X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 28 marca 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka czy ja dobrze widze ???
    Gratulacje :)

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 28 marca 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekamy na kolejna IUI wszystko się przeciąga w czasie nerwy mam przez to ...

    7b0f9c1e19.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 28 marca 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzicie dobrze :)

    No, ale jest jeszcze tak bardzo, bardzo wcześnie, że póki co wszystko może się wydarzyć. Podchodzimy do tej ciąży bardzo na chłodno, ale oczywiście z wielką wiarą, że może tym razem uda nam się doczekać szczęśliwego zakończenia.

    Schmetterling, qosia lubią tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 28 marca 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka szkoda, że nie powtórzyliście badania w tej samej klinice, bo jednak te wyniki między klinikami czasem się różnią. Ale super, że jest poprawa!

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka słyszałam, że dobrze jest robić w jednym miejscy, zależy nam na dr Wolskim, więc skoro on pracuje w novum to tam zrobiliśmy badania i zostaniemy już w tej klinice.
    Właśnie jedziemy na wizyte do niego. Po tylu miesiącach zapomniałam o co mam w ogóle pytać.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Admiralka słyszałam, że dobrze jest robić w jednym miejscy, zależy nam na dr Wolskim, więc skoro on pracuje w novum to tam zrobiliśmy badania i zostaniemy już w tej klinice.
    Właśnie jedziemy na wizyte do niego. Po tylu miesiącach zapomniałam o co mam w ogóle pytać.

    Dobry lekarz sam powinien Ci powiedzieć, co masz robić.
    Życzę powodzenia!

    p.s. jesteś bardzo wyrozumiała w stosunku do picia męża- podziwiam!

  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 28 marca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Widzicie dobrze :)

    No, ale jest jeszcze tak bardzo, bardzo wcześnie, że póki co wszystko może się wydarzyć. Podchodzimy do tej ciąży bardzo na chłodno, ale oczywiście z wielką wiarą, że może tym razem uda nam się doczekać szczęśliwego zakończenia.

    Gratulacje Admirałka!
    Mam pytanie bo widziałam ze masz mutacje pai1 i mthfr. Czy bierzesz jakieś leki pod tym katem w tej ciazy?

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 28 marca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    Gratulacje Admirałka!
    Mam pytanie bo widziałam ze masz mutacje pai1 i mthfr. Czy bierzesz jakieś leki pod tym katem w tej ciazy?

    acard i metylowany kwas foliowy.
    Wiem, że niektórzy przy tych mutacjach zalecają też zastrzyki z heparyny, ale inni twierdzą, że sama mutacja nie jest wskazaniem.
    Moja poprzednia ciąża dobrze rozwijała się na samym acardzie, nie było problemów z przepływami więc heparyny chyba rzeczywiście nie potrzebuje. Ale czas pokażę, jak to wszystko będzie.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 lekarzy powiedziało ze przy tych mutacjach nic nie trzeba brać, a jeden kazał heparynę... i to refundowaną. Tak czy siak i tak mam obniżone białko s, problem z przepływami wiec ta heparynę biorę od początku.

  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 30 marca 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    acard i metylowany kwas foliowy.
    Wiem, że niektórzy przy tych mutacjach zalecają też zastrzyki z heparyny, ale inni twierdzą, że sama mutacja nie jest wskazaniem.
    Moja poprzednia ciąża dobrze rozwijała się na samym acardzie, nie było problemów z przepływami więc heparyny chyba rzeczywiście nie potrzebuje. Ale czas pokażę, jak to wszystko będzie.

    Admirałka a czy Twojemu mężowi poprawiła sie morfologia?

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 30 marca 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka, trzymamu kciuki!

    Mikuska przy jakiej morfologii robicie Iui?

    W novum to mi sie nie spodobalo ze podala tylki jeden zarodek wIVF (chyba ze kolejne podejście lub po 35rz) ale z drugiej strony jeśli mówią że to nie wpływa na :
    % sukcesu to może dobrze..?

    admiralka lubi tę wiadomość

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admirałka urodzisz pięknego zdrowego tęczowego dzidziusia zobaczysz będzie wszystko dobrze !!!

    admiralka lubi tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 marca 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    Admiralka, trzymamu kciuki!

    Mikuska przy jakiej morfologii robicie Iui?

    W novum to mi sie nie spodobalo ze podala tylki jeden zarodek wIVF (chyba ze kolejne podejście lub po 35rz) ale z drugiej strony jeśli mówią że to nie wpływa na :
    % sukcesu to może dobrze..?
    U nas morfologia różnie 0%-2% i przy takiej robimy no i sie udało za 3 razem ale synek zmarł ale to już inna bajka...

    7b0f9c1e19.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    Admirałka a czy Twojemu mężowi poprawiła sie morfologia?

    Tego właśnie nie wiemy. Po otrzymaniu wyniku morfologi 0%, byliśmy u androloga, mąż miał robione usg jąder (nic nie wykazało), następnie badania hormonów (też w normie) i posiew z nasienia tlenowy i beztlenowy. W posiewie wyszło sporo bakterii i po ponownej wizycie u androloga mąż miał przepisany antybiotyk. Ponowny posiew, już po antybiotyku, wyszedł czysty. Badanie mieliśmy powtórzyć po 3 miesiącach, ale już nie zdążyliśmy.

    Do dziś nie wiemy, czy rzeczywiście to bakterie tak mocno psuły morfologie, czy ten wynik był zaniżony przez klinikę, czy co.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka skoro Ci się udało, może nam też się uda

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Asi1000 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich. Chciałabym pomóc w kwestii poprawy morfologii plemników. Otóż w przypadku mojego męża po pierwszych badaniach morfologia wskazywała 2 %. Dodatkowo problem z upłynnianiem. No i oczywiście załamka... Zapadła cisza w domu i codzienne przesiadywanie na necie i szukanie pomocy. Gdzieś przeczytał w internecie interesujący wpis i powiedział że spróbuje. A wiec parę dni po badaniu wyciągnął telefon komórkowy z przedniej kieszeni spodni i jeśli nie musiał go nosić to po prostu nie nosił. Po 3 miesiącach znowu badanie i..... morfologia skoczyła na 8% i ilość się nieco zwiększyła. Kwestia upłynnienia: Niemieccy lekarze (mieszkamy tu) twierdza ze problem upłynnienia leży w piciu zbyt małej ilości płynów. Można poprawić po dłuższym czasie przez zwiększenie ilości płynów i ewentualnie jakąś terapię Mucosolvanem do tego od czasu do czasu. Pół godziny przed stosunkiem zalecają napicie się kawy do poprawy ruchliwości plemników. No i trochę ruchu oczywiście i jakąś witaminkę. Jeśli komuś to pomogło jak nam to się bardzo cieszę:)Dodam że teraz ja jestem w trakcie badań. Pozdrawiam

    Schmetterling, Helenka_mała lubią tę wiadomość

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja tak sie ludze, ze teraz moze jestem w ciazy, zawsze przed @ mam plamienia i bol brzucha tak z 5 - 7 dni przed, a @ ma byc za 3 dni i nic, ale to tylko takie marzenie he he. Myslicie, ze test zrobiony dwa dni przed planowana @ moze juz cos pokazac?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz jest dwa miesiace po operacji zylakow, gdyby sie okazalo, ze jestem w ciazy to byloby cudownie ;) no i oznaczalo, ze operacja to strzal w 10, ale czy tak bedzie nie wiem ;(

    Jeszcze mam nadzieję
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia ja bym zrobiła test. Jeśli będzie negatywny to i tak będziesz miała nadzeje póki nie dostaniesz okresu. A jeśli.pozytywny to będziesz miała kilka dni szczęścia więcej

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Poziomka, masz racje,ehh boje sie strasznie, bo normalnie mam plamienia i juz wiem, ze nic z tego, a teraz to nic nie wiem ;(

    Jeszcze mam nadzieję
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ