X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam i ja

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echh... muszę trochę powylewać żali. Byłam wczoraj u ginekologa, dostałam skierowanie na hsg (którego się boję) i ginka raczej nie dawała nadziei na naturalne zajście. Zaproponowała IUI... Chyba nie będziemy dłużej czekać i w wakacje jakby dobrze poszło podejdziemy do pierwszego.
    Pod koniec czerwca powtarzamy badanie nasienia i oby tylko nie było gorsze.

    Czuję się jak zbity pies, jeszcze dzisiaj dostałam życzenia z okazji dnia dziecka : "abym mogła tak swojemu dziecku życzyć".

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula spoko, my również zmagamy się (aktualnie) z męskim problemem, również dostałam zalecenie hsg. Głowa do góry!

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula, ja na najbliższej wizycie sama poproszę o skierowanie i będę nalegać na inseminacje.
    Każda z nas ma gorsze chwile, ale za chwile bierzemy się w garść i walczymy dalej :)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Echh... muszę trochę powylewać żali. Byłam wczoraj u ginekologa, dostałam skierowanie na hsg (którego się boję) i ginka raczej nie dawała nadziei na naturalne zajście. Zaproponowała IUI... Chyba nie będziemy dłużej czekać i w wakacje jakby dobrze poszło podejdziemy do pierwszego.
    Pod koniec czerwca powtarzamy badanie nasienia i oby tylko nie było gorsze.

    Czuję się jak zbity pies, jeszcze dzisiaj dostałam życzenia z okazji dnia dziecka : "abym mogła tak swojemu dziecku życzyć".
    Nula jeśli te wyniki, które podałaś są aktualne, to wcale nie jest źle. Ta ginka jest świrnięta,jeśli mówi że na naturalną ciążę nie macie szans.Na IUI jak najbardziej się kwalifikujecie.Ja wiem jedno za takie wyniki bym zabiła ;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kochane za słowa wsparcia. Tylko my wiemy co to znaczy zmagać się co miesiąc z rozczarowaniem i latać po lekarzach w poszukiwaniu nadziei.

    Ja to bym chciała wszystko na JUŻ ;) Ale pewnie doskonale to znacie.

    Cocosowa, a na jakim etapie jesteście teraz?

    Czara,mam nadzieję,że przejdę to hsg w miarę bezboleśnie ;) A jak u Ciebie sytuacja?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lipcu mamy wizytę kwalifikacyjną na ivf ...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki! Na pewno wszystko pójdzie dobrze:)

    Na kiedy macie powtórkę badania nasienia? Widziałam,że się zapisaliście do Invimedu.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Miło mi Was poznać, często śledziłam różne fora na ovufriends, zwłaszcze te w staraczkach, ale niestety los przygnał mnie tutaj... :(

    Błagam pomóżcie, odebraliśmy wczoraj badania z mężem i niestety ma tylko 1% Plemników z prawidłową budową, 99% z nieprawidłową z czego 94% to wady główki, a 45% podwójna wada główki i wstawki.

    Jeśli chodzi o koncentrację plemników to ma 58,12 mln/ml i 145,30mln/ejakulat

    Pomóżcie ocenić te badania, tak prosto z mostu,bez pocieszania, lekarza mamy dopiero za 2 tygodnie a ja nerwowo do tej pory nie wytrzymam... Jestem pewna, że każda z Was ma już ogromną wiedzę na ten temat...

    Z góry dziękuję !!

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Poliś, wrzuć proszę resztę parametrów męża (ruch, lepkość, pH,aglutynacja itd.).

    Każda z nas po początkowym szoku była załamana. Na pocieszenie napiszę,że szok minie i jak oswoisz się z tą myślą to na pewno będzie Ci lżej na sercu.
    Poczytaj wątek o suplementach poprawiających płodność.
    A co do szczerej informacji, morfologię najtrudniej poprawić,ale są na forum dziewczyny piszące,że się DA i jest to MOŻLIWE ;) Głowa do góry i nie jesteś z tym sama!

    P.S bardzo ładna liczba w całości,my mamy 53 mln ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 08:05

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruch postępowy 26,44 mln/ml ; postępowy + niepostępowy 38,90 mln/ml; plemniki nieruchliwe 19,22 mln/ml
    Lepkość jest tam jeden +
    PH 7,7
    Aglutynacja jest -
    Agregacja jest -


    No jest szok i masakra ;( ja mam już 31 lat, więc obawiam się, że nim mąż się wyleczy będzie za późno na ciążę u mnie...

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówcie się do lekarza,a póki co możesz męża trochę podreperować suplementami (na wątku o suplementach jest kopalnia wiedzy). Wyrzućcie ciasne gatki, zero gorących kąpieli i sauny - tyle możecie zrobić do wizyty. Ewentualnie możecie zbadać hormony jeśli chcecie,żeby iść z wynikiem na wizytę (TSH,prolaktyna,fsh,LH, testosteron)
    Nie chorował w ostatnim czasie? Jakieś infekcje? Długo się staracie? U Ciebie ok?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam hashimoto i niedoczynność tarczycy, ale aktualnie mam 2,0 tsh więc w końcu udało mi się uregulować po 5 latach starań. Biorę Eutyrox 150. Zawsze niemożność zajścia w ciążę, tłumczyłam niedoczynnością tarczycy, aż w końcu zdecydowaliśmy się przebadać męża.
    Męża w dniu badania wieczorem bardzo bolało gardło i jak się okazuje ma anginę, ale bez gorączki , więc nie wiem czy mogło mieć to wpływ...
    Infekcji raczej nie miał żadnych, czasem ode mnie łapał grzybicę, ale przez ostatnie pół roku nic takiego nie miał.

    Ja mam właśnie skierowanie na LH, FSH i testosteron, tsh mam aktualne z przed 5 dni. Na prolaktynę nie dostałam skierowania bo mam regularne miesiączki. Mój ginekolog powiedział, ze te badania mam zrobić w 3-5 dzień cyklu, więc czekam jeszcze.

    Staramy się od 1,5 roku już i nic, nie mamy jeszcze dzieci, i bardzo boję się, że już nie bedziemy mieli ;(

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mąż badał hormony?
    Wszystkie tutaj mamy obawy,ale trzeba wierzyć i być dobrej myśli. Spokojnie poczekajcie na wizytę u urologa (androloga macie w pobliżu?). Zbada męża i wykluczy ewentualne żylaki,czy inne świństwa.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jeszcze nic nie badał, poza nasieniem. Zawsze myśleliśmy, że przez moją tarczyce nie mogę zajść w ciążę, to Jego badanie miało być tylko formalnościa.. Jak proponujecie, do jakiego lekarza lepiej się umówić najpierw, urolog czy androloga?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sadze aby przeziębienie miało wpływ na jakość nasienia. Co innego silne leki, antybiotyki, długotrwała choroba. Plemniki dojrzewają 72 dni. Długo się staracie wiec jednak nasienie może być problemem.
    Doszukujemy się przyczyn, biczujemy się, odmawiamy przyjemności, a tylu alkoholików, narkomanów, palaczy czy otyłych nie ma problemu z zapłodnieniem.
    Jestem teraz na etapie zrezygnowania, bo oprócz słabych plemników i ze mną są problemy. Zapisałam się do psychologa. Może pomoże mi uporać się z zazdrością i wewnętrznymi rozterkami. Korzystacie dziewczyny? Jak sobie radzicie? Ja teraz, gdy dowiedziałam się o ciąży w najbliższym otoczeniu zwariowałam. Nie potrafię pogodzić się z tym, ze mnie może nie być dane zostać matka, a jej tak łatwo to przyszło... Powiedziałam mężowi ze chyba osiwieje i w kaftanie będą mnie z domu wyprowadzać

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz jest urologiem/andrologiem. Z tego co się orientuję androlog jako osobna, pojedyncza specjalizacja nie funkcjonuje. Jeśli się mylę, poprawcie mnie. Ja bym zaczęła od urologa,żeby porządnie zbadał męża.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, ze pociesznie znajduje w zakupach. Po każdym złym wyniku, stresującej wizycie u lekarza kupuje coś sobie ;) choćby lakier do paznokci (naliczyłam już 47 ;) ).

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 zapisaliśmy się na 15 lipca bo ogólnie 2 miesiące temu robiliśmy.
    Czara ja jestem na terapii w związku z niepłodnością i poronieniem,szczerze nie czuje sie aby cos pomogło

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie usg jajek :) No i hormony :) to urolog może zlecić, a usg zrobić od razu na pierwszej wizycie.

‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ