X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, mam podobne odczucia :/ i teraz w naszym otoczeniu dwie młodsze kuzynki zaczynają starania. Serce mi pęknie jak im się uda od razu,tak hopsiup. Okropne są te uczucia i też nie bardzo wiem jak sobie z nimi radzić. Nie myślałam póki co o psychologu. Ale jak trafić na takiego (taką), która sama miała podobne doświadczenia i naprawdę zrozumie nasze uczucia? Bo co ciekawego powie mi ktoś,kto bez problemu został rodzicem? Słynne "będzie dobrze" ?? Rzygam tym tekstem.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam grup wsparcia, jakiejś terapii grupowej, ale nic w moim mieście nie znalazłam :(
    Z psycholog jestem umówiona na pierwsza wizytę, zobaczymy jak się po spotkaniu będę czuła. Jeśli nic w mojej głowie się nie zmieni to kupię kolejne 50 lakierów

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula, ja zapisałam się do kobiety bo uznałam ze mężczyzna po prostu mnie nie zrozumie. Wcześniej tez byłam zapisana, ale do innej. Poczytałam opinie i zrezygnowałam, nie uznałam jej za dobra powierniczkę.

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko...Lakiery są spoko :D
    Ja mam terapię winno-lodową... Takze z dwojga złego lakiery lepsze haha ;)

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a orientujecie się, jaki powinien być minimalny % prawidłowych plemników, żeby móc myśleć o inseminacji?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś,poczytaj tutaj :
    http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/inseminacja-fakty/

    http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/inseminacja/

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję Nula30 :)
    Piszą tam, że to co dyskwalifikuje pacjenta z programu sztucznej inseminacji jest: azoospermia (brak plemników w nasieniu), kryptozoospermia lub poważna oligozoospermia (bardzo znikoma liczba plemników w nasieniu), nekrospermia (znaczna liczba martwych plemników) lub poważna asthenozoospermia (znaczące upośledzenie ruchu plemników, większość plemników nieruchomych).

    Mój mąż ma terazoospermię, póki co tylko 1% prawidłowych plemników, ale nie wymieniają terazoospermii jako diagnozy, która miałaby dyskwalifikować.. Więc jeśli zmienimy tryb życia, zacznie brać suplementy i % się zwiększy, to mam rozumieć że inseminacja wchodzi w grę?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zapytaj lekarza...Z tego co nasz mówił,to morfologia powinna być minimum 4% do IUI. Jak jest niższa to automatycznie szanse są niższe.
    Mąż pali?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pali ale duzo pije.. Będzie to trudna droga, bo nie łatwo będzie mu odstawić całkowicie alkohol..

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy 2 proc i nie wykluczono nas z inseminacji.

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my mamy 3% i też nam inny lekarz mówił o IUI. Myślę,że temu andrologowi chodziło po prostu o to,że im wyższa morfologia od normy tym lepiej dla IUI. Tak to odebrałam.

    My odebraliśmy dziś hormony męża i jest ok. Czekamy na posiew moczu i pod koniec miesiąca powtarzamy badanie nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 17:07

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisałam mojego na to bezpłatne badanie w invimed na 1 lipca. Ostatni raz robił w grudniu wiec nie ukrywam, ze się mega stresuje, bo same wiecie jak to jest z tym nasieniem... W sierpniu chcielibyśmy podejść do inseminacji, ale zobaczymy jak to będzie. Na razie JesCze beta nie spadła do zera. Bardzo, bardzo wolno idzie w dół.

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    dziewczyny a orientujecie się, jaki powinien być minimalny % prawidłowych plemników, żeby móc myśleć o inseminacji?

    Nam IUI zrobili przy morfo 1%

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, a aktualnie w invimedzie są jakieś darmowe badania dla mężczyzn?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 20:35

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, po 20 w każdej placówce. Zadzwoń i się zapytaj. Gameta i invicta maja tez darmowe badania, nie wiem dla ilu osób, ale tam są tylko podstawowe, bez morfologii. No ale dobre i to :) w pon dzwon, pytaj się i zapisuj.

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super, dzięki Czara za informacje. Mój mąż właśnie się uparł, że koło 20tego chce powtórzyć badania w innej klinice, (bo pewnie łudzi się, że był jakiś błąd badania).

    Tylko właśnie u niego z morfologią było nie tak, 94% miało nieprawidłowe główki, więc musimy robić te rozszerzone jak coś.

    Wcześniej Nula30 pisała, że morfologię jast najciężej poprawić więc nie sądzę, że w 20 dni wyniki będą lepsze... Oczywiście modlę się o to ale zobaczymy :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was jeszcze jedno pytanie stosował mąż którejś z Was Andorferti ?
    podobno najlepszy suplement diety, a sześciomiesięczna kuracja daje super efekty.

    Tylko jest dość drogi, bo 60 saszetek (miesieczna kuracja) kosztuje 200 zł, ale jeśli efekty są takie jak piszą, to warto chyba zainwestować...

    Dajcie znać, czy wasi mężowie stosują / stosowali?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak od siebie napiszę,że my skomponowaliśmy sami suplementację,na podstawie składów tych wszystkich leków na poprawę nasienia. Mój mąż akurat bierze większe dawki niż zawierają te gotowce. Jakie są efekty dowiemy się pod koniec miesiąca. Miną wtedy 3 miesiące suplementacji.

    Poliś,mam nadzieję,że jednak mimo wszystko się da poprawić i cokolwiek u nas drgnie :) już 4% mnie ucieszy!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 08:19

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie iui też się wtrace w wytycznych nie ma ograniczeń odn morfologii a ma byc ile ileś tam mln plemników chyba 5. Już nie pamiętam. Ale morfologia nie wyklucza. Chyba ze tylko zdroworozsafkowo wyklucza, ze z niższą morfologia ciężej zajsć w ciążę. Ale robic można

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 09:10

    iv09i09katk65tr1.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jestem ciekawa, bo mój mąż ma 58,12 mln/ml a musi byc minimum milion/ml, więc ilościowo spełniamy kryteria.

    Zastanawiam się tylko jesli 1% jest prawidłowych plemników, to przed inseminacją, po oddaniu nasienia odbywa się selekcja tak? tzn wybierane są te plemniki z prawidłową budową i najlepszą ruchliwością?

    Jeśli tak jest, to napewno coś się tam uda wybrać ;)

    A jak u Was dziewczyny, ile inseminacji już miałyści?
    Było to na naturalnej owulacji, czy na stymulowanej?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ