X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 24 lutego 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Ci Nelcia też bym chciała aby moja głowa odpuściła. Ja już mam dość tego czekania, tej strasznej nadziei. Mam już dość tego smutku gdy znowu przychodzi okres. Nie mam już nawet ochoty na seks i może tak jest lepiej, bo bez seksu nie będzie na co liczyć. Nie będzie tego strasznego zawodu przy okresie. Mąż kolejne badanie nasienia robi w kwietniu. Jeśli nie będzie poprawy to już sama nie wiem co dalej.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczescie poki co cos peklo i czuje sie wkoncu taka wolna, spokojna.. nie robie testow, nie odliczam dni itd, moze dlatego, ze za 3 msc zrobimy badanie nasienia jak sie nie poprawi to zrobimy inseminacje, a potem in vitro, taki plan tez mnie uspokaja ;)

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka a Wy nie myslicie o in vitro, inseminacji? Jak dlugo sie staracie?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka znalazlam starsze posty i widze, ze szykujecie sie tez na in vitro, a jakie wyniki ma Twoj maz jesli mozna wiedxiec? Moj ma 40 - 50 ml w calosci, ale na 1 ml 8 mln, morfo 1% , a wczesniej bylo 3%

    Jeszcze mam nadzieję
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba łatwiej jest kiedy uświadomimy sobie, że jeśli nie uda się naturalnie to zawsze jest jakieś wyjście, jak nie inseminacja to in vitro...na początku nie chciałam o tym w ogóle słyszeć, teraz z biegiem czasu oswoiłam się z tym tematem i wiem, że jeśli w ciągu kilku miesięcy się nie uda to będziemy szli w którymś z tych kierunków...czas robi swoje i pewne etapy też przychodzą podczas długoletnich starań

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 lutego 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pocieszam sie tym, ze jeszcze jestem mloda i jeszcze mam czas hehe , ale czy tak jest na prawde to tego nie wiem, niby tak sie mowi, ze do 30 ok a pozniej trzeba przyspieszac

    Jeszcze mam nadzieję
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 24 lutego 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze mam 1,5 roku do 30stki :D

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 24 lutego 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja z taką radą dla Was, zróbcie sobie badanie hormonu AMH i wtedy oceńcie sobie, ile macie jeszcze czasu na starania. Niestety szybko obniżająca się rezerwa jajnikowa to już plaga naszych czasów. Nie jeden już wpis widziałam tu na forach, gdzie dziewczyny skupiały się na innych problemach przy staraniach, a jak w końcu decydowały się na ivf to okazywało się, że mimo młodego wieku, rezerwę jajnikową mają jak kobieta przed menopauzą. Piszę to też częściowo na własnym przykładzie..

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie to badanie jest drogie i zupełnie niemiarodajne. Mówię to również na własnym przykładzie. Mam wrażenie, że zalecają go przede wszystkim lekarze z klinik niepłodności, aby jak "nakręcić" sprawę w kierunku in vitro. To badanie jest jednym z pierwszych, które się zleca. Ciekawe dlaczego? ;) Ilość a jakość jajeczek również jest ważna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 00:17

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Według mnie to badanie jest drogie i zupełnie niemiarodajne. Mówię to również na własnym przykładzie. Mam wrażenie, że zalecają go przede wszystkim lekarze z klinik niepłodności, aby jak "nakręcić" sprawę w kierunku in vitro. To badanie jest jednym z pierwszych, które się zleca. Ciekawe dlaczego? ;) Ilość a jakość jajeczek również jest ważna.
    A na jakiej podstawie lekarz z kliniki ma dobrać odpowiednią stymulację nie znając AMH, LH i FSH? Z fusów czy konsultacji z napro? :D
    Przepraszam, ale jak czytam takie bzdury to aż mnie ścina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 08:17

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Nie, na naturalne poczęcie nie mamy szans ze względu też m.in. na bardzo wysoką fragmentację. Plemników o prawidłowej budowie jest 1% przy liczbie około 140 mln (liczba nam zwrosła dwukrotnie po Clo i tym drogim gównie Pre-Conceive). Chyba podejdziemy do inseminacji, bo na in vitro nie jestem i chyba długo nie będę gotowa.
    Przy tak wysokiej fragmentacji tylko naciągacz dopuści Was do iui :/

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Przy tak wysokiej fragmentacji tylko naciągacz dopuści Was do iui :/

    To moja sprawa kto i na co mnie naciągnie,a co będzie moją świadomą decyzją. Będę sobie pochodziła do IUI ile tylko będę razy chciała!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 09:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    A na jakiej podstawie lekarz z kliniki ma dobrać odpowiednią stymulację nie znając AMH, LH i FSH? Z fusów czy konsultacji z napro? :D
    Przepraszam, ale jak czytam takie bzdury to aż mnie ścina.

    Za co przepraszasz? Za to że jesteś przeciwniczką naprotechnologii i w ironiczny sposób wyrzucasz mi to na każdym wpisie skierowanym w moją stronę? I o jakiej stymulacji my mówimy, bo nie rozumiem? Koleżance chyba chodziło o badanie AMH w celu poznania ile czasu nam zostało. Ciekawe jakby ktoś ocenił to na podstawie moich wyników? Aa..i co w mojej wypowiedzi jest bzdurą? Że kobietom brakuje cierpliwości i pokory i lecą w te pędy na in vitro przestraszone niskim AMH przez lekarzy z klinik niepłodności? Szczególnie te niezadowolone faktem posiadania już jednego dziecka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 09:30

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Za co przepraszasz? Za to że jesteś przeciwniczką naprotechnologii i w ironiczny sposób wyrzucasz mi to na każdym wpisie skierowanym w moją stronę? I o jakiej stymulacji my mówimy, bo nie rozumiem? Koleżance chyba chodziło o badanie AMH w celu poznania ile czasu nam zostało. Ciekawe jakby ktoś ocenił to na podstawie moich wyników? Aa..i co w mojej wypowiedzi jest bzdurą? Że kobietom brakuje cierpliwości i pokory i lecą w te pędy na in vitro przestraszone niskim AMH przez lekarzy z klinik niepłodności? Szczególnie te niezadowolone faktem posiadania już jednego dziecka..
    Bo za każdym razem szukasz teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma :) oczekujesz by szanować Twoje poglądy, a sama jedziesz po osobach mających inne zdanie jak po starej kobyle. Trochę to dziecinne :) Poza tym liczy się skuteczność, a taka jest różnica między nami, że czarujesz z napro i jak widać bezskutecznie, a nam pykło za pierwszym razem. ;) Co do przytyku odnośnie posiadania jednego dziecka - nigdy nie marudziłam z tego powodu :) i nawet gdyby ivf nie przyniosło skutków mialabym już poczucie spelnienia :)

    Co do Twojego posta odnośnie IUI - daj znać potem jaki lekarz się na to zgodził, żeby było wiadomo kogo omijać szerokim łukiem. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Koleżance chyba chodziło o badanie AMH w celu poznania ile czasu nam zostało. Ciekawe jakby ktoś ocenił to na podstawie moich wyników?..
    Twoje wyniki faktycznie nie są jednoznaczne, ja bym takie potraktowała, że jeden z nich może być błędem pomiaru lub ten pierwszy był zrobiony za szybko po badaniu drożności. Oczywiście, żeby otrzymać pełny i pewniejszy obraz samo AMH nie wystarczy, trzeba by je połączyć razem z badaniem fsh i lh oraz oceną pęcherzyków antralnych na usg w tym samym cyklu. Zgadzam się, że nie tylko ilość się liczy, ale też jakość, ale trzeba mieć świadomość, że jak ilość bardzo spada to i jakość jest coraz gorsza, co znacznie wpływa na szanse powodzenia, czy to w naturalnych staraniach, czy nawet w ostatecznym invitro.

    innamorata88, Schmetterling lubią tę wiadomość

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Twoje wyniki faktycznie nie są jednoznaczne, ja bym takie potraktowała, że jeden z nich może być błędem pomiaru lub ten pierwszy był zrobiony za szybko po badaniu drożności. Oczywiście, żeby otrzymać pełny i pewniejszy obraz samo AMH nie wystarczy, trzeba by je połączyć razem z badaniem fsh i lh oraz oceną pęcherzyków antralnych na usg w tym samym cyklu. Zgadzam się, że nie tylko ilość się liczy, ale też jakość, ale trzeba mieć świadomość, że jak ilość bardzo spada to i jakość jest coraz gorsza, co znacznie wpływa na szanse powodzenia, czy to w naturalnych staraniach, czy nawet w ostatecznym invitro.
    ALLELUJA

    Dokładnie to miałam na myśli!!

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Bo za każdym razem szukasz teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma :) oczekujesz by szanować Twoje poglądy, a sama jedziesz po osobach mających inne zdanie jak po starej kobyle. Trochę to dziecinne :) Poza tym liczy się skuteczność, a taka jest różnica między nami, że czarujesz z napro i jak widać bezskutecznie, a nam pykło za pierwszym razem. ;) Co do przytyku odnośnie posiadania jednego dziecka - nigdy nie marudziłam z tego powodu :) i nawet gdyby ivf nie przyniosło skutków mialabym już poczucie spelnienia :)

    Co do Twojego posta odnośnie IUI - daj znać potem jaki lekarz się na to zgodził, żeby było wiadomo kogo omijać szerokim łukiem. :)

    Pykło Ci, pykło :D
    Szanowałam bardzo długo Twoje zdanie, ale to ja nie dam sobie jeździć po mnie jak po starej kobyle w nieskończoność.
    Nie masz pojęcia jak wygląda moje życie, na jakiej skuteczności mi zależy i co dla mnie jest marnowaniem czasu.
    Aa..i to Ty jesteś śmieszna mówiąc o tym spełnieniu.
    Co do lekarza to będę informować lub nie, moja sprawa.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Pykło Ci, pykło :D
    Szanowałam bardzo długo Twoje zdanie, ale to ja nie dam sobie jeździć po mnie jak po starej kobyle w nieskończoność.
    Nie masz pojęcia jak wygląda moje życie, na jakiej skuteczności mi zależy i co dla mnie jest marnowaniem czasu.
    Aa..i to Ty jesteś śmieszna mówiąc o tym spełnieniu.
    Co do lekarza to będę informować lub nie, moja sprawa.
    Pozdrawiam Cię serdecznie :) mimo całego Twojego jadu życzę by i Tobie się udało nim ześwirujesz do reszty, usilnie wmawiając dziewczynom jakie to kliniki są złe. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Pozdrawiam Cię serdecznie :) mimo całego Twojego jadu życzę by i Tobie się udało nim ześwirujesz do reszty, usilnie wmawiając dziewczynom jakie to kliniki są złe. :)

    I gdzie ja powiedziałam, że kliniki są złe..ehh. Dziękuję, chociaż przykro mi, ale nie wierzę w Twoją szczerość.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    I gdzie ja powiedziałam, że kliniki są złe..ehh. Dziękuję, chociaż przykro mi, ale nie wierzę w Twoją szczerość.
    Wiem, jestem przecież tak zakłamana jak kliniki naciągające na badanie AMH, żeby wymusić invitro :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ