X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Karincia Ekspertka
    Postów: 245 111

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ja nie brałam antybiotyku lekarz powiedział że tymi bakteriami nie da się zarazić.

    Ola i Julia 2.07.18 ☺

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok poczekam te dwa dni ;)

    Jeszcze mam nadzieję
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia beta Ci wszystko wyjaśni :)

    U mnie dziś 19 dzień po zabiegu. Zrobiłam kontrolnie test ciążowy, by zobaczyć czy beta spadła, a tam wciąż dwie kreski. Szkoda, że to tyle trwa. Już bym jakoś psychicznie chciała, by tam była jedna, by cykl wrócił do normy, by była owulacja, okres itd.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka na pewno bedzie dobrze;) ja boje sie nawet jak bedzie ciaza, ze sie nie utrzyma ;( eh ciagle stresy

    Jeszcze mam nadzieję
  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Nie było mnie tu chwilę, ale odpuściłam trochę temat, potrzebowałam luzu od wszystkich pomiarów, wyliczeń, myślenia o jednym. Co prawda w ciąży nie jestem póki co, ale przyszłam dać znać o zmianach, jakie nastąpiły.

    Zrobiliśmy ponowne badanie nasienia. Za pierwszym razem w invimedzie w lutym wyniki wyszły bardzo złe, byliśmy załamani. Morfologia równe 0, ilość plemników w całym ejakulacie wynosiła niecałe 2 mln, wady główki stanowiły 98%, lepkość +. Ponowne badanie zrobiliśmy w innym laboratorium (poleconym przez urologa) 8 sierpnia. MORFOLOGIA 19%, ilość plemników 208 milionów, ruch postępowy 39%, lepkość -. Cud się jeszcze nie zdarzył, ale mam ochotę odwiedzić z tymi wieściami swojego byłego ginekologa, który powiedział, że takimi wynikami to tylko dawca, albo adopcja. Myślę, że w końcu los się zaczyna do nas uśmiechać.

    I TOTORO GRATULUJĘ <33333

    admiralka, melba, Totoro lubią tę wiadomość

  • Karincia Ekspertka
    Postów: 245 111

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój mąż brał jakieś leki że wyniki tak mu się poprawiły ?

    Ola i Julia 2.07.18 ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pistacjowa wrote:
    Cześć dziewczyny! Nie było mnie tu chwilę, ale odpuściłam trochę temat, potrzebowałam luzu od wszystkich pomiarów, wyliczeń, myślenia o jednym. Co prawda w ciąży nie jestem póki co, ale przyszłam dać znać o zmianach, jakie nastąpiły.

    Zrobiliśmy ponowne badanie nasienia. Za pierwszym razem w invimedzie w lutym wyniki wyszły bardzo złe, byliśmy załamani. Morfologia równe 0, ilość plemników w całym ejakulacie wynosiła niecałe 2 mln, wady główki stanowiły 98%, lepkość +. Ponowne badanie zrobiliśmy w innym laboratorium (poleconym przez urologa) 8 sierpnia. MORFOLOGIA 19%, ilość plemników 208 milionów, ruch postępowy 39%, lepkość -. Cud się jeszcze nie zdarzył, ale mam ochotę odwiedzić z tymi wieściami swojego byłego ginekologa, który powiedział, że takimi wynikami to tylko dawca, albo adopcja. Myślę, że w końcu los się zaczyna do nas uśmiechać.

    I TOTORO GRATULUJĘ <33333
    Jak to możliwe, że pomyłka jest tak ogromna? A może to nie pomyłka, a jakieś leki? Zdradzisz? ;)

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow. Jakie to laboratorium? Co zrobiliście, żeby się tak nasienie poprawiło?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie pomyłka, ale mąż mógł chorować albo brać leki przed pierwszym badaniem? Albo był inny czynnik toksyczny dla plemników?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pokazuje, że nie można załamywać się po pierwszym wyniku, tylko wziąć się w garść i walczyć dalej :)

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowita poprawa!!!! <3 <3

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez idziemy do innego lab teraz, wydaje mi sie, ze invimed to zwykli naciagacze, a ich podejscie jest okropne! Po ostatniej wizycie tam zupelnie zrezygnowalam z tego miejsca... teraz czekam 2 msc do podobno dobrego lekarza z gamety, juz tylko tydzien do wizyty ;)) podobno kuzynki kolega dostal jakies witaminy zalecenia itd i po pol roku jego zoba byla w ciazy, zas moja kuzynka poszla do niego i powiedzial wprost, ze nic nie da sie zrobic, teraz ma 3 dzieci z in vitro , ktore udalo sie za pierwszym razem

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara a dlaczego lekarz wam tak powiedzial? Przeciez in vitro moga miec pary, ktore maja O% morfo

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie co tzn?

    W dolnej czesci kanalu/ gorna czesc worka mosznowego po prawej cechy poszerzenia naczyn zylnych splotu wiciowatego do 3,2 mm, sladowa fala refluksowa, naczynia poszerzone takze w rejonie bieguna dolnego prawego jadra. Jadro wzglednie mniejsze, jednorodne echogeniczne unaczynione jadra bez zmian ogniskowych, zredukowane objetosciowo struktury prawego najadrza, pomocy, czy to dobry wynik czy sa zylaki? Glupieje

    Jeszcze mam nadzieję
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Czara a dlaczego lekarz wam tak powiedzial? Przeciez in vitro moga miec pary, ktore maja O% morfo
    Nie wiem za bardzo o co chodzi ;) Chyba to nie do mnie badanie.
    Nam na początku powiedziano, że tylko in vitro. Na razie walczymy, ale nie wiem czy nie skończy się właśnie na nim. Przynajmniej będę wiedziała, że zrobiłam wszystko co mogłam.

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my tez sklaniamy sie juz do in vitro ;( moja najwieksza obawa jest to co bedzie gdy nie uda sie za pierwszym razem, nie wiem jak odlozymy na kolejne

    Jeszcze mam nadzieję
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do inseminacji nie chcecie podejść? My właśnie jesteśmy przed pierwszym podejściem. Nie wierzę w powodzenie, ale chcę spróbować.

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale inseminacji chcecie sprobowac czy in vitro? Chybz z 1% morfologii i 8 mln w 1 ejakulacie nue mozna inseminacji?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Dziewczyny mam pytanie co tzn?

    W dolnej czesci kanalu/ gorna czesc worka mosznowego po prawej cechy poszerzenia naczyn zylnych splotu wiciowatego do 3,2 mm, sladowa fala refluksowa, naczynia poszerzone takze w rejonie bieguna dolnego prawego jadra. Jadro wzglednie mniejsze, jednorodne echogeniczne unaczynione jadra bez zmian ogniskowych, zredukowane objetosciowo struktury prawego najadrza, pomocy, czy to dobry wynik czy sa zylaki? Glupieje

    Nelcia, są nieduze żylaki z niewielkim refluksem- czyli do rozważenia operacja. Nie wiem co to znaczy, że jedno jądro jest mniejsze i że są zredukowane struktury najądrza, ale szczerze mówiąc,to nie brzmi najlepiej. Lekarz nic nie powiedział??

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Saja, czyli to moze byc przyczyna zlej morfologii? Wlasnie czekamy na lekarza z polecenia od dwoch msc i dopiero za tydzien wizyta

    Jeszcze mam nadzieję
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ