X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    tak to to
    DFI 14 % to super pontencjał do zapłodnienia tak mi zawsze mówiono powyżej 30 % to jest kiepsko
    wiec tak jakby u was było super
    nie chcecie próbować iui ?? czy lekarz nie zaleca ??

    Androlog męża wierzy w sens naturalnych starań, moja poprzednia ginka nic nie wspominała o IUI, czekała na poprawę wyników męża. Od poronienia zmieniłam ginkę na znaną i polecaną specjalistkę od niepłodności. Pierwsze, co kazała zbadać, to poziom homocysteiny u męża (domyślam się, że podejrzewa u niego mutację MTHFR) - mąż jej pacjentki miał morfologię 0% i po obniżeniu homocysteiny wzrosła do 1%. W sumie ma to sens - w Profertilu jest zwykły kwas foliowy, a ta mutacja genetyczna sprawia, że się nie wchłania. Na razie daję mężowi na wszelki wypadek dodatkowo foliany, na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

    Póki co wiem tylko, że ewentualna ciąża będzie na sterydach. Powiedziała, że moja wysoka prolaktyna nie spadająca do zera po 2 latach przyjmowania Dostinexu świadczy albo o endometriozie, albo o mikrogruczolaku przysadki. Ze względu na dodatnie przeciwciała ANA2 i udary w rodzinie kazała mi zrobić mnóstwo badań, m.in. pod kątem trombofilii. Zaleciła mi zrobić test genetyczny na mutacje i rozszerzone badania krwi (CBA, NK, białko C i S, PRL, LH i FSH). Teraz pozostaje tylko czekanie, bo starania niestety musimy odłożyć do czasu wyników. Już wiem, że w razie ciąży dostanę Encorton, a kolejne wyniki powiedzą, czy coś jeszcze będzie potrzebne i w jakiej dawce.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Dziewczyny, a mialyscie robione badanie droznosci jajowodow? Ja jeszcze nie i sie boje znieczulenia, ile czasu to trwa w prywatnej klinice?


    Badanie drożności to nic strasznego, nie ma po co się negatywnie nakręcać. Ja przed wzięłam ketonal i 2 nospy, bolało mnie może z minutę, tak jak podczas okresu. Naprawdę sama się sobie dziwię, że tyle zwlekałam.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Dziekuje Monik123, a jak sie robi prywatnie to w klinice, nie w szpitalu, tak?

    SonoHSG było prywatnie w klinice, a na laparoskopię dostałam skierowanie od lekarza z kliniki i namiary na lekarza, który z nimi współpracuje i wykonuje zabiegi na NFZ i wtedy laparoskopia wykonywana była w szpitalu, jedynie musiałam zapłacić za wizyty i konsultację z anestezjologiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2018, 20:55

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Androlog męża wierzy w sens naturalnych starań, moja poprzednia ginka nic nie wspominała o IUI, czekała na poprawę wyników męża. Od poronienia zmieniłam ginkę na znaną i polecaną specjalistkę od niepłodności. Pierwsze, co kazała zbadać, to poziom homocysteiny u męża (domyślam się, że podejrzewa u niego mutację MTHFR) - mąż jej pacjentki miał morfologię 0% i po obniżeniu homocysteiny wzrosła do 1%. W sumie ma to sens - w Profertilu jest zwykły kwas foliowy, a ta mutacja genetyczna sprawia, że się nie wchłania. Na razie daję mężowi na wszelki wypadek dodatkowo foliany, na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

    Póki co wiem tylko, że ewentualna ciąża będzie na sterydach. Powiedziała, że moja wysoka prolaktyna nie spadająca do zera po 2 latach przyjmowania Dostinexu świadczy albo o endometriozie, albo o mikrogruczolaku przysadki. Ze względu na dodatnie przeciwciała ANA2 i udary w rodzinie kazała mi zrobić mnóstwo badań, m.in. pod kątem trombofilii. Zaleciła mi zrobić test genetyczny na mutacje i rozszerzone badania krwi (CBA, NK, białko C i S, PRL, LH i FSH). Teraz pozostaje tylko czekanie, bo starania niestety musimy odłożyć do czasu wyników. Już wiem, że w razie ciąży dostanę Encorton, a kolejne wyniki powiedzą, czy coś jeszcze będzie potrzebne i w jakiej dawce.
    ja teraz tez oczekuje na wyniki padań robiłam zespół antyfosfolipidowy mam nadzieje ze wyjdzie wszystko ok
    my jakos nie mamy czasu na starania naturalne heheh jesteśmy przed 40 wiec czas nas pogania ... moja prolaktyna unormowała się jak zeczełam brac eutyrox bo miałam trochę za wysokie tsh

    7b0f9c1e19.png
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh chyba musze wkoncu isc na badanie droznosci jajowodow, a myslicie, ze nadwaga moja tez moze przeszkadzac w zajsciu w ciaze? Mam 8 kg nadwagi , chociaz mam kolezanke i to nie jedna ktore waza 100-110 i normalnie zaszly w ciaze

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Ehh chyba musze wkoncu isc na badanie droznosci jajowodow, a myslicie, ze nadwaga moja tez moze przeszkadzac w zajsciu w ciaze? Mam 8 kg nadwagi , chociaz mam kolezanke i to nie jedna ktore waza 100-110 i normalnie zaszly w ciaze

    Teoretycznie może przeszkadzać, ale moje koleżanki z nadwagą i to większą niż 8kg nie miały problemu z zajściem w ciążę. Zapytałabym lekarza

    Nelcia lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M wrócił z wizyty u androloga (morfologia 1%).
    Androlog mu powiedział że "ma świetne wyniki".
    Dał mu mnóstwo badań dla mnie. On natomiast ma brać fertilman plus. Po wybraniu tabletek ma zróbić badania nasienia i z wszystkim wyniakami mamy wrócić do nigo w czerwcu.
    Oto moja lista (jestem przerażona!! )
    FSH, LH, ESTRADIOL, TESTOSTERON , PROLAKTYNA, PROGESTERON, AMH,
    przeciwciała : anty chlamydia, anty-CMV, anty- jajnika, i na końcu anty-.. nie mogę sie rozczytać druga lub trzecia litera Ł.. moze wy kojarzycie jakieś anty coś z literka Ł???
    Do tego posiew z kanału szyjki (baterie tlenowe, beztlenowe, ureaplasma, mycoplasma)

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem, ale dziwne że androlog przy mirfologii 1% nie zlecił badań aby dowiedzieć się czemu morfologia jest poniżej normy. Mój mąż gdy miał wynik 0,9% a resztę wyników w normie usłyszał że tylko in vitro z takim wynikiem. Miał robione usg i badania hormonalne

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    M wrócił z wizyty u androloga (morfologia 1%).
    Androlog mu powiedział że "ma świetne wyniki".
    Dał mu mnóstwo badań dla mnie. On natomiast ma brać fertilman plus. Po wybraniu tabletek ma zróbić badania nasienia i z wszystkim wyniakami mamy wrócić do nigo w czerwcu.
    Oto moja lista (jestem przerażona!! )
    FSH, LH, ESTRADIOL, TESTOSTERON , PROLAKTYNA, PROGESTERON, AMH,
    przeciwciała : anty chlamydia, anty-CMV, anty- jajnika, i na końcu anty-.. nie mogę sie rozczytać druga lub trzecia litera Ł.. moze wy kojarzycie jakieś anty coś z literka Ł???
    Do tego posiew z kanału szyjki (baterie tlenowe, beztlenowe, ureaplasma, mycoplasma)

    Z przeciwciał w diagnostyce niepłodności kojarzę tylko ACA, ATA (anty-TPO), ASA, ANA, APA, antykoagulant tocznia i anty helicobacter pyroli.

    Mój mąż też ma morfologię 1%, ale ze względu na pozostałe parametry nasienia, androlog nie widzi problemu i podejrzewa problem po mojej stronie. Moja nowa ginka kazała kupić dla męża Parenton, ziołowy suplement na poprawę wyników nasienia.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zdziwiłam, że ja mam tyle badań a on nic. Androlog Powiedział mu też, że musi zobaczyć kolejne badanie nasienia by coś twierdzić bo na tym jednym wyniku nie można się opierać. Pozostałe paramenty z pierwszej strony niby są w normie, tylko ta morfologia jest nie ciekawa. Jedna koleżanka z forum wypowiadała się, że to ona obniżała mężowi morfologię gdyż miała jakąś baterie. Brali antybiotyki i teraz czekają na rozwój wydarzeń.
    Mąż obecnie bierze suplementy i po ich wybraniu ma iść na badanie nasienia.

    POZIOMKA6 - i na jakim teraz jesteście etapie?? byliście u innych lekarzy?

  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka u nas bylo tak samo. dopiero po kolejnym badaniu ktore wyszlo tak samo zlecili mezowi hormony i usg.

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to dziwne ale już nie mogę doczekać się tych badań. Ciekawa jestem co wyjdzie i co przyniesie los.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Od jakiegoś czasu Was podczytuje, wreszcie odważyłam sie napisać.
    U nas problem został zidentyfikowany dokładnie rok temu, po pol roku starań. Wysłałam męża na badania po których wyszła terato - morfologia 2% , reszta parametrów w normie. Powtórka była w sierpniu, 1% , przy większej liczbie ogólnej, zaczęliśmy suplementację, m. Wziął sie za siebie, w grudniu morfo pokazała już 4% czyli normę. Jeden z lekarzy ( bo byliśmy u paru ) wysłał męża na HBA , chromatyna i mar. I tutaj pojawił sie problem - hba -30 %, reszta w porządku. Lekarz stwierdził ze z takim wynikiem to tylko in vitro. Trochę to nami wstrząsnęło, maz udał sie do androloga .lekarz z ogromnym doświadczeniem, super opiniami stwierdził ze wyniki są dobre, a to hba rożnie wychodzi i wynik zależy od metody wykonania itd.
    Czy robił którejś z Was partner takie badanie ? Z tego wiem ludzie nieczęsto je robią , jest drogie (400zl) i podobno wcale niemiarodajne. Dajcie prosze znać jak któraś z Was orientuje sie w temacie bo slyszlam duuuzo różnych opinii.

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka 1987 my 23 mamy wizytę wstępną w Novum. Będziemy jak najszybciej się da podchodzić do inseminacji. Liczę,że pod koniec maja się uda podejść do inseminacji. Chociaż i tak odkładam na in vitro. 3 inseminacje, a potem in vitro

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka , a czy wiesz o co chodzi z tym pol rocznym okresem leczenia, to sa badania nasienia,operacja zylakow itd?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed in vitro w sensie

    Jeszcze mam nadzieję
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia niestety nic na ten temat nie wiem.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, a moze ktoras z dziewczyn, ktore juz mialy robione in vitro by pomogla?;)

    Jeszcze mam nadzieję
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też planujecie podejść do in vitro?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, myslalam nad inseminacja tez, ale czekam na wyniki meza i opinie lekarza

    Jeszcze mam nadzieję
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ