X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    4% dopiero od niedawna. Ale nam lekarz powiedział, że plemników jest dużo i przy mirfologii 0,9% i tak powinnam już dawno być w ciąży i dodał, że jestem w takim wieku, że nie ma na co czekać. więc nie czekam. 23 idę do kliniki, ale idę już bez wiary. Te 2,5 roku zabrały całą moją wiare. Chcę podejść do IUI do in vitro. Pitem gdy sie nie uda trzeba będzie zaplanować sobie świat inaczej. Poszukać znajomych bez dzieci. Ciekawe czy są jakieś grupy dla ludzi takich jak ja - nie mogących patrzeć na ludzi z małymi dziećmi. Przecież będę musiała większość znajomych opuścić, bo już tylko my nie mamy dziecka, a to wszystko w zaledwie 2,5 roku.

    Takich babeczek jak Ty najbardziej mi żal :( I jak znam małżeństwa, które nie mają dzieci, to w mojej głowie pojawia się światełko, nigdy nie jojczę nt dzieci, w ciąży nigdy nie chodziłam i nie ubolewałam, jak to mi źle, bo to taki stan... Niektórzy nie potrafią się powstrzymać nawet jak wiedzą, że ktoś się stara bezowocnie. Mam wrażenie, że ludzie w ten sposób podbudowują swoje ego. Bo nam wyszło "od strzała"... Nie przejmuj się. Olewaj takich ludzi. Realizuj marzenia, na które dzieciaci nie mogą sobie pozwolić. A jak ktoś przy Tobie wali tekstami, które moga Cię zaboleć, to ulżyj sobie, i odpowiadaj z ironią, komentuj jak to wspaniale bez dzieci, obciążeń itd może być. Poza tym kochana, pamiętaj! Ludzie, którzy komentują, często odwracają uwagę od swojego porąbanego życia. Bo może i mają dziecko, bo może i lepiej od Ciebie w tym temacie, ale co tam w zaciszu domowym, i jakie problemy, nieudane związki itd...to wiedzą tylko oni. Lepiej gadać o cudzych problemach, i udawać, że swoich się nie ma. Trzymam kciuki żebyś kiedyś ujrzała dwie upragnione kreski :*

    Helenka_mała lubi tę wiadomość

    7u229jcgzsq578gy.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Mam
    Na sprzedaz 78 tabletek profertil waznych do 02/2019, sprzedam za 150 zl - to duzo taniej, chetne zapraszam na priv

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Hejka, czy mozecie mi wytlumaczyc co to jest badanie na bakterie tlenowe i beztlenowe nasienia, czy maz powinien sprawdzic te tlenowe i beztlenowe?

    Posiew nasienia na bakterie tlenowe i beztlenowe oraz grzyby.http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/posiew-nasienia/ Mój robił

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Dziewczyny,
    Mam
    Na sprzedaz 78 tabletek profertil waznych do 02/2019, sprzedam za 150 zl - to duzo taniej, chetne zapraszam na priv


    Prosze o kontakt chetnie odkupie.

    domiszka lubi tę wiadomość

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciiaaa wrote:
    Prosze o kontakt chetnie odkupie.
    zaakceptowalam zaproszenie, wysylam wiadomosc ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, mam problem, mam krwisto czerwone plamienie ze sluzem, jakies dziwne, jestem w 12 dniu cyklu, owulacje mam zazwyczaj 15-16 dnia , zrobilam test owulacyjny i sa dwie wyrazne kreski, tzn ta jedna lekko jasniejsza od tej drugiej, ale prawie takie same, czy to plamienie moze byc zwiazane z owulacja? martwie sie, czy to moze byc jakies zapalenie? pomocy ;( akurat mam wizyte u mojego gina za 3 dni, ale to dopiero za 3 dni

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa dodam jeszcze, ze jestem przeziebiona teraz, nie wiem czy to ma cos wspolnego

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i w niedzele bylam na rowerze, czy to moze byc od tego, jakies uszkodzenie?

    Jeszcze mam nadzieję
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może być krwawienie śródcykliczne/okołoowulacyjne. Jeżeli tylko zabarwienie to bym póki co nie panikowała.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn wkladka byla czerwono-rozowa..

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobilam test owu i sa dwie piekne krechy, od tego momentu w przeciagu 24-36 h powinna byc owulacja tak? zawsze sie boje, ze przegapie,ze za pozno,albo za szybko i tez nic z tego , co radzicie?;)

    Jeszcze mam nadzieję
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga, złota rada: w y l u z u j :-)

    To powiedziałam, co wiedziałam i sama postaram się zastosować w praktyce :-)

    A tak serio, ja nie mam przekonania do testów owu. One nie gwarantują, że na pewno będzie owulacja.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh coż moge powiedzieć heh

    Jeszcze mam nadzieję
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Uwaga, złota rada: w y l u z u j :-)

    To powiedziałam, co wiedziałam i sama postaram się zastosować w praktyce :-)

    A tak serio, ja nie mam przekonania do testów owu. One nie gwarantują, że na pewno będzie owulacja.


    Melba masz racje my kontrolowalismy ovulacje prawie rok testami owu i wyliczeniami. Ostatnio robiłam badanie droznosci i Pani Gin stwierdzila ze owu bedzie w przeciagu 24 godzin a testy owu , kalendarzyki i moje wyliczenia pomylone byly o 5 dni

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    hej dziewczyny, mam problem, mam krwisto czerwone plamienie ze sluzem, jakies dziwne, jestem w 12 dniu cyklu, owulacje mam zazwyczaj 15-16 dnia , zrobilam test owulacyjny i sa dwie wyrazne kreski, tzn ta jedna lekko jasniejsza od tej drugiej, ale prawie takie same, czy to plamienie moze byc zwiazane z owulacja? martwie sie, czy to moze byc jakies zapalenie? pomocy ;( akurat mam wizyte u mojego gina za 3 dni, ale to dopiero za 3 dni

    U mnie po ostatniej owu, na monitoringu lekarka zobaczyła ślad krwi gdzieś tam przy ciałku żółtym i powiedziała, że jakieś naczynie mogło pęknąć i mogę teraz plamić, żeby się tym nie martwić.

    Co do testów, nigdy mnie nie oszukały, tzn nigdy nie były pozytywne bez powodu. Jak miałam cykl bezowulacyjny, to wyszedł negatywny, choć jeszcze zielona w temacie byłam i wmawiałam sobie, że jest pozytywny, bo ściemniał w stosunku do poprzedniego. Ja robię głównie Facelle z Rossmana. Mnie pokazują dokładnie dwa dni przed owu( potwierdzone monitoringiem ostatnie 3 cykle).

    7u229jcgzsq578gy.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Odkąd dowiedzieliśmy się o diagnozie (luty 2017) brał Androvit i pyłek kwiatowy, zmieniliśmy sposób odżywiania, od czerwca mąż odstawił całkowicie piwo, a od tego roku w ogóle nie pił alkoholu, dołożyliśmy L-karnitynę, mace i wit C.
    Monik dopiero po ponad roku robiliscie drugie badanie czy jednak wczesniej byly a bez poprawy. Moj w lutym 2018 robil i tez wyszlo mu 1% za jakis miesiac zrobi powtórnie.

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi testy tez zawsze pokazuja dobrze bo tez chodze na monitoring, ale w tym cyklu to dziwne plamienie i test owu 3 dni szybciej pozytywny, nie wiem o co chodzi, jutro ide do gina i z nim pogadam, moj maz idzie na badanie nasienia za dwa tygodnie po operacji zylakow i bedzie wiadomo czy jest na co czekac, czy in vitro bo juz nie bede mydlila sobie oczu... interesuja mnie tylko fakty

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wiecie moze, czy na nfz w szpitalu jak robia badanie droznosci jajowodow to mozna dostac narkoze jak sie chce, czy nie mozna?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic takiego nie proponowali. Też czytałam gdzieś,że narkoza nie jest wskazana, bo gdyby coś było nie tak to gdy jesteś przytomna to się lekarz zorientuje, a gdy śpisz to nie. Może nie myśl o tym jeszcze. Może zabieg w Waszym przypadku nie będzie potrzebny, bo wyniki męża się poprawią

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Monik dopiero po ponad roku robiliscie drugie badanie czy jednak wczesniej byly a bez poprawy. Moj w lutym 2018 robil i tez wyszlo mu 1% za jakis miesiac zrobi powtórnie.

    W lutym wyszło mu 0%, potem robił w czerwcu i był już 1%, a później nie robiliśmy już badań nasienia, bo zajęliśmy się moimi problemami i dopiero teraz powtórzyliśmy. A robiliście fragmentację DNA plemnika?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ