X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, gratuluję!! :)
    Nie doczytałam,że się udało - przepraszam. Na pewno wszystko będzie super. Na kiedy masz termin? ;)
    Mam nadzieję,że niedługo też będę się mogła cieszyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 17:14

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Lunka, gratuluję!! :)
    Nie doczytałam,że się udało - przepraszam. Na pewno wszystko będzie super. Na kiedy masz termin? ;)
    Mam nadzieję,że niedługo też będę się mogła cieszyć.
    A bo pisałam o punkcji a nie efektach. Staram sie byc dobrej myśli. Ale parę kłopotów w ciąży mnie nie omija jak choćby łożysko przodujace póki co plamienia
    Nie za długa szyjka
    Termin w grudniu :)

    Na pewno i Wam wkrótce się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 17:25

    Nula30 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje Lunka! Oszczędzaj się :)
    Teraz czekamy na szczęśliwe wieści od Sylwii.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam ze teratozoospermia to żaden wyrok. Powiedzialabym ze jeśli jest jedyna przyczyna to praktycznie zawsze udaje się zajść w ciaze. Niestety często trzeba podejść za pomocą iui albo in vitro wiec problemem staje się gdy para odrzuca te metody. Ale prędzej czy później w ciaze udaje się zajść.
    Natomiast u nas była ta fragmentacja dna. Nie wiem na ile wazna , bo np. gin z kliniki w ogole nie kazał badać i negował to badanie.
    Natomiast gdy odbierałam badania meza tuz przed in vitro i wyszło mu 21% pan laborant powiedział ze to super wynik i większość mężczyzn którzy maja już dzieci nie maja lepszych wynikow.
    Publikacje wskazują na to, ze plemnikom o podwyższonej fragm. ciężej zaplodnic kom jaj.
    Natomiast wielu ginekologow to badanie odrzuca a moja klinika nie ma go w swojej ofercie (a to dobra prestiżowa klinika).
    Natomiast przy wynikach meza, ilość ok 36ml, morfologia 7%, embriolog podczas in vitro (wzielismy opcje imsi, ale to już nie będę zaglebiac się) powiedział ze i tak nasienie jest takie sobie.
    Komórki jajowe bardzo ładne, a nasienie takie sobie.
    A maz miał i tak wady głowki chyba 95 % wiec i tak nie tak źle (głowka plemnka niesie informacje genetyczna, wady głowki to najgorsza opcja).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 07:02

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, mój mąż we wrześniu miał 21 proc. Wtedy jak sama pamiętasz mówiono, ze to beznadziejny wynik. Teraz powtórzy w lipcu, razem z morfologia.
    U nad niestety wyszły dodatkowe problemy, nie wiem na ile ważne w przypadku samego poczęcia.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara pamiętam i co lekarz to opinia. Wyniki badań sa często subietktywne.
    Zaleza od choćby doświadczenia lekarza, ilu mężczyzn bada i ilu ma to badanie, jeśli statystycznie sporo ma taki wynik a w wywiadzie dziecko-wiadomo ze dla embriologa wynik jest ok.
    Zalezy jakie wyszły problemy, oczywiście
    mogą okazac się ważne a mogą okazac się łatwe do uregulowania
    Ja przyznaje ze u nas tylko wyniki meza budziły niepokoj, tylko nasienia.
    Poza tym i u mnie i u Niego lekarze nie mieli się czego czepic.
    Choc przyznaje bez bicia ze hsg nie robiłam.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pozytywne ana2 (niestety nie wiem na ile maja wpływ na ciążę) oraz trombofilie. Chodzę od lekarza do lekarza i węszę...
    Zawsze byłam okazem zdrowia, hormony idealne, okres jak w zegarku... Straciłam czujność i tylko mężem się zajmowałam.
    Na najbliższej wizycie wspomnę doktorowi o hsg i inseminacji, nie chce już czekać, tak to się wszystko przeciąga.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od tych chorób jest reumatolog. Na pewno zleci dodatkowe badania w kierunku przeciwciał itd
    Zajmie się Tobą i da leki.
    Tak to jest że nasi mężowie rzadko kiedy sami się soba zajma w kierunku zdrowia. My dbamy o nich często zapominając o nas samych.

    iv09i09katk65tr1.png
  • emm80 Ekspertka
    Postów: 131 73

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co zrobić przy morfologii nasienia 0%? Co może być przyczyną?

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emm80,podaj resztę parametrów.
    I na początek niech mąż/partner odwiedzi urologa.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emm80 wrote:
    Co może być przyczyną?
    Choroby z dzieciństwa
    Choroby obecne
    Choroby przewlekłe
    Leki brane kiedyś
    Leki brane teraz
    Mutacje genetyczne
    Wadliwy kariotyp
    zaburzenia hormonalne
    zylaki powrózka nasiennego
    Nieprawidłowosci w produkcji plemnikow tzw idiopatyczne, ciężko o konkretna przyczyne
    Taka "uroda" od zawsze

    iv09i09katk65tr1.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Ja mam pozytywne ana2 (niestety nie wiem na ile maja wpływ na ciążę) oraz trombofilie. Chodzę od lekarza do lekarza i węszę...
    Zawsze byłam okazem zdrowia, hormony idealne, okres jak w zegarku... Straciłam czujność i tylko mężem się zajmowałam.
    Na najbliższej wizycie wspomnę doktorowi o hsg i inseminacji, nie chce już czekać, tak to się wszystko przeciąga.

    Czara, przy pozytywnych Ana często lekarze przepisują ecorton, a przy trombofilii i MTHFR Acard i Claxane.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - wysyłajcie swoich mężów, partnerów na bezpłatne badania nasienia - do końca czerwca w klinikach niepłodności.

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx DZIĘKI OGROMNE!!!!!!! Ostatnio czytałam tylko o Invimedzie, że mają bezpłatne, a po Twoim poście weszłam na stronkę mojej kliniki i jest!!! Mężowi udało się zapisać, a że planował zrobić takie full wypas tym razem, to będzie je miał za 140zł zamiast 250 :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez dziś sie zapisalisny do invicti ale nie robią morfologii to na czym nam najbardziej zależy :-( czy wie ktoś czy jest możliwość przy tym bezpłatnym badaniu poprosić o zrobienie morfologii za dodatkową oplata?

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpioch,a nie macie Invimedu? Tam specjalnie dopytywałam o morfologię i pani powiedziała,że będzie. Jest to rozszerzone badanie nasienia.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Śpioch,a nie macie Invimedu? Tam specjalnie dopytywałam o morfologię i pani powiedziała,że będzie. Jest to rozszerzone badanie nasienia.

    Zapisalismy się do invicti :/

  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka gratulacje! Oby więcej takich pozytywnych info! My leczymy się w Gamecie( ty chyba też). Mieliśmy jedno iui, niestety zakończone poronieniem. Teraz lekarz namawia nas na ivf- isci. My mamy morfologię 3 proc. ruchliwość 20 proc, 116 mln. O tej fragmentacji nikt nam nie powiedział...Mamy podstawowe badania niezbedne do ivf, hsg miałam w tamtym roku. Co wnosza badania kariotypu i te fragmentacje, czy badanie mutacji do ivf?to bardziej info dla pacjenta, że jest nosicielem wadliwego genu czy może coś więcej to daje?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Bociana. I mam zs sobą również iui zakończona poronieniem wczesnej ciąży.
    Co wnosi fragm ? Może odpowiadać za poronienie. Plemniki z fragm ponad 30 mówi się że nie mają zdolności do naturalnego zapłodnienia.
    Ona mówi ile plemników jest realnie uszkodzonych.
    Kariotypy sa dla nas po to żeby świadomie zdecydować się lub nie na ivf.
    Wiesz czy Twój kariotyp jest ok.
    Wielu lekarzy nie uznaje tego badania fragm. Nie wiem gdzie jest prawda i na ile ono jest ważne.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Dziewczyny - wysyłajcie swoich mężów, partnerów na bezpłatne badania nasienia - do końca czerwca w klinikach niepłodności.


    dzięki serdeczne za cynk! :)

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ