego wątku kilka dni temu napisała, że brała 2 miesiące po 20 tys IU dziennie i z 8 urosło jej do 50. 30 to jest minimum, które człowiek powinien mieć, natomiast z tego co czytałam i mówił mi lekarz, powinno się dążyć do 50-80 ng/ml. Ja brałam 5 tys IU i w 3 miesiące z 32 urosło mi do 36, także liczyłam na coś więcej, przy takiej dawce. Najtaniej Was wyjdzie jak lekarz wystawi Wam receptę na witaminę D3 w kroplach. Taka buteleczka kosztuje 5 zł a starczy jej na miesiąc suplementacji po 5 tys IU.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tą wit. D to rzeczywiście, tak jak pisze Antonna, może będziecie potrzebować większych dawek więc zapytajcie o to lekarza, a myślę że wit C na pewno nie zaszkodzi a pomoże więc też możecie wdrożyć (właśnie min. 1 g). Kurcze ciekawa jestem tej wizyty i co Wam powie lekarz, będę mocno trzymać kciuki żeby dało się coś z tym zrobić.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Malutka86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem tutaj nowa staramy się z mężem od 5 miesiecy dziś mąż odebrał wyniki badań i
    wyszło że ma tylko 3,39% plemników prawidłowych czyli teratozoospermia wszystkie pozostałe parametry spermy w normie czy coś polecacie co poprawi ten wynik?

    Malutka86
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna na razie po 1 bierzemy a zobaczymy co powie lekarz na poniedziałkowej wizycie. Mam nadzieję, że to właśnie D jest przyczyną tak złych wyników nasienia...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka86 wrote:
    Hej jestem tutaj nowa staramy się z mężem od 5 miesiecy dziś mąż odebrał wyniki badań i
    wyszło że ma tylko 3,39% plemników prawidłowych czyli teratozoospermia wszystkie pozostałe parametry spermy w normie czy coś polecacie co poprawi ten wynik?

    Hej, Malutka! Na pewno warto się wybrać do androloga/urologa, żeby upewnić się, że wszystko jest ok, na pewno odpowiednia suplementacja, prowadzenie zdrowego trybu życia, odstawienie alkoholu, papierosów, obcisłych spodenek. Przynajmniej to wszystko na przełomie tych 138 stron do tej pory padało, wiele dziewczyn pisało, że morfologia się poprawia. Profertil, Proxeed Plus, witamina C, D, E, kwas foliowy, selen, cynk. Wiele sposobów jeśli chcecie poprawiać to na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem :)

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro oczywiscie bierzcie ile chcecie. Ja wiem, ze ludzie sie boja brac wiecej, ale miej gdzies z tylu glowy, ze mozna wiecej i jesli bedzie Wam wolno rosla to po prostu zwiekszcie dawke. Wszystko zalezy jak szybko chcecie, zeby Wam urosla ;) Powodzenia :*

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Malutka86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odp Pistacjowa;) na razie mąż brał cynk 15 mg i witaminy z grupy B teraz dołączę mu jeszcze jakiś suplement z tych co wymienilas.Trochę się zmarwilam tym wynikiem tym bardziej ze ja już mam 31 lat dodatkowo choruje na rzst i czas dział na naszą niekorzyść :(

    Malutka86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój M. odebrał wczoraj wyniki - ostatnio była teratozoospermia, teraz już są w normie (morfologia z 1,7 poprawiła się na 9,9%)! Androlog oglądający te wyniki podobno stwierdził, że "to jest biologia, za tydzień wynik może być zupełnie inny", czym nam trochę podciął skrzydła. Z jednej strony bardzo się cieszymy z poprawy (tym bardziej, że sporo zmieniliśmy w diecie i ogólnie sposobie życia, żeby było to możliwe), z drugiej zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie zrobić tego badania jeszcze raz za jakieś 2 miesiące. Jak myślicie?

  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig04 wrote:
    Hej, mój M. odebrał wczoraj wyniki - ostatnio była teratozoospermia, teraz już są w normie (morfologia z 1,7 poprawiła się na 9,9%)! Androlog oglądający te wyniki podobno stwierdził, że "to jest biologia, za tydzień wynik może być zupełnie inny", czym nam trochę podciął skrzydła. Z jednej strony bardzo się cieszymy z poprawy (tym bardziej, że sporo zmieniliśmy w diecie i ogólnie sposobie życia, żeby było to możliwe), z drugiej zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie zrobić tego badania jeszcze raz za jakieś 2 miesiące. Jak myślicie?
    A możesz opisać co zmieniliście?

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ