X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 28 marca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hura2017 napisz proszę coś więcej... jakie mieliście wyniki nasienia przed kuracją i po i jak leczyliście ureaplasme? ja właśnie muszę się wybrać na kontrolę i sprawdzić czy pozbyłam się tego dziadostwa :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 29 marca 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa a jakos u ciebie objawiala sie ta ureaplasma?

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 29 marca 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 u mnie było tak że pojawiły się upławy o brzydkim zapachu, od razu skojarzyłam że to pewnie bakteryjne zakażenie więc poszłam do lekarza dostałam lek i po kuracji było ok, jednak po serduszkach z mężem problem wrócił więc znowu kuracja, po miesiączce problem wrócił, znowu wizyta u lekarza i kuracja, po chwili znowu problem wrócił nie z takim natężeniem ale jednak, lekarz pobrał posiew a posiew czysty :/ przy okazji byłam na konsultacji u innego gina i tam pani doktor zaleciła badanie na chlamydie, ureaplasmę i znowu posiew na tlenowe. Okazało się że posiew czysty ale wyszła ureaplasma :/ dostałam i ja i mój mąż antybiotyk na 10 dni, teraz nie odczuwam tych upławów ale muszę iść sprawdzić czy udało nam się ją wytępić.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 29 marca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę zaczelam sie martwic,ze i ja z mężem moze mamy te bakterie.U nas morfologia 3%,w prawdzie ja nie mam żadnych objawów tej bakteii,nie mam uplawow,mam cykle regularne,ale mam plemienia przed @,no i nie udaje nam się juz od 8msc zajść w ciążę,wiec moze jest cos na rzeczy

  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 wrote:
    Hura2017 a czy mieliście jakies objawy tej ureplazmy?również czytałam o tej bakterii,ale ponoc ona jest trudna do wyleczenia. A tobie co androlog na te bakterie zalecil?no i jak można ja wykryć?
    generalnie badanie nasienia na obecność ureaplazmy a u mnie wymaz z szyjki macicy. Leczenie antybiotykiem. Po kuracji ponowne badanie - wynik ujemny. Przed badaniem nasienia musimy poczekac, bo 3 miesiace jeszcze nie minęły. Napisałam ze mogła to byc ta przyczyna ale nie musiała. Lekarz był prawie pewien bo wszytskie inne wyniki mieliśmy w normie.


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o objawy - to ja i mój partner nie mieliśmy żadnych objawów. Ta bakteria jest podstępna i nie wiadomo ile ją mieliśmy. Nie chce tez Was straszyć ponieważ nie każdy ją ma i zapewne istnieje wiele przyczyn bezpołodności, jednak pisze o swoim przypadku, może będzie dla Was pomocny.
    Trzymam Kciuki


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 29 marca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze was o pomoc, od niedawna moj mąż bardzo duzy nacisk kładzie na sport i cwiczenia, teraz wymyslił że będzie dodatkowo zażywał preparaty z białka serwatkowego na budąwę masy miesniowej. Z nasieniem szału nie ma morfologia 3% zdiagnozowana teratozospermia, czy w takiej sytuacji nie bedzie to niekorzystne dla plemników,?? Czy któraś z Was cos na ten temat może wie??

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    generalnie badanie nasienia na obecność ureaplazmy a u mnie wymaz z szyjki macicy. Leczenie antybiotykiem. Po kuracji ponowne badanie - wynik ujemny. Przed badaniem nasienia musimy poczekac, bo 3 miesiace jeszcze nie minęły. Napisałam ze mogła to byc ta przyczyna ale nie musiała. Lekarz był prawie pewien bo wszytskie inne wyniki mieliśmy w normie.
    a jak długo braliście ten antybiotyk? i po jakim czasie poszłaś na kontrole?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    A jeśli chodzi o objawy - to ja i mój partner nie mieliśmy żadnych objawów. Ta bakteria jest podstępna i nie wiadomo ile ją mieliśmy. Nie chce tez Was straszyć ponieważ nie każdy ją ma i zapewne istnieje wiele przyczyn bezpołodności, jednak pisze o swoim przypadku, może będzie dla Was pomocny.
    Trzymam Kciuki
    nam lekarka mówiła że można się nią zarazić nie tylko drogą płciową ale właśnie na basenach, w jacuzzi i o ile dobrze pamiętam drogą kropelkową też... więc rzeczywiście jest paskudna i podstępna... mój mąż nie miał żadnych objawów ale jak ja miałam to on też.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    Hey u nas morfologia raz 0% raz 2% i kazał lekarz 3 razy IUI zrobić jak nie wyjdzie do in vitro
    obecnie jestem po drugiej IUI czekam na wynik ale jestem sceptycznie nastawiona
    gdzybym była troche młodsza to bym próbowała z ta IUI nawet do 6 razy
    ale koszt IUI w mojej klinice to ok 1000
    3 podejście bedzie droższe bo bedą leki do stymulacji droższe niz wczesniej
    ehhh :(
    Moze glupie pytanie ale moglabys mi Ty lub ktoras dziewczyna co podchodzula do IUI opisac jak dokladnie po kolei wyglada IUI, tak na chlopski rozum? Zalozmy ze morfologia sie podniosla i bysmy sie zdecydowali i co dalej? Bo z morfologia 0% stałą to nie ma sensu nawet probowac nie? 11 kwietnia mamy wizyte w klinice wtedy tez zobaczymy czy nasienie sie cos poprawilo i co zaproponuje dr ale chcialabym wiedziec bo ja juz sie gubie w tym wszystkim :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 23:39

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yooo
    u nas wyglądało to tak :)
    wszystkie badania wykonalismy , które zalecił lekarz dla męża również genetykę mi nie kazał stwierdził, ze jak mam juz dziecko to nie trzeba.
    badania hsg cytologia wymaz z pochwy , chlamydia, hiv różyczka, toksplazmoza i jeszcze jakies nie pamietam.
    Przepisał mi tabletki na stymulacje CLO aby zwiększyć szansę jak to powiedział im wiecej jajeczek tym wieksza szansa.
    Tak wiec brałam clo od 3 do 5 dnia cyklu w 11 dniu byłam na monitoringu - miałam 2 piękne jajka :) 20 i 22 mm i następny dzień na 10 IUI
    mąż oddał nasienie, które było specjalnie"podrasowane" odwirowane czyli te złe odpadają zostają najbardziej ruchliwe i prawidłowe , które dostają jeszcze taki jakiś preparat , który powoduje to ze dostaja powera :)
    no i następnie nasienie za pomocą cienkiej rurki ( cewnika) wciskane jest do macicy potem 15 min leżysz i zachodzisz w ciąże heheheh i po 14 dniach trzeba zrobić bete .
    Nie wyszło za pierwszym razem
    teraz jestem po drugiej IUI
    stymulowana tez byłam clo wychodowałam 3 jajka 2 w prawym 1 w lewym duze na 22 cm tym razem dostałam zastrzyk na pęknięcie o godz 19 a na 11 następnego dnia miałam IUI i czekam teraz na wyniki co jest najgorsze bo czekasz i czekasz

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytałam sie go jaka była morfologia w dniu IUI powiedział mi ze nie wie bo do zbadania morfologi musza zabarwić nasienie a zabarwionego nie podadzą pacjentce
    no i nie wiem jaka była za każdym razem mowi mi ze nasienie jest ok no ale jak ok ?? ze jest ruchliwych sporo i tyle???
    jak nic z tego nie wyjdzie to mąż pojedzie w kwietniu na badanie nasienia takie całościowe jak robił wczesniej abyśmy zobaczyli na czym stoimy bo nie ma sensu sie bawić w tą IUI jak morfologia jest -0%

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    yooo
    u nas wyglądało to tak :)
    wszystkie badania wykonalismy , które zalecił lekarz dla męża również genetykę mi nie kazał stwierdził, ze jak mam juz dziecko to nie trzeba.
    badania hsg cytologia wymaz z pochwy , chlamydia, hiv różyczka, toksplazmoza i jeszcze jakies nie pamietam.
    Przepisał mi tabletki na stymulacje CLO aby zwiększyć szansę jak to powiedział im wiecej jajeczek tym wieksza szansa.
    Tak wiec brałam clo od 3 do 5 dnia cyklu w 11 dniu byłam na monitoringu - miałam 2 piękne jajka :) 20 i 22 mm i następny dzień na 10 IUI
    mąż oddał nasienie, które było specjalnie"podrasowane" odwirowane czyli te złe odpadają zostają najbardziej ruchliwe i prawidłowe , które dostają jeszcze taki jakiś preparat , który powoduje to ze dostaja powera :)
    no i następnie nasienie za pomocą cienkiej rurki ( cewnika) wciskane jest do macicy potem 15 min leżysz i zachodzisz w ciąże heheheh i po 14 dniach trzeba zrobić bete .
    Nie wyszło za pierwszym razem
    teraz jestem po drugiej IUI
    stymulowana tez byłam clo wychodowałam 3 jajka 2 w prawym 1 w lewym duze na 22 cm tym razem dostałam zastrzyk na pęknięcie o godz 19 a na 11 następnego dnia miałam IUI i czekam teraz na wyniki co jest najgorsze bo czekasz i czekasz
    nie 22cm tylko 22mm :)

    7b0f9c1e19.png
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    yooo
    u nas wyglądało to tak :)
    wszystkie badania wykonalismy , które zalecił lekarz dla męża również genetykę mi nie kazał stwierdził, ze jak mam juz dziecko to nie trzeba.
    badania hsg cytologia wymaz z pochwy , chlamydia, hiv różyczka, toksplazmoza i jeszcze jakies nie pamietam.
    Przepisał mi tabletki na stymulacje CLO aby zwiększyć szansę jak to powiedział im wiecej jajeczek tym wieksza szansa.
    Tak wiec brałam clo od 3 do 5 dnia cyklu w 11 dniu byłam na monitoringu - miałam 2 piękne jajka :) 20 i 22 mm i następny dzień na 10 IUI
    mąż oddał nasienie, które było specjalnie"podrasowane" odwirowane czyli te złe odpadają zostają najbardziej ruchliwe i prawidłowe , które dostają jeszcze taki jakiś preparat , który powoduje to ze dostaja powera :)
    no i następnie nasienie za pomocą cienkiej rurki ( cewnika) wciskane jest do macicy potem 15 min leżysz i zachodzisz w ciąże heheheh i po 14 dniach trzeba zrobić bete .
    Nie wyszło za pierwszym razem
    teraz jestem po drugiej IUI
    stymulowana tez byłam clo wychodowałam 3 jajka 2 w prawym 1 w lewym duze na 22 cm tym razem dostałam zastrzyk na pęknięcie o godz 19 a na 11 następnego dnia miałam IUI i czekam teraz na wyniki co jest najgorsze bo czekasz i czekasz
    Dziekuje :* no to teraz trzymam kciuki zeby tym razem sie udalo :) kiedy beta?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    a jak długo braliście ten antybiotyk? i po jakim czasie poszłaś na kontrole?
    20 dni - długo ale widocznie pomogło. do tego probiotyki i żadna inna infekcja sie nie wdała. Antybiotyk Doksycylina - akurat ten był odpowiedni poniewaz był robiony posiew.
    Badanie po 3 tygodniach. Wynik ujemny.
    Obecnie czekamy na badanie nasienia (ok. 3 miesiące)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 08:57


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa a Wam udało się wytępić tą bakterie?


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Dziekuje :* no to teraz trzymam kciuki zeby tym razem sie udalo :) kiedy beta?
    4 kwietnia ide na bete (oczywiście jak nie dostene @) :)

    hura2017 lubi tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    Miśkowa a Wam udało się wytępić tą bakterie?
    No właśnie nie wiem, muszę iść sprawdzić. Miałam iść po 2 tyg ale jakoś się nie złożyło... więc w najbliższym czasie muszę się wybrać. Trochę się obawiam bo wszędzie czytałam że antybiotyk bierze się po 20 dni a my mieliśmy tylko 10, też doksycyklinę, do tego dostałam nystatynę dopochwowo i probiobiotyki doustnie ale po tej kuracji leczyłam się z grzybicy pochwy :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) My dziś odebraliśmy wyniki badań w klinice - u mnie wymaz i PCR ok, AMH 2,6, za to witamina D 17,50 ng/ml (norma 30-50).

    U męża:

    prolaktyna - 15,4 (norma: 2,1 - 17,7)

    witamina D - 6,02 ng/ml (norma 30 - 50 ng/ml) (!!!)

    No to dorzucamy do suplementacji witaminę D -_-
    W poniedziałek mąż robi fragmentację i w kolejny poniedziałek następna wizyta :)

    Możliwe, żeby wit D miała taki wpływ na morfologię plemników? Oznaczali Wasi mężowie?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W okresie zimowym niedobory D są dość popularne a robiliście genetykę?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ